Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 172011 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #200 : 07 Rujan, 2008, 19:19:51 »
Folije imaš na www.dajfolije.com a sprej imaš u bilo kojem dučanu boja i lakova, samo traži trsnparetni sprej u boji i pucaj slojeve koliko hočeš da ti se utamni.

Za žaruljice neznam jer zakonom su zabranjena bilo kakva svjetla koja nisu bijele boje sprijeda vozila i crvena ako su straga vozila. Osim žmigavaca koji moraju biti striktno žute boje.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #201 : 07 Rujan, 2008, 19:30:15 »
Folije imaš na www.dajfolije.com a sprej imaš u bilo kojem dučanu boja i lakova, samo traži trsnparetni sprej u boji i pucaj slojeve koliko hočeš da ti se utamni.

Za žaruljice neznam jer zakonom su zabranjena bilo kakva svjetla koja nisu bijele boje sprijeda vozila i crvena ako su straga vozila. Osim žmigavaca koji moraju biti striktno žute boje.

Ne mislim na plave plave nego boje ko ksenon,pa milijun ljudi to ima...btw kakav to sprej?

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #202 : 07 Rujan, 2008, 19:52:09 »
Točno takav kakav sam ti naveo... Transparent sprej.... u boji u kojoj ti hočeš.

A za žaruljice... To stvarno neznam i nemogu ti pomoči.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #203 : 07 Rujan, 2008, 21:41:36 »

Kolko ti je trebalo da skineš one prednje naljepnice ja sam na to izgubio barem 4 sata,poludio sam al sad je bolji.Di ima za kupit taj sprej u zagrebu,i kaj znači farba se samo ono vanjsko?Ali čini mi se malo pretamno jel se vidi kad daješ žmigavac?
[/quote]

Pa otprilike sat i pol sa skidanjem ljepila sa maske !!!
Ja sam se usudio i nitro razredivacem skidao ljepilo i imao srece da nisam ostetio ni masku ni boju !!!

Mada nebi preporucio svakome ako nema osjecaja za dodavanje razr. na krpicu-neznam sta ce biti ako se pretjera sa razr. !!!

Jeste dosta tamno,danju se vidi slabije nego inace(sto je i normalno) a po mraku bas i nema nekih pretjeranih smetnji !!!

A odradio sam i zadnje svjetlo-ideja kao i kod Giz-a !!!





Isprike na losijim slikama-slikano je sam moba-digi ostao bez baterija !
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #204 : 07 Rujan, 2008, 21:52:54 »






Evo 3 videa da se vidi kako scoot ide... komentari dobrodošli... naravno, ne oni vulgarni! ;) :icon_thumright:

PS
Samo da napomenem... Sva tri ubrzanja su uzbrdo i ja osobno imam 106kg...  :icon_biggrin:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: R50X
« Odgovori #205 : 07 Rujan, 2008, 22:10:30 »
ak je uzbrdo+ 100kg onda je ok bolje nemoze  :toothy12:

Offline master_o_fight

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ri
  • Moj Skuter: s2
Odg: R50X
« Odgovori #206 : 07 Rujan, 2008, 22:10:46 »
nice :happy3:
vozi idiote vozi !!!!!

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #207 : 07 Rujan, 2008, 22:31:06 »
S obzirom na tvoju tezinu i jos uzbrdo-ide on i vise nego dobro !!! :icon_thumright: :icon_thumright:

Pa kako se onda ponasa na ravnom  ?

Ako sam dobro uspio vidjeti na max. je za nekih 15-ak sekundi !
Definitivno tvoj setup  :icon_tongue: ide i kod mene !!!

A jesi ikad promijenio karb.-rekao si da dolazi 17,5 dellorto !??
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #208 : 07 Rujan, 2008, 22:43:01 »
Nagibi su od 3-5%...
Taman sam se vozio prema doma a na putu par uzbrdica a ja sa mobom u ruci se vozim i gledam cestu kroz mob.
Priznajem, nije najpametnija stvar koju sam napraio.. al bože dragi.

Scoot skoro isto ubrza do 50... al se osjeti preko i to solidno.  :icon_thumright:

ipak mene ima... podosta! :D

Dellorto je bio dogovoren... Kaj se desilo sa dogovorom... Nažalost ja neznam.
Iči če skoro 19mm frga jer nemam se volje natezati. Novo je ipak novo.
« Zadnja izmjena: 07 Rujan, 2008, 22:47:10 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline MaeroxT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: os
  • Moj Skuter: R70X
  • MojSetup: TopTrophy
  • MojSpuh: 4u2u1u4
Odg: R50X
« Odgovori #209 : 08 Rujan, 2008, 09:52:33 »
Hihihi, ludo ovo izgleda po noći, fino vuče a i spuh se dobro glasa.
No, imaš skoro 35 kila žive vage više od mene  :laughing3:, pa nažalost tvoj idealni setup kod mene ne igra  :icon_scratch:.

Stavit ću i ja još jednu normalnu snimku, čisto radi usporedbe starta, ajd Giz stavi i ti još jednu 0-70 po ravnom, da vidim gdje mi zapinje.

I da ponovim ono u vezi opruga kvačila, što sam pitao u svom ranijem postu,ako netko ima nekakav savjet kako ih lakše nategnuti neka slobodno kaže.

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: R50X
« Odgovori #210 : 08 Rujan, 2008, 14:30:47 »
Lijepo ide :headbang:

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #211 : 08 Rujan, 2008, 23:06:19 »
http://www.cobrasales.com/parts/tgb/TGB%20R50X%20Parts%20Manual.htm
Giz - na ovom linku imas svaki pojedini dio o R50X - i sa sam provjeravao-reduktor je 11,9:1 (ulaz:izlaz)u njima !!!

E sad je pitanje gdje naci cijeli set za njega !!!

Po ovoj slici ocito nemozes promijeniti samo ovaj pod r.br:08 jer dolazi do promjene osnog razmaka,tako da nece biti dobro-znaci komplet sve  : 01 , 08 i 04 bi se moralo promijeniti !!!

P.S. ako je link na pogresnom mjestu ili ako odgovara negdje drugo......gazde znaju sto im je ciniti !!!


Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #212 : 08 Rujan, 2008, 23:15:49 »
Cijeli set ide sa Italjet Formule 50AC ali onda ti ne paše kuplung pa bi ga trebalo shodno tome uzeti sa istog scoota.

Vani se masa ekipe vozi samo sa promjenjnim sekundarom a i Polini i Malossi imaju isti u katalogu tako da ne vidim neki problem oko toga.  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #213 : 08 Rujan, 2008, 23:34:18 »
Cijeli set ide sa Italjet Formule 50AC ali onda ti ne paše kuplung pa bi ga trebalo shodno tome uzeti sa istog scoota.

Vani se masa ekipe vozi samo sa promjenjnim sekundarom a i Polini i Malossi imaju isti u katalogu tako da ne vidim neki problem oko toga.  :icon_thumright:

Sad cu ja opet pitati-jer bas i ne znam ove vase termine - vratilo (na kojem je kuplung) i ovaj zupc. koji se veze na njega su : primar ??

A ovaj mali (koji je vezan uz veliki - ili ti primarni) i izlazno vratilo (na kojem je kotac) cine sekundar ??

Jesam to dobro pohvatao ????????

Sorry je.. ga dosadan sam ZNAM  :dontknow: :dontknow: ali me to zanima a neznam bas sve te termine !!! :hmh: :-[


 




Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #214 : 08 Rujan, 2008, 23:39:21 »
Dobro si pohvatao.

1 je primar a 4 je sekundar tj  ona koja se vrti sporije.

Daklem, veliki broj okretaja se prebacuje na mali broj okretaja ali velike snage.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #215 : 08 Rujan, 2008, 23:50:25 »
Da to kuzim te omjere i zajeb..... tu nemam problema-to mi je domaci teren s tim radim - samo me zanimalo kako se koji zove !!!
Hvala !!!
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline MaeroxT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: os
  • Moj Skuter: R70X
  • MojSetup: TopTrophy
  • MojSpuh: 4u2u1u4
Odg: R50X
« Odgovori #216 : 09 Rujan, 2008, 22:38:36 »
Poštovano društvo, danas poslijepodne stavio sam kit  ;D.
Krenuo s radom oko pola 4 (kad sam se vratio s posla), u pola 6 mali je već veselo brundao; s dvije puš-piš i više analitičko-dramskih pauza, zgotovio sam montažu uz pojačan oprez bez problema, ipak je prošlo skoro 20 godina kad sam zadnji puta radio nešto slično pa sam malo više pipkao, da budem siguran.

Za početak, ovo je Trophy kit za tgb sa scooterprosports, dolazi bez glave, s kompletom brtvi, klipom i karikama. Završna obrada je vrlo dobra, neusporedivo bolje izgleda od originala.



Da ne gnjavim sada s detaljima oko skidanja i stavljanja dijelova, koga zanima više kako to ide, neka pogleda malo po forumu i netu, ima hrpa tutoriala, ovaj zahvat na ac mašini je vrlo jednostavan za svakoga s nešto iskustva. Za sve napraviti treba ključ 10 obični za skidanje sjedala i prostora ispod, jedan kraći 10 cjevasti za skidanje cilindra i auspuha, male špicange za osigurače bolcne, in(m)bus  :-X 5 ili 6mm, nisam siguran i križni šrfcgr za skidanje plastike oko cilindra i poklopca ventilatora, ključ 12 za popustiti auspuh na nosaču i malo osjećaja za feeling kod stezanja šarafa na cilindru, ako nemate mali moment ključ, kao što ga nemam ni ja.

Nakon što sam skinuo glavu, zabrinulo me koliko naslaga gareži na njoj ima na strani prema ispuhu nakon prijeđenih 450 km. Slijedilo je čišćenje, malčice finog pažljivog brušenja i pranja u bengi.


Zatim su dolje išli cilindar i klip, ispušni kanal je bio bočno već prilično nafilan s gareži, a klip po vrhu prekriven totalka u podebljem sloju   ???.




Evo i zajedničke slike originalnog i trophy cilindra


Nakon malo zafrkancije s osiguračima bolcni  pri montaži novog klipa (koji imaju "zavijutak" samo na jednom kraju i tako otežavaju montažu, ali uz male špicange ne bi trebalo biti većih problema) i trostruke provjere da su ispravno postavljeni, slijedi pažljivo postavljanje novog cilindra, pri čemu treba biti oprezan s karikama, paziti  da ispravno sjednu i da gornja bude ona "sjajnija" a donja ona crne boje (strelica na klipu prema ispuhu, sve je detaljno navedeno u dosta korektnim uputama za montažu na 3 jezika koje su došle uz kit). Naravno, sve treba prethodno podmazati (ja sam koristio malo jaču mješavinu za to) i paziti da je sve čisto i da vam nešto ne upadne u blok  :o , po mogućnosti nečim prikladnim  zatvoriti otvor dok prčkate oko njega. Originalna glava na cilindar paše odlično, samo se mijenja brtva koju dobijete uz cilindar. Nakon što je to sve posloženo, unakrsnim pažljivim dotezanjem šarafa pritegnete cilindar ( u uputama navedeno i na koliko, za one sretnike s moment ključem ispod 40 Nm) i to bi onda trebalo izgledati nekako ovako


Gore je orig karb s orig filterom i diznom 68, drugi veći za sada nije u planu, prvo pravo poštelavanje igle i dizne slijedi ovih dana, iako ne vjerujem da će biti potrebna znatno veća od ove sada, koja je prema svemu sudeći ipak bila prevelika.

Evo i snimke prvog starta nakon montaže danas poslijepodne


Kasnije sam sve to nabrzinu sklopio i u 2 navrata ga ostavio na leru po 10-tak minuta, s pauzama za hlađenje,a zatim je pala i prva "vožnja" od 3-4 km. Kako je razrada 300km po uputi, za sada mogu reći samo dojmove do oko 55kmh, a to je da osjetno bolje povuče uz puno manje "truda" i da auspuh krupnije zvuči. O konačnim dosezima tek kada se razradi kako treba, jer se ovdje, za razliku od serijskog cilindra, nisam odlučio za alternativni pristup razradi  :icon_biggrin:.

Evo i slike za kraj, sada s jednom malom decentnom zelenom naljepnicom koja je došla uz kit  :toothy12:















Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: R50X
« Odgovori #217 : 09 Rujan, 2008, 23:01:01 »
Sve super,samo me bode ta ori glava,trebo si ju preradit za 70ccm...
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #218 : 09 Rujan, 2008, 23:24:21 »
Super posao ali si mogao baciti i koju slku više.

Ovo što se tiče dizne...
Da rasvijetlim to malo... Nije tebi tu dizna kriva jer gorivo ne ostavlja ovakav crni i masni talog.
To je ono što sam ja primjetio kod ovih naših Mikunijevih frga a radi se o tome da im se nakon nekog vremena zaštopavaju uljni kanali ako ulje nije kvalitetno.
Neki put se sam odštopa ali mi onda nabaca ulja ko blesav u cilindar pa sve zaslini. Zato svakih mjesec dana ja skinem frgu i carb cleanerom ju dobro okupam i poštelam.
Onda sam opet miran sljedečih mjesec dana.

Naime, kanal za ulje je dosta vodoravan pri ulasku u venturi i kad scoot stoji neko vrijeme znaju se talozi napraviti. Iako pumpica kontrolira protok ulja a ne sami kanal svojim presjekom, kanal je preuzak i pogodan je za sedimentaciju taloga tog ulja na putu prema frgi iz pumpice.

Inače, za vikend opet skidam frgu i kemijam sa proširivanjem venturija jer sam podrobnim pregledom skužio da je promjer venturija u biti 17mm x 10mm dok sa strane imam lufta jedno 4mm za proborati a da ništa ne shebem.Uz to ču probati proborati sitno i uljni kanal da riješim to začepljivanje. Update če biti krajem tjedna. :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 09 Rujan, 2008, 23:26:53 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline MaeroxT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: os
  • Moj Skuter: R70X
  • MojSetup: TopTrophy
  • MojSpuh: 4u2u1u4
Odg: R50X
« Odgovori #219 : 10 Rujan, 2008, 08:24:33 »
Sve super,samo me bode ta ori glava,trebo si ju preradit za 70ccm...
Što, gdje, kako :dontknow:???