Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 170500 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: R50X
« Odgovori #100 : 05 Kolovoz, 2008, 12:23:22 »
velika je to dizna za serijalu... 10 brojeva manja dizna bi ti bila dobra, a ne verujem da dobijaš nešto na performansama sa tom većom diznom osim veće potrošnje...

kolika ti je uopšte potrošnja?
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #101 : 05 Kolovoz, 2008, 13:39:36 »
Ovako.. Potrošnja je 3.5l što svakako nije velika potrošnja... Airbox je otvoren skroz i tko nije vidio kako airbox izgleda i koliko je otvoren nemože znati pravo stanje stvari.
Nadalje, svječica je blago smeđkasta, nema ništa više taloga na njoj od bilo koje druge i nemam problema sa trokiranjem ili ikakvih nuspojava prebogate smjese.
Onih 2.5% performansi što bi dobio siromašnijom smjesom mi nije u interesu jer očigledno nisam racer sa race setupom nego više base korisnik koji hoče da mu scoot traje i da ima pravilno podmazivanje.
Isto tako, ako i radim preporuku sigurno neču preporučiti nešto što bi ugrozilo nekome drugome scooter... Jer sam onda i ja kriv... a to mi nikako nije u intresu.

10 brojeva manja dizna mi je pregrijavala scoot i to dosta... Ne, nije cvikao nikada ali se i po svječici vidjelo da je to daleko presiromašna smjesa.
Ako netko hoče biti na 100% ispravnoj smjesi... onda bi to bila dizna 68.  :icon_thumright:


« Zadnja izmjena: 05 Kolovoz, 2008, 13:44:45 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Robi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 104
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pitoma?a
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: R50X
« Odgovori #102 : 05 Kolovoz, 2008, 14:14:07 »
Nije prevelika dizna,ovo je motor s zračnim hlađenjem pa treba veću diznu.. :)
Malossi Sport
Malossi Red Sponge
Leovince ZX
Dellorto 19

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #103 : 05 Kolovoz, 2008, 22:03:12 »
Sve  u svemu slazem se s tobom Giz oko ove dizne,bolje da vise trosi i podmazuje pa nek traje nego da mjenjam cil. karike i klip svake sezone !!!

Prepisujem kompletan tvoj setup i priprema se za radove !!!

Hvala !!!

P.s. Jel ti karb ostao serijski ili si stavio Dellorto
« Zadnja izmjena: 05 Kolovoz, 2008, 22:05:12 JetFighter »
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #104 : 05 Kolovoz, 2008, 22:09:03 »
Čekam Dellorta 17.5
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: R50X
« Odgovori #105 : 05 Kolovoz, 2008, 22:51:22 »
A u njega ce jos veca dizna  ;D

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: R50X
« Odgovori #106 : 06 Kolovoz, 2008, 00:11:25 »
A u njega ce jos veca dizna  ;D

 :sign10:

Offline pocetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • MojSetup: -------
Odg: R50X
« Odgovori #107 : 06 Kolovoz, 2008, 17:27:56 »
nisam ja skidao vilice nego sam gledo kad sam bio na servisu kato to rade jer su jednome valjda prosli lezajevi na njima pa je volan imao lufta. i da te pita,di sim uzeo taj red sponge?!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #108 : 06 Kolovoz, 2008, 17:40:40 »
Auto Bil. 50kn... Izaberi večeg od airboxa pa skrati kako sam i ja... Škare rulaju. :laughing7:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #109 : 06 Kolovoz, 2008, 23:08:12 »
Giz ?

Jel moze jedna usluga ???

Da na svom ZX-u izmjeris šublerom (pomičnim mjerilom) promjere na sastavima elemenata (tik pored varova) nesto bih pokusao pa ako uspijem ekipi sa foruma imam ZX-a po predsjednički povlaštenim cijenama !!! U mogucnosti sam napraviti taj spuh s obzirom na posao kojim se bavim pa bi to pokusao izvesti !!!

Poslat cu ti na mail sliku sa ovim mjerama zx-a koje su postavljene na forum,pa mi upisi te mjere ako mozes !!!

Hvala unaprijed !!!
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #110 : 06 Kolovoz, 2008, 23:37:51 »
Nije meni problem to napraviti... 5 min posla i sutra imaš dimenzije pa se igraj.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #111 : 06 Kolovoz, 2008, 23:41:57 »
Ok !
hvala !!!
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline DubyOriginal

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #112 : 25 Kolovoz, 2008, 10:09:08 »
Ja sam skinuo blokdu (prsten) na svojem R50X F1 (McGregor) i sada ide 61-67km/h po ravnici. Punu brzinu doseže na nekih 8500 - 9000 okr/min..... zanima me ima li ko iskustva sa R50X F1?.... te me zanima koja je razlika između F1 edition i obične R50X

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: R50X
« Odgovori #113 : 25 Kolovoz, 2008, 10:59:09 »
naljepnice ak ih ima i neki sitni detalji... :laughing1:
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline DaBo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 528
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Miholjac- Velika Gorica
  • Moj Skuter: Kymco S9RR 70
  • MojSetup: Airsal T6 70
Odg: R50X
« Odgovori #114 : 25 Kolovoz, 2008, 11:44:19 »
naljepnice ak ih ima i neki sitni detalji... :laughing1:
otprilike da  :icon_thumright: :icon_thumright:
.....:::::2fast4you:::::.....

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #115 : 25 Kolovoz, 2008, 12:10:43 »
Naljepnice, pokoji karbonski detalj i poklopac na suvozačevu sjedalu....  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #116 : 25 Kolovoz, 2008, 12:11:07 »
ovaj f1 ima od karbona neke detalje brijem...

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #117 : 25 Kolovoz, 2008, 13:22:35 »
Napokon se primio posla i riješio još jednu stvar koja me jaaako iritirala kod ovog scoota a to je poniranje na kočenju te poneki put i lupanje prednjeg ovjesa baš radi tog poniranja. Daklem, pacijentu je ovjes definitivno premekan za iole bržu vožnju što se skoro neugodno odrazilo na Sljemenskoj cesti.

Kud puklo da puklo... Morao sam nešto poduzeti kao i svaki put do sada.  :laughing7:

Kupljeno ulje... Silkolene Fork Oil... SAE20W... Daklem, najgušče koje imaju.

Lijevo je standard serijsko, desno novo Silkoleneovo. Primjetite razliku u boji... Nažalost nisam mogao snimiti filmić da se vidi i razlika u gustoči.  :-[

Potreban alat za početak posla.

Ključevi 10,12,14,17.... Veliki križni, veliki ravni.... Kliješta.... Imbus 3 i imbus 10!

Možemo početi!  :icon_thumright:

Odakle početi? Naravno... Skidanje kotača...  :icon_thumright:
Za skinuti kotač potrebna su nam 2 ključa. Sa lijeve strane je ključ 14 a sa desne je ključ 17, kad se gleda sa prednje strane scoota. Jednostavnim odvrtanjem se izvadi šipka koja drži kotač u desno.
PRIPAZITI na šajbicu koja se nalazi sa desne strane i služi kao odstojnik jer če ista ispasti van kad se izvuče šipka. Isto tako s lijeve strane ispadne onda pinjon za mjerenje brzine. Lako i jednostavno se vadi i vrača tako da tu nema neke posebne nauke.


Potrebno je skinuti i plastiku sa kotača koja se drži na 4 križna šerafa.


Kliješta sa kočnica je dovoljno samo skinuti sa 2 šerafa koja ih drže na svojem mjestu i onda se mogu pomicati dovoljno za manipulaciju.
Samo micanje kotača nije moguče ukoliko se ne skine i disk no TO NIJE potrebno.  :hello:


Za lakši posao je potrebno skinuti doljnji dio plastika koji se drži na 3 bočna imbusa, ispod fara ima 2 mala križna šerafa te se drži još sa doljnje strane na mjestu di se drže noge sa 4 križna šerafa. Tamo postoji i šeraf za ključ 10tku ali njega nije potrebno skidati. S ovim činom smo si olakšali pristup vilicama.


Vilice!!

Za skidanje samih amortizera sa vilice nema neke nauke, samo potreban alat i ponešto snage, spretnosti te volje.  :icon_thumright:
Amortizeri se za vilicu drže sa 4 šerafa na koje ide ključ 14 i bit če vam potreban imbus 10.

Fora kod skidanja i montaže je u šerafima. Znači, PRVO se odšerafe GORNJI šerafi 14ice. Doljnje OSTAVITI zašerafljene. Onda imbus 10 ide gore u amortizer i potrebno je samo odpustiti čepove na vrhu amortizera. Kad se čepovi odpuste, onda tek odpustiti doljnje šerafe 14!!!



Nakon toga amortizer NE ispada dolje jer su čepovi na vrhu amortizera preširoki i tako osiguravaju da amortizer ne sklizne dolje nego se mora čep odšerafiti sa amortizera da bi isti ispao dolje.

Ovako izgleda čep.



PAZITI jer kad se čep odšerafi opruga IZBACI čep van te amortizer pada dolje i može vam ispasti iz ruke. Fora je što je nakon skidanja čepa amortizer otvoren i izletiti če vam ulje i opruga van a to onda nije ugodno. Istina, meni se nije desilo... Al bolje da se nikome ne desi!  :icon_thumright:

Ovako izgleda amortizer:

Gornja strana

Doljnja strana

Na toj doljnjoj strani sam dobio informaciju da postoji mogučnost štelanja tvrdoče. Osobno nisam uspio prisiliti imbus na pomicanje jer nisam imao potrebe a ni volje siliti. Logike mi ima u tome da taj šeraf u biti ukruti oprugu ali, ponavljam, NISAM OSOBNO PROBAO!!

Nakon što je amortizer vani... Potrebno je iscijediti ulje, očistiti feder te naliti nazad ulje.

Montaža (u)natrag!!


Ovo je krivac za puno muka prilikom montaže natrag:


Naime, čep kasnije treba nazad zašerafiti i tu nastaju problemi.
Evo mali trik kako sam ja uspio solo... Istina, mene ima ko 2 medvjeda... :glasses2: Slabiji neka ne probavaju sami!  :laughing7:

Znači, nalili ste ulje natrag u amortizer.
Osobno sam stavio 0.02L više ulja što ispada manje od petine decilitra ulja u amortizer. Nisam htio više da nebi semerinzi na vilicama "propišali" ( :laughing7:) od pritiska a opet da dobijem bolju kontrolu amortizera. Daklem, ovo radite na svoju odgovornost!!

Vračamo nazad oprugu i nosimo amortizer prema vilici. Izdužite amortizer do kraja u najizduženiji položaj. Namontirajte amortizer u postolje pazeči gdje ide koji. Znači, desno ide onaj koji drži kočnicu!! Bez držača, logično, ide lijevo.
Zašerafite sad samo doljnje šerafe skroz do kraja. Gornje NE šerafiti!

Zašto?

Gornji šerafi stežu i osiguravaju čep amortizera a kako vi želite namontirati taj čep opet gore onda stvarno nebi imalo smisla osigurati amortizer od montaže tog istog čepa....
Ima logike... zar ne?  :laughing7: :icon_biggrin:

Amortizer je gore, doljnji šerafi su stegnuti i sad nastaje muka. Montaža čepa. E pa dragi moji... Tu nema nauke... Sila puta krak rulaju.  :icon_thumright: :headbang:
Najbolje je nači nekog ne baš bistrog ali medvjeđe jakog prijatelja.  :laughing7:
Napomena: Zašerafljuje se u desno....  :icon_biggrin:

Napomena za "te medvjeđe" frendove.
Postupak je stisni dolje i zašerafi u desno... Što jače to lakše....  :icon_biggrin:

Ostaje samo sve vratiti u rikverc pa se postupak svodi na čitanje posta odavde prema gore....  :icon_thumright:

ODAVDE ČITAJ U RIKVERC

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rezultat?

Zapanjujuč....  :icon_thumright:

Vrijedilo je tih 2 sata posla....

Scoot je mirniji, ne ponire skoro pa uopče pri kočenju, puno lakše se ruši u zavoj i lakše se dozira kočnica.
Daklem, scoot ne "pliva" više....

Uz ovo sam, naravno, otvrdnuo i zadnji amortizer no tu nema nauke pošto se taj amortizer da pomoču alata koji se dobije sa scootom otvrdnuti bez ikakvog skidanja amortizera.  :icon_thumright:

Ocjena..... 5/5    :icon_thumright:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napomena!!

Bočna nogara na scootu se vrača odmah nazad čim se prestane pridržavati nogom. Izazvalo mi je to več par puta neugodne situacije i puko mi je film neki dan kad se scoot srušio sam od sebe na pod.
Rezultat .... Slika govori 1000 riječi!  :toothy12: :icon_biggrin:










Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: R50X
« Odgovori #118 : 25 Kolovoz, 2008, 13:30:27 »
Dobro si to rješio :icon_thumright:,drago mi je da se još uvijek nešto radi :headbang:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #119 : 25 Kolovoz, 2008, 13:47:16 »
Uvijek... Ide kit, ako sve prođe ok, krajem tjedna....

I to čemo poslikati.  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"