Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 177468 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline MaeroxT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: os
  • Moj Skuter: R70X
  • MojSetup: TopTrophy
  • MojSpuh: 4u2u1u4
Odg: R50X
« Odgovori #240 : 15 Rujan, 2008, 19:41:04 »
Dok ova kiša lije i ne dopušta mi da razradim kit, evo malo poboljšanja/unapređenja našeg r50...pardon r70x  ;D.
Nije nešto jako bitno, ali veseli.

Dakle, budući da ste kao i ja žrtve ugradnje generičkih dijelova na skuter, onda mora da vam nogari za suvozača u izvučenom položaju stoje otprilike ovako:

Tako su barem kod mene stajali s obje strane kada bi do kraja bili izvučeni, ali to mi nije predstavljalo neki problem. Sve dok nije žena bacila kritiku da su mi do sada uvijek stajali "ravno" a sada mi na skuteru odjednom stoje  "ukrivo" te da su joj nekak nesigurni. Budući da mi se do sada nije događalo da mi ne stoje ravno kad je trebalo  :icon_biggrin:, to je bio veliki udarac za moju osobnost, pa sam se odlučio jednostavnim kirurškim zahvatom riješiti te anomalije.

Nakon što se skine nogar (izvući osigurač i klin koji ga drži,pazite kod skidanja nogara da ne uzgubite kuglicu i oprugu koje su unutra) lijepo pobrusite fleksericom ovo područje koje je označeno strelicom. Tu ima viška materijala koji zapinje unutar nosača i priječi mu da se otvori do kraja. Pri tome je poželjno više puta isprobati jeste li skinuli dovoljno materijala da nogar dolazi u željeni položaj.


Nakon toga trebao bi stajati nekako ovako, na slici se vidi razlika između originalnog lijevog "prije" i desnog "poslije" zahvata.

Nakon 15-tak minuta posla oba nogara izvlače se do pod 90 stupnjeva u odnosu na uzdužnu os skutera, a bolja polovica se sada u vožnji ponovno osjeća sigurno i zadovoljno.  :toothy12:


Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: R50X
« Odgovori #241 : 15 Rujan, 2008, 19:45:35 »
i cekaj koja je glava stavljena na kraju?

Offline master_o_fight

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ri
  • Moj Skuter: s2
Odg: R50X
« Odgovori #242 : 15 Rujan, 2008, 19:54:28 »
i cekaj koja je glava stavljena na kraju?

serijska :happy3:
vozi idiote vozi !!!!!

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: R50X
« Odgovori #243 : 15 Rujan, 2008, 20:44:40 »
i cekaj koja je glava stavljena na kraju?

serijska :happy3:
pa sta nije s kitom glavu dobio?  ::)

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #244 : 15 Rujan, 2008, 21:18:18 »


serijska :happy3:
[/quote]
pa sta nije s kitom glavu dobio?  ::)
[/quote]

Daaa i cijelo tijelo :toothy12: :toothy12: :toothy10: :toothy12: :laughing6: :laughing9: :laughing3: :toothy9: :icon_biggrin:

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #245 : 15 Rujan, 2008, 23:06:32 »
 :laughing7: :laughing7:

Priznajem blesavo napisano zbilja je za smijeh 

Ali opet mogao si se suzdrzati...................e ovo volim na ovom forumu,jedva se ceka neki razlog za sprdacinu i smijeh !!! :laughing7: :laughing7: :icon_tongue: :laughing11: :laughing3: :laughing9:
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #246 : 20 Rujan, 2008, 00:20:52 »
vidjeh giza danas(sad več jučer) s prozora kako se vuče tamo u zaprežiću kod deema/ljekarne/konzuma na SF kopiji u smjeru zapada oko 22:56 :icon_tongue:

inače-gledao sam kroz prozor u strahu da mi neko krade skut a kad ono bezveze se upalio alarm(valjda vibracije od auta koji su prolazili) i baš onda giz prolazio, znao sam daj e on, jer je on malo "jači"
« Zadnja izmjena: 20 Rujan, 2008, 00:24:47 vktr »

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #247 : 20 Rujan, 2008, 13:49:52 »
Ma nisam ja "jači"... to se samo nas dvojica uvijek vozimo na scootu... Ja i moj alter ego.  :laughing7: ;D

Da, bio sam ja.. Vračao se sa tonom dijelova za auto smrznut ko čkapi...  :icon_biggrin:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #248 : 20 Rujan, 2008, 15:06:50 »
Ma nisam ja "jači"... to se samo nas dvojica uvijek vozimo na scootu... Ja i moj alter ego.  :laughing7: ;D

Da, bio sam ja.. Vračao se sa tonom dijelova za auto smrznut ko čkapi...  :icon_biggrin:
A koji ono auto imaš?

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #249 : 20 Rujan, 2008, 18:47:06 »
Lanos
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #250 : 21 Rujan, 2008, 20:26:40 »
Kako se vožnja skuterom ove godine sve više smanjuje,osim plavih žarulja koje bi trebale biti složene ovih dana,namjeravam na scotu napravit jednu operaciju.Vidio sam već brdo tgb-a i pegasusa koji to imaju,a radi se o rezanju držača za tablice,ne ful ali tako da mogu pričvrstit tablicu.Ako neko to namjerava napraviti neka kaže kako najbolje odraditi operaciju,makar ja vec imam neku viziju kako cu to napraviti.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #251 : 26 Rujan, 2008, 22:26:39 »
Eh da..
Neču više slagati scoot?

Eerrrr.... Wrong answer!  :laughing7:

Dellorto PHBG 21 DS is in the house od sutra...  :icon_thumright: :headbang:

Ostaje za riješiti termo grupu i to je to. Za sad ostavljam kratki diferencijal pa ču vidjeti kako če to sve izgledati. Pucam na start.
Velika brzina me ne dira, i ovak imam kazni i previše skidanja tablica sa auta. Nek ide 80 i to je taman. :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: R50X
« Odgovori #252 : 26 Rujan, 2008, 22:35:39 »
Dobro nisi moro sad bas bit zivotinja i uzet 21...trebo si 19
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #253 : 26 Rujan, 2008, 22:40:18 »
a nisam birao... takav je bio u ponudi i ponuda je bila predobra...  :laughing7:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #254 : 26 Rujan, 2008, 22:44:15 »
Njemu je 21 sitnica s obzirom koliko Lanos trosi  :laughing7:

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: R50X
« Odgovori #255 : 26 Rujan, 2008, 22:46:24 »
to nije vidlo Lanosa vec godinama  ::)

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #256 : 26 Rujan, 2008, 22:48:05 »
Bogami sad več 2 godine taj Lanos od Daewooa ima samo značkicu koja mi smanjuje porez i registraciju...  :laughing7:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #257 : 26 Rujan, 2008, 22:53:10 »
Dobro, onda je to "Lanos"  :frajer:

Offline Carlos

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrava
  • Moj Skuter: NRG Power
Odg: R50X
« Odgovori #258 : 27 Rujan, 2008, 00:44:54 »
Bogami sad več 2 godine taj Lanos od Daewooa ima samo značkicu koja mi smanjuje porez i registraciju...  :laughing7:

jel to C20LET lanos  :)

Offline crogenie

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 512
  • Spol: Muški
  • old-skul member
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI-Trsat
  • Moj Skuter: Runner VX125
  • Moja Kaciga: ultra-sporcka
  • MojSetup: Malossi 209
  • MojSpuh: 4Road
Odg: R50X
« Odgovori #259 : 27 Rujan, 2008, 12:57:29 »
Oce bit kakav video ubrzanja kad se to sve slozi?
... V-TEC - IT JUST KICKED IN YO...
- pa finu guzu stavi u S klasu, i po gasu..