Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 170489 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: R50X
« Odgovori #80 : 03 Kolovoz, 2008, 16:13:00 »
stigao mi je malossijev multivar sa 7 grama rolama i zuti centralni , pa me zanima koliko je on tvrdji od seriskog federa, jer neznam bi li ga bilo potrebno stavljati...a stavit cu to za koji dan jer jednostavno ne mogu od posla stici...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #81 : 03 Kolovoz, 2008, 19:53:16 »
Nemogu ja znat koliko je razlika između serijale i žutoga kad žutog nikad nisam vidio a kamoli taknuo...
Po pričama sam skužio da je žuti jako tvrd... Kako če se ponašati to neznam... Ali mi se čini da bi 7grama rolice mogle biti puno preteške.

Probaj.. To ti je najbolji savjet koji ti ja mogu dat ovako.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #82 : 03 Kolovoz, 2008, 23:40:00 »
Pozdrav svima !!!

Giz svaka čast na ovako detaljnom postu !!!

Ponosni sam vlasnik te male pile i bas mi je ovo trebalo da rijesi problem sa startom koji mi se pojavio nakon skidanja blokade na prijenosu !!!

Hehe a da stvar bude bolja ja i nemam vise ni jednu od onih koje si naveo osim one na izlazu iz airboxa !!! (nisu ni bile)

A sad cu se potruditi da pratim ovo sto si ti naveo pa da vidimo sto ti to vozis !!!

Sa max. brzinom sam zadovoljan 73Kmh ali mi je zelja da ima pa barem onaj start koji je imao sa blokadom !
Po mojoj ocjeni izgubio je nekih 15-20% na ubrzanju, a ako uspijem trenutni bi volio podici za nekih 30-40 % !!!
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: R50X
« Odgovori #83 : 03 Kolovoz, 2008, 23:50:49 »
stigao mi je malossijev multivar sa 7 grama rolama i zuti centralni , pa me zanima koliko je on tvrdji od seriskog federa, jer neznam bi li ga bilo potrebno stavljati...a stavit cu to za koji dan jer jednostavno ne mogu od posla stici...
Rolnice koje stizu uz multivar su ok u kombinaciji s zutim centralnim-ali za serijale,a u kombinaciji sa rezonantnim
idu dole 1-1.5g  :icon_thumright:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #84 : 04 Kolovoz, 2008, 00:31:36 »
Bacio danas oko, u vrlo čudnoj situaciji, na prednje vile... :toothy12: i skužio da za skidanje istih uopče ne treba skidati sve plastike i maske... 4 šerafa se odšerafe odozdola i vile su dolje....
Pomislih... do XAXA...  :icon_thumright: :laughing7:
Ujutro idem po ulje za vile... modifikacija sljedi... Uz to idem i po Malossi 5.1g rolice...

sutra je dan D!  :headbang:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline pocetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • MojSetup: -------
Odg: R50X
« Odgovori #85 : 04 Kolovoz, 2008, 09:07:59 »
neces moc skinut vilice dole ako otpustis samo ta 4 sarafa-moras skinut i onaj gornji sta ulazi u vilice-na imbus je i tek onda idu dole. al ako mislis mjenjat ulje ne moras ih ni skidat nego samo makni taj garnji saraf.
za to ipak moras skinut masku. i zasto bi mjenjo ulje??

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: R50X
« Odgovori #86 : 04 Kolovoz, 2008, 10:28:17 »
zato jer vjerojatno zeli da mu je tvrdji prednji kraj, samo jedno pitanje giz, ima li neke veze ako na multivaru piksna nema unutarnjeg zadebljanja kao seriska, nego je ono ravna iznutra, po eni to bi samo moglo znaciti da ce se siriti vario koliko god moze, tako da ga nista nece ogranicavati
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #87 : 04 Kolovoz, 2008, 15:42:28 »
Neče ti se širiti kako treba jer neče piksna sjesta kako treba sa samim time niti vanjska polutka varia ne sjeda na svoje mjesto..
Efektivno ispada da si smanjio prijenosni omjer. Tako je i meni sa polinije bilo... Nije htio preko 40 al se cijeli scoot napinjao kao da bi se na zadnji popeo.

2 početnik: Zato što je prednja vilica premekana... Ti si skidao vilice ili... ?

Update:
Danas ostvario novi top speed... Iznosi ravno 80. S tim da mi je putna sad bila od Zagreba do doma laganih 78 km/h.  :headbang:
Razlog?
Promjenjene rolice(Opet), remen i stavljen novi filter.

Daklem, shopping lista za danas glasi:
-Malossi X-special remen za Peugeot Speedfight2 (Širi je 2mm sad dok je nov naspram staroga, iste duljine)
-Malossi Red Sponge
-Malossi 16x13 5.1g rolice
-Ulje za prednje vilice. 20W
« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2008, 15:51:45 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline MaeroxT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: os
  • Moj Skuter: R70X
  • MojSetup: TopTrophy
  • MojSpuh: 4u2u1u4
Odg: R50X
« Odgovori #88 : 04 Kolovoz, 2008, 15:56:00 »
Pozdrav Giz (i svima ostalima tgbejcima) i sve pohvale za ovu temu.
Moram priznati da su tvoja iskustva bitno utjecala da i sam postanem vlasnik novog r50x.
Beba je stara 3 dana, ima nešto preko 60 km i od danas skinutu blokadu s varia,probao sam ga do 68 kmh, ide super, slike se mogu vidjet u kutku za nove članove, upravo stavljene.
Projekt ti je odličan, jedva čekam rezultat preinaka na prijenosu pa da odlučim kojim putem dalje.

Nisam vidio da si negdje rekao koja dizna paše na mikuni, jučer sam na njemačkom forumu našao da navodno ide 6mm dizna i da paše od dellorta, reci jel to istina pa da mogu počet čačkat po usisu  :toothy10:

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: R50X
« Odgovori #89 : 04 Kolovoz, 2008, 17:56:08 »
Da -m6 delorto/mikuni :icon_thumright:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #90 : 04 Kolovoz, 2008, 19:19:45 »
Yap... 6mm dizna paše ko salivena...
Ako ideš skidati sve sa airboxa a bez protočnog filtera onda odi na 68 diznu... Ako ideš na skidanje svega sa airboxa i na filter(red sponge) onda idi na 72 diznu.

Primjetih da nakon 73 skuter počne jaaako vibrirati, pušta čudne zvukove ali nabere 78 bez frke...
Pretpostavljam da bi to bilo do jako navučenog remena na prednju polutku i do toga da još remen nije sjeo kako spada... Tek sam 20ak km napravio..
Budem se sutra malo poigrao sa tim i sa prednjim vilicama.  :)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #91 : 04 Kolovoz, 2008, 21:16:12 »
Ajde Giz priznaj da ti 5.1gr rolice nisu dobre, ima onih kojima su taman  :angel9:


Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #92 : 04 Kolovoz, 2008, 21:27:55 »
Dam ti Polini 4.9 ak hočeš?  ;D
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #93 : 04 Kolovoz, 2008, 21:31:44 »
Dam ti Polini 4.9 ak hočeš?  ;D

Dam i ja tebi 8.4gr  :laughing7:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #94 : 04 Kolovoz, 2008, 21:40:58 »
Ne treba... Ja to tebi poklanjam za sve savjete koje si mi dao..  :)

EDIT na gramatičke greške..  :laughing7:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #95 : 05 Kolovoz, 2008, 00:11:01 »
Pozdrav !!!

Giz jel mozes navesti trenutni setup !!!
Mislim na ovaj gdje si uspio doci do 80 Kmh
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #96 : 05 Kolovoz, 2008, 01:15:36 »
- Leovince ZX
- Polini speed control vario (bolcna skračena 2mm)
- Malossi X-special remen za Speedfighta2
- Malossi 5.1g 16x13 rolice
- Polini plava centralina
- Malossi MHR žuti federi kvačila
- Malossi red sponge
- Dizna 72, 6mm navoj

Top speed oko 81/82.... Al to je onak, nizbrdo, i nebi rado držao tu brzinu...
Putna bez nekih problema je 78km/h osim što se trese vario i pušta čudne zvuokve ponekad al to pripuisujem nerazrađenosti remena,rolice i ocentraline.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: R50X
« Odgovori #97 : 05 Kolovoz, 2008, 10:59:02 »
zasto tolika dizna na serijalu sa spuhom ???

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #98 : 05 Kolovoz, 2008, 11:09:42 »
Zašto? Radi sasvim dobro... Zericu je na bogatoj strani i nema brige oko pregrijavanja.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline MaeroxT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: os
  • Moj Skuter: R70X
  • MojSetup: TopTrophy
  • MojSpuh: 4u2u1u4
Odg: R50X
« Odgovori #99 : 05 Kolovoz, 2008, 12:20:08 »
Pretpostavljam da su i ove veličine dizni što preporučaš uz preinake na airboxu isto tako malo na "bogatoj strani"