Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 171949 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #260 : 27 Rujan, 2008, 14:06:42 »
Bogami sad več 2 godine taj Lanos od Daewooa ima samo značkicu koja mi smanjuje porez i registraciju...  :laughing7:

jel to C20LET lanos  :)
Ne.. Olakšani C20XE Lanos.  :headbang:

2 crogenie : Bit če...  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Carlos

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrava
  • Moj Skuter: NRG Power
Odg: R50X
« Odgovori #261 : 27 Rujan, 2008, 15:07:54 »
ima jedan decko (Mr. G) sta dolazi na inu i billu sa svojim lanosom C20Let pa sam mislio da si to ti :)

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #262 : 27 Rujan, 2008, 15:11:59 »
Nek ide 80 i to je taman. :icon_thumright:
Giz nemoj biti tako skroman,ako je moguće ja bi volio da moj skuter ide do nekih 90,ili ti to misliš da ti tako ide samo 80 dok ne staviš kit? :icon_scratch:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #263 : 27 Rujan, 2008, 17:05:50 »
70 ide bez kita... 80 s kitom nek ide i ja happy.

Može on i 100... Nije problem u snazi, problem je u diferencijalu. Promjeni se sekundar i ide sa kitom 100 al kao što rekoh, ne treba mi to. :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: R50X
« Odgovori #264 : 27 Rujan, 2008, 17:09:55 »
zna li tko koji su lezaji na tgbu, kineski tajvanski? da se pohvalčim meni je otisao lezaj na zadnjem tocku ne koci kako treba, cvili zadnja kocnica,ali u voznji nema razlike
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #265 : 28 Rujan, 2008, 10:58:33 »
70 ide bez kita... 80 s kitom nek ide i ja happy.

Može on i 100... Nije problem u snazi, problem je u diferencijalu. Promjeni se sekundar i ide sa kitom 100 al kao što rekoh, ne treba mi to. :icon_thumright:

Dobro,mislim da je to onda barem onih pravih 80,kazaljka ce pokazivat više jel?(zanima me tek tak da usporedim)

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #266 : 28 Rujan, 2008, 11:57:26 »
Ja i pričam samo o točnoj kilometraži jer stvarno nema smisla se uspoređivati sa Lunama koje idu 85+km/h a zapravo me gledaju u leđa, dodati ču tu i SRke i Runnere i Aeroxe koji isto idu 100km/h a zapravo me jeeeedva jedvice prelaze jer imaju duže diferencijale od mojeg.  :hmh:

Kad ljudi shvate da taj jadni mali scoot od 50ccm bez momenta pokreče sa svojih slabašnih 5KS više od 200kg onda če se napokon i prestati širiti dezinformacije o tim top speedovima.
Do tada... Se ljudi mogu samo tješiti kako im scoot leti dok se zapravo voze ugodnim brzinama manjim od 75km/h....  :laughing7:  :drunken_smilie:


@ Drnda: Si ziher da je zadnji ležaj?
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: R50X
« Odgovori #267 : 28 Rujan, 2008, 12:11:49 »
pa ima lufta u centru felge gore dole, znaci ne lijevo desno nego gore dole, dugo je vec tako ali sam to skuzio neki dan, jer kad je na cent. nogaru ja sjedim i naslonim se odzada i kada guma zadnja dotakne pod pukne malo(zvuk) i stalno se pitao sto je iz cega dolazi taj zvuk i vidio iz felge, stisnem zadnju kocnicu i onda je ona zategne u centar felgu
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #268 : 28 Rujan, 2008, 12:51:53 »
Si probao samo dotegnuti kotač? Možda malo glupo... Al često su jednostavna riješenja najbolja.  :)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: R50X
« Odgovori #269 : 28 Rujan, 2008, 13:04:23 »
za to mi treba kompresor, ali nije se odvio na sarafu, gledao sam... a jbg. cesto se na njemu voze 3 osobe, to ti je oko 180 kg tereta na njemu,iako on toliko mora voziti bez problema
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #270 : 28 Rujan, 2008, 13:12:01 »
Hmm.. Ja 106kg... cura 56.... Nisam ni ja daleko!  ;D
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: R50X
« Odgovori #271 : 28 Rujan, 2008, 16:37:34 »
ja nekih 67-8 kg i ove 2 cure imaju mozda 50-55 kg svaka... pa mi to ipak nemoze biti razlog da ode lezaj, jer je on predvidjen da moze 2 osobe oko 90 kg voziti,a NAS TROJE SMO SE VOZILI 60-65 KMH, znaci skut ima snage, jer puni sat skoro pa kao da sam sam ja na njemu, pere sve 4t 50 ccm do 50 kmh
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #272 : 28 Rujan, 2008, 17:27:47 »
Giz znam da si do sada vec to pisao-ali jesi provjeravao koliko Tocno laze sat na R50X !!!

+/- 2-3kmh to mi nije bitno !!!

Ja nisam to jos testirao nakon skidanja blokade ,ali s njom je pokazivao 60 ispred auta i bilo je stvarnih 60 !!!

Dali postoji odstupanje pri vecim brzinama ili sto .....

Buduci da je digitalac mislim da nebi trebao imati velike razlike-cak i nikakve-ali opet sajla je veza sa kotacem......
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #273 : 28 Rujan, 2008, 18:08:19 »
Da, provjeravao sam na par načina.

Pokazuje 73 a ide 70.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: R50X
« Odgovori #274 : 01 Listopad, 2008, 12:26:26 »
Dosta dobro pokazuje R50X, barem do 55-60km/h. Vozio se uz jednog klinca kaj ima dotični skuter i meni je pokazivalo isto ko i kod njega s tim da sam ja neš sitno vračal unazad cajgere na Roxu.

Ja samo znam da sam jednom prilikom išel u Krašić iz Samobora i nigdje ga nisam spuštal ispod 70 po cajgeru, a znalo je doć i do 100km/h i došo sam za 55 minuta tamo, udaljenost 50 km! Znači prosječna brzina oko 55 km/h. Nakon toga sam poživčanil i vratil cajger za 8km/h unazad i sad kaže isto ko u autu do 90 km/h. I ja zadovoljan. Sad ide neš sitno prek 100 po cajgeru kad ga razvučem
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #275 : 01 Listopad, 2008, 21:22:52 »
Evo.. več 2 dana se vozim na 21!  :headbang: :laughing7:

Što reči?
Pričao sa Alfom i kaže da je njemu taj karb preljevao sa diznom 70. Kod mene obrnuto, nemam goriva na dizni 70.
Igla dignuta do kraja i dizna 70 unutra. Do 3/4 gasa imam goriva i scoot stvarno ide super, čim dam pun gas scoot ostane bez snage, ne da prelije pa da zatrokira več jednostavno nema snage.
Stoga sam danas posvetio puno vremena štelanju i došao do zaključka da trebam diznu 74/76 i igla mora biti na drugoj od 4 crte.
Zašto?
Ovak, kad se vozim onda imam na 1/4 gasa previše goriva pa se scoot davi i trokira, na pola i 3/4 imam dosta te scoot ide super, na punom gasu nemam dovoljno te scoot gubi snagu.
Dok krečem i dok se ne popnem na 9k+ okretaja još se prvih par desetaka metara mogu voziti na pun gas, čim se turaža popne scoot izgubi snagu.
S obzirom da je igla dignuta skroz gore, išao sam isprobavati vožnju i svječicu na rutama od po 2 km konstantne vožnje te sam tako samo potvrdio ovo što sam gore napisao.
Malo gasa, preljeva i svječka je tamnosmeđa. Pola i 3/4 gasa, boja je svjetlosmeđkasta kakva i treba biti. Na punom gasu pobijeli a to nije dobro.
Stoga sutra idem po diznu da i to sredim do kraja.


Impresije?
Mraq!
Osjetno bolje vuče scoot, puno brži pickup gasa i okretaja, mirniji ler, lakše štelanje istoga, više momenta.
Mana je vjerovatno potrošnja ali se time nisam sad zabavljao. To ču vidjeti kroz par sto kilometara.

Ocjena za Dellorta: 6/5!  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #276 : 03 Listopad, 2008, 20:37:04 »

Što reči?
Pričao sa Alfom i kaže da je njemu taj karb preljevao sa diznom 70. Kod mene obrnuto, nemam goriva na dizni 70.
Igla dignuta do kraja i dizna 70 unutra. Do 3/4 gasa imam goriva i scoot stvarno ide super, čim dam pun gas scoot ostane bez snage, ne da prelije pa da zatrokira več jednostavno nema snage.
Stoga sam danas posvetio puno vremena štelanju i došao do zaključka da trebam diznu 74/76 i igla mora biti na drugoj od 4 crte.
Zašto?
Ovak, kad se vozim onda imam na 1/4 gasa previše goriva pa se scoot davi i trokira, na pola i 3/4 imam dosta te scoot ide super, na punom gasu nemam dovoljno te scoot gubi snagu.
Dok krečem i dok se ne popnem na 9k+ okretaja još se prvih par desetaka metara mogu voziti na pun gas, čim se turaža popne scoot izgubi snagu.
S obzirom da je igla dignuta skroz gore, išao sam isprobavati vožnju i svječicu na rutama od po 2 km konstantne vožnje te sam tako samo potvrdio ovo što sam gore napisao.
Malo gasa, preljeva i svječka je tamnosmeđa. Pola i 3/4 gasa, boja je svjetlosmeđkasta kakva i treba biti. Na punom gasu pobijeli a to nije dobro.
Stoga sutra idem po diznu da i to sredim do kraja.


Impresije?
Mraq!
Osjetno bolje vuče scoot, puno brži pickup gasa i okretaja, mirniji ler, lakše štelanje istoga, više momenta.
Mana je vjerovatno potrošnja ali se time nisam sad zabavljao. To ču vidjeti kroz par sto kilometara.




A koliko bi mogao popit kad se na sve to još stavi kit 6-7l? Malo sam razmišljao o topspeedu i nakon cijelog slaganja mi reci jel bi bilo puno zajebancije oko toga da skut ipak ide nešto više od 80,nekih 5,10km/h Ako se da složit htio bi dakle nekih plus 5,10 jer bilo bi dobro na nekoj bržoj cesti,a kad bi se negdje vozio npr.80km/h motor nebi bio na svom maksimumu,ali ak se to neda i ak ti to ne preporučaš,ništa nego kopija tvoga.I da,malo mi je glupo pitat  :toothy11:  al nisi mi još poslao setup :toothy11:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #277 : 03 Listopad, 2008, 21:08:47 »
Ja planiram sa kitom imati oko 5+L potrošnju a za top speed češ morati promjeniti sekundar na scootu i onda bi, zavisi od okretaja na kojem češ vrtiti kit, imati top speed u rangu od 80 do 90+ km/h.

Setup nisam slao jer još sam u fazi testiranja ovoga kod sebe a i cijene se mjenjaju stalno tako da mi je malo glupo slati setup sad a planirati posao u prolječe. ako me shvačaš? ;)  :icon_thumright:

Da se nadovežem na pitanje frge sad nakon 100njak km...
Prezadovoljan sam rezultatima a potrošnja mi je otišla gore nekih litru tako da sad uštelan troši oko 5L.
To je rezultat sa punim gasom na tih 100km i nije pošteđen scoot jer sam htio vidjeti kako če se ponašati.

Da imam duži prijenos koji bi mi manje vrtio setup, vjerujem da bi mi i potrošnja bila oko 4,5L što mi je itekako prihvatljivo.  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #278 : 03 Listopad, 2008, 21:13:07 »
tako da mi je malo glupo slati setup sad a planirati posao u prolječe. ako me shvačaš? ;)  :icon_thumright:

Za mene ne postoji proljece, prosle godine sam slagao jednu makinu za zimske uvjete pred Bozic  :toothy10:

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #279 : 05 Listopad, 2008, 09:34:28 »
Ja planiram sa kitom imati oko 5+L potrošnju a za top speed češ morati promjeniti sekundar na scootu i onda bi, zavisi od okretaja na kojem češ vrtiti kit, imati top speed u rangu od 80 do 90+ km/h.

Setup nisam slao jer još sam u fazi testiranja ovoga kod sebe a i cijene se mjenjaju stalno tako da mi je malo glupo slati setup sad a planirati posao u prolječe. ako me shvačaš? ;)  :icon_thumright:

Da se nadovežem na pitanje frge sad nakon 100njak km...
Prezadovoljan sam rezultatima a potrošnja mi je otišla gore nekih litru tako da sad uštelan troši oko 5L.
To je rezultat sa punim gasom na tih 100km i nije pošteđen scoot jer sam htio vidjeti kako če se ponašati.

Da imam duži prijenos koji bi mi manje vrtio setup, vjerujem da bi mi i potrošnja bila oko 4,5L što mi je itekako prihvatljivo.  :icon_thumright:

Sve ok,sviđa mi se ovih 80-90.A kažeš da sad ti troši 5l :o ,svaka cast meni tak đubre serijski troši :icon_biggrin: