Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 177686 )

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline pocetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • MojSetup: -------
Odg: R50X
« Odgovori #320 : 08 Travanj, 2009, 09:14:44 »
Eh da...

Polini sekundar mi je upravo na stolu. Čeka na sutrašnju ugradnju... :D

Weeehaaaa! :D

mozemo ocekivat dojmove i slike ovdje,je tako??

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #321 : 08 Travanj, 2009, 20:40:25 »
Tako nesto sam i mislio da bi moglo biti !!!

Prvom prilikom idem traziti njegovu originalnu !!!

Medjutim problem je bio na onoj gumi izmedju cilindra i frge-majku joj blesavu-otpustila se jedna šelna i kad se zagrije guma omeksa i provuce mi zrak pored nje-i sam sebi pocne davati i smanjivati gas itd........

Sve u svemu sad je odlicno,i kad ga spustim na 1000 okretaja ler-radi savrseno !!!

Nego Giz trpaj to u skut da se cuju dojmovi i koliko se dobija s time-ja sam nasao Italjet Formulu sa talijanskim papiroma za minimalne novce,otisli klip i cilindar-a meni hvala bogu treba samo reduktor !!!

Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #322 : 09 Travanj, 2009, 01:43:51 »
Ovak... Uspio sam danas to se zamijeniti i POSLIKATI detaljno tako da ču napraviti tutorial kao što sam i prije.

Eto, primilo me pa rekoh da ove kompliciranije stvari poslikam i objasnim kako treba. Samo me nemojte pitati koje rolice, koliko če vam scoot iči i kako da naštelate frgu jer se to NE MOŽE preko foruma nikako napraviti. Ja sve štelam po osječaju. Stoga, na raspolaganju sam ali ne preko foruma. ;)

Dojmovi? Paaa... Trom u ubrzanju do 30... Onda krene solidno i vuče do 85km/h. Tu mu ponestane daha.






















ALI!!! ;) :)

To je sve radi činjenice da mi je sad prijenos poštelan za top speed od kojih 120+ km/h.  :toothy12: :icon_biggrin:
Čak sam i na kratkoj nizbrdici uspio natjerati scoot na 95km/h a variomat još nije odradio svoje i okrtaji su bili ispod 9000rpm.  :headbang:
U principu, laički da se izrazim, sad imam 7 brzina i krečem iz 3. brzine što naravno, nije dobro.  :(
Sutra moram razmaknuti polutke jer sam davno prije kratio bolcnu da bi dobio sa starim prijenosom dobar rad variomata.
Sad kad je diff duži ta bolcna više ne valja i moram nadomjestiti ono što sam skinuo sa nje tako da ču je podložiti podloškama dok ne kupim novu.
Očekujem zadržavanje istog starta kao i prije samo sa top speedom od cca 90km/h. Bitno mi je putnu držati oko 80ak, meni sasvim dovoljno na ruti van grada.

Napomena: Toliko je prijenos duži da bi scoot mogao sigurno preko 110km/h sa odgovarajućim setupom (usudio bi se čak reči i više, teoretski naravno, ovisi o snazi koju scoot razvija i okretajima koje postiže), no ne želim izgubiti startnost u gradskoj gužvi.  :icon_thumright:
I da... Opet je Polini potvrdio da ima najkvalitetnije dijelove.  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #323 : 09 Travanj, 2009, 21:58:04 »
Meni bi dovoljno bilo  i tih 85Kmh ajd recimo 90 !!!

Giz gdje si kupio sekundar i koliko je kostao !!!

I jel ovaj setup koji ti je napisan ispod poruka ?
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #324 : 09 Travanj, 2009, 23:19:53 »
Da.. To je taj setup a odakle sam kupio prijenos zapravo nemam pojma.  :icon_biggrin: :toothy12:
Gnjavio sam Slowridera da mi uzme izvana od nekuda i nisam ni pitao jer mi nije bilo bitno.


Ovak. Slike nisam postavio, to ču tek sutra jer sam u gužvi ali sam preštelavao prijenos i nikako ga naštelati kako spada.
Uglavnom, sutra ču se još igrati pa ču zajedno i dojmove i tutorial staviti.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #325 : 10 Travanj, 2009, 10:49:39 »
Kaj da kazem nego prebrutalno,85km/h za taj skuter s tim da jos nisi kit stavio,ma bolesno...kolko sam shvatio taj polini sekundar ce ici i kod mene tak da ga jedva cekam  :drunken_smilie:  ,e giz a daj mi pojasni ovaj tvoj dell 21,kaj to nije malo previse ipak,i jel ima velike razlike izmedu 19 i 21?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #326 : 10 Travanj, 2009, 15:05:22 »
Evo da ne otvaram novi topic, pitati cu ovdje.

Koja je razlika izmedju auspuha za morini masinu (npr. italjet formula) i aprilia ditech morini masina?

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: R50X
« Odgovori #327 : 10 Travanj, 2009, 15:55:52 »
mislim da nema nikakve razlike, da su cak isti kodovi..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #328 : 10 Travanj, 2009, 15:59:21 »
mislim da nema nikakve razlike, da su cak isti kodovi..

Znaci pase na moj R50X Gianelli reverse?

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: R50X
« Odgovori #329 : 10 Travanj, 2009, 16:01:57 »
ako pase sa suzuki adress i SR ditech morinija onda bi i tebi trebao pasati, jedino rupu na jednoe nosacu mozda bude potrebno prosiriti 2 mm.....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #330 : 10 Travanj, 2009, 17:09:02 »
mislim da nema nikakve razlike, da su cak isti kodovi..

ovo mi je isto kao da ne pase

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #331 : 10 Travanj, 2009, 21:56:14 »
Po nekoj logici nebi trebalo biti nikakve razlike-ako je morini masina trebalo bi sve odgovarati-vjerujem da bi stavili pod morini "nesto" da imaju jos jedan model koji se razlikuje od drugog !!!
Gdje god sam pogledao dio za morini nigdje nije naveden bilo kakav drugi model morini masine !!!
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #332 : 10 Travanj, 2009, 22:27:49 »
Po nekoj logici nebi trebalo biti nikakve razlike-ako je morini masina trebalo bi sve odgovarati-vjerujem da bi stavili pod morini "nesto" da imaju jos jedan model koji se razlikuje od drugog !!!
Gdje god sam pogledao dio za morini nigdje nije naveden bilo kakav drugi model morini masine !!!

Ako pogledas na SA ili SC, morini ditech ima vise auspuha u ponudi nego morini, ZX auspusi nemaju iste kodove, ima razlike, pitanje je u cemu  :dontknow:

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #333 : 10 Travanj, 2009, 22:30:46 »
Da to kuzim !!!

Ja vecinom gledam na scooter prosports !

Mislio sam reci (ili pitati-kako god hoces) da ako je po morini "licenci",zar nebi trebalo to biti to !!!-u tom smislu sam isao sa porukom !!!

I na prosports za Formulu ili neki drugi morinijev-ima vise auspuha u ponudi nego za R50X ali ni kod jednog nije naglaseno nesto posebno-nego ako je morini onda je samo to naznaceno!!!
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #334 : 10 Travanj, 2009, 22:35:06 »
Evo me opet !!!

Pogledaj na prosports po Aprilia SR50 Ditech morini-definitivno isti kao i za morini (formula,aprilia funmaster,R50X itd ...)!!!
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #335 : 10 Travanj, 2009, 22:39:29 »
Evo me opet !!!

Pogledaj na prosports po Aprilia SR50 Ditech morini-definitivno isti kao i za morini (formula,aprilia funmaster,R50X itd ...)!!!

Kako to mislis isti? Gledas po slikama? :icon_scratch:

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #336 : 10 Travanj, 2009, 22:58:56 »
Nisam gledao slike nego sam brzo preletio preko par morinijevih koji se poklapaju,a za Ditech je daleko drugacija oznaka za ZX po kojem sam gledao !!!4488 i 5582
« Zadnja izmjena: 10 Travanj, 2009, 23:01:33 JetFighter »
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #337 : 13 Travanj, 2009, 23:15:05 »
Jel mi moze neko pomoci po po ovom pitanju ???

Malo sam cackao po Exhaust calculator-u a nisam bas siguran da sam najbolje skuzio program-a i trebaju mi neki podaci !!!

Na lijevoj strani-gdje su osnovni podatci sve ok-to znam sto i kako - jel netko zna gdje mogu naci podatak ili netko vec zna te mjere za R50X

Treba mi kut ispuha - (Duration of the exhaust port)-to nemogu izmjeriti ni pomocu trikova a neznam koliki je kut !!!
Promjer ispuha (na cilindru)-(da sad ne skidam spuh pa da mjerim)
I duzina porta- e sad me ovdje zanima jel to mjera od ruba cilindra pa do izlaza ili do neke druge tocke ???

A na desnoj-e to bas ne kuzim previse !!!
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #338 : 13 Travanj, 2009, 23:40:34 »
Duration of the exhaust port
Krivo si ovo shvatio. To nije mjera koju možeš klasično izmjeriti nego se očituje kao vrijednost u kutu naspram pune rotacije radilice tj. koliko dugo je ispušni port otvoren naspram 360 stupnjeva koje radi radilica u jednom okretu i taj češ podatak jako teško dobiti bez posebnog alata i skidanja auspuha. Naime, trebao bi okretati radilicu i gledati koliko dugo traje ciklus ispuha na tom specifičnom klipu. I da, on se ne izražava u mjernoj jedinici vremena jer se ta veličina konstantno mijenja porastom broja okretaja. ;)

I koliko vidim, nemaš osnovnog znanja oko ovoga pa ti iskreno savjetujem da ne ideš tamo di ne razumiješ jer bilo koja od ovih mjera mjenja drastično rezonanciju i ponašanje aupuha.
Drži se provjerenih stvari. ;)

Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #339 : 14 Travanj, 2009, 00:02:11 »
Istina da ne kuzim bas previse te dublje stvari oko ovih motora.........

Nego KAKO DA SKUZIM ako ne budem kemijao i pokusavao s tim kojekakvim zajebima-pa kad je bal nek je ........ ;D ;D

Ako profulam lako ga skinem pa pokusam opet-nedavno sam rjesio bocu za tig pa bi bio red da i nju malo testiram.......

A dok ne stignu djelovi moram se necime zanimati---posla bas i nema bas previse pa se moze naci vremena za kemijanje------

Skuzio sam to oko kuta ispuha-koliki kut napravi radilica od trenutka otvaranja do trenutka zatvaranja ispusnog kanala--------

Jeba te pituljica Giz------Podsjetio si me sa tim svojim Specijalnim alatom---pa ja dolje u radioni imam 10 tih kutomjera za takva mjerenja !!!(Kutomjer sa utegom na polugici)

Koji sam ja IDIOT-a radio ih za prodaju bravarima i sl.   A podjela gravirana na laseru i odradjena u ACadu sve po 0,5 stupnjeva-tako da nema sanse da fulam kut ............
Samo me hebe sto to moram sve rastaviti i napraviti redukciju sa radilice na kutomjer !!!

Hvala na dobroj preporuci "Hvali more ,drz se kraja "  ;Dal moram ja malo cackati,cisto nemogu bez toga !!! :dontknow: :dontknow:
dok nesto ne pokvarim neznam se ostaviti kemijanja !!!

Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!