Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 171828 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MaeroxT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: os
  • Moj Skuter: R70X
  • MojSetup: TopTrophy
  • MojSpuh: 4u2u1u4
Odg: R50X
« Odgovori #220 : 10 Rujan, 2008, 08:43:20 »
Super posao ali si mogao baciti i koju slku više.

Ovo što se tiče dizne...
Da rasvijetlim to malo... Nije tebi tu dizna kriva jer gorivo ne ostavlja ovakav crni i masni talog.
To je ono što sam ja primjetio kod ovih naših Mikunijevih frga a radi se o tome da im se nakon nekog vremena zaštopavaju uljni kanali ako ulje nije kvalitetno.
Neki put se sam odštopa ali mi onda nabaca ulja ko blesav u cilindar pa sve zaslini. Zato svakih mjesec dana ja skinem frgu i carb cleanerom ju dobro okupam i poštelam.
Onda sam opet miran sljedečih mjesec dana.

Naime, kanal za ulje je dosta vodoravan pri ulasku u venturi i kad scoot stoji neko vrijeme znaju se talozi napraviti. Iako pumpica kontrolira protok ulja a ne sami kanal svojim presjekom, kanal je preuzak i pogodan je za sedimentaciju taloga tog ulja na putu prema frgi iz pumpice.

Inače, za vikend opet skidam frgu i kemijam sa proširivanjem venturija jer sam podrobnim pregledom skužio da je promjer venturija u biti 17mm x 10mm dok sa strane imam lufta jedno 4mm za proborati a da ništa ne shebem.Uz to ču probati proborati sitno i uljni kanal da riješim to začepljivanje. Update če biti krajem tjedna. :icon_thumright:
E sad, jel se štopalo štogod ili nije, nemam pojma, što se tiče ulja koristim castrol actevo koje su mi preporučili u servisu pa sad jbg; a baš sam jučer pomislio kako bi bilo najbolje prebacit se na samostalno miješanje goriva, jer ovome baš ne vjerujem. Ono što je sigurno jest da je svjećica prije ugradnje next r-a u tri navrata koliko sam gledao bila masnocrna, a kad sam konačno stavio spuh i očistio ju i provjerio nakon 50-tak km, dobila je lagano smeđu boju bijele kave, kako valjda i treba, a takva je bila i jučer ???.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #221 : 10 Rujan, 2008, 09:57:22 »
Svječica ti je ok... tu nema govora. Ali talog na čelu klipa govori drugačiju priču a to je da je ulje u najmanju ruku "čudno".
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline MaeroxT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: os
  • Moj Skuter: R70X
  • MojSetup: TopTrophy
  • MojSpuh: 4u2u1u4
Odg: R50X
« Odgovori #222 : 10 Rujan, 2008, 12:37:07 »
Svječica ti je ok... tu nema govora. Ali talog na čelu klipa govori drugačiju priču a to je da je ulje u najmanju ruku "čudno".
A ništa, morat ću ga probat poštelat i malo češće provjeriti da utvrdim šta je.
Nego, koje ulje ti sipaš i preporučaš? Zadnje koje sam davno koristio je tts, ali na mašini što se vrtila pod normalno na oko 12500.

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: R50X
« Odgovori #223 : 10 Rujan, 2008, 12:53:12 »
Sve super,samo me bode ta ori glava,trebo si ju preradit za 70ccm...
Što, gdje, kako :dontknow:???

pa koju si glavu uzeo serijsku od motora sto si prije imao ili?

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: R50X
« Odgovori #224 : 10 Rujan, 2008, 15:11:21 »
Sve super,samo me bode ta ori glava,trebo si ju preradit za 70ccm...
Što, gdje, kako :dontknow:???

pa koju si glavu uzeo serijsku od motora sto si prije imao ili?
to i meni cudno pa trebala bi doci i glava uz cilindar jel?? jer nema smisla kupovat samo cilindar bez glave.

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #225 : 10 Rujan, 2008, 17:48:10 »
I ti serviseri su malo pederi !!!

Ja sam kupio skut kod skare u Os i serviser je prvi put nasuo Scoot 2T - castrol !!!
I kaze da oni to sipaju u serijale-a ja sam trazio na prvom servisu TTS i sad se vozim na njemu !!
Moram i ja provjeriti kakva je situacija kod mene pa cu izbaciti da vidimo jel i sa TTS-om takva situacija kao kod tebe !!!!

A ja ti imam cudno misljenje o tim servisima - tj. da gospoda preporucuju ulje na kojem im glavni uvoznik (nebitno kojeg ulja) da vecu marzu i normalno da njega promoviraju i predlazu !

A kolegi su u Vk rekli da sipa Agip - e sad koji servis tu sere i ko mulja !!!

A sad sam gledao knijzicu koja dodje od proizvodjaca (na 4 jezika) a ne ovu prevedenu !!!

I u njoj nisu naveli ni castrol ni agip i sl.....nego (normalno) TGB ulje ili ulje iste klase  kao sto je (e sad ovo nemam pojma sto im znaci) "JASO FC CLASS"  2-taktno ulj !!!
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #226 : 10 Rujan, 2008, 18:57:27 »
Svječica ti je ok... tu nema govora. Ali talog na čelu klipa govori drugačiju priču a to je da je ulje u najmanju ruku "čudno".
A ništa, morat ću ga probat poštelat i malo češće provjeriti da utvrdim šta je.
Nego, koje ulje ti sipaš i preporučaš? Zadnje koje sam davno koristio je tts, ali na mašini što se vrtila pod normalno na oko 12500.

Ja sam na Valvolineu vozio dosta vremena al se ne sječam točno koje ulje. Pogledam pa javim.

Za sad testiram scootsport 2 i nisam baš zadovoljan. Talog mi radi dok kod Valvolinea toga nije bilo.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline MaeroxT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: os
  • Moj Skuter: R70X
  • MojSetup: TopTrophy
  • MojSpuh: 4u2u1u4
Odg: R50X
« Odgovori #227 : 11 Rujan, 2008, 12:40:30 »
E da si ovo prije rekao  :-X, ja jučer kupio upravo scootsport2, istočio castrol i ulio par deci za probu, vidjet ćemo kako će se ponašati s njim.

Btw, i ja sam pitao kad sam uzimao scoot koje ulje da uzmem, jel možda tts, odgovor je bio da nema potrebe za njim i da je i actevo sasvim ok za moj scoot  :icon_scratch:.

Uz to, malo sam se igrao s diznama, 80 je puno previše za ovaj setup bez sportskog filtera, sa 76 je bolje, ali još uvijek malo podriguje na oko 5000, iako nakon toga vuče pošteno, probam danas sa 72.

Offline djsmola

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 701
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: Shark S500
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: R50X
« Odgovori #228 : 11 Rujan, 2008, 20:47:07 »
Gdje nac technigas next r ili zx?

Jel ima kod nas?

U hr sam uspio samo naci gainnelli

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #229 : 11 Rujan, 2008, 21:13:09 »
Leo Vince - Auto Bil !
Za technigas nemam pojma !!!

Njih sam zvao i ZX Crome je kod njih 1400 Kn !

Meni je to bilo malo previse pa sam odustao od kupovine kod nas !!!

A na scooter prosports je 120 E !!! Pa radije kupim kod njih !
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline pocetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • MojSetup: -------
Odg: R50X
« Odgovori #230 : 13 Rujan, 2008, 12:25:48 »
A di ima za kupit tih dizni za karb-mozda na podrucju rijeke ako netko slucajno zna! za taj skuter naravno!!

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #231 : 13 Rujan, 2008, 17:14:02 »
E molim vas,giz il neko ako zna ak je skidao prednje žarulje koja su vrsta(ono ha)Nasao sam u savskoj ducan philips bluevision cu uzet,samo neznam koja vrsta,za jačinu znam da je 12v 35/35w.E sad samo neznam jel postoje takve bluevision i za kratko i za dugo svjetlo?

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #232 : 14 Rujan, 2008, 00:06:47 »
Nisam skidao prednji far do sada.... :dontknow:
a što se tiče ponude... Šaljem sutra. U strašnoj sam gužvi s vremenom.  :help:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #233 : 14 Rujan, 2008, 09:24:56 »
E molim vas,giz il neko ako zna ak je skidao prednje žarulje koja su vrsta(ono ha)Nasao sam u savskoj ducan philips bluevision cu uzet,samo neznam koja vrsta,za jačinu znam da je 12v 35/35w.E sad samo neznam jel postoje takve bluevision i za kratko i za dugo svjetlo?
Jel zna možda neko drugi? koje su h1,h2,h3 ili h4?

Offline pocetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • MojSetup: -------
Odg: R50X
« Odgovori #234 : 14 Rujan, 2008, 15:43:01 »
Kratko ti je h4,a dugo h7!!

Offline pocetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • MojSetup: -------
Odg: R50X
« Odgovori #235 : 14 Rujan, 2008, 19:27:41 »
Kratko ti je h4,a dugo h7!!

krivo sam napiso-kratko je h7,a dugo h1!! :icon_thumright:

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #236 : 14 Rujan, 2008, 21:04:57 »

krivo sam napiso-kratko je h7,a dugo h1!! :icon_thumright:
[/quote]
Da i ja sam se zbunio :icon_scratch:a jesi za ovo siguran,sutra idem kupovat žarulje nemoj zeznut.

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #237 : 14 Rujan, 2008, 21:08:46 »

krivo sam napiso-kratko je h7,a dugo h1!! :icon_thumright:
Da i ja sam se zbunio :icon_scratch:a jesi za ovo siguran,sutra idem kupovat žarulje nemoj zeznut.
[/quote]

E da jbg uvjek se kasno sjetim,a kakva je ona mala žaruljica koja svjetli na kugli (jačina vrsta...) kad pomakneš gumb za paljenje svjetla jednom u ljevo?

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #238 : 14 Rujan, 2008, 22:32:46 »

krivo sam napiso-kratko je h7,a dugo h1!! :icon_thumright:
Da i ja sam se zbunio :icon_scratch:a jesi za ovo siguran,sutra idem kupovat žarulje nemoj zeznut.

E da jbg uvjek se kasno sjetim,a kakva je ona mala žaruljica koja svjetli na kugli (jačina vrsta...) kad pomakneš gumb za paljenje svjetla jednom u ljevo?
[/quote]
to ti je pozicija,neznam kolko ih imas,neznam kak se strucno veli al znam da su to ubodne zaruljice...

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: R50X
« Odgovori #239 : 14 Rujan, 2008, 23:49:50 »
Jas se ispricavam na presjecanju - ali evo nesto pa pogledajte

Mozda netko i nadje nesto za sebe

http://www.afterbuy.de/afterbuy/shop/storefront/start.aspx?shopid=64389

Vec sam ga stavio na odg. mjesto , valjda mi nece zamjeriti  ;D
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!