Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR-1 Pyrotherm team  (Posjeta: 145441 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #20 : 06 Srpanj, 2009, 10:18:17 »
hvala svima

@gummy ponestalo novca... biće iduće sezone

@neer  ;D dobra fora, inače koči doboš kod ove srke da blokiraš zadnji kako hoćeš...

ja inače ne znam gde vi kupujete te polovne delove, vidim da su neki montirali čeljusti od 150-ke...
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2009, 10:28:09 mmario73 »

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #21 : 06 Srpanj, 2009, 10:27:41 »
još jednom svaka čast mario.
još jedan odličan projekt :super:
lovac u mutnom team

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #22 : 06 Srpanj, 2009, 12:44:16 »
Lijep i skup setup :D Hoće sad biti prave konkurencije na dragu ili će svi ostati u prašini iza?  ;D

Kako OR vario izgleda sitan naspram 128mm polutki :D 

Imate dobrog sponzora, kod nas kompjuter shopovi više ne sponzoriraju ni lanove(koji donekle imaju veze sa računalnom populacijom) i slične stvari a pogotovo ne drag skutere.

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #23 : 06 Srpanj, 2009, 13:16:51 »
...stari aprilia ti je preeedobar skut...mora da leti... :icon_thumright:

Offline sr-dream_vk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 426
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...KVART...
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #24 : 06 Srpanj, 2009, 14:50:47 »
lijepo....

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #25 : 06 Srpanj, 2009, 16:42:59 »
Lijep i skup setup :D Hoće sad biti prave konkurencije na dragu ili će svi ostati u prašini iza?  ;D

Kako OR vario izgleda sitan naspram 128mm polutki :D 
Imate dobrog sponzora, kod nas kompjuter shopovi više ne sponzoriraju ni lanove(koji donekle imaju veze sa računalnom populacijom) i slične stvari a pogotovo ne drag skutere.

ha,ha sponzor je sam sebi...tj njegova firma.... nažalost!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #26 : 06 Srpanj, 2009, 16:55:43 »
ha,ha sponzor je sam sebi...tj njegova firma.... nažalost!


ššššš, to se nezna! :D

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #27 : 06 Srpanj, 2009, 17:15:51 »
 :headbang: :notworthy: :headbang:

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #28 : 06 Srpanj, 2009, 17:24:16 »
dobar projekt :sign188:

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #29 : 06 Srpanj, 2009, 17:56:27 »
NADAM SE DA OVI koji mi ne vjeruju da se na ramu od SR1 mogu stavit komplet plastike od sr-ke bilo koji model minarelli do 2000g, morini  ili piaggio......do mislim 2004 ili 2005 god, jer kao sto se vidi rame su isteeee....

dobar si posao odradio i sve odjednom  :icon_thumright:

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #30 : 06 Srpanj, 2009, 18:56:38 »
@area a sponzorisali smo i lan-ove samo se sad malo menjala interesna sfera...

lepo je što se plastike mogu nabaciti, samo još kad bi imali gde da ih kupimo, a da nisu cene kao pola skuta... imao sam ideje da ga farbam, i felne, međutim nije bilo vremena ni novca ove sezone.... na kraju fino je kater slova odradio.. :frajer:

ne znam koja je krajnja, nisam merio, niti smeo da ga otkinem, po mojoj proceni preko 115-120 nisam išao, a pojavljuje se neki zvook na toj brzini, kao hujanje krampona na gumama ili nekog otvora na karoseriji pa vazduh počinje rezonirati... kako god premekani su amortizer i vilice za tu brzinu i previsok je....

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #31 : 06 Srpanj, 2009, 19:15:57 »
svaka čast na projektu  :notworthy: al mislim da bi taj kit trebo ić bolje....

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #32 : 06 Srpanj, 2009, 19:57:00 »
hvala svima

@gummy ponestalo novca... biće iduće sezone

@neer  ;D dobra fora, inače koči doboš kod ove srke da blokiraš zadnji kako hoćeš...

ja inače ne znam gde vi kupujete te polovne delove, vidim da su neki montirali čeljusti od 150-ke...
to o dobosu sam cuo od haca tj procitao negdje pa ga citiram...a i logicno je da ga jebes..veca masa disk+plocice+celjust+buziri pica boce ....a sta imas na dobosu dvije pakne ona dva pipka i sajlu,,,

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #33 : 07 Srpanj, 2009, 00:51:07 »
to o dobosu sam cuo od haca tj procitao negdje pa ga citiram...a i logicno je da ga jebes..veca masa disk+plocice+celjust+buziri pica boce ....a sta imas na dobosu dvije pakne ona dva pipka i sajlu,,,

da i ja u pravilniku za drag da se ne sme koristiti aluminijumski kočioni disk...  ??? ... posle mi neko rekao da ima od aluminijuma sa čeličnim uloškom itd...

alo ja imam kilograma baš previše, kojih 100g tamo-vamo, voze ljudi sa 50 kg dragove... :) ja sam ovo iz razonode išao... gde smo mi od profesionalizma....
« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2009, 00:55:12 mmario73 »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #34 : 07 Srpanj, 2009, 11:54:26 »
Idealna temperatura rashladne tekucine je ovdje dosta niza od one na 4T.
Na 55C mashina daje najvise i trebao bi "gadjati" tu temperaturu, a koliko vidim, nije problem jer takva i je odprilike.

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #35 : 08 Srpanj, 2009, 10:53:41 »
Idealna temperatura rashladne tekucine je ovdje dosta niza od one na 4T.
Na 55C mashina daje najvise i trebao bi "gadjati" tu temperaturu, a koliko vidim, nije problem jer takva i je odprilike.

čitao sam u knjizi da treba takav termostat montirati koji će otvarati između 60-70 stepani, kasnije vidim da ovde iako nisam planirao i nema mesta za ugradnju termostata... pa otuda moja konstatacija...i meni se učinio motor eksplozivniji na oko 50 nego prema 70...

dobar je hladnjak, otvoriću ipak rupe na plastici sa unutrašnje strane... i videti naponsku regulaciju da odradim za pumpu..

u svakom slučaju hvala, cenim dobre ideje i savete...

bio letos motosuret u Srpskom Krsturu, moji prijetelji organizovali pa me zamolili da doteram SR-ku da vide itd.. kad tamo KTM sx 65 kroserica od organizatora, lep motorić treba znati voziti, pa ajd da bude atrakcija u selu napravismo kao neki mali drag :)

sad sam našao video sa fona ...



lep je taj KTM mogu ti reći ima snage oko 20 BHP... da priznali su mi kasnije da su mislili da je KTM zakon i da ne može skuter sa njim da se poredi..

evo još jedan ... težak ...

« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2011, 13:11:27 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #36 : 11 Rujan, 2009, 23:46:06 »
Ovu sam sliku našao među starima, ovo je sa podešenost sa otvorenim karburatorom kada je bio drag i difuzorom , glavna dizna 138 (ne znam koliko troši)



Evo šta se dodatno radilo narednih meseci, vratio sam filter Stage6 plavi koji je za TM24 bio ranije kupljen i koji sam na Kymco koristio, uz njega mi se pokazala 135 glavna kako valja i igla prema sredini.. Ako bude išao na trke vraćam difuzor, postoji razlika u rezonanci karburatora, dotle neka filtera... Pošto sam pronašao dobru šemu za regulaciju obrtaja pumpe i njenog protoka, odlučio sam se ipak da probušim unutrašnju plastiku radi veće cirkulacije vazduha.. Rupe su bušene simetrično u tri veličine 10mm 8,5mm i 7mm.. Moram vam priznati u ovim vrućinama se pokazao otvor veoma koristan, drži temperaturu oko 60 stepeni, bilo kako da se motor upuca.. Regulacija za pumpu je u toku, sada je na full protoku.. Primeti se da peče vadzuh po nogama, čak su mlađi motoristi u mojoj porodici pribegli dugim nogavicama...



Imam još jedan autentičan problem koji sam primetio još u početku i za koji postoje više sumnji, ne sećam se da li sam to već postovao. Dakle preko brzine oko 100-110 počinje neko zujanje tipa vibracije. Nalik vibraciji karoserije , nekog plastičnog otvora ili loših guma... Pošto sam retko prebacivao ovu brzinu nisam toliko posvetio pažnju ovom detalju i ako me je nerviralo. Daniel koji ga je merio u maksimalu kaže da preko 120 više ne zuji. Sad šta je on čuo a šta nije relativno je.. Ostalo je na meni da proverim oko varijatora kvačila i putanje remena.. Danas sam otvorio i imam šta da vidim remen piše po prednjem donjem delu bloka.. jedina logika je da ovde dolazi u dodir kada je na spoljnjem obimu variomata, dakle na većim brzinama.. Nema druge bušilica frezer i ostrugam i prednji deo i na kraju ošmirglam i ispoliram...



Nego imam šta da vidim. Zadnji remen piše po poklopcu finalnog prenosa.. Jasno je da sam ovo malo ispupčenje ostruga još u startu i da sve ovde klizi bez dodira.. Odakle onda ove linije.. Overrange zadaje dosta domaćeg, pa treba i ovaj detalj poraditi.



Jedina logika je da se remenica malo deformiše kada remen upadne pri centru, i da tada piše po ovom poklopcu.. Ja mislim da se ovo čulo na većim brzinama, ovde je remenica značajno brusila po poklopcu.. Nema mi druge nego da proverim koliko materijala ovde mogu da skinem ili da vidim neku podlošku ispod celog kompleta pa da ga izbacim napolje za 1mm ne više.. U ovoj nedoumici sam ponovo prelistao Markove instrukcije (Roost) gde je opisano kako ubaciti piaggio polutke u mina blok, i nigde se ne spominje izbačaj remenica i torque-a, jedini prsten koji je neophodan dolazi pre zvona kvačila..



Ovako sam obrusio, malim biax-om i rotacionom šmirglom.. materijala ima dosta zid je debeo po mojoj proceni oko 4mm na ovim delovima. Ostrugao sam koliki je rez bio, i malo doterao remenicu po ivici sa šmirglom da ne bude toliko oštra..



Danas nisam stigao da probam, ipak sumnjam da će ponovo da se dodirne, jer mislim da će ta remenica zaoscilirati više od 1mm.. Onda mi nema spasa, moram ubaciti neki prenos, ili primarni ili sekundarni da remen ne silazi ovoliko duboko, a to nisam hteo upravo zbog draga...
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2011, 13:11:48 mmario73 »

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #37 : 12 Rujan, 2009, 01:03:14 »
znaci li to da svi koji imamo overrange na monareliju moramo ovako postupiti?? znam da ulogu igra prijenos,kako je i za sta slozen,ali samo pitam da znam....koji primar/sekundar imas?

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #38 : 12 Rujan, 2009, 10:40:04 »
ne znači, ja vozim fabrički ako nije 13/52 - 12/44, nisam brojao, samo me iritira to češanje o poklopac, mislim ako bude menjan prenos tada remen neće ulaziti do kraja, mada se tada gubi na startu dosta,.. a ko zna možda na max brzini i sa drugim prenosom isto uleti remen do kraja u centar..

@aerox  kakava je kod tebe situacija, piše li kod tebe overrange po poklopcu ? imaš li neki spacer ispod cele remenice-torque na osovini primara ?
« Zadnja izmjena: 12 Rujan, 2009, 10:42:22 mmario73 »

Offline domagoy 46

  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1200
  • Spol: Muški
  • 46:))
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • ..
  • Moj Skuter: aerox i vxr
  • Moja Kaciga: ixs
  • MojSetup: due plus : i serijala
  • MojSpuh: Yasuni c16,i yoshimura
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #39 : 12 Rujan, 2009, 10:50:36 »
svaka čast na projektu :notworthy: :icon_thumright:
Nisam za VEZE
Nisam za VIĐANJA
Neznam ZA ŠTA SAM
Je mi dobro boli me glava!