Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runner 2006 godište,tuning  (Posjeta: 10136 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
runner 2006 godište,tuning
« : 12 Ožujak, 2007, 17:06:33 »
Želio bih do ljeta srediti malo runnera,50 sp, čitao sam malo o tuningu , pa me zanima koji mi se tuning najviše isplati, limitiran sam ma max 5k kn,želio bih neki dobar odnos između  performansi i trajnosti.
Unaprijed zahvaljujem.
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #1 : 12 Ožujak, 2007, 17:13:25 »
za piaggio ima jako veliki izbor djelova i 5k kn ce  ti biti cist dovoljno za solidan tuning!


neznam bas slagati te liste (setup) pa pricekaj mr J ili brnica pa ce oni slozit



ja sam ipak vise tip prakse :icon_biggrin:

Offline ADRO 3

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • BIG Scooter Tuning Fanatic
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovran
  • Moj Skuter: LUDU HONDU DIO 50CCM IDE KO 150CCM
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #2 : 12 Ožujak, 2007, 20:30:10 »
solidan midrace setup sa top perfomancom se moze napravit

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #3 : 12 Ožujak, 2007, 20:35:00 »
solidan midrace setup sa top perfomancom se moze napravit
koliko bi išao tako nabrijan motor, trajao?
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #4 : 12 Ožujak, 2007, 20:37:20 »
sve ovisi šta hoćeš uzet.Guseni kit ti traje ko i serijala(seriski motor) ali mana mu je da se sporije zagrijava ali i sporije hladi.Ali i jeftiniji je.Alu kit ti je skuplji ali kraće traje(manje km) ali ima bolje performanse od gusenog(brže se zagrijava i bolje ide)
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #5 : 12 Ožujak, 2007, 20:54:13 »
sve ovisi šta hoćeš uzet.Guseni kit ti traje ko i serijala(seriski motor) ali mana mu je da se sporije zagrijava ali i sporije hladi.Ali i jeftiniji je.Alu kit ti je skuplji ali kraće traje(manje km) ali ima bolje performanse od gusenog(brže se zagrijava i bolje ide)
Možda bih ipak radje taj guseni, zbog trajnosti, kakve bih performanse imao sa gusenim midrace kitom od 70, i cjelom midrace opremom, bi išao bolje od vx-a?Također me zanima ako bi se moglo na novog runnera stavit veći rezervoar, jer i ovako guta, a kamo li još sa kitom.
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #6 : 12 Ožujak, 2007, 21:09:39 »
ne moze to gutat... jedino pod sic veci rezervoar. kak midrace gus?  :icon_scratch:
gus je base. frgic ne treba veci od 17,5. auspuh stavis neki ZX,RR ili sl...

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #7 : 12 Ožujak, 2007, 21:17:39 »
ne moze to gutat... jedino pod sic veci rezervoar. kak midrace gus?  :icon_scratch:
gus je base. frgic ne treba veci od 17,5. auspuh stavis neki ZX,RR ili sl...
Koliko bi trajao alu-kit?
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #8 : 12 Ožujak, 2007, 23:55:58 »
ovisi koliko ga pazis,mozes ga skurit za tjedan dana i za godinu dve

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #9 : 13 Ožujak, 2007, 09:09:00 »
ne moze to gutat... jedino pod sic veci rezervoar. kak midrace gus?  :icon_scratch:
gus je base. frgic ne treba veci od 17,5. auspuh stavis neki ZX,RR ili sl...
Koliko bi trajao alu-kit?
ma tu su im negdi performanse ali sam zaključiš ako duže traje onda ima slabije performanse(ali osjetit ćeš duplo razliku s gusenim kitom)Ako hoćeš trajnost onda guseni 100% ALI naravno morat ćeš pazit kod zagrijavanja tog kita,nemožeš ujutro kad ga upališ odman po full gasu nego ga moraš malo čekat da se ugrije(cca. 2-3 min ovisi i o vrimenu)
Što se tiče alu kita naravno manje traje ali ima bolje performanse samo i veće probleme.A i skuplji ti je.
E sad mi objasni kako ti skut puno guta,koliko ti troši,prvo mi to reci pa ćemo onda slagat
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #10 : 13 Ožujak, 2007, 10:39:50 »
Imas Gus midrace kit a to je Due + od Topa... Promjer klipa je 47,6mm i ima jednu kariku s njim dobijes oko 12KS...

dakle setup :

Top Performance due +  186,11€
EINLASSSYSTEM STAGE6  44,36€
VERGASER STAGE6 DELLORTO 21MM BE  81,97€
AIRFILTER INSERTS MALOSSI SPORT  5,79€
RACINGWELLE STAGE6 (HPC)  127,29€   (drzi do 16 000 rpm)
MULTIVAR 2000 MALOSSI  68,47€
KUPPLUNG STAGE6 TORQUE CONTROL (107MM)  69,43€
KUPPLUNGSGLOCKE STAGE6  36,64€
TOPPERF. RACING EXHAUST NARDO  207,33€


To ti je cijena za sve nove dijelove sa scooter-attacka...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #11 : 13 Ožujak, 2007, 13:39:53 »
pošto je novi motor, šteta ja raskopavat radilicu, makar su na novijima neki sumnjivi ležajevi..
ja bi ovak složio runnera..
malossi mhr replica (jača od gusa a isto trajna i bolje se hladi, pogotovo jer runner ima mali kiler..)
malossi rhq radilica+skf c3 ležaji (može ostat i serijska ali bolje je zamjenit)
frgazer 19 dellorto
multivar
kevlar remen
Yasuni R auspuh
kuplung malossi fly..
samo je malo skuplje od 5000..

za 5000 kn stavio bi umjesto replice gus a umjesto yasunija neki base spuh.. onda ni radilica nije nužna druga.. ni kuplung..

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #12 : 13 Ožujak, 2007, 13:43:55 »
pošto je novi motor, šteta ja raskopavat radilicu, makar su na novijima neki sumnjivi ležajevi..
ja bi ovak složio runnera..
malossi mhr replica (jača od gusa a isto trajna i bolje se hladi, pogotovo jer runner ima mali kiler..)
malossi rhq radilica+skf c3 ležaji (može ostat i serijska ali bolje je zamjenit)
frgazer 19 dellorto
multivar
kevlar remen
Yasuni R auspuh
kuplung malossi fly..
samo je malo skuplje od 5000..

za 5000 kn stavio bi umjesto replice gus a umjesto yasunija neki base spuh.. onda ni radilica nije nužna druga.. ni kuplung..

Ja bi na tvom mistu ipak radije obični gus i base spuh ala ZX, RR, ka šta piše ovde gori, a za ostatak love, kupi sebi opremu, kacigu, dobru jaknu, rukavice itd... :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline BlitzMan

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 631
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Gorica
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #13 : 13 Ožujak, 2007, 14:39:27 »
Imas Gus midrace kit a to je Due + od Topa... Promjer klipa je 47,6mm i ima jednu kariku s njim dobijes oko 12KS...

dakle setup :

Top Performance due +  186,11€   nikako ne preporucam to sranje od kita, ima performance ali nema trajanja niti trunke em je mjesavina gus/alu 
EINLASSSYSTEM STAGE6  44,36€       nepotrebno za neki base ili slabi midrace do 5000kn
VERGASER STAGE6 DELLORTO 21MM BE  81,97€   bolje uzet dellorto 21 i nastelat ga i ko bog a ne neke ofarbane delorto s6
AIRFILTER INSERTS MALOSSI SPORT  5,79€
RACINGWELLE STAGE6 (HPC)  127,29€   (drzi do 16 000 rpm)   za radilicu je OK al ej nema u HR i sve sta si tu nabrojo je iz svabije
MULTIVAR 2000 MALOSSI  68,47€  odlican
KUPPLUNG STAGE6 TORQUE CONTROL (107MM)  69,43€       mozes nabavit deltu ili fly polovan u HR
KUPPLUNGSGLOCKE STAGE6  36,64€          nepotrebno za neki midrace slabi ili gus jer nema tolko opterecenja i grijanja
TOPPERF. RACING EXHAUST NARDO  207,33€       dobar spuh i radi na velikim okretajima ako ti to zelis


To ti je cijena za sve nove dijelove sa scooter-attacka...




Evo moj setup koji ti preporucam

Malossi MHR Replica  traje ko nitko a ima solidne performance i uz to je ALU kit   
Malossi RHQ radilica, trpi kiteve 10x jace i stvarno je best u svojoj klasi   
Malossi multivar 2000 prava stvar za midrace i base setup
TPR Nardo auspuh rezonantni
remen kevlar malossi
frgu dellorto 21 ili 19, sa 21 nesto veca potrosnja ali manje grijanje i dugotrajniji skuter i bolje performance a sa 19 dobre performance manja potrosnja nesto sitno
serisjki filter sa red spong malossi ili gljivu malossi e13

i sitnice za stelanje i ostalo i imas kuter koji leti i dugo traje ;)

Offline BlitzMan

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 631
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Gorica
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #14 : 13 Ožujak, 2007, 14:43:28 »
Imas Gus midrace kit a to je Due + od Topa... Promjer klipa je 47,6mm i ima jednu kariku s njim dobijes oko 12KS...

dakle setup :

Top Performance due +  186,11€   nikako ne preporucam to sranje od kita, ima performance ali nema trajanja niti trunke em je mjesavina gus/alu 
EINLASSSYSTEM STAGE6  44,36€       nepotrebno za neki base ili slabi midrace do 5000kn
VERGASER STAGE6 DELLORTO 21MM BE  81,97€   bolje uzet dellorto 21 i nastelat ga i ko bog a ne neke ofarbane delorto s6
AIRFILTER INSERTS MALOSSI SPORT  5,79€
RACINGWELLE STAGE6 (HPC)  127,29€   (drzi do 16 000 rpm)   za radilicu je OK al ej nema u HR i sve sta si tu nabrojo je iz svabije
MULTIVAR 2000 MALOSSI  68,47€  odlican
KUPPLUNG STAGE6 TORQUE CONTROL (107MM)  69,43€       mozes nabavit deltu ili fly polovan u HR
KUPPLUNGSGLOCKE STAGE6  36,64€          nepotrebno za neki midrace slabi ili gus jer nema tolko opterecenja i grijanja
TOPPERF. RACING EXHAUST NARDO  207,33€       dobar spuh i radi na velikim okretajima ako ti to zelis


To ti je cijena za sve nove dijelove sa scooter-attacka...




Evo moj setup koji ti preporucam

Malossi MHR Replica  traje ko nitko a ima solidne performance i uz to je ALU kit   
Malossi RHQ radilica, trpi kiteve 10x jace i stvarno je best u svojoj klasi   
Malossi multivar 2000 prava stvar za midrace i base setup
TPR Nardo auspuh rezonantni
remen kevlar malossi
frgu dellorto 21 ili 19, sa 21 nesto veca potrosnja ali manje grijanje i dugotrajniji skuter i bolje performance a sa 19 dobre performance manja potrosnja nesto sitno
serisjki filter sa red spong malossi ili gljivu malossi e13

i sitnice za stelanje i ostalo i imas kuter koji leti i dugo traje ;)

By Brnic

i sve od toga ti mogu nabavit od djelova ako te zanima jer frend prodaje te djelove
i sve to do 5000kn mozes slozit i vozit se 

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #15 : 13 Ožujak, 2007, 17:44:49 »
e,još jedna stvar, citao sam negdije da se na motor sa tuning variomatom nemože stavit el. blokada,jel to istina?Jer, ipak bi htio biti legalan.
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline BlitzMan

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 631
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Gorica
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #16 : 13 Ožujak, 2007, 17:56:10 »
e,još jedna stvar, citao sam negdije da se na motor sa tuning variomatom nemože stavit el. blokada,jel to istina?Jer, ipak bi htio biti legalan.

Nije istina, vario nema nikakve veze sa el blokadom

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #17 : 13 Ožujak, 2007, 20:24:12 »
e,još jedna stvar, citao sam negdije da se na motor sa tuning variomatom nemože stavit el. blokada,jel to istina?Jer, ipak bi htio biti legalan.
Ima veze sa mehaničkom blokadom jer se na običnom variomatu nalazi neki vrag koji neda variomatu da se širi do kraja, ali kao što ti je BlitzMan rekao nema veze s elektroničkom jer ona (ovisno kako se namjesti) pri određenoj brzini prestaje davati 'punu struju' svjećici i samim time skuter prestaje ubrzavati.
Who's looking for punishment ??

Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #18 : 13 Ožujak, 2007, 23:03:45 »
Izgleda da tek sada shvacam da je tuning vjecno dr..nje po masini i skuteru. A kad krenu problemi... Velika vecina kupi skuter, nafrizira malo se vozi i onda ga proda jer treba dosta uloziti u njega...
Kada se stavi kit najbolje bi bilo da sam radis mjesavinu, ali do dosadi i neugodno je pa kad rokne mjesalica ulja...

Do sada, skuteri koji su nabrali najvise km su Peugeoti Speed fighti srijale, a vidio sam i jednog SYM yeta sa 30000 i jos ide, ali znatno znatno znatno slabije u odnosu na Peugeot... Vecina poznatih brendova ne predje 30000 jer se razbiju, masine se razlete...

Eto tako sam ja primjetio, sve je fino dok je novo. A nisu ludi ovi inzinjeri sto su radili skutere, zato i predju toliko km srijale...kad se stavi kit, dizes mu okretaje i automatski trpe vise dijelovi i nabiru se troskovi i kvarovi, uljna pumpa, vodena, lageri, prijenos se vise grije, veca su opterecenja, kvacilo se pregrijava... najcesce je opravdanje tuninga, da proizvodjac ostavi odredjeni postotak tolerancije sto je i jednim dijelm istina...

Isto tako i za automobile, stavis mu cip i evo 30 konja gre, a on manje trosi bolje ide...a opravdanje je da proizvodjac ostavi toleranciju i oni je iskoriste... najvece je zlo kad to ne sljaka i stvore se problemi, vidio sam i citao iskustva drugih...


Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Odg: runner 2006 godište,tuning
« Odgovori #19 : 13 Ožujak, 2007, 23:12:18 »

Moram priznati, ali ovo je stvarno istina, da sam najvise skutera marke Baotian, vidio kako ih vlasnici guraju, onak, jos ima vrecicu na sjedalu i moras ga gurati po pjesackoj stazi...

Mislim da je tuning zadovoljstvo koje ima rok trajanja koji nije lako odrediti...
« Zadnja izmjena: 16 Travanj, 2007, 17:48:28 AeRRox »