Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kinez 150cc 4T  (Posjeta: 11304 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #40 : 07 Veljača, 2017, 18:31:49 »
Ovako izgleda razlika između 125 i 170cc. Klip je 125cc, a cilindar 170cc. :)




A ovako izgleda provizori stalak za mašinu pričvršćen za nadogradnju radnog stola, da se ne moram saginjati po podu garaže i da si ga mogu staviti u ravninu ruku. Stalak mogu rotirati za 180', a mašinu dizati ili spuštati pola metra. Dolazi proljeće i vrijeme za garažu, pa se valja pripremiti.    :toothy10:





[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 07 Veljača, 2017, 18:56:38 KarloDelPontiac »
kočnice te samo usporavaju....

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #41 : 07 Veljača, 2017, 23:13:17 »
veri najs
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline jady28de

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sv.nedelja
  • Moj Skuter: sf2+kinez 125ccm
  • MojSetup: serijala, 6,5g rolice
  • MojSpuh: laser pro
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #42 : 24 Svibanj, 2017, 14:35:01 »
ima tu kaj novoga??

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #43 : 24 Svibanj, 2017, 17:54:14 »
ima, mašina je složena, složen je cijeli maxi skuter, ali nisam znao da još nekoga to zanima... izgleda mi kao da je ovo forum za 2t koji prati 20 ljudi... :)

ako te zanima, dignut ću kasnije neke slike
kočnice te samo usporavaju....

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #44 : 24 Svibanj, 2017, 18:03:04 »
I mene interesuje iako nisam 4t tip  ;D

Offline jady28de

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sv.nedelja
  • Moj Skuter: sf2+kinez 125ccm
  • MojSetup: serijala, 6,5g rolice
  • MojSpuh: laser pro
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #45 : 24 Svibanj, 2017, 18:27:38 »
Naravno da me zanima.slazem isto takvo zlo al fale mi informacije za vario i druge sitnarije

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #46 : 24 Svibanj, 2017, 20:00:58 »
Ukratko, mašinu sam složio kako sam opisao i to je radilo bez greške ( radi i danas) :). Otada do sada sam puno naučio o GY6 mašinama, a još više toga tek moram naučiti. Zvonkec je uvijek tu negdje pri ruci (  Viberu :) ) i dodje ga kao neka vrsta kuma mojim skuterima. Ovim putem se javno zahvaljujem Zvonkecu na podršci i pomoći.  :notworthy:

Međutim, Zvonkec me je nabrijal da si idem slagati jaču mašinu, 170 cc ili više, pa sam krenuo u tom smjeru. S obzirom da sam već čovjek u godinama skuter koji sam imal mi je postao mali, pa sam gledao kaj bi se dalo kombinirati za nove projekte i tako sam slučajno naletio na ovog bokca na donjim slikama koji je bio ukomiran i stajao na otvorenom preko godinu dana. Navodno je samo nešto bilo s bregastom, a kada sam ga pogledao bolje u garaži je ispalo da su mu se raspali ležajevi bregaste i da je kuglica bilo po cijeloj mašini, odnosno da su popadale posvukuda. sa otvorenom mašinom koja je stajala godinu dana na otvorenom nije bilo druge nego ga kompletno otvoriti. A cijeli skuter je velik ( JMSTAR NEMO 150) upravo kakav sam si htio slagati. Više me privlače veliki GT skuteri za prigradske vožnje sa boljom polovicom iza mene, nego obični skuteri kakav je bio prošli. To ga je činilo idealnim kandidatom za otvaranje blokova, brušenjem rupe za veći cilindar ( 170 cc sa promjerom klipa 61mm) i kompletnim uređenjem. Skuter je izgledao tako jadno da ga vjerovatno ni cigani ne bi odnjeli bez 100kn na retrovizoru. :)
S obzirom da mi stanu samo 4 slike po postu, pisat ću u nekoliko postova.

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 24 Svibanj, 2017, 20:18:01 KarloDelPontiac »
kočnice te samo usporavaju....

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #47 : 24 Svibanj, 2017, 20:37:01 »
Maxija sam slagao cijelu zimu, polako kako sam si zamislio. Prvo sam ga cijelog rastavio i ogolio ramu, a onda se bacio u detaljni pregled i procjenu radova. Nevjerovatno je koliko je rama tog skutera bila hrđava, kao da je iz mora izvađena ( poslije sam vidio da su i drugi skuteri tog modela sa hrđavim ramama). Odvojio sam mašinu, rastavio je skroz u dijelove, odvojio struju, ramu iščetkao i namazao antikorozinom a zatim premazao sa crnim Hemperitom. U međuvremenu sam nabavio dosta novih dijelova sa eBaya, Banggooda i Aliexpressa i sve to skupljao kao hrčak. Kupio sam novi sportski variomat, Dvije vrste gljiva sa metalnim produžnim cijevima, nove gume, ručke volana, ručkice kočnica, remene, rolice, fazni lanac, cilindar 170cc unutarnjeg promjera 61mm, klip sa karikama, standardnu bregastu, A9 bregastu, nekoliko kompleta dihtunga, semeringe, uljnu pumpu, lanac uljne pumpe, filter zraka, kočionu čeljust sa novim pločicama, flexi lajtunge kočnica ( za prednju i zadnju kočnicu), LED žarulje za sva svjetla, retrovizore. Jeote, sada kada se prisjećam šta sam sve nakupovao, vidim da ne bi bilo mudro da mi žena ovo čita :). Poštar je skoro svakodnevno donosio stvari i već sam mu išao na kikija i ja i paketi. Mada, sav novac koji sam potrošio na sve to je, vjerujem, jednak malo bolje 2T loncu ili variomatu. Kinez je ipak jeftin.

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 24 Svibanj, 2017, 20:58:20 KarloDelPontiac »
kočnice te samo usporavaju....

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #48 : 24 Svibanj, 2017, 21:33:26 »
Kada sam rastavio kompletnu mašinu, provizori sam sklopio blokove da bih mogao brusiti rupu za veći cilindar. Koliko me taj posao veselio, toliko me i plašio da nekaj ne zeznem, ali odlučio sam se na to i nema povratka. Našao sam poklopac pur pjene koji je odgovarao promjeru rupe koji sam trebao postići i s njime svako malo provjeravao što sam napravio i što je još trebalo napraviti, da ne guram cilindar stalno u špenu od brušenja. Na slici se vidi s čime sam to radio, a kasnije sam skužio da sam to mogao isto tako jednostavno sa dremelicom i nastavkom za šmirgl, samo što ta tehnika radi puno više fine aluminijske prašine koju nisam baš želio udisati. Cijelo brušenje je potrajalo oko 45 min i nije neki zahtjevan posao, osim što treba svako malo provjeravati. Morao sam jako paziti da ne oštetim rupicu kojom kola ulje za podmazivanje klackalica u glavi, kao i da ne stanjim previše pregradu prema faznom lancu. Isto tako sam morao jako paziti da ne stanji previše meso oko rupe vijaka cilindra. Na slici 137 se vidi koliko sam morao skinuti mesa oko rupe da bi cilindar ušao u rupu, a na slici 147 se vidi koliko je malo mesa ostalo prema rupi vijka.










 Nakon uspješnog brušenja je sljedilo rastavljanje blokova, temeljito pranje i ispuhivanje kompresorom. I onda slatke muke: SASTAVLJANJE MAŠINE  :toothy9:

Cilindar je sjeo kako treba. Vijke cilindra sam uspio zavrnuti do kraja i nijedan nije provrtio, što mi je bilo važno. Sada je priča sa sklapanjem mašine dobivala sve ljepšu sliku i zadovoljstvo što to mogu sam je bilo neprocjenjljivo, kako bi rekli u Erste banci. :)
Ne znam jel ja radim nešto krivo, ali imam sve više problema sa dodavanjem slika u privitak, pa ću ih upload i staviti linkove.
kočnice te samo usporavaju....

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #49 : 24 Svibanj, 2017, 21:47:11 »
Dalje je sve išlo svojim redom. Stavio sam novi cilindar, novi klip sa karikama, staru glavu od 150cc sa uređenim dosjedima ventila i novim gumicama, novi fazni lanac, nova uljna pumpa, novi lanac uljne pumpe, novi bendix, kineski sportski variomat sa rolicama 3x9g i 3x 13g, novi remen, produženi sekundar getribe 15/37, stari ali uređen originalni karburator, originalno kučište filtera zraka sa novim filterom, novu narančastu bobinu sa lulicom, novu prirubnicu karburatora. Ventili su podešeni na 0,10 usis i 0,15 ispuh.
Kada je došlo vrijeme za probu, drhtao sam od uzbuđenja. Dao sam mu benzin na infuziju, struju i..... buuuuum, mali je upalio od prve i počeo tako mirno raditi da sam morao sam sebi čestitati.  :headbang: :toothy10:





















kočnice te samo usporavaju....

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #50 : 24 Svibanj, 2017, 22:05:22 »
Da ne duljim, tu su još slike kako taj skuter izgleda danas. Vjetrobran mi je napravio Ivan iz Beograda, praktički iz ničega, genijalac je sa plexijem i može napraviti od plexija što vam padne napamet. Kada sam ga stavljao na skuter, čak su i rupe za vijke odgovarale u milimetar. Skidam kapu takvom majstoru i preporučam ga svima koji trebaju bilo što od plexija. Ivane, hvala još jednom.  :notworthy:
Sam sam napravio nove plexije za brzinomjer i obrtomjer jer su stari toliko požutili da su bili jedva vidljivi, ugradio sam alarm sa daljinskim paljenjem, termometar, kompletnu LED rasvjetu, USB utičnice, klasičnu 12V utičnicu, obnovio kočnice, ugradio alu ručice i mekane gumene ručke volana, novu vakumsku pumpu goriva, dodatnu el. pumpu goriva preko prekidača ( za rezervu :) ), nove prednje žmigavce, nove gume Dunlop GT301 i to je otprilike to. Ako nekoga još nešto zanima, tu sam.

Zaključak nakon svega što sam radio:
* da li je bilo zabavno?  Da, bilo je jer sam imao veliku volju učiti kroz rad.
* da li je bilo problema? Da, bilo je, ali uz nekoga tko zna dosta o tome poput Zvonkeca je sve bilo rješivo.
* da li sam profitirao svim tim nadogradnjama? Ako ćemo se lagati, da, jesam, ali ako ćemo pošteno, ne isplati se. Puno posla, puno adaptacija, a perfomanse su jedva nešto bolje nego što su bile. Ima tu još prostora za poboljšanja, ali ne želim više turpijati da dobijem 2 km/h više ili 0,4 sec bolje ubrzanje. Skuter je sada prilično uvjerljiv na ubrzanju, lijepo grabi i uzbrdo čak i kada nas je dvoje na skuteru, ali maksimalna brzina je 93 km/h ( GPS). Stavio sam i fini lonac zbog zvuka ( hvala Zvonkec :) ) koji daje zvuk moćnog stroja, ali što to vrijedi kada me dečkić na semaforu prati u stopu ( ako ne i brže :) ) sa prdekalom od 50cc ( vjerujem da je u to prdekalo uloženo 2-3x više nego u moju pilu,ali opet...).
* da li sam zadovoljan? Da, u potpunosti sam zadovoljan, napravio sam sam svoj skuter koji ide sasvim pristojno, koji ima mjesta za moje noge ( 185cm) i bolju polovicu, s kojim se mogu vozati po i oko Zagreba bez ikakvih problema i doslovce uživati u vožnji.
* da li bih ponavljao sve ovo? Teško... :)
Sve u svemu, to su slabe perfomanse za 170cc, u usporedbi sa tim kubikazama motora drugih proizvodjaca, medjutim treba imati na umu da je to kinez koji je takav kav je, a nadoknadjuje to cijenom i jednostanoscu. Da skrsim ovaj skuter, vise bih zalio za svojim vremenom ulozenim u njega, nego koliko materijalno vrijedi, dok za neki drugi skuter ne bih bas tako razmisljao. Apetiti rastu, tako da cu vjerovatno i ovog skutera zamijeniti za neki jeftiniji 250cc, ali ne zato sto nije dobar nego nikada nisam zadovoljan postojecim.  😁
Nadam se da ce ovo nekome pomoci.














« Zadnja izmjena: 25 Svibanj, 2017, 00:33:43 KarloDelPontiac »
kočnice te samo usporavaju....

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #51 : 25 Svibanj, 2017, 00:45:26 »
Bome si se raspisal, svaka cast na trudu. Puno sretnih km i da ga ne prodas odma nego da uzivas u voznji.. rucice kocnica mi se jako svidaju, moral bum si ih i ja kupiti.
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #52 : 25 Svibanj, 2017, 09:56:20 »
Svaka čast  :notworthy: stvarno si ga doveo u red, dzimstar majka živi ponovo  ;D
Citajuci ovo mislim si biti ce to sad pravi ljuti skuter ali kada sam procitao na kraju da je max brzina ostala ispod 100kmh malo sam se razocarao.  :( zar se ne da nista vise izvuci iz tih mašina?   :binkybaby:

Offline jady28de

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sv.nedelja
  • Moj Skuter: sf2+kinez 125ccm
  • MojSetup: serijala, 6,5g rolice
  • MojSpuh: laser pro
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #53 : 25 Svibanj, 2017, 11:03:53 »
stvarno svaku cast na trudu za ovo..
mene je zvonkec vec u par navrata probao na drugu mashinu nagovorit jer za ovo zlo (153qmi) nema bas nes dijelova kod nas kao za 152qmi.
al ipak sam za sitne novce motor slozio (vise ne dimi i ne trosi ulje).
sad se hocu sa prenosom pozabavljati...zato sam tu stavio pitanje do kud je ovo sve doslo.nek ovaj moj 85 nabere,dosta.al 65 sa rolicama od 11g je premalo.problem je kaj nitko nezna kolko je orginalna teska,a u ovlastenom ih ne zele vagnut..

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #54 : 25 Svibanj, 2017, 13:10:05 »
@zvonkec Hvala Zvonkec :)

:( zar se ne da nista vise izvuci iz tih mašina?   :binkybaby:
I mene je razočarao tako mali dobitak, ali čovjek ne zna dok ne vidi. Vjerujem da bi se dalo izvlačiti još koji km iz te mašine, ali to je kao da mlatiš po krepanoj kravi. Uz dosta truda i drugih dijelova bi se to moglo još podići, ali ne puno. I onda se postavlja pitanje: Čemu?. Ta mašina, kineski GY6 je predviđen da bude to što je i da bude jeftin, a to sada i je. Ako ideš loviti par km/h više, neće više biti niti to što je niti će biti jeftin, a to onda gubi smisao. Kak je Zvonkec napisao, sada treba kapitalizirati taj trud kroz pouzdanu i ugodnu vožnju dok ide. Dat će on sada puno ugodnih km, a kada se rastepe, neće biti tragedija. Negdje je i TomiZg napisao da mu odlaze dosjedi ležajeva radilice prebrzo, čemu onda još pojačavati pritisak na to i skraćivati mu vijek. Da se radi o nekoj okladi koliko se može izvući iz tog motora ( i da nije bitno koliko će trajati) onda je to druga priča.
stvarno svaku cast na trudu za ovo..
mene je zvonkec vec u par navrata probao na drugu mashinu nagovorit jer za ovo zlo (153qmi) nema bas nes dijelova kod nas kao za 152qmi.
al ipak sam za sitne novce motor slozio (vise ne dimi i ne trosi ulje).
sad se hocu sa prenosom pozabavljati...zato sam tu stavio pitanje do kud je ovo sve doslo.nek ovaj moj 85 nabere,dosta.al 65 sa rolicama od 11g je premalo.problem je kaj nitko nezna kolko je orginalna teska,a u ovlastenom ih ne zele vagnut..
dobro te je Zvonkec savjetovao, za 152/157 ima dijelova ko špene, a ovaj 153 je zajeban malo. Slična priča sa P152, gdje oznaka P znači da ima višlju glavu za cca 1cm, duži fazni lanac, drugačije klackalice što na prvi mah ne kužiš dok ne usporediš.
Mislim da je original rolica 13g, ali to ti i nije bitno, igraj se sam sa težinom ( možeš koristiti i 3+3 u tom isprobavanju da ne kupuješ brdo rolica za probu) dok ne budeš zadovoljan ubrzanjem i krajnjom. Ako ti treba, mogu ti i ja posuditi neke da isprobavaš. Ja, konkretno, nisam dobivao neke drastične razlike mijenjajući težinu rolica, to je sve bilo unutar 5 km/h u krajnjoj, a ubrzanje samo po osjećaju. U ovom mom čudu sada imam 3x9g i 3x 13g, što bi bilo kao 6x11g i to mu baš nekako paše. Kad spominješ prijenos, iznenadila me jako mala razlika u ubrzanju i krajnjoj kada sam stavio dužu getribu ( 15/37), koja je cca 10% duža. Ubrzanje kao da nije baš patilo zbog toga ( možda se tu vidi ipak 170cc), ali krajnja je porasla za samo 2-3km/h. Očekivao sam bar 8-10 km/h.

Zvonkec me još nagovara da puknem A9 unutra da još pojačam ubrzanje, ali mi se ne da sad sve raskapati zbog toga, a dok sam isprobavao mašinu na stalku mi se činilo da mi sa A9 kuckaju ventili po klipu ( nisam siguran jer se nisam s time puno bavio, odmah sam ugradio standardnu bregastu)

btw, u nedelju poslije 13-14h se Zvonkec i ja idemo malo provozati prema Jamnici, usporediti pile, pa nam se pridruži, ako želiš. Možemo izmjenjivati iskustva :).
kočnice te samo usporavaju....

Offline jady28de

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sv.nedelja
  • Moj Skuter: sf2+kinez 125ccm
  • MojSetup: serijala, 6,5g rolice
  • MojSpuh: laser pro
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #55 : 25 Svibanj, 2017, 14:10:59 »
rado bi doso,al skut nije regan.u vjecnoj fazi slaganja je... ::)
kolko je duzi hod A8 bregaste naspram serijskoj??a st se rolica tice..kao sto sam rekao..imam glupu dimenziju,ne tezinu

Offline KarloDelPontiac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 116
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: X9200 EVO
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #56 : 25 Svibanj, 2017, 15:02:05 »
ok, kada ćeš ga regati, onda ćemo .. :)

po ovome imaš isti varijator tj. rolice 18x13:

The differences (152QMI to 153QMI) are currently known:
- The cylinder bores are different from the timing chain
- Diameter of the crankcase 153QMI is only 60.5 mm
- On the other cylinder head (13mm higher, changed unions) - thus, longer timing chain
- Other form of Left cover and arrangement of the screws is therefore different
- Engine mounts are different
- Covering the engine is different.
- Timing mark on 153QMI not as apparent as on 152QMI

Similarities (152QMI/153QMI):
- Final drive are identical
- Coupling unit with converter, etc. identical.
- Variator is working out the "big", so I shortened the 115mm Vario Vario sleeve / bushing. However, all other variators 152/157QMI fit for the exchange.
- Carbs are identical, and intake.
kočnice te samo usporavaju....

Offline jady28de

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sv.nedelja
  • Moj Skuter: sf2+kinez 125ccm
  • MojSetup: serijala, 6,5g rolice
  • MojSpuh: laser pro
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #57 : 25 Svibanj, 2017, 15:51:49 »
ove podatke sve znam...istrazivam to vec preko 2 godine sa gy6 stranice  ;D
al rolice nisu 18x13.idu vise prema 20x15

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #58 : 25 Svibanj, 2017, 18:51:53 »
razlika izmedu serijske i A8 je nikakva, zali boze bacanje para.  A9 je po meni best buy
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline jady28de

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sv.nedelja
  • Moj Skuter: sf2+kinez 125ccm
  • MojSetup: serijala, 6,5g rolice
  • MojSpuh: laser pro
Odg: Kinez 150cc 4T
« Odgovori #59 : 25 Svibanj, 2017, 19:38:05 »
Kolko je bolja na serijskom setup??