Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Novi skuter - Kako se ponašati?  (Posjeta: 7069 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline fran

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG 50 ccm
Novi skuter - Kako se ponašati?
« : 29 Ožujak, 2008, 18:08:49 »
Pozdrav svima,

kratki uvod u priču, upravo sam kupio novi skuter, prvi put u životu imam veze s nečim na 2 kotača a da nije bicikl. Iskustva u vožnji imam (autom, par godina i dosta km) te nešto malo na motoru (recimo da sam odvozio se ukupno par sati na frendovom, dakle moje znanje prestaje negdje kod držanja ravnoteže i poznavanja komandne ploče)

nakon dosta razmišljanja, na kredit je kupljen novi NRG 50 ccm po preporuci (kupi iz italije, kinezi shrot, nrg, runner, sp50 preporuceni) prvenstveno zato što hoću nešto trajno i pouzdano, plus moram se popeti 5 km uzbrdo svaki dan par puta do doma tako da sam htio nešto pod garancijom a ne da dijelove ostavlja putem. slobodno komentirajte izbor ali sada mi je to sekundarno jer je "done deal" :-)

Puno bi mi znacilo, a valjda i drugim pocetnicima ako bi mi odgovoroili na neka pitanja i dali savjete, potrazio sam malo u zadnjih par strana i nisam nasao slicnu temu pa eto... dakle zanima me:

1. kako održavati motor redovito ? nabavio sam dobro ulje, tu cujem da ne štediti, ali dalje nemam pojma šta
2. kako se ponašati prema motoru na početku, kažu da ga treba "razigrati" i piše u knjižici da prvih 1000km treba voziti 80% max brzine... jeli to 80% od 50km/h blokade ili 80% od maximuma? na koliko rpm ga treba drzati, tj. voziti u ovom periodu? koliko dugo?
3. skidanje blokade - kada to napraviti, kolko kosta otprilike; treba li ista drugo na novom motoru "sredjivati"
4. primjetio sam da je poprilično slabo vukao uzbrdo (u usporedbi s prijateljevim runnerom 50ccm iz 96 gotovo nikako, istina taj je odblokiran ali...) ukratko isao je jedva 40 uzbrdo na max gasu a oko 30 na 7k rpm... znam da je uzbrdo ali to je puno slabije od isto 50 ccm od runnera sta radi... je li to normalno za novi motor ili nesto drugo u pitanju?
5. kradja me dosta brine, a ovo je novi ljepi motor... jesam li ja paranoican tj. kako paziti i ne riskirati previse (znam da nista nije 100%) ... kupio sam debelu sajlu sa kljucem, treba li to i po gradu (zg) ili je dovoljno prek noci na parkingu samo?
6. prijatelj mi je predlozio da uzmem kasko, s obzirom da je novi motor... kostalo bi kod croatia osiguranja (tu je i obvezno) oko 750 kn... misljenje o tome?
7. veliki vjetrobran - uzeti ili ne? neki mi se kunu u to da je super stvar, mene brine oce li to s obzirom na 50 ccm predstavljati dodatno opterecenje i usporavati motor (otpor zraka?) i je li uopce potrebno... imam integralnu kacigu (uvexovu) tako da mi za oci ne smeta vjetar, a jaknu covjek uzme pa i ne puse... mozda na ljeto ce biti drugacije?


evo, to mi za sada palo napamet, hvala unaprijed svima na savjetima

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #1 : 29 Ožujak, 2008, 19:15:03 »
Osim što ću te zamolit da malo popuniš profil i predstaviš se u podforumu za nove članove (ako do sada nisi), reći ću ti svoje mišljenje o točki 7. O ostalima će neko potkovaniji za 2T skutere...

Onaj ogromni vjetrobran, kroz koji si prisiljen uvik gledat, ka šta Vespe često imaju, nebi ti preporučija... Je, odličan je zimi, ali čim se malo zamagli ili bilo što drugo, ne vidiš di ideš, a to je zimi često...

Ali, vjetrobran je ludilo stvar... Skida kišu i vitar sa tijela, a ako je malo viši i sa glave... Tako da bi ga svakome preporučija, pogotovo zimi onaj malo veći šta ide priko ruku ali ne previsoko, a u proliće i jesen onaj malo manji bez priko ruku... Strogo liti ona 2 miseca žege i ne moraš imat vjetrobran, jer svako 'hlađenje' dobro dođe, obzirom da tribaš uvik bit u jaketi, moto ili bar deblji jeans, i barem duge deblje jeans hlače ako ne moto hlače te makar fitness rukavice bez prstiju sa kožnim dlanovima, baš radi nedaj Bože klizanja po asfaltu ili gore... I uvik integralna kaciga, i usrid lita... Ako je luda žega, digni vizir i stavi cvike za sunce, ali uvik integralku zakopčanu na glavu... :icon_thumright:

Evo ti od Puig firme, City Sport (onaj malo manji)

http://img85.imageshack.us/img85/9297/puigcitysport1ld3.jpg

http://img85.imageshack.us/img85/8730/puigcitysport2ga1.jpg

i City Touring (onaj malo veći)...

http://img183.imageshack.us/img183/6741/puigtouringtb7.jpg

Razliku između njih možeš vidit ovde...

http://img412.imageshack.us/img412/6219/puigcityif0.jpg

Za stariji NRG su ti brojevi artikla manji City Sport 0704 a veći City Touring 0671... Za noviji NRG Power ka tvoj su ti manji City Sport 2390 a veći City Touring 2403... Nađi ko ih drži, Mislin da u HR Puig zastupa Novema Nova, a na ovoj stranici su joj partneri...

http://www.novema-nova.hr/partneri.html

Eto, ja bi uzeja oba... Ovaj veći za 4 miseca zime, ovaj manji za 3 miseca prolića i 3 miseca jeseni, a 2 miseca pravog lita bez vjetrobrana... :zubo:

 :hello:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #2 : 29 Ožujak, 2008, 19:15:50 »
Pozdrav svima,

kratki uvod u priču, upravo sam kupio novi skuter, prvi put u životu imam veze s nečim na 2 kotača a da nije bicikl. Iskustva u vožnji imam (autom, par godina i dosta km) te nešto malo na motoru (recimo da sam odvozio se ukupno par sati na frendovom, dakle moje znanje prestaje negdje kod držanja ravnoteže i poznavanja komandne ploče)

nakon dosta razmišljanja, na kredit je kupljen novi NRG 50 ccm po preporuci (kupi iz italije, kinezi shrot, nrg, runner, sp50 preporuceni) prvenstveno zato što hoću nešto trajno i pouzdano, plus moram se popeti 5 km uzbrdo svaki dan par puta do doma tako da sam htio nešto pod garancijom a ne da dijelove ostavlja putem. slobodno komentirajte izbor ali sada mi je to sekundarno jer je "done deal" :-)

Puno bi mi znacilo, a valjda i drugim pocetnicima ako bi mi odgovoroili na neka pitanja i dali savjete, potrazio sam malo u zadnjih par strana i nisam nasao slicnu temu pa eto... dakle zanima me:

1. kako održavati motor redovito ? nabavio sam dobro ulje, tu cujem da ne štediti, ali dalje nemam pojma šta

ulje dobro treba,u svakom slučaju.

2. kako se ponašati prema motoru na početku, kažu da ga treba "razigrati" i piše u knjižici da prvih 1000km treba voziti 80% max brzine... jeli to 80% od 50km/h blokade ili 80% od maximuma? na koliko rpm ga treba drzati, tj. voziti u ovom periodu? koliko dugo?

znaci da dok ne prođe razrada  a to je kakvih 400-500 km ,ne ga tjerat do kraja krajnje,ne ga terat hladnog dakle dok se ne zgrije kolko tolko.. uglavnom isto šta vrijedi i za auto... 

3. skidanje blokade - kada to napraviti, kolko kosta otprilike; treba li ista drugo na novom motoru "sredjivati"

kolko znam ima 3 blokade.najbolje ti je pošto pretpostavljam nemas iskustva s time da je u servisu skinu jer s blokadom em se vise motor unistava em više trosi.i ide 40 % slabije  :drunken_smilie:

4. primjetio sam da je poprilično slabo vukao uzbrdo (u usporedbi s prijateljevim runnerom 50ccm iz 96 gotovo nikako, istina taj je odblokiran ali...) ukratko isao je jedva 40 uzbrdo na max gasu a oko 30 na 7k rpm... znam da je uzbrdo ali to je puno slabije od isto 50 ccm od runnera sta radi... je li to normalno za novi motor ili nesto drugo u pitanju?

neznam dal runner iz 96 postoji,al inace skuteri ono godišta proizvedeni prije cca 2002-2003,idu bolje jer nemaju blokade,katalizatore,nisu zagušeni ko ovi novi današnji,u tom je caka.naravno s blokadom motor jedva ide kad ju skineš ici ce ipak bolje nešto ...

5. kradja me dosta brine, a ovo je novi ljepi motor... jesam li ja paranoican tj. kako paziti i ne riskirati previse (znam da nista nije 100%) ... kupio sam debelu sajlu sa kljucem, treba li to i po gradu (zg) ili je dovoljno prek noci na parkingu samo?

najjača zaštita je disk lock + dobar lanac na osvljetljenom parkingu il negdje  :icon_thumright:

6. prijatelj mi je predlozio da uzmem kasko, s obzirom da je novi motor... kostalo bi kod croatia osiguranja (tu je i obvezno) oko 750 kn... misljenje o tome?

naravano,uzmi dok je nov.. ja ga i na vxru imam 2005 god i na autu 2002 god ispaltilo se vec X puta  :)

7. veliki vjetrobran - uzeti ili ne? neki mi se kunu u to da je super stvar, mene brine oce li to s obzirom na 50 ccm predstavljati dodatno opterecenje i usporavati motor (otpor zraka?) i je li uopce potrebno... imam integralnu kacigu (uvexovu) tako da mi za oci ne smeta vjetar, a jaknu covjek uzme pa i ne puse... mozda na ljeto ce biti drugacije?

netreba ti veliki vjetrobran stvarno ,osim eventualno po zimi al ionak se vozit skuterom po zimi  ::)

 50 ccm je slaba mašina ionako a veliki vjetrobran ce ga jos više usporit,a na 70-80 kmh kolko ce ic ak skines blokadu nema smisla stavljat
.

evo, to mi za sada palo napamet, hvala unaprijed svima na savjetima

« Zadnja izmjena: 29 Ožujak, 2008, 19:18:43 Aleksandar »

Offline fran

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG 50 ccm
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #3 : 29 Ožujak, 2008, 19:27:26 »
2. ne ga tjerat do granice, jel to vrijedi i ako jos ima blokadu tj. je li dovoljno sto je za sada blokiran na 50 pa sigurno ne ide kolko bi mogo...

3. svakako cu dati u servis da mi to naprave, imam covjeka tamo kojeg znam pa bolje da on nego da je se zajebavam/eventualno sj**** nesto... nego moze li se blokada odmah skinuti? nesto sam cuo da se to ne moze ili ne bi smjelo, ali nisam siguran, mozda sam ja krivo shvatio

4. mozda krivo zapamtih, ali tako nesto stariji da... ali mene prvenstveno muci sto ovaj moj uzbrdo jedva poteze! onak bas slabo...
- jeli to mozda privremeno jer nije razradjen?
- ili ima veze s blokadom? koliko ja znam blokira max brzinu, a ovo je pitanje snage ali...


Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #4 : 29 Ožujak, 2008, 19:35:56 »
1 dok je ogranicen do 50 teraj ga do mile volje cim se zgrije.. ubrzanje,krajnja,svejedno...  :icon_thumright:

da,nije mu to krajnja,bez blokade racunaj prosjek 75-80 kmh.

2 moze ,blokada je tu da se spriječi unistavanje novog nerazrađenog motora.najbolje ju skini sad odma pa kad  skineš malo ga lakše vozi ,u glavi si postavi granicu od 50-60 kmh  :icon_thumright:  nakon 400 kmh ga teraj do mile volje,1000 km je previse šta je je..

3 nejde uz brdo jer ga ta blokada muci i guši i nemoze se razvrtit nikako..kad skineš iči ce ipak bolje a i manje trosit
« Zadnja izmjena: 29 Ožujak, 2008, 19:39:19 Aleksandar »

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #5 : 29 Ožujak, 2008, 19:41:38 »
Blokade ti najčešće blokiraju okretaje, što smanji i snagu i krajnju brzinu...

Bez blokade, neće jurit uzbrdo, ali će povuć... Dok bi na ravnom i nizbrdici moga i jurnut... :zubo:

Blokadu ostavi prvih 500-1000 km, čisto da ga slučajno ne tjeraš u velike okretaje... Pretrpi...

Teoretski, možeš odmah skinit blokadu, ali nesmiš davat full gas dok se motor malo ne razradi, onih 500-1000 km, pa ti dođe na isto... Ako si discipliniran, možda je i bolje da ti budeš blokada nego blokada, jer se motor manje guši... I ugradi nekakvu elektronsku blokadu, da te murija ne pegla bez veze... One šta se mogu kupit, uvik se upale kad se motor ugasi, pa kad ga ponovo upališ, moraš blokadu ugasit... Sad, neke se gase na određenu sekvencu pritisaka na kočnicu, neke na dugmić koji se negdje ugradi, neke na daljinski... Ako je na daljinski, nemoj ga držat na ključevima, da ti murjak ne izgasi blokadu kad ga bude stavlja na valjke... :zubo: Drži ga u džepu, na drugim kjučevima, tako da ako te zaustave, izgasiš skut, kod paljenja se blokada automatski upali, a samo ti možeš izgasit blokadu... I nemoj njima ništa objašnjavat... Po zakonu, piše da moraš imat blokadu... Ne piše kakvu, i ne piše jel se smije naknadno gasit... Nego lipo kažeš 'neman pojma, eto...' pa nek se on misle, ako do toga dođe... :zubo:


Eh, da, vjetrobran... Ako ne voziš zimi, onaj malo veći ti ne treba... Može i samo onaj City Sport kad je malo hladnije, van špice lita... A u špici lita ti ne triba vjetrobran... :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 29 Ožujak, 2008, 19:45:18 Doomsday »
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #6 : 29 Ožujak, 2008, 20:03:00 »
Nisam sad doma pa nemrem nadugacko o svim tockama, ali ono nabitnije:

Motor s blokadama ni u ludilu vozit full gasom jer je blokiran u prijenosu i na 50 km/h ce imat iste (ili cak i vise) okretaje nego odblokirani na full gasu.

Dakle, blokade dolje sto prije, a onda prvih par stotina km ne ici u visoke okretaje.
Bez blokada bi 50 trebao ici sa par tisuca okretaja manje nego blokiran.

Na NRG-u skidanje blokada ukljucuje slijedece:

1. skidanje prstena variomata
2. skidanje slijepog crijeva na auspuhu (bolja opcija kupit rezo spuh, a originalni ostavit blokiran)
3. OBAVEZNO skinut limic sa ulaza karba i stavit dizu 65

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #7 : 29 Ožujak, 2008, 20:04:55 »
Eto, reka san ja da će se javit neko ko bolje kuži 2T motore, a posebno NRG...  :icon_thumright:

:zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #8 : 29 Ožujak, 2008, 20:07:18 »
ak je blokiran dakle blokiran je da se nemoze zeznut makina+ ogranicenje na 50 kmh radi 50 ccm. osim tog ak ne drzi puno gasa s blokadon nebu uz brdo išo

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #9 : 29 Ožujak, 2008, 21:13:55 »
nemojte čovjeka plašit..
nek se vozi ovak, kad napravi 500 km nek mu neko makne prsten s varija, odreže slijepa crijeva sa spuha i povari rupe..
ak misli dirat frgić (nije nužno alfa, ovak on oponaša 12 mm frgu i to je čisto dosta za ser. spuh a i manje troši ovak a performanse nisu zamjetno lošije..) onda nek stavi diznu 60-62..
bez obzira na to nek kupi rolice 6.7 gr ili tu negdje, stavi gore umjesto ovih, ići će ti bolje uz brijeg..
čuj najbolje bi bilo da ga držiš negdje na zatvorenom jer su novi skuteri plijen lopova..

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #10 : 29 Ožujak, 2008, 21:38:06 »
ak je blokiran dakle blokiran je da se nemoze zeznut makina+ ogranicenje na 50 kmh radi 50 ccm. osim tog ak ne drzi puno gasa s blokadon nebu uz brdo išo

Moj skut se vrtio vise blokiran nego sa skinutim blokadama, a isao je 30 km/h sporije.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #11 : 29 Ožujak, 2008, 22:00:22 »
Meni su zablokirale straznje polutke i vrtio se vise nego na krajnjoj brzini

Offline fran

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG 50 ccm
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #12 : 30 Ožujak, 2008, 14:30:25 »
Sta znace visoki a sta znace niski okretaji ? Primjetio sam da dosta skutera nema brojac okretaja pa to ljudi procjenjuju po osjecaju, ali ovaj ima (sto je meni prilicno zgodno). Ali problem je sto nemam pojma za 2t motor kaj je visoko, posto mi je jedino iskustvo sa autima i okretajima... mislim ja ga vozim normalno, a kad on na 7000 okretaja... jel to puno, malo, ok? da je auto - ili bi poletio ili bi eksplodirao pri tome, ali ovaj fino vozi :)

jos uvijek mi nije 100% jasno da li mi blokada smanjuje snagu i pri brzinama do 50 km/h - u kojem slucaju ju definitivno skidam jer mi nije problem se suzdrzavat da ne vozim preko neke brzine ili okretaja, ali mi je problem ici 30 km/h uzbrdo dok me pretice svaka budala jer svi idu bar 50

kako stoji stvar s policijom? provjeravaju li oni max brzinu? znam da je problem na tehnickom, ali OK to cu sredit, ali ovak kad te zaustave rutinski... jednom mi se to dogodilo, ali nisu nista trazili osim vozacka+prometna, provjerili 2 minute i hvala dovidjenja

Offline R50X

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #13 : 30 Ožujak, 2008, 15:49:56 »
Sta znace visoki a sta znace niski okretaji ? Primjetio sam da dosta skutera nema brojac okretaja pa to ljudi procjenjuju po osjecaju, ali ovaj ima (sto je meni prilicno zgodno). Ali problem je sto nemam pojma za 2t motor kaj je visoko, posto mi je jedino iskustvo sa autima i okretajima... mislim ja ga vozim normalno, a kad on na 7000 okretaja... jel to puno, malo, ok? da je auto - ili bi poletio ili bi eksplodirao pri tome, ali ovaj fino vozi :)

jos uvijek mi nije 100% jasno da li mi blokada smanjuje snagu i pri brzinama do 50 km/h - u kojem slucaju ju definitivno skidam jer mi nije problem se suzdrzavat da ne vozim preko neke brzine ili okretaja, ali mi je problem ici 30 km/h uzbrdo dok me pretice svaka budala jer svi idu bar 50

kako stoji stvar s policijom? provjeravaju li oni max brzinu? znam da je problem na tehnickom, ali OK to cu sredit, ali ovak kad te zaustave rutinski... jednom mi se to dogodilo, ali nisu nista trazili osim vozacka+prometna, provjerili 2 minute i hvala dovidjenja

6 - 7 tisuća okretaja je ok za razradu,moj TGB nece krenuti ispod 4500 okretaja

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #14 : 30 Ožujak, 2008, 16:07:15 »
i ja sam na luni odmah prvi dan skinuo blokade! poslje sam nekih 400-500 km vozio ljepo laganini!
osjetit ćeš da je razrada gotova i da je sve sjelo na svoje mjesto jer će skuter bolje vući i mirnije raditi! isto tako bi potrošnja morala biti malo manja!
blokada ti definitivno smanjuje snagu skutera, to nema veze dali se ti vozio 30, 40 ili 50!

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #15 : 30 Ožujak, 2008, 16:29:43 »
jos uvijek mi nije 100% jasno da li mi blokada smanjuje snagu i pri brzinama do 50 km/h

Da, jedna (od 3 koje imas) blokada smanjuje ukupnu snagu. To je blokada na auspuhu.
Ali ako samo nju skines, tek je onda sranje jer ces ici u daleko vise okretaje nego je to normalno. Zato odmah skini sve 3 blokade.


Blokada koja je na variomatu ne dozvoljava da prijenos ode u visi stupanj. Zamisli to kao da na autu ne mozes ubaciti u 4. i 5. brzinu nego ga razvrtavas u 3. da bi isao pristojnom brzinom.

Offline fran

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG 50 ccm
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #16 : 30 Ožujak, 2008, 19:45:14 »
ok, blokada definitivno ide dole (sve 3) cim nadjem vremena da to srede... koliki je to posao ? ako mi rade u sluzbenom servisu (zbog garancije) koliko ce me kostati otprilike i koliko traje, tj. jel tipa koji sat pa odem na kavu ili moram ostavljati na koji dan skuter

i ima li realno problema sa policijom i tom navodnom provjerom max brzine?

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #17 : 30 Ožujak, 2008, 20:21:29 »
nema potrebe ostavljati skuter kod njih...brzo ce oni to uraditi...otidi popij koju pivu...a garancija ce ti otici...nisi u njemackoj da ti brzinu provjeravaju...

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #18 : 30 Ožujak, 2008, 21:31:28 »
nema potrebe ostavljati skuter kod njih...brzo ce oni to uraditi...otidi popij koju pivu...a garancija ce ti otici...nisi u njemackoj da ti brzinu provjeravaju...
ovaj savjet ti ja jako dobar! :angry7: :angry7: :angry7:

Offline fran

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG 50 ccm
Odg: Novi skuter - Kako se ponašati?
« Odgovori #19 : 30 Ožujak, 2008, 23:35:33 »
bezalkoholnu je covjek mislio =)