Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koje gume za novog Runnera 50  (Posjeta: 9796 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Koje gume za novog Runnera 50
« : 18 Travanj, 2007, 20:55:14 »


120/70 - 12 MOLAS ML50 cca. 350 kuna
130/70 - 12 MOLAS ML50 cca. 370 kuna



ovo san uzeja, ne pitajte me zašto :icon_biggrin: valjda će poslužit ako je Brigdestone

gleda san i savu mc 29 koja san tija uzet međutim imaju samo prednju a stražnju bi tribali čekat par dana tako da nisan tija uzet....

s balansiranjem, promjenom i gumam račun mi je 904 kune, ali se plača preko predračuna na firmu... :happy6:
probao sam 180sp sa tim gumama, gume su odlične, zanima me dali ima dimenzije za novi runner
prednja:120/14''
zadnja140/13''
« Zadnja izmjena: 19 Travanj, 2007, 14:28:01 Doomsday »
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline ALONSO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: ima al ne vozi. Glupi talijani ;)
Odg: koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #1 : 18 Travanj, 2007, 21:46:48 »

probao sam 180sp sa tim gumama, gume su odlične, zanima me dali ima dimenzije za novi runner
prednja:120/14''
zadnja140/13''
neznam, ali kada budem predavao skuter na izmjenu pitat ću pa ču javit kroz koji dan.


i ovaj jedan poznanik mi je rekao da su te gume inače za kišu pa da zato jako dobro drže, ali i da se zbog toga šta se dolovno "lipe" za asfalt dosta brzo troši..

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #2 : 18 Travanj, 2007, 22:01:52 »

probao sam 180sp sa tim gumama, gume su odlične, zanima me dali ima dimenzije za novi runner
prednja:120/14''
zadnja140/13''
neznam, ali kada budem predavao skuter na izmjenu pitat ću pa ču javit kroz koji dan.


i ovaj jedan poznanik mi je rekao da su te gume inače za kišu pa da zato jako dobro drže, ali i da se zbog toga šta se dolovno "lipe" za asfalt dosta brzo troši..
e, hvala jer sa svojim sava gumama nisam najzadovoljniji!
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #3 : 19 Travanj, 2007, 01:31:18 »
Neznam koje gume od Save imaš na skutu, jedine koje ja mogu nać i kompletirat i prednju i zadnju su Sava MC 28 DIAMOND S...

http://www.savatech.si/eng/mc-28.htm

prednja 120/70 - 14 MC 28 DIAMOND S (55 L) cca. 300 kn
zadnja 140/60 - 13 MC 28 DIAMOND S (57 L) cca. 300 kn
Stavija san ti okvirno cijene za modele sa oznakom L za brzine do 120 km/h, one sa drugim oznakama (P, S) su skuplje...

Usput, nisi navea kompletno dimenzije guma, nije svejedno jeli /70 ili /60... :laughing7:

Nažalost, od Bridgestone-a ne možeš kompletirat obe gume iste serije...
Ako baš moraju bit Bridgestone, imaš za prednju HOOP B03 PRO
120/70 - 14 HOOP B03 - PRO cca. 520 kn
A za nazad imaš MOLAS ML50
140/60 - 13 MOLAS ML50 cca. 450 kn
ali ja ti nebi preporučija da mišaš modele ako ne moraš, a i skupi su, i rađeni za skutere jače od tvog...

Za tvoj skut imaš 2 Michelin modela sa obe dimenzije, oba imaju različite mješavine gume za prednju (F) i zadnju (R) što je dobro jer znači da je smjesa prilagođena namjeni...

MICHELIN GOLD STANDARD

prednja 120/70 - 14 GOLD STANDARD F M/C cca. 350 kn
zadnja 140/60 - 13 GOLD STANDARD R REINF M/C cca. 350 kn
Obe su sa oznakom P (a ima i S) znači za brzine do 150 km/h, šta znači da za svoju 50-tku plaćaš više bezveze i nije baš prilagođena tvom skutu, ali ova serija nema sa oznakom L...

MICHELIN PILOT SPORT SC M/C

prednja 120/70 - 14 PILOT SPORT SC F M/C cca. 360 kn
zadnja 140/60 - 13 PILOT SPORT SC R M/C cca. 360 kn
Ovo su cca. cijene za obe sa oznakom L (do 120 km/h) i te gume sa tom oznakom su prilagođene tvom skutu (ima i P i S, a mislin i H koje su skuplje, a nebi virova, za tvoj skut i lošije)...

Ja bi najprije ove PILOT SPORT sa oznakom L uzeja na tvom mistu, ako ne uziman Savu MC 28 (isto L), koje mi izgledaju isto OK gume, ali ako im ti ne viruješ, Michelin Pilot Sport SC M/C bi ti tribale bit bolje, a nisu ni puno skuplje... Nadan se da san ti bar malo pomoga... :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 19 Travanj, 2007, 01:38:28 Doomsday »
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #4 : 19 Travanj, 2007, 14:18:03 »
Neznam koje gume od Save imaš na skutu, jedine koje ja mogu nać i kompletirat i prednju i zadnju su Sava MC 28 DIAMOND S...

http://www.savatech.si/eng/mc-28.htm

prednja 120/70 - 14 MC 28 DIAMOND S (55 L) cca. 300 kn
zadnja 140/60 - 13 MC 28 DIAMOND S (57 L) cca. 300 kn
Stavija san ti okvirno cijene za modele sa oznakom L za brzine do 120 km/h, one sa drugim oznakama (P, S) su skuplje...

Usput, nisi navea kompletno dimenzije guma, nije svejedno jeli /70 ili /60... :laughing7:

Nažalost, od Bridgestone-a ne možeš kompletirat obe gume iste serije...
Ako baš moraju bit Bridgestone, imaš za prednju HOOP B03 PRO
120/70 - 14 HOOP B03 - PRO cca. 520 kn
A za nazad imaš MOLAS ML50
140/60 - 13 MOLAS ML50 cca. 450 kn
ali ja ti nebi preporučija da mišaš modele ako ne moraš, a i skupi su, i rađeni za skutere jače od tvog...

Za tvoj skut imaš 2 Michelin modela sa obe dimenzije, oba imaju različite mješavine gume za prednju (F) i zadnju (R) što je dobro jer znači da je smjesa prilagođena namjeni...

MICHELIN GOLD STANDARD

prednja 120/70 - 14 GOLD STANDARD F M/C cca. 350 kn
zadnja 140/60 - 13 GOLD STANDARD R REINF M/C cca. 350 kn
Obe su sa oznakom P (a ima i S) znači za brzine do 150 km/h, šta znači da za svoju 50-tku plaćaš više bezveze i nije baš prilagođena tvom skutu, ali ova serija nema sa oznakom L...

MICHELIN PILOT SPORT SC M/C

prednja 120/70 - 14 PILOT SPORT SC F M/C cca. 360 kn
zadnja 140/60 - 13 PILOT SPORT SC R M/C cca. 360 kn
Ovo su cca. cijene za obe sa oznakom L (do 120 km/h) i te gume sa tom oznakom su prilagođene tvom skutu (ima i P i S, a mislin i H koje su skuplje, a nebi virova, za tvoj skut i lošije)...

Ja bi najprije ove PILOT SPORT sa oznakom L uzeja na tvom mistu, ako ne uziman Savu MC 28 (isto L), koje mi izgledaju isto OK gume, ali ako im ti ne viruješ, Michelin Pilot Sport SC M/C bi ti tribale bit bolje, a nisu ni puno skuplje... Nadan se da san ti bar malo pomoga... :icon_thumright:
hvala,doom mislim da ću kad budem mjenjao uzet ove michelin!upravo imam sava mc 28 diamond, valjda bi michelinke trebale bolje hvatati, jer kad sam probao vozit sp-a sa bridgestone, prema savi je bio dan naprema noći, lijepi se k'o žvakača, nadam se da i michelin tako.
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #5 : 19 Travanj, 2007, 14:26:19 »
Ima ti smisla uzimat gume za Runnera 50 sa oznakom L (do 120 km/h) ne samo radi cijene, nego i radi ostalih karakteristika...
Kako je ta guma predviđena za manje brzine, pretpostavljeno je i da će se sporije zagrijavat jer je u pitanju i manje snage, pa su vjerojatno i smjesu malo prilagodili tome...
Možda su ti te MC 28 na skutu oznaka P ili S, pa ih ti malo teže zagriješ, jer je pretpostavka da će se vozit malo brže...
Osim toga, da bi dobili na trajnosti, gume za oznakama P i S će imat tvrđu smjesu, pogotovo za zadnju gumu...
Baš zato ti nebi preporučija ni Bridgestone (kombinacija) ni Michelin Gold Standard, jer nema sa oznakom L, samo P ili S a neke i H...
Kad uzmeš te Michelinke (provjeri starost prije kupovine) javi kako ti se ponašaju, da i drugi znaju...
 :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #6 : 19 Travanj, 2007, 14:45:29 »
Ima ti smisla uzimat gume za Runnera 50 sa oznakom L (do 120 km/h) ne samo radi cijene, nego i radi ostalih karakteristika...
Kako je ta guma predviđena za manje brzine, pretpostavljeno je i da će se sporije zagrijavat jer je u pitanju i manje snage, pa su vjerojatno i smjesu malo prilagodili tome...
Možda su ti te MC 28 na skutu oznaka P ili S, pa ih ti malo teže zagriješ, jer je pretpostavka da će se vozit malo brže...
Osim toga, da bi dobili na trajnosti, gume za oznakama P i S će imat tvrđu smjesu, pogotovo za zadnju gumu...
Baš zato ti nebi preporučija ni Bridgestone (kombinacija) ni Michelin Gold Standard, jer nema sa oznakom L, samo P ili S a neke i H...
Kad uzmeš te Michelinke (provjeri starost prije kupovine) javi kako ti se ponašaju, da i drugi znaju...
 :icon_thumright:
znači, gume sa oznakom p ili h se bolje griju, i bolje drže.
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #7 : 19 Travanj, 2007, 14:57:26 »
znači, gume sa oznakom p ili h se bolje griju, i bolje drže.


NE!!!
Gume sa oznakama P, S, H su gume za snažnije motore, i pretpostavka je da će se brže vrtit, samim time se sporije griju ako su montirane na slabiji motor, jer  ne žele napravit premekanu smjesu, da je jači motori ne potrgaju prebrzo...
Gume sa oznakama L će se brže zagrijat, jer je pretpostavka da motor nije toliko jak, pa će ih se lakše zagrijat na manjim brzinama, a jer motor nema puno snage ni momenta, to što su mekše neće im skratit životni vijek...
Kontaš...?
Evo ti vrijednosti u km/h po slovima, od 100 km/h...
J-100
K-110
L-120
M-130
N-140
P-150
Q-160
R-170
S-180
T-190
U-200
H-210
V-240
X-270
Y-300
Nadam se da je sad jasnije... ako nije, kaži, pa ću probat bolje objasnit, koji put nije lako jasno prenijet ono šta ti je u glavi, ali ja ću se potrudit... :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #8 : 19 Travanj, 2007, 15:15:50 »
znači, gume sa oznakom p ili h se bolje griju, i bolje drže.


NE!!!
Gume sa oznakama P, S, H su gume za snažnije motore, i pretpostavka je da će se brže vrtit, samim time se sporije griju ako su montirane na slabiji motor, jer  ne žele napravit premekanu smjesu, da je jači motori ne potrgaju prebrzo...
Gume sa oznakama L će se brže zagrijat, jer je pretpostavka da motor nije toliko jak, pa će ih se lakše zagrijat na manjim brzinama, a jer motor nema puno snage ni momenta, to što su mekše neće im skratit životni vijek...
Kontaš...?
Evo ti vrijednosti u km/h po slovima, od 100 km/h...
J-100
K-110
L-120
M-130
N-140
P-150
Q-160
R-170
S-180
T-190
U-200
H-210
V-240
X-270
Y-300
Nadam se da je sad jasnije... ako nije, kaži, pa ću probat bolje objasnit, koji put nije lako jasno prenijet ono šta ti je u glavi, ali ja ću se potrudit... :icon_thumright:
E, sad mi je jasnije,thanks
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #9 : 19 Travanj, 2007, 17:28:11 »
Uzmi Brdgestone ML50.Gume su stvarno zakon,i prednju i zadnju uzmii nemaš problema.Ja ih iman :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #10 : 19 Travanj, 2007, 18:07:02 »
Ma, čoviče, čitaš li ti išta šta se napiše... :laughing7:
Bridgestone Molas ML50 NEMA u dimenziji 120/70-14 za prednje od novog runnera... :icon_tongue:
 :toothy9:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #11 : 19 Travanj, 2007, 20:29:05 »
Ma, čoviče, čitaš li ti išta šta se napiše... :laughing7:
Bridgestone Molas ML50 NEMA u dimenziji 120/70-14 za prednje od novog runnera... :icon_tongue:
 :toothy9:
a hebiga nesan čita.Sorry. :notworthy: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:Onda za ZADNJU :glasses9: :frajer:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline el

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner50
Odg: Koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #12 : 19 Travanj, 2007, 21:38:25 »
sava sporty.  mekane su,odlicno drze u zavoje i ne trose se prebrzo unatoc mekoci
ja sam prezadovoljan  ;D


ILLEGAL SCOOTER TEAM

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #13 : 20 Travanj, 2007, 07:33:00 »
Opet padobranci... :laughing7:
Sava Racing (Soft i Medium, Soft su kako i samo ime govori, mekane) postoje u jako malo dimenzija, i teško ih je nabavit u HR, kako su skuplje, malo ih se uvozi jer ih se malo proda... Po 100-ti put... ::)
Dimenzije Racing Sava guma su:

MC 16 Racing
120/70-12 58 P TL REINF.
130/70-12 62 P TL REINF.
130/60-13 60 P TL REINF.

MC 18 Racing
3.50-10   51 P TL

MC 20 (Monsun) Racing
3.50-10   51 P TL

I to je to! Nema više! Samo te dimenzije postoje!

Zato, kad preporučujete svima i svakome Sava Racing gume, imajte bar to u vidu, ako ne i činjenicu da su skuplje, i teže dobavljive (znan iz prve ruke, zva san Savu i pita o dobavljivosti istih u ST, još u drugi misec...)
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #14 : 20 Travanj, 2007, 15:18:15 »
Padobranci :laughing7: :laughing7: :laughing7: :toothy12: :icon_biggrin: :binkybaby: :glasses9: :frajer:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #15 : 20 Travanj, 2007, 20:20:07 »
imam ti ja iskustva sa savom.
teče ispod savskog mosta.
jel tak, tak je .
pustimo šalu na stranu, nečak mi ima pežoa squab i za njega je kupio savu jer je jeftina , je sava je sava ona je mekana guma ali čak i premekana ideš preko slupanog fara poslije prometne bolje nemoj jer bu tio guma pustila zrak, zašto pa ta je guma premekana i reagira na svaki kamenčić, stakalce, je ona ok za reisere kad se trkaju na čistoj stazi volio bi ih vidjeti koje bi oni gume koristili za reising po gradskim ulicama stoposto ne savu več neku tvrđu kvalitetniju gumu. e sad treba odlučiti koju. kontinentalke čuo sam da su plastičnjače i da nisu sigurne na kiši što je u totalnoj suprotnosti od auto guma.idemo dalje nadopuniteovo poglavlje o gumama.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: Koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #16 : 21 Travanj, 2007, 00:05:02 »
imam ti ja iskustva sa savom.
teče ispod savskog mosta.
jel tak, tak je .
pustimo šalu na stranu, nečak mi ima pežoa squab i za njega je kupio savu jer je jeftina , je sava je sava ona je mekana guma ali čak i premekana ideš preko slupanog fara poslije prometne bolje nemoj jer bu tio guma pustila zrak, zašto pa ta je guma premekana i reagira na svaki kamenčić, stakalce, je ona ok za reisere kad se trkaju na čistoj stazi volio bi ih vidjeti koje bi oni gume koristili za reising po gradskim ulicama stoposto ne savu več neku tvrđu kvalitetniju gumu. e sad treba odlučiti koju. kontinentalke čuo sam da su plastičnjače i da nisu sigurne na kiši što je u totalnoj suprotnosti od auto guma.idemo dalje nadopuniteovo poglavlje o gumama.
imam sava mc28diamonds, i nisam primjetio da su meke, dapače.
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #17 : 21 Travanj, 2007, 21:23:34 »
Pročitaj ovaj link, mislin da san ga već i prije stavija...
http://www.savatech.si/eng/mc-28.htm
To su u startu gume proračunate za maxi skutere, samom time to znači za teške skutere, a onda smjesa ne smi bit premekana, jer je prebrzo pojedu...
Zato san ti i naglašava da kupuješ gume sa oznakom L, jer tu bar postoji šansa da su gume i smjesa proračunate za malo slabije i lakše skutere, nažalost tvoje dimenzije guma su gotovo nikad na 50-tkama, a redovno su na maxi skuterima, pa su tako i proračunate...
Novi Runner 50 je među najtežim 50-tkama, ali ipak nije težak ko prosječni maxi skuter...
Možda tu leži problem s tvojim gumama...
 :dontknow:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: Koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #18 : 22 Travanj, 2007, 11:20:20 »
Pročitaj ovaj link, mislin da san ga već i prije stavija...
http://www.savatech.si/eng/mc-28.htm
To su u startu gume proračunate za maxi skutere, samom time to znači za teške skutere, a onda smjesa ne smi bit premekana, jer je prebrzo pojedu...
Zato san ti i naglašava da kupuješ gume sa oznakom L, jer tu bar postoji šansa da su gume i smjesa proračunate za malo slabije i lakše skutere, nažalost tvoje dimenzije guma su gotovo nikad na 50-tkama, a redovno su na maxi skuterima, pa su tako i proračunate...
Novi Runner 50 je među najtežim 50-tkama, ali ipak nije težak ko prosječni maxi skuter...
Možda tu leži problem s tvojim gumama...
 :dontknow:
bit će :dontknow:
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Koje gume za novog Runnera 50
« Odgovori #19 : 24 Travanj, 2007, 18:58:02 »
ali runner je stvarno težak po meni i previše.Ja san ga da ovon jednon liku šta se duže vrimena bavi stunton i pokušava je on njega dignit i vozit na zadnjem nema šanse.Digne ga i onda ga nemože nastavit vozit ka i ja.D
Možda bi se on i prilagodio nakon dužeg vrimena ali možda nije tio riskirat da ga nebi razbija,šta ja znan
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!