Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: koje gume za Skippera  (Posjeta: 5698 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ALONSO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: ima al ne vozi. Glupi talijani ;)
koje gume za Skippera
« : 16 Travanj, 2007, 21:36:37 »
Dakle uzeja san skuter ima malo više od tjedan dana koji ima 20 000 km i jedne jako stare gume, vjerovatno čak i serijske (pirelli neke), prednja je dosta loša, ali je zadnja zato totalno, ali ono totalno (barem za moj pojam) u banani i sada uzimam nove a pošto se niti malo ne kužim u gume za skutere došao sam vamo tražiti savijet koje da uzmem.

E sada ja sam dobio preporuku za Michelin power city i za još neku Brigdestone, ne sječam se modela točno pa bi molija vas za mišljenja o toj gumi ali i drugima te ako je ikako moguća barem okvirna cijena da se znam ravnat dalje...

inaće su dimenzije prednje: 120/70 - 12
                                     130/70 - 12
Guma ne triba bit nešto ekstra ultra sport, ali planiram se vozit više izvan grada nego po samom gradu, dakle čoše samo, pa bi volija da bude malo kvalitetnija i da se mogu pouzdat u nju.


hvala svima unaprid :icon_thumright:

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #1 : 16 Travanj, 2007, 22:22:26 »
Moj ti je savjet, nemoj se itat ni na Michelin ni na Bridgestone, imaš u tim dimenzijama jako kvalitetnu Sava gumu, koja nije preskupa... U Auto Antonija u ST možeš ih kupit, a mislin da ti ih oni odma balansiraju i montiraju...
Sava 120/70 - 12 MC 29 SPORTY 3+ Reinf    cca. 260 kuna
Sava 130/70 - 12 MC 29 SPORTY 3+ Reinf    cca. 280  kuna

"...
Perfect solution for drivers who love to ride in a sporting manner and expect their tyres to respond to extreme  driving conditions, and assure adequate safety at the same time.
Tyres are noted for a new-developed stiff carcass resulting in minimum tyre deformations and, consequently, a prolonged product life despite sporty riding and softer rubber compound.
Since new-developed tyre tread compound warms up to reach the operating temperature more quickly it assures:
    * high grip level in all conditions
    * lower rolling resistance and thus lower fuel consumption
    * lower tyre wear
The tyre pushes the limit of a safe ride much higher than any other tyre. The driver and the vehicle fitted with MC 29 SPORTY 3+ become like one.
Drivers will especially be pleased with the active role of the tyre regarding safety when driving..   The tyre :
    * facilitates direction changes at lightning speed, which especially finds expression  in      extreme situations such as abrupt avoiding obstacles;
    * enables stability and driving precision in curves at higher speeds.
    * ensure high grip level in all conditions
Special attention is taken  to  pasive safety as well.
Scooter riders are mainly endangered by traffic coming from the left side therefore the sidewall design includes a special reflective 3M arrow, which strongly improves the visibility in dark.
..."
Evo, ako oćeš još više informacija, vidi ovaj PDF...
http://www.savatech.si/eng/velo/slike-nove/MC29-eng.pdf
Guma je dovoljno mekana da drži i po kiši i kad je hladnije... A radije ih češće mjenjaj, prije nego okoštaju, nego da se isprsiš za Michelin ili Bridgestone, pa ih držiš predugo... :frajer:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #2 : 16 Travanj, 2007, 22:45:28 »
Bridg. Battlax - izvrsna guma!

Razmisli i o Metzeler 7
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #3 : 16 Travanj, 2007, 23:22:58 »
Je, Bridgestone Battlax je odlična guma, ima Bridgestone za uzet isto u Auto Antonija...
120/70 - 12 BATTLAX BT30 cca. 350 kuna
130/70 - 12 BATTLAX BT30 cca. 370 kuna


Imaš još Bridgestone guma u tvojin dimenzijama...
120/70 - 12 HOOP B02 cca. 350 kuna
130/70 - 12 HOOP B02 cca. 370 kuna


120/70 - 12 MOLAS ML50 cca. 350 kuna
130/70 - 12 MOLAS ML50 cca. 370 kuna


A imaš i nekoliko Michelin guma u tvojin dimenzijama, isto u Auto Antonija...
120/70 - 12 BOPPER  cca. 260 kuna
130/70 - 12 BOPPER  cca. 260 kuna


120/70 - 12 PILOT CITY M/C cca. 280 kuna
130/70 - 12 PILOT CITY M/C cca. 290 kuna


120/70 - 12 PILOT SPORT SC M/C cca. 320 kuna
130/70 - 12 PILOT SPORT SC M/C cca. 320 kuna


Ako ne uzmeš Savu MC 29 3+, šta bi ti ja preporučija jer se pokazala OK, samo pazi da je friška, onda ili Bridgestone Battlax BT30 ili Michelin Pilot Sport... :frajer:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline ALONSO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: ima al ne vozi. Glupi talijani ;)
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #4 : 17 Travanj, 2007, 19:05:29 »
 :o

e to faco, svaka ti dala, puno hvala :icon_thumright:

I sada samo još da pitam.
Vidim da si rekao da je sava malo mekanija i da se brže troši nego recimo Brigdestone i Michelin, pa me zanima, znam da to ovisi dosta o stilu vožnje i sve to, ali koliko oprilike traje  guma na skuteru? i da li bi sava primjetno prije otišla?

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #5 : 17 Travanj, 2007, 19:14:37 »
Sad, neman ti ja previše iskustva, ali kako naši skuteri nemaju previše snage, ne troše gumu pretjerano... Meni je drago kad je guma friška, ja na autu mjenjam sve 4 gume svako 40-45 tisuća km, iako ne izgledaju potrošene (na 20-tak ih minjan zadnje-prednje)... Cifra za gume na skutu nije velika, meni bi osobno bilo draže da se troše, pa da vidin da ih moran minjat, nego da okoštaju i izgledaju ludilo, a ne drže kurca... Zato san u načelu bija protiv skupljih guma, ali tvoje dimenzije koju god gumu da uzmeš, neće bit preskupe... Sava se pokazala kao jako dobra guma, ali ja osobno volim i vjerujem Bridgestone gumama pogotovo Battlax seriji... Ma, šta uzeja da uzeja, uzmi što prije... :icon_thumright:
I pazi da nisu stare... Evo ti šta sve piše na gumi...
http://www.savatech.si/eng/velo/scooter-tech-info.htm
Broj 9 ti je datum, tribale bi bit 4 znamenke, prve dvi su tjedan u godini, a druge dvi godina kad je guma proizvedena... :frajer:
« Zadnja izmjena: 17 Travanj, 2007, 19:23:12 Doomsday »
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline ALONSO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: ima al ne vozi. Glupi talijani ;)
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #6 : 17 Travanj, 2007, 19:18:50 »
thx

i konačno, nadam se zadnje pitanje :toothy12:
koliko bi maksimalno guma smjela biti stara kada je kupujen polovnu? ja nekako sumljam u sve starije od godinu dana, a vi?

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #7 : 17 Travanj, 2007, 19:22:22 »
Pravilno skladištena, mogla bi bit komodno i 2 godine stara, ali javlja se problem baš kod skutera i auta od penzića, koja će dugo držat gumu prije nego se guma potroši, jer vrimenom guma okoštava kako stari, a ova koja je bila dugo na skladištu će manje izdržat na vozilu... Ne onoliko manje koliko je bila na skladištu, ali ipak nešto manje... :dontknow:

P.S. pod Sava sam mislija na MC 29 SPORTY 3+ je je inače Sava širok pojam... Bolje od njih bi bile MC 16 RACING SOFT (pazi, ne obična MC 16 i ne RACING MEDIUM nego baš SOFT) koja je trkaća guma, ko žvaka, drži ko luda, ali se brzo i troši... Problem sa Sava RACING gumama je šta se malo kupuju jer su skuplje (120/70-12 cca. 390 kn, 130/70-12 cca. 410 kn), pa ih u HR ne uvoze, jer im ostanu neprodane... Bolje su od svih ovih ostalih, po mom mišljenju... Mogle bi se valjda naručit, ali to bi potrajalo... Zato san ti i preporučija MC 29 SPORTY 3+ jer ćeš njih vjerojatno nać i isto su više nego OK...
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline ALONSO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: ima al ne vozi. Glupi talijani ;)
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #8 : 17 Travanj, 2007, 19:31:06 »
Pravilno skladištena, mogla bi bit komodno i 2 godine stara, ali javlja se problem baš kod skutera i auta od penzića, koja će dugo držat gumu prije nego se guma potroši, jer vrimenom guma okoštava kako stari, a ova koja je bila dugo na skladištu će manje izdržat na vozilu... Ne onoliko manje koliko je bila na skladištu, ali ipak nešto manje... :dontknow:
dobro je, ja ću je koristit tako da tu nema frke :happy6: :toothy10:

Offline ALONSO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: ima al ne vozi. Glupi talijani ;)
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #9 : 18 Travanj, 2007, 19:39:43 »


120/70 - 12 MOLAS ML50 cca. 350 kuna
130/70 - 12 MOLAS ML50 cca. 370 kuna



ovo san uzeja, ne pitajte me zašto :icon_biggrin: valjda će poslužit ako je Brigdestone

gleda san i savu mc 29 koja san tija uzet međutim imaju samo prednju a stražnju bi tribali čekat par dana tako da nisan tija uzet....

s balansiranjem, promjenom i gumam račun mi je 904 kune, ali se plača preko predračuna na firmu... :happy6:

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #10 : 19 Travanj, 2007, 17:31:17 »
viruj mi nisi falija,ja ih iman i prezadovoljan san s njima
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline ALONSO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: ima al ne vozi. Glupi talijani ;)
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #11 : 19 Travanj, 2007, 17:48:29 »
zajeb :angryfire: :cussing: :crybaby2:

već san gore naveja da se plača preko predračuna na firmu, ali tu je i zajeb jedan... naime u računu se navodi da je to za skuter (kao artikal:gume za skuter), a pošto u poduzeću nema prijavljenog skutera to se ne može pravdati tako da ta opcija po kojoj bi već sutra mogao imati nove gume propada jer tamo ne žele napisat drugačije, niti gume za vozilo ili samo broj artikla.... tako da san sada otiša do piaggio centra i u ponjediljak im dolaze nove gume, ali san zaboravija reć da pribilježe moje dimenzije buduči da je tamo djelatnik dosta neuljudan i samim time me malo zbunija, pa sada iden opet da mi pribilježi gume i izvadi novi predračun ako može jer inače ne znam di ću uzet gume... :angry9:

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #12 : 19 Travanj, 2007, 18:10:19 »
Pa čuj, Bridgestone ti može prodat dosta dućana i vulkanizera, valjda ćeš nać jednog koji ti to može tako sredit... :dontknow:
A Savu možeš nać na i još više mista, ili možda Michelin, nešto ćeš već riješit... :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline ALONSO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: ima al ne vozi. Glupi talijani ;)
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #13 : 20 Travanj, 2007, 17:03:12 »
riješija san stvar napokon :happy6:

uzeja san u "Šakića" Brigdestone ML 50 ako se ne varam, s ugradnjom obje gume su me došle 880 kuna.

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #14 : 20 Travanj, 2007, 20:35:48 »
Mašala... :laughing7:
 :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline ALONSO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: ima al ne vozi. Glupi talijani ;)
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #15 : 22 Travanj, 2007, 13:18:03 »
eto pa da gažem i dojmove o gumama...
nisan neki expert niti san nešto iskusan da znam razlikovat kako koja guma drži jer ih nisan puno prova niti san puno različitih skutera prova, ali po mom nekom mišljenju ova drži totalno izvrsno :icon_thumright: u zavojima san 90% sigurniji nego na onim istrošenim starim, ove me jednostavno bacaju u zavoj, a i izvukle su izvrsno nakon par mojih grešaka i jako dugih kočenja u zavoju, ne šire putanju, stvarno su izvrsne, vridi svake uložene kune :icon_thumright:

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: koje gume za Skippera
« Odgovori #16 : 24 Travanj, 2007, 18:52:29 »
eto pa da gažem i dojmove o gumama...
nisan neki expert niti san nešto iskusan da znam razlikovat kako koja guma drži jer ih nisan puno prova niti san puno različitih skutera prova, ali po mom nekom mišljenju ova drži totalno izvrsno :icon_thumright: u zavojima san 90% sigurniji nego na onim istrošenim starim, ove me jednostavno bacaju u zavoj, a i izvukle su izvrsno nakon par mojih grešaka i jako dugih kočenja u zavoju, ne šire putanju, stvarno su izvrsne, vridi svake uložene kune :icon_thumright:
a šta san ti ja reka :glasses9: :frajer:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!