Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runner pure jet  (Posjeta: 9917 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline roadrunner

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner pj 50, madison 250
runner pure jet
« : 26 Veljača, 2007, 21:20:05 »
Relativno sam nov kaj se tiće skutera i nisam baš upoznat s prerađivanjem istih jer sam se više bavio motorima. Uglavnom radi se o runneru pure jet s kojeg su skinute blokade i ide 85. Problem je u tome kaj kad je bio hladan je dobro lovio start al kad se zagrijao trebalo mu sek.-dvije da se razvrti i onda je bio trom. Taj skuter vozim tu i tamo pa mi je već akumulator bio lagano prazan pa sam ga napunio i išao se malo provozat, začudilo me to da mali se više nije zamarao i nije gubio start i rekciju na gas mada sam ga malo duže forsirao, po mojem zaključku da to ima veze s pumpom goriva i da sa slabijim akumulatorom nije filalo gorivo kako treba.Mali se preporodio, a ja sam dobio volju za njim.  :toothy9: E sad, u skoroj budućnosti planiram ga lagano nabrijat pa me zanima kakva kombinacija spuha sa ostalim piz.... ide na njega da to šljaka kak treba jer zanam da je injection na skuteru zajebana stvar. Ne mislim ići u krajnost s friziranjem ugradnjom kita nego samo spuh + prijenos, pa ko zna koje kombinacije provjereno valjaju na toj mašini neka se jave

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: runner pure jet
« Odgovori #1 : 26 Veljača, 2007, 21:44:34 »
ehhh... uzeo si krivi skuter za nabrijavanje...

kao serijala je odlican, bez kita ( i nove struje ) neces dobiti to sto trazis a i sa kitom je upitna isplativost investicije (malossi sport je oko 300€)...

Ostavis ga kakav je, eventualno stavis multivar i torque control...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline roadrunner

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner pj 50, madison 250
Odg: runner pure jet
« Odgovori #2 : 26 Veljača, 2007, 21:59:13 »
ma netreba mi da stuntam s njim nego za malo življu vožnjicu i da malo troši, mislim stavit multivar gore al me zanima dal je to sve ili moram kombinirat opruge i rolice ili je to kaj dobim dovoljno, i kakva je isplativost stavljanja spuha gore jer mi je orginalan koma i ima užasan zvuk
« Zadnja izmjena: 26 Veljača, 2007, 22:32:06 roadrunner »

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner pure jet
« Odgovori #3 : 26 Veljača, 2007, 22:20:10 »
ma netreba mi da stuntam s njim nego za malo življu vožnjicu i da malo troši, mislim stavit multivar gore al me zanima dal je to sve ili moram kombnirat obruge i rolice ili je to kaj dobim dovoljno, i kakva je isplativost stavljanja spuha gore jer mi je orginalan koma i ima užasan zvuk

nikakva, nemoj stavljati, nema rezonancije, samo ces pokvarit....

Offline roadrunner

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner pj 50, madison 250
Odg: runner pure jet
« Odgovori #4 : 26 Veljača, 2007, 22:24:09 »
Kaj ću dobit s torque control-om?

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner pure jet
« Odgovori #5 : 27 Veljača, 2007, 03:12:37 »
sto se tice ovog akumulatora moglo bi bit da ti ne fila struju!


ako stavljas bilo sta na skut nemozes ocekivat da manje trosi

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: runner pure jet
« Odgovori #6 : 27 Veljača, 2007, 08:21:44 »
Kaj ću dobit s torque control-om?

Linearnije ubrzanje i poboljsanja pri startu...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Odg: runner pure jet
« Odgovori #7 : 27 Veljača, 2007, 18:45:50 »
Ne kuzim koja je svrha torque controla na serijali, ako se ne isplati na base setupu?

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: runner pure jet
« Odgovori #8 : 27 Veljača, 2007, 19:48:42 »
Ne kuzim koja je svrha torque controla na serijali, ako se ne isplati na base setupu?

To si dobro rekao!

Inace pure jet ako ne mislis stavljati kit nemoj nista stavljati jer ces samo pokvariti...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline roadrunner

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner pj 50, madison 250
Odg: runner pure jet
« Odgovori #9 : 27 Veljača, 2007, 20:01:45 »
Znači da odustanem i od multivara? kaj se tiće prijenosa sad kad dam gas mali dosta dobro primi gas i krene al onda ko da malo uspori i tak dalje nastavi lagano ubrzavat, kaj bi to moglo bit?

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: runner pure jet
« Odgovori #10 : 27 Veljača, 2007, 20:16:07 »
Znači da odustanem i od multivara? kaj se tiće prijenosa sad kad dam gas mali dosta dobro primi gas i krene al onda ko da malo uspori i tak dalje nastavi lagano ubrzavat, kaj bi to moglo bit?


ako uspori pri 40km/h onda je moguce da su se rolice potrosile a ako na startu kada das gas lagano krene pa nakon sekunde/dvje ulovi dobro onda je do opruga na kvacilu...

Takav kakav je, odlican je, mozda bi dobio nesto sitno sa multivarom sto se tice medjuubrzanja i ubrzanja...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline roadrunner

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner pj 50, madison 250
Odg: runner pure jet
« Odgovori #11 : 27 Veljača, 2007, 20:34:39 »
znači da bi najbolje i najjeftinije bilo probat se igrat s oprugicama, i još jedna stvar, to kaj Injection nema rezonanciju i netreba rezonantni spuh, dal se može stavit neki ručne izrade tipa 4T ili nekaj drugo ili bi se gubilo podmazivanje cilindra?
« Zadnja izmjena: 27 Veljača, 2007, 20:37:05 roadrunner »

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner pure jet
« Odgovori #12 : 27 Veljača, 2007, 20:38:02 »
nema to veze s podmazivanjem, ostavi sve kako je, i sta ce 4t auspuh na 2t?
s auspuhom mozes dobit samo losiji rezultat.

Offline BiVeR

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera runner 70
Odg: runner pure jet
« Odgovori #13 : 27 Veljača, 2007, 20:46:02 »
nema to veze s podmazivanjem, ostavi sve kako je, i sta ce 4t auspuh na 2t?
s auspuhom mozes dobit samo losiji rezultat.
zakaj nebi stavljo drugi auspuh, pa stavi si ga ak te ovjaj serijski zvuk živcira, pitanje koliko ti je to važno i dali ti se da izdvojit cca 1000kn za auspuh, tipa zx il, tak neš, dobiš malo na ubrzanju i cca 5-10kmh, a s multivarom pokrpaš rupe u ubrzanju, zavisi kolko planiraš izdvojit za scoot, i kolko očekuješ od njega...
KUPUJEM HITNO NEKI MIDRACE AUSPUH.... 091 569 5868

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: runner pure jet
« Odgovori #14 : 27 Veljača, 2007, 20:49:53 »
Imaš Leo Vince za  tvog runnera, ako je 2002-2005, ZX, ZX chrome i TT...

Ako je 2006. godište, jedan oblik motor može ZX i ZX chrome, a drugi može TT...

Ja bi ti preporučija ZX chrome, bar neće korodirat, pa ga nećeš morat polirat i bojat... :icon_biggrin:

Dobro, tu je i neki sito model, ali ako ti je do izgleda, njega zaobiđi... :laughing7:

Pogledaj na ovoj tablici...

http://www.leovince.de/index.php4?h=s3p1&n=s3pn&m=s3pr
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner pure jet
« Odgovori #15 : 27 Veljača, 2007, 20:50:32 »
ne dobijes na ubrzanju ni brzini, u tom i je stvar. znam kak je na di-techu. nista, samo poremetis setup i losije ide.
on je tvornicki najbolje ustelan, minimalno stelanje u prijenosu dolazi u obzir.

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: runner pure jet
« Odgovori #16 : 27 Veljača, 2007, 20:56:55 »
Jel se može pretpostavit da Leo Vince zna šta radi, s obzirom da prodaje modele BAŠ za taj skuter, i da će taj, zamjenski spuh bit ako ne bolji, onda makar kao i original... :icon_scratch: A ima i certifikat (e), pa... :dontknow:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner pure jet
« Odgovori #17 : 27 Veljača, 2007, 20:59:41 »
NECE!   to se rezonantni spuhovi!  ovo o cem pricamo nema rezonancije!  a cilj je dobit rezonanciju! ako nema toga, nema nicega, znaci-beskorisno!
mislim, nek stavi ak ima viska para, ja samo kazem kako sta radi a i vidio sam takve slucajeve.

Offline roadrunner

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner pj 50, madison 250
Odg: runner pure jet
« Odgovori #18 : 27 Veljača, 2007, 21:00:24 »
Stavio bi spuh, al kad neki govore da bi izgubio a neki da bi dobio malo pa sam zbunjen, i da dobijem malo bilo bi mi dovoljno samo radi težeine spuha i zvuka jer serijala je užas, ima ko iskustva s istom mašinom?  jedno je teorija drugo praksa

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: runner pure jet
« Odgovori #19 : 27 Veljača, 2007, 21:03:47 »
NECE!   to se rezonantni spuhovi!  ovo o cem pricamo nema rezonancije!  a cilj je dobit rezonanciju! ako nema toga, nema nicega, znaci-beskorisno!
mislim, nek stavi ak ima viska para, ja samo kazem kako sta radi a i vidio sam takve slucajeve.

Pa za Boga miloga, zna Leo Vince da je Pure Jet injection, da nema karburatora, i nema rezonancije... ::)
Pa majkumu, ko bi ga onda kupova, za koga bi ga oni radili, pa ako san ja budala, nisu valjda svi... :redface: :dontknow:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7: