Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR-1 Pyrotherm team  (Posjeta: 143173 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ekysha

  • Tržnica : (+7)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #240 : 30 Ožujak, 2011, 11:28:11 »
Svaka čast na cijelom projektu!
Daleko jedan od najboljih projekta,podsjeca me na KKT Bijelog Aeroxa...nemoj samo Apriliu unistit sa previse najlepnica,stvarno je bomba...
Samo me bodu u oci ovi narancasti poklopci zmigavaca, to ili zatamnit ili stavit prozirne, kvari izgled skutera,inace 10+

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #241 : 30 Ožujak, 2011, 13:49:21 »
menjam poklopce žmigavaca na providne, pronašao sam u str8 izvedbi na SA, ceo komplet je nekih 20e....

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #242 : 30 Ožujak, 2011, 14:41:10 »
svaka čast, imam takav prednji disk već godinu i pol dana i jako dobro koči, po mom mišljenju sve veće od toga je samo za show
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline XSH_tuned_MHR

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aEROx
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #243 : 30 Ožujak, 2011, 15:10:29 »
svaka cast majstore, samo zadnji disk'? mogo si i to rijesit


pozzzdrav
ako ne vrti 13 ipo nevalja

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #244 : 31 Ožujak, 2011, 10:57:06 »
hah evo ga i ovaj, reko mi Neer pre dve tri godine da ne stavljam jer ta cela skalamerija, disk pogača, klešta, creva.. samo nabija težinu skut-a  :headbang:

šala naravno, nisam se aktivirao po tom pitanju, moguće da će biti i to... ove sezone mislim da neće...

Offline benjamin_hawk

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
  • ulje i gorivo :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brcko
  • Moj Skuter: peugeot sf2
  • Moja Kaciga: uvex
  • MojSetup: dr.evo
  • MojSpuh: tecnigas rs
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #245 : 16 Travanj, 2011, 23:52:20 »
jao mario savrsena je!

clean look a ubica  :notworthy:

kako ju palis? di je kurbla :D
prelep skutercic jedino sto bih ja jos dodao je odes u auto kkozmetiku i kupis flomaster za gume i sto ima tih sitnih natpisa na gumi sa strane kao sto je velicina marka i tak to zabojis bijelom kosto rade na formulama i tak
peugeot rullezz xD

Offline dusVu

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 576
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vu
  • Moj Skuter: vise nije moj..
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #246 : 17 Travanj, 2011, 16:50:32 »
kako obozavam tvoje projekte  ;D sve fino slozeno, svaki detalj na mjestu...odlicno, svaka cast  :headbang:
benjamin_hawk : "mikijev nrg ide ko munja pa vi gledajte"

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #247 : 25 Svibanj, 2011, 23:21:27 »
nemam riječi. . .  ili imam, fatazija !! :notworthy:

Offline MP Tuning

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
  • MPT Beast
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovići,Vitaljina
  • MojSpuh: MPT AnMante
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #248 : 04 Srpanj, 2011, 08:39:31 »
stvarno svaka čast,imate puno znanja :headbang:
MP TUNING :)

Offline grgaSP04

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 199
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner Sp50
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #249 : 10 Srpanj, 2011, 21:26:41 »
lijep projekat svak cast  :notworthy:

Offline tomovzo666

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 699
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
  • Moj Skuter: NrG pOwEr-DD
  • Moja Kaciga: ixs_hx-240
  • MojSetup: BGM original 50 ccm, aluminium
  • MojSpuh: lEo ViNcE-zX
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #250 : 10 Srpanj, 2011, 21:44:25 »
superrr :icon_thumright: :icon_thumright:,svaka cast

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #251 : 14 Srpanj, 2011, 01:10:23 »
tenk ju, samo da završim neke poslove i ide 30-ka mikuni gore... sledi update
« Zadnja izmjena: 14 Srpanj, 2011, 09:16:36 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #252 : 09 Rujan, 2011, 22:53:43 »
Posle dugo razmišljanja odlučio sam da uradim replika setup, čak sam i ranije u nekim postovima slikao i honovao street race cilindar koji sam još u zimu planirao da implementiram na SR-ku kada nema potrebe za trkama, i evo najzad uradih setup sa Airsal T6 LC cilindrom, Mikuni 16 karburator na otvorenom airbox-u, i Reverse DUO auspuh.. Razlozi su vrlo jasni, potreban mi je još jedan setup za vožnju po gradu, koji je dovoljno brz, a nije veliki potrošač, usput zadržavam na njoj sve prateće komponente koje su već planirane za HE setup..






Ovde nemam slika kako sam montirao, hhhh jednostavno ove vrućine i ova gužva zadnjih dana me je totalno izbacila iz fotografskog fazona, te sam pozaboravljao... Airsal cilindar je polovan, nije mnogo prešao, jednom je čišćen, nikasil je potrošen 1-2/100, imao sam novi Airsal klip za Kymco sa 12 bolcnom, ne razlikuje se u odnosu na minareli ni u čemu osim u debljini bolcne.. Namestio sam squish na 0,8mm, jedva pronađoh neke brezone i šrafove od kymca jer sam originalne već negde ubacio, a MHR brezoni su kraći.. Mikuni sam za početak ostavio sa 95 diznom i skroz podignutom iglom, da bi mi se kasnije javio kako valja sa 90 diznom i airbox-om bez lulice, kao i sa skroz podignutom iglom.. Imam osećaj da još sledi jedno fino štelovanje, kao da mi za neku nijansu prebacuje gorivo na igli, ima vremena za taj potez... Reverse je u poluzarđalom stanju, i on će otom potom dobiti neku farbu ili poliranje videćemo, za sada ide ovako gore..



i evo posle par paljenja u mestu i podešavanja karburatora sada se već odaziva





uspeo sam da spustim polini 2G kvačilo na mekše oprugice, one metalne što nisu farbane koje su došle u pakovanju, i najteže rolnice koje sam imao u 19x15 veličini 5,75g, čak sam i žutu centralnu stavio ne bih li uhvatio setup na oko 9000-9200 jer od ovog auspuha ne treba očekivati snagu preko 10000 obrtaja...





uvidim da mi se prenos završava na oko 90-95 po satu i da obrtaji kreću da rastu, nelogično mi je da se sa sve 15% produženim primarom i overrange variom i remenicama ovo dešava, ali činjenica je da je tako...

ovde se vidi kolika je izlaznost remena, onaj tačkasti deo na variu je prljavština od vode i pranja, gde se vidi da remen nije izlazio, i posle svega odlučim da promenim ugao na torque driveru...





koji je naravno doprineo da sada imam međuubrzanje na 9300 obrtaja, međutim prenos se opet završi u istoj tački..





sad evo razmišljam šta je u pitanju, jer sam imao dobru izlaznost na variu ranije, i prosto ne mogu da verujem da je Pollini 2G kvačilo graničnik koji ne dozvoljava torque driveru da se otvori i da zbog toga nemam izlaznost..

Usput sam uvideo da su mi prednje viljuške pretvrde, da mi prednji disk osciluje, da mi se čuje Malossi primar gore nego stage6, čak štaviše i nešto melje, i evo da nemam izlaznost, pa mi uošte nije žao što sam smirio setup da bi sve ove sitnice pohvatao i doterao na mesto...

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #253 : 09 Rujan, 2011, 22:54:23 »
i naredni dan rešim da pregledam situaciju polini kvačila, ovog piaggio toque-a, i za divno čudo sve stoji u najboljem redu, imam možda 0,5mm koje pritegnuto kvačilo ne dozvoljava torque driveru da se otvori, međutim kao što ne na slikama vidi to potiče od toga što je ivica poklopca nešto višlja... mogla bi ovde da se podmetne jedna tanka podloška, međutim ovo sada neću raditi... po meni je ovde sve ok...





i ovde nađem još jednu malossi belu centralnu koja je došla u kompletu sa nekim multivarom, deluje mi nešto mekša...





i odlučim da proverim stanje izlaznosti remena sa ovom šajbicom koju koristim debljine 1mm, ovde je remen dobro utegnut i imam odličan start.. remen izlazi oko 1-1,5mm iz zadnjih remenica..





i stanje bez šajbice, remen stoji u ravni, obeležio sam markerom vario i evo izlaznosti, oko 3-4mm pred kraj, bolje je..





sad već sve želim da proverim, šta bi drugo nego da premerim rolnice, ako sam ranije imao izaznost do kraja, ostaje da vidim šta imamo ovde.. i vidi se da su mi 5,75 potrošene 8/100, dok su malossi koje sam vozio na HE setupu 3/100 jače od 19mm mere..





i uhvatim se da merim i neke nove stage6 od 3,75, koje su 3/100 manje, i neke malossi koje nisam nešto ni vozio pa su i te 1/100 manje i sad je već polemika, uhvatim ponovo malossi 3,8 koje sam vozio jer ne verujem očima i neke su 1/100 veće, moguće da se poneka deformiše pa mi je zato bila 3/100 jača mera gore...





na kraju izmerim nove stage6 od 5g i dobijem da su sve uredno 1/100 manje.. zaključak je da se rolnice troše i deformišu, a da je njihova i dimenzija bitna za izlaznost remena.. sa starim rolnicama kakve god da su proizvodnje ne treba očekivati rezultat, ostavio sam ove od 5g..





i još jednom da otvorim ovaj prenos, zadnji put sam zaboravio jednu tanku podlošku iznad osovine prenosnika, od kako sam kupio ovu racing deklu, dvoumio sam se oko ovih podloški, fabrički su bile dve, jedna od 1mm i jedna tanka od 0,3mm, međutim ovi torrington ležaji u dekli imaju otvore za podmazivanje, tako da vraćam obe podloške i testiram situaciju...


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #254 : 09 Rujan, 2011, 22:54:47 »
pošto mi je temperatura skakala i do 85, snimio sam da stari akumulator baš i nije nešto dugo kapacitativan, od kako se vozi sa lampama, ukupna potrošnja sve zajedno sa pumpom je značajna i jedan akumulator od 4-5Ah taman i ako je nov, ne drži više od 2-3 sata... u planu je i da uradim neku kontrolu napona, ali pre svega odlučih da ugradim akumulator nov od 18Ah , gel varijanta od nekog UPS-a, koji mi je na polici od prošle godine, spreman za ovu zgodu...

uradio sam od aluminijumskog lima debljine 1,5mm držač koji ga fiksira u početak sedišta, i sproveo kablove 2x4 mm^2, koji možda i nisu potrebni jer nema alansera i velike impulsne potrošnje, opet hteo sam da zaobiđem svaki mogući pad napona, koji bi se kroz dugačke i tanke provodnike uneo...



ovde sam samo povezao sa istim papučicama i izolovao, možda bude ideja da se lampe vežu na mali akumulator a pumpa na veliki, ili da se upregnu oba, za sada sledi proba samo sa velikim, kadica ostaje prazna




na kraju na insistiranje podmladka u porodici, a krajnje je vreme bilo natrčale su poneke malossi nalepnice, sad mora brže ići, svaka nalepnica 5km i tako redom...




rezultat dobrog provetravanja i jakih 12,5V napona rezultuju da je normalna temperatura oko 65C a da na punom gasu ne prelazi 70C...

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #255 : 09 Rujan, 2011, 22:55:19 »
ovih dana smo radili par testova i analiza na replika setupu.. od zadnjeg podešavanja ništa nisam radio.. mašina je dobro spremna, a mogla bi biti još bolja.. o HE setupu ne razmišljam ove sezone...


ovo je na putu gde nema saobraćaja, ova deonica se trenutno ne koristi...




ovde su tačke ubrzanja, 100m bi trebala biti tačka br.5 gde sam otvorio parametre




evo i tablice sa podacima za svaku tačku




ovde mašina razvija snagu od 9kw na točku odnosno 11kw na radilici, težina vozača i motora je ukupno 140kg..




i maksimalna izmerena brzina..




a evo i slipovi sa različitih merenja koja iz ovih parametara proizilaze.. vidimo da je ubrzanje na 1/8 milje odnosno 201m dobro da bi na 1/4 milje odnosno 402m splasnulo, motor u drugoj polovini puta već prevrti i rezonancu i prenos.. vremena su bolja nego moja u Batajnici 2009-e godine...




evo slipova sa batajnice, na svakom su po dva rezultata, moj i takmičara koji je startovao paralelno...


Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #256 : 09 Rujan, 2011, 23:23:37 »
uvijek sve do detalja rijeseno, poslikano, pojasnjeno, nego jesi rjesio oko kvacila ono ili se ceka jos, jer max brzina je ok
inace moj prvi spamm u temi  :toothy11:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #257 : 10 Rujan, 2011, 00:06:20 »
pa to je što je na slikama, možda bi još 0,5mm mogao torque da se otvori, kada bi izbacio kvačilo malo višlje, meni deluje ok...

i ako sam na HE setupu imao bolju izlaznost remena, možda bi se mogao ovaj reverse opteretiti nešto težim rolnicama... videćemo...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #258 : 10 Rujan, 2011, 00:08:35 »
cim ti se stanje u brzini i ubrzanju popravlja mjenjanjem centralnog, znaci da bi ti sa mijenjanjem rolica te finim stelanjem prijenosa sigurno se moglo ostvariti neke dobitke
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #259 : 10 Rujan, 2011, 00:20:02 »
moraću sad kupovati teže rolnice,  :toothy12: