Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR-1 Pyrotherm team  (Posjeta: 145728 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #280 : 19 Listopad, 2011, 15:36:06 »
ako se gleda ubrzanje do 100 po satu i uzme se stoperica dobije se vrijeme od nekih 13-14s sto u konacnici znaci da aprilia ide ko neki serijski sp180 ili vxr200 sto je po meni jako slabo.ispravite me ako sam u krivu  :dontknow:

ovo sad je odlicno obzirom na setup, mada nema do evo setupa sto je prije imao
 


otprilike duplo brze :laughing7:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #281 : 19 Listopad, 2011, 15:42:28 »
e ovo je vec bolje  :)

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #282 : 20 Listopad, 2011, 15:36:40 »
sad sam zapenio, do juče smo pljiuvali po ovom Airsal T6 cilindru, a ispadne da nije naivan, ako ga zalepim ode ciganka na smetlište...

@dottore, ciganka nosi mešinu 125kg tešku, šteta što u ono vreme kada je MHR sniman nisam imao kameru sa više frejmova... :)

@mhr-team, za sledeću sezonu najzad ide natrag team2 77cc-a, onako kako sam ga spremio u prethodnim postovima, sa TMX-30 mikuncem, i nabavio sam najzad drag volan i kandžu, pa će biti i nekog spuštanja i produženja već.. staviću i RX1N koji dugo čeka samo me žao bilo da sečem i krojim fabričku tablu od srke, onako će koso taman na drag volan 1:1 biti pričvršćen...

ehh hvala svima, moram još izvući maksimalu iz ovog T6 španca da se vidi na čemu smo..

edit:sat-gps... 90- je 72, 100- je 83, dno- je 94
« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2011, 15:42:28 mmario73 »

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #283 : 20 Listopad, 2011, 15:45:06 »
svaka čast mario... aprilija definitivno ima da jede malu djecu,,, strašan setup  :notworthy: :icon_thumright:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline ivan_speedy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 1253
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Speedfight 2
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: 7,5gr rolice,žuti federi kvačila
  • MojSpuh: LeoVince GP
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #284 : 20 Listopad, 2011, 15:47:01 »
svaka čast mario... aprilija definitivno ima da jede malu djecu,,, strašan setup  :notworthy: :icon_thumright:
Svaka čast  :notworthy:

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #285 : 30 Listopad, 2011, 08:29:33 »
radio sam nekoliko testova zadnjih dana, uglavnom moju težinu 125Kg izvuče plafon do 105Kmh, zavisi od vremenskih uslova.. Komšu Zoliku izvuče do 110Kmh.. Ovo je na 12000 obrtaja u najvećoj izlaznosti remena..

ranijih dana sam imao problem da mi ponestane goriva u lončetu karburatora pri punom gasu, pa sam juče tom prilikom ponovo setovao plovak, ovog puta na radnom stolu i doveo ga do otvorenosti da tek ne preliva... vidi se na snimcima koliko je sad bogatiji na igli pa je zbog pomerenog nivoa treba ponovo setovati... I zaista Zolika sa svojih 76Kg-a nije imao problem da ponestane goriva..

ovo su moji snimci, prvi je 99,6 uz jak bočni vetar




i drugo je 103 u povratku sa vetrom u leđa, i ovde se u oba testa čuje kada ponestane goriva..


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #286 : 30 Listopad, 2011, 23:11:41 »
u ovoj euforiji kako mi ponestaje goriva u karburatoru, već nekoliko puta setujem ceo sistem napajanja gorivom.. zadnji put sam podešavao nivo goriva u lončetu i već sam doveo plovak u stadijum da preliva i curi, kasnije sam vraćao natrag do granice da tek zatvara. Metodom spojenih sudova, tačnije crevom na odušku u dnu lončeta, gledao na kojem nivou mi se nalazi gorivo, već mi polako ide na živce podešavanje i tog plovka i to što mi ponestane goriva na punom gasu, uvek se presečem kada motor izgubi snagu na punom gasu, ko je par puta zalepio klip u cilindru zna o čemu govorim. Bez uspeha, već mi se javlja prelivanje na igli toliko da je moram ponovo setovati, a motor opet ostane bez goriva.

OMG vakumski ventil, koji sam pre nepunih mesec dana ugradio radi besprekorno, na njemu je novo silikonsko kapilarno crevo i sve funckioniše normalno. Juče sam imao prilike da se provozam 40km i uvideo da i na 2/3 gasa i na nekih 10000 obrtaja isto tako ponestane goriva, kao i na punom gasu i 11500, i reših danas da izbacim taj ventil i vratim natrag OMG slavinu, neki tip za F12, koja me je nervirala jer ume da umasti prste, uz to ako je u nekom međupoložaju ume i da kaplje.. I za divno čudo problem rukom odnešen.. Kako i zašto vakumski ventil ne funkcioniše na višljim obrtajima ne znam, po svoj logici vakuma bi na višljim obrtajima trebalo biti više, preostaje da ispitam da nije možda silikonsko crevo premeko i da se spoji u preseku na jačem vakumu pa da otuda zatvori protok ventilu, ili je jednostavno konstruktivni problem kod ovih vakumskih membrana, da na većem vakumu ne rade kako valja...

Najzad T6 pršti punom snagom i pored laganog prelivanja na igli, glavna dizna 98 je pogođena, sad opet moram vratiti nivo u lončetu na normalan.. itd..

evo jedan test sa mojom težinom 125Kg i blagim vetrom u leđa.. dobio sam 111Kmh po GPS-u.. 3.03 ima malo interferencije na display-u




i malo kasnije Zolika sa 76Kg je imao 109Kmh, krajnja zavisi od dosta faktora





na kraju sam zadovoljan, i mogu reći da od replike ne očekujem ništa više, najveći obrtaji koje smo danas videli su 11920 i mislim da je centralna rezonanca ovoj stock portmapi sa ovim auspuhom negde na 11600-11900..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #287 : 31 Listopad, 2011, 06:59:52 »
meni je pežo zacvikao zbog vakum ventila.
Voziš se normalno i nakon 2km se iznenada uguši. Tak mi se par puta dogodilo i izgubio je kompresiju. Nije stao al nije bilo za vozit.

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #288 : 20 Studeni, 2011, 00:55:40 »
naredne nedelje sam samo natankovao goriva do vrha i rešio da se provozam ovoga puta sam, za svoju dušu..




i problem se opet javio, interesantno je da sam vozio dosta dugo dok nije počela mašina ponovo da mi propada usled nedostatka goriva.. tačno potrebno malo sačekati da uteče gorivo u lonče da bi se moglo ponovo dati gas.. dok recimo ukoliko naizmenično vozim nema problema, ima dotoka, samo se na punom gasu javlja problem..

na videu sam dva puta imao propadanje snage

prvi put na 1.22
i drugi put na 6.18

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #289 : 20 Studeni, 2011, 00:56:33 »
i tako razmišljam šta se menjalo od zadnjeg puta, kada mi je perfektno radio.. .sipao sam gorivo i to je sve.. jedino što je moglo da preostane je da se stvara vakum u rezervoaru, jer je prošli put na probi bilo nešto manje od pola rezervoara goriva.. ako je tako onda sam morao i stegnuti sada čep ko sivonja, i da proverim.. zaista čep stegnut redovno..

gde li je odušak SR-ki na ovom rezrvoaru nemam pojma, očigledno da je zapušen, ili da nije dovoljan... reših jubilarno da probušim čep sa 1mm burgijom..

i problem je najzad rešen...




vozio sam ga 5km pod punim gasom i derao koliko god sam imao ravnog i vozivog puta i sve OK...

kasnije razmišljam koliko je ovaj problem bezveze a ustvari kompleksan, 20 puta sam skidao karburator i podešavao nivo u plovku, podešavao dizne i iglu, i desilo se da nekada nije bio pun rezervoar nekada jeste, zatim da je nekada bio čep jako zategnut, a nekada manje.. to je naravno uslovilo da se problem pojavljivao povremeno i ne uvek podjednako.. sa druge strane nisam ni sumnjao da Aprilia nije fabrički rešila odušak na rezervoaru, ili možda jeste samo ne dovoljno.. kada bolje razmislim imao sam tih problema i na HE setupu, sreća pa se ustanovilo ovde...

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #290 : 20 Studeni, 2011, 01:06:58 »
Koja sitnica a zezanje danima,a??

Da li se meni to cini ili ti je skuter pobijelio??
 :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
 ;D
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #291 : 20 Studeni, 2011, 13:10:04 »
Steta sto nisi blize, dao bi ti ja svoju BB burgiju da se igras :)

sto se tice koso satova



nemoj rezati stock instalaciju, sakri je pod masku i zice spoji ovim spojnicama sa slike (skroz desno), koso ima svoj dio instalacije koji dode uz sat i to ce ti biti dosta do drag volana a da se ne vidi ostatak. Lijepo i uredno  :icon_thumright:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #292 : 21 Studeni, 2011, 13:27:15 »
da da tako sam i mislio, imam sve te nastavke i nosač za drag volan... sve 5

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #293 : 02 Listopad, 2012, 15:20:04 »
pronađoh svoju temu, evo da dodam šta je i kako još rađeno...   nemojte mi zameriti što kasnim :)
============================================================================

NO COMMENT




« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2012, 09:36:31 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #294 : 02 Listopad, 2012, 15:20:45 »
Malo sam u šoku juče bio pa nisam pisao ništa, dakle posle farbanja sam imao problema sa OMG ventilom jer malo curka i kaplje u nekim međupoložajima, imao sam ranije dok su trke bile, manuelni ventil neki isto italijanski, ali mi ga je Vikac sa Sendom jednom prilikom pozajmio, pošto mu je klasičan Tomos ventil pravio problema... i sad...  pošto mi kapa taj OMG rešim da stavim jedan novi Tomos ventil, međutim ubrzo se i pojavio problem, sa gušenjem i propadanjem obrtaja, na punom gasu.. posle toga sam imao i vakumski novi, i opet ovu OMG slavinu koja malo kapa, ali ima definitivno najbolji protok...

Guma koja se oljuštila sa Tomos ventila , mala privreda se kako na slikama vidimo nagomilala ispred čašice igličastog ventila... Kako je na ovom Mikuni-ju iglica koja nosi plovak malo presovana, ne može lagano da se izvadi kao kod Dellorto karburatora, nisam ni skidao, ventil je vizuelno delovao ok... Međutim pošto sam u zadnjih par navrata imao sličnih problema sa igličastim, a i Saby iz Horgoš-a me savetovao da proverim ne bilo mi teško, hvala mu na sugestiji, reših da izbijem tu iglicu nosač plovka, nekim probodcem i malenim čekićem... Na slikama se vidi da je ventil OK i da je čašica čista, ali ipak ne da mi đavo mira hajde da izvadim čašicu napolje, i imam šta da vidim... dva tri končića gume se tu okreću, i kako je rupica na čašici debljine max 1-2mm, i to je ukupan protok goriva za celokupno napajanje karburatora, savršeno je jasno da je neki od gumenih končića povremeno i delimično zapušio dovod goriva...

Zaključićemo da sa malom privredom, taman bila to i obična slavina za gorivo, ima više problema neko koristi, čovek napravi jedno, i pokvari dve stvari... Kad samo pogledam koliko mi je tema veća zbog ovog detalja, i ne razmišljam koliko sam puta skinuo i stavio karburator, i menjao diznu, bušio čep rezervara, a mogao sam i zalepiti cilindar od sve te cirkusijade... Vozim već par meseci na najdebljoj dizni i maksimalno podignutoj igli kao i najviše moguće otvorenom nivou na plovku iz sigurnosti, večito mi trokira motor, goriva ne zna se koliko sam bacio kroz auspuh....
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2012, 09:36:54 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #295 : 02 Listopad, 2012, 15:21:56 »
evo setovao sam danas i malo testirao, naravno pošto smo završili sve što je bilo profesionalno primljeno na popravke...

-95 dizna mi radi dobro sa iglicom na srednjem položaju, deluje kao da ima najviše snage, međutim malo zatrokira na pola gasa, ništa strašno....
-95 dizna radi odlično sa spuštenom iglicom na predposlednjem položaju, motor tečno prima gas, po zvuku se naslućuje kao da je rezonanca malo tanja, maksimalna se ne prepoznaje, Krsta kaže da ide-ubija... on je danas i ovih dana test driver.. međutim NGK BR8ES je smrt bela...
-98 dizna radi odlično sa spuštenom iglicom na predposlednjem položaju, motor tečno prima gas, imam osećaj kao da nije tako odlučan kada se naglo odvrne gas, međutim kada je u rezonanci drži se čvrsto za volan... Krsta kaže ide-ubija, ne može da prepozna razilku, cager udara u patos.. svećica još uvek sumnjivo bela, malo tamnija, zvuk se malo podebljao u rezonanci

Sutra ostaje da vidim eventualno sa hladnijom svećicom, i eventualno sa 100 diznom, tu smo negde, nijanse su u pitanju... Filter je još uvek otvoren Airbox , 22mm rupetina, sa Malossi red sponge sunđerom, i MHR žuto paljenje nije na full racing početnom položaju, pa je predpaljenje malo manje, na svim obrtajima...
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2012, 09:37:20 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #296 : 02 Listopad, 2012, 15:22:45 »
danas je bilo opušteno, natankovao i polako, solo u radionici...

dakle NGK BR9 ES je prehladna i puca kao petarda... nema ovde dovoljno temperature a predpostavljam ni kompresije za ovu svećicu, vratio sam se na BR8 ES koja radi besprekorno...

od podešavanja u dve tri faze nemam nikakvih boljitaka, jednostavno karburator mi je u razroku na ovom cilindru sa ovim paljenjem i ovom količinom vazduha, ako uvrnem 100-ku ne mogu više da spustim iglu, a na punom gasu treba dosta vremena da se probije snaga, dakle to ne valja,... meni se učinila 95 dizna najbolje na srednjem položaju igle, mada tu preliva na manjim otklonima kada mašina još ne ulazi u rezonancu, ako pak uvrnem 98 i spustim iglu skroz , onda imam koliko toliko dobar prelaz, i naravno uvek smrt belu boju.. ... hm ona merenja sam radio sa 98 diznom i sa drugim zarezom na igli, pa nije zalepio...

ajd nema veze rešim da uvrnem lulicu , imam prečnika 17,5 od originalnog mina airbox-a... i idemo ponovo setovanje, 90 dizna naliva , igla na srednjem položaju... 88 dizna je već tu negde, malo još preliva na igli, pun otklon deluje ok... reših da setujem paljenje na 2.25 početne pre GMT kako piše MHR, to je 24,9 stepeni i postepeno umanjenje sa porastom obrtaja...

malo se popravilo ponašanje na srednjim otklonima, jasno je veće predpaljenje traži više goriva,,. na punom gasu deluje ok...  uradio sam test vožnju









kao što i vidimo na slikama, svećica je siva , nikakva, pred smrt, a diznu deblju ne mogu da uvrnem.. motor se žestoko greje, jasno je da je na oko 12k obrtaja ovde još preveliko paljenje, ili da ovaj karburator to ne može da napoji....

reših da spustim paljenje na 1.3mm pre GMT što iznosi 18,9 stepeni, i prema mapi umanjenje sa porastom obrtaja.... i ovde se 88 dizna javila kao debela, reših da uvrnem 85... za divno čudo imam nekoliko 85-ica, i kontrolom sa iglom lepo može da se vidi razlika, rećićemo da imam 84, 85, 86.. klasika, BGM , Motoforce, i Stage6 , proiuzvođači prave male razlike, evo još jedan primer da treba raditi sa istim brandom dizni, recimo jedno pakovanje od istog proizvođača, jer je ostalo sve malo različito.... i tako deluje ok... 86 dizna, igla na srenjem položaju, šraf mi je čini mi se na tačno 1,5 našao kao idealno setovan za pilotku... po dvorištu deluje ok, snage ne primećujem da fali, videćemo narednih dana, kako se ponaša na putu, i boji li svećicu više ili vozimo i dalje smrt bele elektrode ...
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2012, 09:38:42 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #297 : 02 Listopad, 2012, 15:23:28 »
da se nadovežem na celu ovu peripetiju oko malog karburatora, na kraju sam pronašao šta je problem... prekinula mi se jedna žica za napon bimetala el sauga... i vozio sam sve vreme sa uključenim saug-om, tj dodatna saug dizna se sabirala na celokupnu smešu, i naravno kvarila celu skalu isporuke goriva ovog malenog mikuni-ja



jednostavno kineske bakarne licne su dolijale vibracijama.... i kada sam već sve rasklopio odlučio sam da zalemim žice za zvučnike koje imaju više tanjih licni, pa mi je to delovalo logično da će biti izdržljivije... a prelaze sam uradio od nekoliko slojeva termo bužira koji se sakuplja na temperaturi fena, te sam improvizovao nekoliko stepenastih prelaza






dalje sam razmišljao da bi mogao imati nešto duže vreme sauga, recimo 20 sekundi mi je baš kratko, po mojoj proceni ovako sa termostatom bi saug mogao biti aktivan nekih 1,5 do 2 min, a inače je ovde malo drugačija situacija, jer se saug koji je predviđen da radi na nekim ispravljenim impulsima sa generatora napona, preko reglera, u mom slučaju napaja direktno sa akumulatora koji prži konstatnih 13V jednosmerne struje, nije ni čudo što tako brzo leti iglica napolje..

povodom toga sam već ranije kod nekih setupa uzaludno pokušavao sa kojekakvim keramičkim otporima pa i sa cekas otpornom žicom.. međutim ovde je relativno veliki protok struje u startu pa se to sve greje bezveze, a i neisplativo je, velike su kocke tih otpornika, još i njih da fiksiram, a evo šta vibracije uradiše...

reših da ubacim dve diode 1N4008 koje su za protok struje do 1,5A i to u provodnom smeru gde nam PN spoj jedne diode umanjuje napon za tačno 0,7V koliko je pad napona na svim PN spojevima.. i tako upucam dve diode, jednu u jednom drugu u drugom smeru, i umirim ovaj akumulator za 1,4V pa će mi ubuduće saug raditi na 11,6V ukoliko ga pržim sa sveže napunjenog akumulatora...

evo slike i njih sam upakovao u termo bužir.. ehh ima ga sada, dok sam bio u školi u Kikindi...morali smo na praksi da ga "zajmimo" jer toga na selu nema pa nema....



i evo sada već merenje otpora nije toliko relevantno kao kada proveravamo bimetalni saug bez diod-a.. On bi trebao u hladnom stadijumu da ima oko 10-20 Ohm-a, a kada se ugreje nešto preko 500, a ovako izvezan ima ni manje ni više nego 250 Ohm-a u hladnom stadijumu... jasno je već da neće povući veliku struju..






pa sledi testiranje... brzine izlaska iglice .. i uvideh da mi je potrebno celih 5 min da iglica izađe do mere na slikama

evo hladnog stadijuma



evo ga i posle 5 min, kada više ne izlazi




dioda se tek blago greje i to samo u prvom minutu




sklopio sam karburator i ovom prilikom rešio da ubacim lulicu na airbox, imam jednu minareli tip 17,5mm, i našla mi se dizna 83 kao odgovarajuća...sledi setovanje karburatora..
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2012, 09:39:10 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #298 : 02 Listopad, 2012, 15:24:14 »
ovde se vidi koliko je sada oštar na setovanju pilotke... to znači da je piloka u granicama, i da je i ovako mnogo vazduha, dok je za razliku dok je saug bio neispravan bilo večito nalivanja na leru, i nepravilnog kretanja motora.. odziv nije bio ni blizu ovako dobar....





na kraju sam ipak morao izvaditi jednu diodu jer mi je vreme sauga bilo malo predugačko, te sam sa samo jednom diodom uspeo da dobijem oko 12V jednosmernog napona, zaboravio sam u kalkulacijama da je i pumpa prisutna u kolu potrošnje, a kako mi je to sve bilo povezano na prekidač i zadnja sijalica fara, pa je i sveže napunjen akumulator manjkao za nekih 0,5 - 0,6V.... od početnih 13,2V.. i tako jedna dioda se nešto više grejala, recimo da još može rukom da se drži, i to prvih 30-45 sekundi dok bimetalu ne počne da raste unutrašnji otpor.. sve u svemu ok je...

motor sam fino vozio... uvek mi se odazivao na gas valjano, ponekada sam imao situaciju da se na leru ugasi, dok je u bilo kakvoj vožnji sve funkcionisalo ok...  i to je jedan znak da je pilotka baš pod konac, čak za nijansu slabašna...
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2012, 09:41:06 mmario73 »

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #299 : 02 Listopad, 2012, 15:45:25 »
a što reći kad si ti već sve napisao i objasnio...  :dontknow:
inače sve uredno kao i uvijek...  :icon_thumright:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)