Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR-1 Pyrotherm team  (Posjeta: 145723 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« : 05 Srpanj, 2009, 23:21:32 »

 





Setup
-----------------
MHR Team2 77cc big bore /tuned
Stage6 R/T Crankshaft
Stage6 big intake Reed valve
Stage6 TM24 + difusor /tuned
MHR Inner Rotor ingnition
Roost Sprint-HR 77cc
Malossi Overrange 2005 set
Motoforce Evolution clutch
Stage6 R/T wingbell
Continental Conti-Twist Front 130x13x60 & Back 140x13x60

Update 12.09.2009.
Stage6 Reed V-Force 3 by Moto Tassinari intake

Update 20.09.2009
Stage6 R/T Gearbox cover

Update 6.12.2009
Mikuni TMX30 with power jet carb
Pollini EVO 2G clutch
Pollini Evolution 2 Bell

Update 17.12.2009
Koso RX1N digital multimeter
« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2011, 12:55:21 mmario73 »

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #1 : 05 Srpanj, 2009, 23:25:09 »
jeben setup..sam ta srka mi je preruzna..pre staromodno zgleda stavi plastike od novije linije nekak od 99,00g...

daj neki video da vidimo kak baca na zadnji!!

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #2 : 05 Srpanj, 2009, 23:27:38 »
Motor je skinut sa bloka, pošto sam svakako trebao menjati radilicu, gume su pre ovoga nove nabačene Conti Twist 140/60-13 nazad i 130/60-13 napred, na radnom stolu je sada oslobođeno dovoljno mesta da krenem sa rasklapanjem



Sa karoserije je poskidano bukvalno sve, ostala je instalacija koju nisam ovog trenutka hteo da skidam sa sve bobinom i cdi-jem, to sve kasnije




Kada sam rasklopio karter imao sam šta da vidim, prethodno sam kupio ono pakovanje ležajeva i semeringa Stage6, u kome su SKF 6204 C4 made in France ležaji, imao sam šta da vidim, upravo te ležajeve sam i izvadio iz bloka, i iste Corteco semeringe... Odlivak je solidan, viđao sam i lošije... onih krajva kod završetka liva nije značajno bilo...




Ovde sam obeležio dokle treba polutke bloka otvarati jer je cilindar bigbore odnosno sa prečnikom klipa 50mm, te su košuljice šire i ne ulaze plug and play na polutke, za ovaj posao poslužio sam se prvo velikim frezerom-om od-10mm




Prva polutka je otvorena na meru, cilindar ulazi glat, ostaje da se odrade druga polutka





Obeležena mera koliko treba otvoriti drugu polutku




Završeno otvaranje druge polutke, cilindar i ovde ulazi glat... kasnije se ispostavilo da je ovo trebalo ipak doraditi, naime kada se polutke sklope i stegnu, cilindar na nekim mestima još zapinje iako je ovde naišao na brezone, 1-2 deste milimetra su trebale da se doteraju.. Najlakše je bilo namazati košuljicu cilindra sa crnom grafitnom masti i uočavati otisak...




Na red je došlo otvaranje priključaka prelivnih kanala, metodom otiska, mere su dovedene na idealno..




Na red je došlo poliranje poutki, prvo grubljim brusnim papirom, kasnije finijim, i kontrola u sklopljenom položaju ivica koje se dobijaju između dve polutke...






Cilindar je dobio poliranje izduvnog kanala i optimizaciju za priključak grane Roost-a...




Ubačeni novi semerinzi, ležajevi, radilica, postavljen klip, bez klipnog prstena, i naboden subframe čisto radi kontrole, subframe inače služi da dozvoli izlaz karburatora sa zadnje strane kod mina motora, jer u originalu ovde prolaze dve osovine koje su nosač motorai šanse nema ubaciti redovan karburator, sa kratkim usisnim grlom..




Na red dolazi provera squish-a, ili zazora klipa od glave u GMT (gornjoj mrtvoj tački) proizvođač propisuje zazor od 0,5mm, koji se podešava zaptivačima ispod cilindra. U paketu dolazi 6 zaptivača od metalnih materijala debljina 0,05- 0,1- 0,15- 0,2- 0,25, -0,3 mm. podešavanje se radi u pritegnutom položaju cilindra tako što se tinol meka žica za lemljenje debljine do max 1mm, ubaci pod uglom kroz otvor svećice, i lagano presuje klipom o glavu, nakon toga se meri mikrometrom i po potrebi dodaje ili oduzima debljina zaptivača ispod cilindra.... ova operacija je i u knjizi ovako opisana, nisam je ja izmislio i meni je delovala malo smešno... iz trećeg puta sam ubo 0,5mm to je za kompresioni odnos 15,5:1




Posle toga se stavlja klipni prsten i mašina konačno sklapa, te doteže na 1,5kps moment ključem..  dalje ubacio sam reed ventile S6 i pokušavam da proverim kako dolazi karburator na mesto, učinio mi se ugao naleganja prevelik... Ne preostaje mi ništa drugo već da pravim ili kupim ugaoni priključak... još uvek se tešim da će ovaj TM24 da odradi posao i zatvori ventil iako je plovak u ozbiljnom uglu...




Šanse nema, kada sam montirao motor na karoseriju suočio sam se sa još većim uglom, i počeo sam da kalkulišem o montaži prema napred, sledi probai kontrola difuzora koji je rađen na strugu, eksponencijalna kriva ovog difuzora optimizovana je za 24mm promer karburatora, rezonantna dužina karburatora rezultovaće se pravilno jedino ukoliko ostavim kratki usis...

Još veća fora je da subframe nije za Apriliju već za Aerox-a te je duži ovde smo uboli jedno 2 sata dok nisam prekrojio i prevario subframe da dođe na SR karoseriju ....., i opet nije karburator ovako montiran...
 



Ostaje da ukrijim još malo ovaj nosač, releja i osiurača na šasiji, a da pritom ne oslabim vitalni deo, most koji ipak drži ovde dve cevi od vaze privarenim.




Sedište je obućar sredio za 600din, alal mu vera..




Plastike su stigle sa katerisanja i lepljenja..

« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2011, 13:04:24 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #3 : 05 Srpanj, 2009, 23:30:01 »
Muku počinje da zadaje montaža hladnjaka, prva ideja je bila da montiram dva hladnjaka, od kabine za grejanje Floride, jedan sam imao sa Kymca, drugi sam poručio i stiže popodne u 16h.... Četvrtak je u Subotu je trka, ovo je peti dan kako ceo dan radim na njemu i već sam zombi... 600 kombinacija sam probao oko nosača i radim napamet za dva hladnjaka, a da pritom drugi još nije stigao... Na Apriliji AC su plastike veoma tesne, i teško da bilo šta ekstra može da se uglavi... Prednju sam iseako u V, nalik onoj Arpiliji na motoberzi što se prodavala...




Hladnjak je stigao u 17h, i do kasno uveče sam kombinovao nekako da uklopim dva hladnjaka jedno ispod drugog, preostaje mi vodena instalacija, pumpa, kvačilo, palenje, karter kod overrange-a.... razrada podešavanje... Preostaje samo Petak u Subotu je prvi drag....




U Petak ujutro sam ipak odlučio da ovo ovako neće biti dobro urađeno i da od 10-ak različitih nosača hladnjaci nikako ne stoje i da maska nikako ne može da se zatvori... Prvi drag sam išao da gledam....

Prošlo je čitavih 10-ak dana dok nisam sakupio inspiracije i volje za daljim radom, na kraju sam poskidao sve one nosače i odustao od ideje za montažom dva hladnjaka, jer prvo gornji šanse nije bilo creva sprovesti, osim ako se unutrašnja plastika ne iseče, a to nikako nisam hteo, a donji je udarao u viljuške pri zaokretu.. da ne pričam da još nisam mogao ni da zatvorim kako treba...

poskidao sam sve... ideja o montaži ovog velikog hladnjaka postojala je još iz ranijeg vremena kada sam se mučio sa temperaturom na Kymco skutu, izradio sam tri jednostavna nosača od pljosnatog čelika debljine 4mm, i sa unutrašnje strane polepio unutrašnje gume bicikla..



Ovako montiran hladnjak je taman visine da se viljuške mogu zaokrenuti za pun ugao volana, ako budem spuštao prednjicu niže moraću ovde da se pozabavim nekim graničnicima... Priključci za vodu su sa donje strane i savršeno mogu priključiti creva za vodu..



Posudica je bukvalno dobila svoje mesto tako što sam je samo stavio gore i pritegao plastiku, nakon toga sam obeležio gde i kako nosač treba izraditi...



Prednju masku je trebalo još malo otvoriti da ivice hladnjaka izbiju napolje... nisam imao drugog izbora, utešna je bila zamisao da ću od neke mrežice napraviti prednju stranu, a nju mogu presovati u obliku koji želim.. za sada ovako... obeležio sam još sitne popravke...



Super maska se zatvara, doduše na tesno ali ipak je ok... postajem zadovoljan i dobijam još dosta inspiracije za dalji rad... sada ide već lakše..



Na red su došla creva za vodu i Bosch pumpa koju sam uzeo za 100e još kada sam tranformisao Kymco.. malo sam drugačije izvedbe uradio i neka creva skratio... uglavnom da se plastika za noge može sklopiti...



Ovde se vidi da sam montirao i onaj mali odušak za provetravanje hladnjaka, na tesno ga uvrnuo i zalio dvokomponentnom epoksidnom smolom.. malo crevo za povezivanje sa oduškom na posudici dolazi kasnije....



Ovde je bilo malo tesno sa ovim razdelnikom trebalo je sprovesti crevo do posudice gore, i na dosta mesta se zalomilo, na kraju sam obišao nosač plastike i sa prednje strane prišao posudici..



Za sečenje dekle trebalo mi je par sati, a za poliranje 2 dana.. nije još perfektna, jednostavno istrošio sam se na poliranju, i zadovoljio ovakvom.. Dorada će ići neki drugi put.. Posle svih brusnih papira i vode, na red su došle dve vrste paste, ova zelena je zadnja...



Ovako izgleda montirana, meni je ok....

« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2011, 13:06:23 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #4 : 05 Srpanj, 2009, 23:31:01 »
Na red je došao Malossi Overrange, zadnji remenici sa malossi torque driverom od Piaggio mašina, veliki multivar sa 19x15,5 rolnicama crvena Malossi centralna i dugački Malossi kevlar kaiš, nalaze se u tom pakovanju.. Sve ok, uz male modifikacije koje su opisane u knjizi.. Naime čitao sam još ranije na Roost-ovim stranicama, da se zadnji remenici od Piaggio mašine ubacuju u mina blokove uz male modifikacije na karteru sa unutrašnje strane, ali nisam pridavao tome toliki značaj jer nisam ni imao mina blok u kući u to vreme... Sada kada sam video da se taj Overrange komplet ustvari bazira na Piaggio varijatoru i zadnjim remenicama, setio sam se toga... Ovi iz Piaggio project tima su ipak napravili potez, njihovi motori lakše kreću, praktično veliki zadnji remenik je kraći prenos, sporija prva brzina i to u mnogom utiče na start motora pogotovu ako su ubačeni primar i sekundar u prenosu... Kod varijatora nema mnogo filozofije, veće rolnice naležu većom površinom i bolje i preciznije prenose obrtni moment mašine, ovde je Pollini počeo da parira sa projektom varijatora Speed control koji ima 9 rolnica, pa je površina naleganja praktično ista.. Kako god ovakav varijator se koristi isto u Piaggio mašinama, s razlikom što je ovde multivar, koji nam je poznato kakvog je kvaliteta..

Blokovi su morali da se obruse na donjim i gornjim ekstremitetima da kaiš ne bi zapinjao...



Tu je i alat sa kojim se radilo...



Poklopac prenosa, je na ovom mestu blago morao da se pobrusi, možda pola milimetra... da remenik ne zapinje



Ovako izgleda sklopljen, sledi prva proba, i provera da li remen zapinje negde





Posle 5, min rada imao sam šta da vidim, remen piše liniju, i bogami se troši o ivice ojačanja kartera koje nisam dovoljno obrusio.. Naredne slike pokazuju poteze koliko sam još morao da skinem, otvarao sam možda 5 -6 puta i ponovo brusio....



 

Na kraju sam ga ispolirao, već više nisam hteo da skidam, jer svakako zid bloka možda još par milimetara može da se skine a tada je tu već oslabljen značajno, misleći da remen svakako osciluje oko 5mm, nadam se da je ovde kraj...



Ovde se nazire po ivici da je malo pisao, u toku proba....



Isti posao rađen je i sa gornje strane bloka, doduše ne toliko jako, ali pisanja je bilo i ovde...




Ovako je izgledao blok posle prve modifikacije, lepo se vidi da remen u fazi mirovanja nigde ne dodiruje ivice



Ovo su stadijumi gde se skidalo još više materijala sa bloka...



Sa blokom sam imao značajnu fiskulturu reklo bi se dva cela popodneva... kasnije sam proveravao i remen više ne piše, ili se vema malo nazire.. moguće je da se i on potrošio :)
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2011, 13:07:27 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #5 : 05 Srpanj, 2009, 23:32:15 »
Posle podešavanja palenja, i montaže auspuha, punjenja sistema pola destilovanom pola G12 antifrizom, usledila je kontrola LC sistema i obavezno provetravanje... Pumpa radi odlično, varnice ima, gorivo je doneto iz Mađarske Shell V power 100 oktana, i Valvoline Syncpower 4% umiksovani su u količini dovoljnoj za prvi krug i palenje....




Varnice ima, goriva ima, a da upali ni u ludilu.... tri puta sam pregledao mikrometrom palenje i prekontrolisao pisanije u knjizi, misleći da eprom nema dobru početnu tačku... sve ok... Da ne pričam koliko me je noga već bolela od kompresije i kurblanja, a zamajca ni traga, jednom zagurblaš rotor okrene tri kruga i laku noć..

Na kraju sam  već i svećicu promenio, misleći da je NGK iridijumska 10-ka prehladna, imao sam bosh neke manje toplotne vrednosti, pa reko samo da upali... i ništa... Počeo sam se baviti idejom da ga upalimo na radilicu i doneo trofaznu bušilicu vidi se na snimku.... i dok smo tražili odgovarajući priključak, gurblao sam uzastopno jedno 10-20.. i uspe da upali...

Ipak se na kraju ispostavilo da plovak ne zatvara baš najbolje i da je ovo velik ugao te da malo preliva preko ventila, i naravno presisa... Evo prvo palenje...ona trofazna bušilica na moju sreću nije bila upotrebljena...






Evo i prve vožnje sa 5,75 grama najtežim rolnicama koje imam u 19x15,5 dimenziji, ovo je na nekih 100km pređenih, uspeo sam do draga da uteram 190km, i posle nas je poklopila kiša koja je tri dana padala.... Na snimku se vidi da ga varijator drži na max 11k rpm-a, gde još nema prave snage... Karburator sam podesio sa ovim prenosom... i TM24 je najbolje rezultate pokazao sa 135 i 138 glavnom diznom, i iglom jedan podeok niže od sredine, dakle igla za jednu stepenicu višlje... Imao sam tu disproporciju na igli i ranije kod otvorenog difuzora... Na kraju je ostala 138-dizna....



Za sistem hlađenja moram priznati da su moja očekivanja premašena, jednostavno kada sam vozio bez prednje maske temperatura sa pola gasa držala se na 44 stepena, u malo forsiranoj vožnji uspeo sam da dobijem 49-50... Postojale su ideje da bušim unutrašnju plastiku da poboljšam cirkulaciju i na kraju sam odustao jer sam težio ka malo većoj temperaturi, zapravo najbolja radna je od 60-70 stepeni...

Posle zatvaranja svih plastika, ubacio sam i lampe, doduše bez sijalica, i sada imam u normalnoj vožnji sa 1/3 gasa oko 90kmh i temperaturu 49-53 stepena... ehh koji bedak na kymco motoru sam kuburio sa previsokom temperaturom ovde je pemala... Na dragu je ipak došla do 60-63 stepena jer smo čekali malo u red i dosta je bilo stajanja. Videćemo kako će se pokazati u toplijim danima, svakako imam ideju da rešim naponski kontrolisan obrtaj ove bosch pumpe sa 78 IC kolom, pa mogu temperaturu dobiti manjim protokom pumpe.. Zasad ide ovako....


Ovako izgleda sklopljena posle prve vožnje...Na drag sam izašao sa 3,5g i crvenim oprugama u motoforce kvačilu... za podešavanja uslova nije bilo.... a da je prevrteo to stoji, memorisan mi je max obrtaj 14540....



Toliko dalje ništa nisam radio, imam utisak da ovo motoforce kvačilo klizi, taj detalj treba da rešim, i moram videti kako plovak u karburatoru zatvara, sada je situacija kada ima više goriva u rezervaru od 3L nivo i pritisak goriva dovoljno guraju plovak i ventil se zatvara, u protivnom malo preliva i ne mogu baš da upalim, bez vađenja svećice...
« Zadnja izmjena: 19 Veljača, 2011, 13:08:26 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #6 : 05 Srpanj, 2009, 23:35:39 »
Evo , podelih svoj rad sa vama, ima još mnogo da se radi na njoj i svakako me zanimaju vaša mišljenja i sugestije... 


Ovde ima još nekih slika i video zapisa...

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=14188.15

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #7 : 05 Srpanj, 2009, 23:58:01 »
svaka čast na trudu.  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline zac183

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • 0911619516
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZAGREB
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #8 : 06 Srpanj, 2009, 00:02:59 »
Svaka čast, nemam rječi... :notworthy:
 :icon_thumright:
Gilera Runner Sp180
Potrošnja 22l na 100km ....nije strašno...!!!

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=20782.msg323281#msg323281

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #9 : 06 Srpanj, 2009, 00:17:18 »
predobro,ali najvise mi se svidja detaljan opis projecta  :icon_thumright:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #10 : 06 Srpanj, 2009, 00:20:02 »
predobro,ali najvise mi se svidja detaljan opis projecta  :icon_thumright:
istina, čita se kao roman. :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #11 : 06 Srpanj, 2009, 00:24:24 »
istina, čita se kao roman. :icon_thumright:

 :headbang:

 :sign188:

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #12 : 06 Srpanj, 2009, 00:29:48 »
jbg kad postujem sve odjednom,,, nema ljutnje, malo smo tajnu držali pre utrke, a i ne volim piskarati pre vremena, sujeta da se nešto ne pokvari, ...
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2009, 10:26:45 mmario73 »

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #13 : 06 Srpanj, 2009, 00:42:02 »
takav sam i ja imao problem s karburatorom,jednostavno ne smije biti veci kut od 45 stupnjeva jer zalijeva cyl,svaka cast,na projektu,bas me zanima kako ce se piaggio polutke ponasati :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #14 : 06 Srpanj, 2009, 00:52:09 »
Koliki je promjer polutki od malossi overrange seta? 128mm?

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #15 : 06 Srpanj, 2009, 01:35:23 »
da, 128 mm...

inače, super sve napisano, sretno da makina malo i potraje :)

zašto nisi išao na blokove sa pripremom za disk iza?
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #16 : 06 Srpanj, 2009, 02:23:42 »
pripremao je masinu za drag a opce poznato je da bubanj sistem je laksi nego hidraulika

Offline sfx

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 575
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #17 : 06 Srpanj, 2009, 08:11:16 »
predobar project !!   ...too više nisam jedini sa starom srkom  :toothy10: :toothy10:

Offline DaBo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 528
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Miholjac- Velika Gorica
  • Moj Skuter: Kymco S9RR 70
  • MojSetup: Airsal T6 70
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #18 : 06 Srpanj, 2009, 09:49:52 »
Predobro!!  :headbang: :headbang:
.....:::::2fast4you:::::.....

Offline SnaKe_maN

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Neki bezveze
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #19 : 06 Srpanj, 2009, 09:52:49 »
Super projekt!!!  :notworthy: