Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR-1 Pyrotherm team  (Posjeta: 145724 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #260 : 10 Rujan, 2011, 00:20:55 »



Usput sam uvideo da su mi prednje viljuške pretvrde, da mi prednji disk osciluje, da mi se čuje Malossi primar gore nego stage6, čak štaviše i nešto melje, i evo da nemam izlaznost, pa mi uošte nije žao što sam smirio setup da bi sve ove sitnice pohvatao i doterao na mesto...

Mario ako moze samo kratko pitanje, ovo zujanje prilikom ubrzavanje, tamo mozda na oko 50km/h pa dalje koje se cuje i prilikom usporavanja, jel getriba za to kriva? Primar ili sekundar?

Posto sam ja na minarelli AC stavio LC sekundar od aeroxa i u toku sezone odjednom pocelo tako da zuji i sada se uvijek pojavljuje kada vozim 45 km/h pa dalje...

Ne znam zasto se to desilo jer sam sve lijepo zamijenio, nasuo ulje odgovarajuce gustine, odgovarajuci volumen, al eto desilo se  :dontknow:

Hvala puno za ovako lijep i detaljan projekt  :icon_thumright:

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #261 : 10 Rujan, 2011, 23:48:38 »
primar i to malossi, nema pravila... zviždi i kad ubrzavaš i kad usporavaš...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17042
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #262 : 11 Rujan, 2011, 00:05:29 »
to fuckanje ti je dok kuta zubi na primaru i sekundaru
ovi serijski su pod koso a sto su ti vise vodoravni to ti vise fuckaju
zubi koji su vodoravni imaju najvecu nosivost al se u serijalama koriste kosi jer
ne proizvode buku
« Zadnja izmjena: 11 Rujan, 2011, 00:10:32 JogFromYamaha »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #263 : 14 Listopad, 2011, 10:28:31 »
evo pošto se situacija koliko toliko sredila, na drag nismo izašli jer se vozačica prizemljila u zadnjem danu treninga pri zaustavljanju.. prednji točak je prokliznuo po kamenčićima pored ivice puta, pri brzini od cca 30... od povreda je dežurno bilo desno koleno, srećom duboka travuljina je ublažila salto, nema preloma samo udarac i otok.. ovde ću se osvrnuti samo na full face kacigu, nikad nisam ni pomišljao da kupujem manju, ovde je posao odradila, i bradu i usta je sačuvala... da smo imali punu opremu sa protektorima kolena i ruku bilo bi sve drugačije... na žalost delimo se na one koji su pali i na one koji će tek da padnu, pa je evo ovde moja starija imala priliku da se upiše u veliku knjigu.. nadam se da je ovo prvi i poslednji put..

manje važno...apilija je dobila po plastikama sa strane, prednje staklo desnog migavca i malo se ulubio reverse, koliko vidim moći ćemo da ga izvučemo.. ostalo su sitnice, sledi ponovo farbanje preko zime, bar ovih delova koji su potpisani...

u međuvremenu stavio sam roost na mašinu, i pozabavio se malo setovanjem ovog miknui 16 karba... u airbox-u je sada malossi red sponge, i najzad sam rešio napon za saug, sa napajanja vodene pumpe... kakav propust, ostavio sam saug nepovezan, u žurbi i nasetovao karb tako da radi.. to je naravno uslovilo da je kompletna slika isporuke goriva u zbiru sa diznom za saug, i da sve vreme vožnje imam nalivanje na manjim otklonima više, a na većim otklonima ručice nedovoljno...

prekidač za poziciju mi služi i da uključujem vodenu pumpu, a evo sad i da isključim saug, pa je paljenje motora u stadijumu sa saugom kada voda ne cirkuliše, i tako ga uglavnom ostavljam da radi 30-ak sekundi, posle čega kreće cirkulacija i postepeno iskljčenje sauga.. merio sam, ovom bimetalnom saugu treba 10-sekundi da se iglicom potpuno zatvori saug diznu, tj. da je izgura cca 2mm...

usput neki dan sam izmanjao centralnu i malo dotegao kvačilo, sada je žuta malossi i rolnice od 4,5g, težio sam da motor uhvatim tik preko 10k obrtaja jer tu roost već počinje da se javlja, veoma lepo radi na 12k, međutim malo mi je to preterano za mirniji setup... a evo kako karb dolazi u precizniji stadijum probijamo se i preko 11k... psujem koliko je smorno skidati airbox i karb sa ov e SR-ke jednostavno je ram sa onim ojačanjima baš na putu za sve pristupe šrafovima, i kod 4-og skidanja već ide paleta psovki.

nisam još sasvim zadovoljan, ovo je sa spuštenom iglicom na predposlednjem zarezu mikuni 16-ke i 98 diznom, čini mi se da pre rezonance nijansu preliva, a u rezonanci da je na srednjem otklonu malo tanak... probao sam i 100-ku, tu je nešto bolji ali je prelivanje na početku preveliko pogotovu kada dobijem radnu temperaturu od oko 60-70C..

evo jedan video sa testiranja od sinoć... malo se slabije vidi, ali se zato čuje


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #264 : 14 Listopad, 2011, 10:29:04 »
danima lovim gde mi se javlja propadanje snage na punom gasu posle nekih 500m -1km, i juče vratim paljenje u agresivniji početni stadijum, gde je 2,25mm pre GMT startni delay 25 stepeni, (dok smo spremali motor sa Reverse spuhom na 9300 vratio sam na 1,5mm jer mi je motor mirniji, a svakako ne prelazim 10k obrtaja, te sam prevario mapu za celih 5 stepeni jer je početak na 20 stepeni).. danas odlučim da probam i propadne mi snaga već posle 200-300m punog gasa, bukvalno se ne izvučem ni do 100-ke po satu..

jasno je sada već da fali goriva u lončetu i da mi nivo na plovku nije dovoljan za ovu isporuku snage... otvorio sam ventil za dodatnih 1mm, već mi se učinilo da preliva, koja kap se i pojavila na odušku.. evo sa 98 diznom jedan test..

lepo ubrzava, i drži obrtaje preko 11k, do nedavno su mi ova podešavanja prenosa nosila 10700 u međuubrzanju...




međutim nisam zadovoljan porastom temperature, uočio sam da posle 20-ak sekundi punog gasa temperatura naglo počinje da raste konkretno od 62-69




i pored velikog hladnjaka, i relativno niske temperature oko 15C vazduha...  kasnije sam probao i 100, i 102 diznu i problem je identičan, jednostavno u ovom početnom položaju ostaje prevelik ugao predpaljenja na 11000 obrtaja, trebalo bi mi ili veći obrtaj, gde bi eprom spustio ugao predpaljenja na još manje ili da opet varam u početnom stadijumu... kasnije sam probao i 105, tu već preliva i trokira, i u rezonanci na punom gasu, dakle ne mogu bogatiju smešu da namiksam...

moram sačuvati ovaj airsal, svi znamo koliko je osetljiv, a ne treba mi replika setup na 13000 da se vrti, dosta mi je plafon 11k obzirom da se roost javlja preko 10k, kada popravim reverse najverovatnije on ide nazad na ovaj setup do pripreme za trku i sledeću sezonu..

replika setup sa snimka je

Airsal T6 LC termogrupa
Stage6 R/T radilica
MHR Inerrotor 2,25 paljenje
Roost sprint HR spuh
Mikuni 16 / dizna 98 +Airbox otvoren 23, Malossi red sponge filter
MHR overrange vario+torque+remen
Pollini EVO2G kvačilo
Primarni prenos +15%

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #265 : 14 Listopad, 2011, 14:58:23 »
sve odlicno kao i uvijek,samo mi se nikako ne svida taj mikuni 16 karb-pogotovo kada je jos i roost dosao...
19-ica bi sijela savrseno

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #266 : 14 Listopad, 2011, 23:37:20 »
@pralas .. neće biti roost gore, stavio sam ga samo iz radoznalosti, da vidim kako radi Airsal T6, replika treba da ide sa Reverse spuhom koji je u klasi Yasuni R, za do 10k

evo danas sam uradio test, da proverim teoriju o kojoj polemišemo, vratio sam 100-ku glavnu diznu koja je za nijansu jača i malo zatrokira u startu, pisao sam već da mi se zagrevanje na 11000 dešava i sa 100 i sa 102 diznom identično, jer je na tim obrtajima još veliki ugao predpaljenja..

danas sam ubacio 1g lakše rolnice da vidimo šta se dešava na nešto višljem obrtaju, i evo na 12400




učinilo mi se kao da prevrti, i da nema toliku snagu, mada gledam po snimku i ne deluje mi slabiji, temperatura ostaje zakovana na 60-61, i ne raste koliko god dugo vozili...

evo i neka izmerena krajnja, 99,3 Kmh, možda bi moglo i malo bolje




meni to sada nije toliko bitno, potvrdio sam ono što sam i zamislio, idemo nazad sa obrtajima u spektar do 11000 i pomeram početnu tačku MHR paljenja na 20 stepeni, kako bi mi cela mapa bila za toliko manja i na 11000 imao manji ugao i manju temperaturu...

ajd možda ova mapa  pojasni o čemu govorimo, iako nije MHR, predpostavimo da je slična onoj SP tuning mapi


Offline bosko_matica

  • Tržnica : (+8)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 452
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brdovec
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #267 : 15 Listopad, 2011, 12:21:00 »
malo off-a... gledam sad tu ovaj graf i nije mi jasno zašto je naprimjer na sr-u 150 serijsko fixno paljenje na 19 stupnjeva prije GMT, a po ovom grafu je paljenje na 1500 i 8000 okretaja, u kojem je području okvirno ta mašina iskoristiva, na oko 23 stupnja prije GMT (a u srednjem režimu je 27+ stupnjeva  :o )!! Zašto je tak kasno paljenje na toj mašini? Jel to do kubikaže pa bi dolazilo do prevelikih opterećenja s ranijim paljenjem ili ...?
kak´ taj svemir i sve to...??

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #268 : 16 Listopad, 2011, 16:43:34 »
to je graf od paljenja na cagivi mito 125... tako da nema veze sa skuterima, samo ilustrativno predstavlja ono šta je čovjek htio objasnit.

~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #269 : 16 Listopad, 2011, 17:29:12 »
baš sam se pitao što se dešava sa ovim projektom i vidim da je bilo dosta zanimljivih stvari  :icon_thumright:
što se tiče protektora, kupite one što stavljaju roleri, biciklisti, skejteri i ta ekipa, jeftine su a služe svrsi  :icon_thumright:

a što se projekta tiče, kao i uvijek  :notworthy: :icon_thumright:

a zvuk je posebna priča, dere se aprilija ko ciganka kad brata ženi  ;D :laughing7: :laughing7:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline sikirica

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 536
  • Spol: Muški
  • what?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novalja
  • Moj Skuter: Aprilia SR 150
  • Moja Kaciga: Airoh Joker
  • MojSetup: serijska zrakača
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #270 : 16 Listopad, 2011, 17:40:12 »
procitao sam svih 15str

prelijep projekt, sve citko napisano, slikano, evidentirano! :O

samo naprijed  :headbang:

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #271 : 17 Listopad, 2011, 13:22:48 »
ahah ko ciganka kad brata ženi... :icon_biggrin:
da razmišljao sam to tim protektorima, leti kada se ne nose pantalone i jakna, njih treba nabaciti, u pravu si sasvim...

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #272 : 19 Listopad, 2011, 10:15:16 »
evo testa, vratio sam paljenje na 1,5mm pre GMT i zakovao stare rolnice od 4,5g koje su mi se držale na oko 11k u međuubrzanju, usput testirao sam sa 95 i 98 diznama i skroz spuštenom i za jedan zarez podignutom iglicom, trenutno je 98 i drugi podeok, na punom gasu mi je siguran, mada mi malo preliva u početku kada je motor u radnoj temperaturi.. ovo je taj stadijum kada obrtaji u punom gasu lagano rastu.. snimao sam dva puta niz vetar i uz vetar, ovo je drugi snimak uz vetar..

u svim vožnjama uspeo sam da naguram temperaturu do 70, za primetiti je da nagura obrtaje do 11600+ pah ja mislim da je tu negde.. bez preterivanja.. ako budem još imao vremena i volje za test, možda pohvatam te detalje, mada ne ostaje ovakva pa mi to nije bitno, možda nalovim maksimalu sa ovim setupom i to je to...

evo video, dakle dizna 98, igla drugi zarez odozgo (nije skroz spuštena) početna tačka 1,5 pre GMT ili 20 stepeni


Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #273 : 19 Listopad, 2011, 12:53:55 »
da neće ovo biti prejak setup za zimu? mislim ono... zadnja vuča itd  ;D
ide aprilija nema šta... baš me zanima kako će se projekt odvijati i što možemo olekivati za sezonu 2012  :drunken_smilie: :icon_thumright:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #274 : 19 Listopad, 2011, 13:01:49 »
moram priznat svidja mi odnos prema detaljima kod slaganja i stelanja samog skutera tu se nema kai za rec  :icon_thumright:  ali s druge strane po filmicima ta aprilia nejde nikam ili se mozda ja varam...  ???

ako se gleda ubrzanje do 100 po satu i uzme se stoperica dobije se vrijeme od nekih 13-14s sto u konacnici znaci da aprilia ide ko neki serijski sp180 ili vxr200 sto je po meni jako slabo.ispravite me ako sam u krivu  :dontknow:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #275 : 19 Listopad, 2011, 14:36:54 »
moram priznat svidja mi odnos prema detaljima kod slaganja i stelanja samog skutera tu se nema kai za rec  :icon_thumright:  ali s druge strane po filmicima ta aprilia nejde nikam ili se mozda ja varam...  ???

ako se gleda ubrzanje do 100 po satu i uzme se stoperica dobije se vrijeme od nekih 13-14s sto u konacnici znaci da aprilia ide ko neki serijski sp180 ili vxr200 sto je po meni jako slabo.ispravite me ako sam u krivu  :dontknow:
nisi pratio projekt,to vise nije high end nego je mario slozio ajmo reci neki slabiji midrace setup za zimu sa 16mm karbom

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #276 : 19 Listopad, 2011, 14:43:38 »
nisi pratio projekt,to vise nije high nego je mario slozio ajmo reci neki slabiji midrace setup za zimu sa 16mm karbom

 :icon_thumright:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #277 : 19 Listopad, 2011, 15:21:20 »
ak je tak aj onda nije ni lose za slabiji midrejs makar previse to leti u okretaje....xD  :)

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #278 : 19 Listopad, 2011, 15:22:43 »
ak je tak aj onda nije ni lose za slabiji midrejs makar previse to leti u okretaje....xD  :)

kažem ja, dere se aprilija ko ciganka kad brata ženi  :laughing7:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #279 : 19 Listopad, 2011, 15:29:35 »
kažem ja, dere se aprilija ko ciganka kad brata ženi  :laughing7:

podsjeca me na jednog bauntija sa šakalom i gljivom tu kod mene u ulici kojeg cujem na 500m kak ide prema meni a zaspim dok prodje.... :P