Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR-1 Pyrotherm team  (Posjeta: 145727 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #320 : 03 Listopad, 2012, 14:56:12 »

evo citiram post iz prošle godine, ovde su testovi sa replika setup-om i ukupnom težinom motora i vozača od 140kg, kao i moji slipovi sa Batajnice 2009, gde sam tek sklopio MHR-a, 1/8 mile = 201m, ima mnogo faktora koji utiču zaista, ali za primer je da replika setup Airsal daje nešto bolje rezultate na 1/8 nego MHR, kada je 50Kg vozač u pitanju...

ovih dana smo radili par testova i analiza na replika setupu.. od zadnjeg podešavanja ništa nisam radio.. mašina je dobro spremna, a mogla bi biti još bolja.. o HE setupu ne razmišljam ove sezone...


ovo je na putu gde nema saobraćaja, ova deonica se trenutno ne koristi...




ovde su tačke ubrzanja, 100m bi trebala biti tačka br.5 gde sam otvorio parametre




evo i tablice sa podacima za svaku tačku




ovde mašina razvija snagu od 9kw na točku odnosno 11kw na radilici, težina vozača i motora je ukupno 140kg..




i maksimalna izmerena brzina..




a evo i slipovi sa različitih merenja koja iz ovih parametara proizilaze.. vidimo da je ubrzanje na 1/8 milje odnosno 201m dobro da bi na 1/4 milje odnosno 402m splasnulo, motor u drugoj polovini puta već prevrti i rezonancu i prenos.. vremena su bolja nego moja u Batajnici 2009-e godine...




evo slipova sa batajnice, na svakom su po dva rezultata, moj i takmičara koji je startovao paralelno...



Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #321 : 03 Listopad, 2012, 15:20:01 »
anto ja cijenim tvoje znanje matematike i fizike al ovi tvoji proracuni ti drze vodu samo u teoriji iz vise razloga ali u praksi to i nije bas tako jer mnogo stvari utjece na dobro vrijeme a ovak preko teoretskih procjena se tako olako razbacivat sa sekundama mislim da nema smisla jer u igri su desetinke sekundi a cak i tisucinke su nekad bile u igri.

evo samo za usporedbu cu dat proslogodinje vrijeme od webera tvornickog vozaca stage 6 kojeg svi znate ovak preko prica ako ga vec niste upoznali i on je prosle godine odvozio losije vrijeme nego sadric.a sumljam da mario ima bolje slozen skuter od jednog tvornickog tima i da moze napravit brze vrijeme od naseg najboljeg vremena koje jos uvjek drzi sadric ja sam desetinku iza njega.

velim najbolje da se na mariov skuter stavi neko ko je relativno lagan i ko zna odlicno startat.bez tog dvoje u kombinaciji nema ni dobrog vremena jer spustit vrijeme sa 8.40 na 7.60 ili bolje je ogromna razlika na tak kratkoj relaciji.al ajde mozda sam u krivu sve cemo vidjet kad se baci test

slažem se doktore sa svim, samo sam želio vidjeti vrijeme od maria na 150m, koje je eto kako sam i izračunao vjerojatno oko 8 sek na 150m...
e sad, dalo bi se na osnovu ovih podataka koje je mario u zadnjem postu dao izračunati i približno točno vrijeme uz neki konstantan vjetar i to, ali toliki fizičar nisam  ;D
i definitivno se slažem da je sekunda u utrkama užasno velika, tak da sve 5  :icon_thumright:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #322 : 03 Listopad, 2012, 23:44:19 »
Narednjih dana sam izmenjao prenos, imao sam Malossi primarni +14%, a sada stavljam BGM sekundarni +19% ali od LC-a koji je za nekih 5% jači od AC sekundara koji je kod mene fabrički... Istina je da me te vibracije baš nerviraju kada dostigne remen krajnji položaj, i kada se kvačilo i primarna osovina vrti na najvećim obrtajima, te sam hteo da uhvatim nešto više krajnje bez tih vibracija... recimo u nekom drugom prenosnom odnosu za iste obrtaje remenice i kvačila uopšte...

I ovde počinjem da jurim neki mali zazor koji osećam u zadnjem točku, prvo sam pomislio da mi je propao ležaj 6203 kroz koji prolazi sekundarna osovina, a kasnije uviđam da je propao torrington igličasti u ovoj Stage6 deklici prenosa... Pošto nju sada na brzinu nisam mogao menjati rešim da vratim originalnu Minareli deklicu... i to je urodilo plodom, točak nema ništa klimatanja...





međutim od prevelikih vibracija u prenosu zadnje remenice, dobijam da se opet odvrću šrafovi iz daklice, pa sam zbog toga morao ostati na putu, jednostavno odvrnuli su se do same remenice...

vratio sam ponovo stage6 u kojoj je taj torrington malo oštećen i malo klimata, dok ne rešim drugačije

« Zadnja izmjena: 10 Listopad, 2012, 13:46:55 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #323 : 03 Listopad, 2012, 23:45:06 »
Narednih dana se nekako stvorio moj matori u radionici, i tamo vamo- unakrsnih pitanja kako radiš, šta radiš.. i naravno dobio sam sevanje.. "kakav 21 karburator, šta si uopšte i kupio tog Mikuni-ja kada ne stavljaš" na moje objašnjavanje, da sada nemam vremena da ga uklapam, a i stock nosač motora ne dozvoljava njegovu montažu nikako, on samo maše rukom, to je sve bezveze... ehh

imao sam subframe od Aerox-a koji sam davno prekrojio za SR-ku jer je ona u rami malo uža, i samo priheftao, u nadi da ću jednog dana i njega upotrebiti.. i evo Mikuni TMX30 koji mi je na polici sa sve pratećom opremom, treba nekako uklopiti sa subframe-om... naravno produženje sada opet pada u vodu, ovo mi je sad domaći zadatak, ima još 10 dana do trke...

ovako nekako mogu da ga uklopim




imam ovo usisno grlo motoforce i ovde mogu da ubacim komad hamburškog luka koji se koristi za povezivanje radijatora centralnog grejanja, i da se nastavim sa komadom armirane gume za hidrauliku..






na kraju sam ipak našao neku kvalitetniju gumu koja je duplo armirana, i narezao dva prstena na komadu luka da bi sastav bio nešto sigurniji.. ovde je jedini problem što je prohodnost tog luka 28-29mm tako da to nije neko krajnje rešenje... nastavljam sada ovako



trebalo je obraditi i originalnu motoforce gumu da bih dobio željeni ugao


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #324 : 03 Listopad, 2012, 23:45:38 »
Sledi finalno varenje subframe-a ko ponovna montaža





ovako stoji, čini mi se da ću moći raditi sa ovim uglom, proverio sam kod sedanja na motor se rama spušta toliko da ne dodiruje poklopac karburatora






Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #325 : 03 Listopad, 2012, 23:46:04 »
Na red dolazi sedište, opet krojim plastiku, ovoga puta samo toliko da sajla prođe...





i to je to, palimo, palimo... karburator je u stock izvedbi glavna dizna 190, pilotka 40, powerjet 80, igla na sredini




Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #326 : 04 Listopad, 2012, 08:16:45 »
sad sam bas proucavao iz dosade ova vremena vozac+motor 140kg  i nekom mojom matematikom ispada da bi mi napravili vrlo slicno vrijeme ako se uzme neki prosjek tih njegovih svih vremena od 9,2s na 1/8milje iliti 200m.ako uzmemo u obzir neku jednostavnu matematiku ako je nase prosjecno vrijeme recimo 7.7s na 150m i na izlazu imamo nekih 100kmh a vjerojatno imamo i koji kilometar vise i ako to preracunamo u metre u sekundi dobijemo da ako se nastavimo kretat istom brzinom a sigurno ubrzavamo al nema veze recimo da nastavimo istom brzinom dolazimo do rezultata da bi na 200m imali vrijeme od nekih cirka 9.5s vjerojatno i bolje ako se uzme u obzir da se ubrzava nakon 150m.u svakom slucaju bilo bi jako interesantno napravit usporedbu  :)

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #327 : 04 Listopad, 2012, 08:34:52 »
sad sam bas proucavao iz dosade ova vremena vozac+motor 140kg  i nekom mojom matematikom ispada da bi mi napravili vrlo slicno vrijeme ako se uzme neki prosjek tih njegovih svih vremena od 9,2s na 1/8milje iliti 200m.ako uzmemo u obzir neku jednostavnu matematiku ako je nase prosjecno vrijeme recimo 7.7s na 150m i na izlazu imamo nekih 100kmh a vjerojatno imamo i koji kilometar vise i ako to preracunamo u metre u sekundi dobijemo da ako se nastavimo kretat istom brzinom a sigurno ubrzavamo al nema veze recimo da nastavimo istom brzinom dolazimo do rezultata da bi na 200m imali vrijeme od nekih cirka 9.5s vjerojatno i bolje ako se uzme u obzir da se ubrzava nakon 150m.u svakom slucaju bilo bi jako interesantno napravit usporedbu  :)

oooo i doktur se baca u matematiku i fiziku :jerk: ;D
kažem ti mario aprilia je prema izračunima i više nego konkurentna, e sad, da je u izračunu mala greška kod mjerenja očitanih podataka sa GPS-a, odmah sve pada u vodu, tako da pravi test bi bio onaj sa vozačima iste težine i to na istom mjestu da se testira...
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #328 : 04 Listopad, 2012, 08:54:09 »
jel vis sta dosada radi kad si potrgan, nemocan i ovisan o krevetu  ;D

nisam ja reko da aprilia nije konkurentna jer bilo bi zalosno da s tolko znanja i muke i truda a najvise ulozenih novaca se nemoze slozit konkurentan motor.veci problem je tu snagu uspjesno prenest na cestu a to najvise ovisi o vozacu i njegovoj reakciji na startu a dalje nije problem.

nije sad tolko bas bitno da ta tezina bude u kilu kod nas je neki prosjek vozac+motor 160+kg tak da i tu smo malo u hendikepu naspram marievih 140kg al posto kod nas kraljuju BB masine kod njih 10kg sim tam ne igra neku preveliku ulogu al opet velim sve je u dobroj reakciji na startu.djabe ti brz motor ak neznas startat jer niko bas nema tolko jaci motor da se propust u startu moze nadoknadit kad je sve u desetinkama.

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #329 : 04 Listopad, 2012, 09:30:47 »
jel vis sta dosada radi kad si potrgan, nemocan i ovisan o krevetu  ;D

nisam ja reko da aprilia nije konkurentna jer bilo bi zalosno da s tolko znanja i muke i truda a najvise ulozenih novaca se nemoze slozit konkurentan motor.veci problem je tu snagu uspjesno prenest na cestu a to najvise ovisi o vozacu i njegovoj reakciji na startu a dalje nije problem.

nije sad tolko bas bitno da ta tezina bude u kilu kod nas je neki prosjek vozac+motor 160+kg tak da i tu smo malo u hendikepu naspram marievih 140kg al posto kod nas kraljuju BB masine kod njih 10kg sim tam ne igra neku preveliku ulogu al opet velim sve je u dobroj reakciji na startu.djabe ti brz motor ak neznas startat jer niko bas nema tolko jaci motor da se propust u startu moze nadoknadit kad je sve u desetinkama.

slažem se sa svim... nego, kad izlaziš iz bolnice? i jel da je zanimljivo bavit se tim proračunima pa čekaš rezultat koji će dati  :toothy12:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #330 : 04 Listopad, 2012, 09:45:29 »
ma nisam vise u bolnici doma sam vec dva tjedna.nevolim ti ja bas tu matematiku vise volim dokazivat to na terenu  :laughing7:

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #331 : 04 Listopad, 2012, 09:50:56 »
tako je, mnogo detalja utiče na dobro vreme, konkretno ja sam eksperimentisao sa kvačilom... da li vredi više ukoliko je podešeno da diže na zadnji ili ukoliko skroz proklizi...

meni se čini da je ipak najbolje ako diže, međutim tu se više puta izgubi jer treba zadržati motor, na kraju je najbolje rezultovala podešenost gde tek malo podiže, pa se pritiskom na prednjicu može umiriti, ali recimo imao sam da mi prednji točak i kod 30Kmh lebdi, taman kada se želim spustiti još malo u ramu i plastike, osetim da baš ne upravljam prednjicom...

ono gore gde su vremena 9,1 i 9,4 na 1/8 milje, je bio Airsal T6  sa Mikuni 16 i sa Reverce Duo spuhom, to je kao recimo Yasuni R, negde na 9000-9200 centar, i naravno da nisam podesio kvačilo da diže jer mala nije imala toliko voznog iskustva, ali eto težina vozača je vrlo bitna.. stoga moramo na dijetnu ishranu pre trke ...

Dottore,  nisam u toku zašto i kako, stoga neću ni smarati.. brz oporavak...

Offline BetaArk12

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 87
  • ℬ.ℬ.ℬ❶❾❽❻ℬ.ℬ.ℬ
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beta ark
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: leo vince TT
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #332 : 04 Listopad, 2012, 10:03:04 »
mario gledao sam ovaj tvoj projekt na SKUTERI BIH , i citao sam sve kao lektiru :D , malo tko ovako nesto savrseno moze uradit i pazit na svaku sitnicu , da je svaki sarafcic na mjestu , svaka ti cast , nek ima jos ljudi kojima je vazna svaka sitnica  :icon_thumright: , sretno ti , nmam sta da ti vise kazem :)
Prodajem dijelove za bicikla razna,ili mjenjam za dijelove za skuter ,upit u PP

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #333 : 04 Listopad, 2012, 11:45:04 »
I tako nisam mnogo ni vozio, nešto malo po dvorištu, u prenosu su rolnice od 5,05g i crvena centralna, kao i podešeno kvačilo za Airsal-a i nekih 10500 obrtaja, motor preliva na leru i na pilotki, dosta dobro povuče i diže na zadnji već na 11500, i uvidim da mi zadnji točak ne stoji kako valja...

jednostavno od varenja se subframe malo deformisao, i zadnji točak nije u osi... nema mi druge tu smo izgubili jedan ceo dan, seci, pa meri.. proveravaj tri puta...




imam jedan veliki uglomer koji koristimo za obeležavanje većih predmeta metala, pa je on poslužio i uz pomoć libele (vodomer-a), sam iscentrirao motor da stoji 100% vertikalno, i podesio uglomer da stoji na centru gume.. itd zagledali smo 10 puta sa svih strana i merili.. moram priznati, ovo je teška rabota, nikad nisi siguran je li sada dobro ili nije..



ovako je ok, sledi ponovo varenje, ali oprezno-kratko i uz hlađenje vazduhom..

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #334 : 04 Listopad, 2012, 11:46:30 »
I kreće ludilo sa karburatorom, imam dva pakovanja Mikuni dizna najveća u setu mi je 235, a imao sam i 6-7 dizni koje su mi višak, duple iz nekih ranijih pakovanja, te sam pripremio sebi 245, 255, 265, 275, 285, 295... pošto mi se javlja manjak goriva, rešio sam da fabričku koja je 190 otvaram dok ne dođem do opadanja snage od previše goriva.. I tako stigao sam do 350, za nepoverovati je kako je nerealno loviti odgovarajuću diznu na ovakvom setupu, od 0-100 dođe za čas, i sa 190 diznom i sa 350 diznom, boja svećice je uvek smeđa..

Već sam i razmišljao da je bezveze i pokušavati podesiti karburator ovde u dvorištu, a izlazak iz grada je smoran, imam nekih 1km dve ulice, dok ne uspem da dobijem put gde mogu da testiram, u ulici me već svi mrze itd, mada vodim računa koliko odvrćem gas...

Pilotku sam spustio do 20 a fabrička je bila 40, i imam još uvek prelivanje.. i tako rešim da se posvetim plovku i nivou goriva u karburatoru... Ovde je onaj mali ispust odlično projektovan i sa parčetom cevi uvek može da se vidi koji je nivo goriva u lončetu, metodom "spojenih sudova"...

evo kako to kod mene izgleda sada



kada sam podesio da plovak sa svojim zarezom zatvara nešto ranije igličasti ventil goriva




ovako izgleda skopljen




sve pilotke koje su u upotrebi se završavaju na 30, i 17,5 mi funkcioniše, i podesiva je ali slabo umiruje motor, tako da sam na 22,5 pilokti ostao, i 245 glavnoj dizni...


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #335 : 04 Listopad, 2012, 11:51:29 »
Već odavno smo ustanovili da mi prednji disk osciluje, i da ne bi bilo loše da ga stavimo u strug i ako ništa drugo makar prekontrolišemo... Po ovom pitanju sam spremio u strugu prihvat koji je prethodno postrugan na nulu kako bi eliminisali eventualne ekscentre u glavi struga.. i komparater-subitor koji koristim za proveru cilindra...

ii disk je sa jedne strane u nuli, a sa druge osciluje 3/100 mm... po navodima starog strugara koji dolazi kod nas povremeno da radi, ovaj materijal ne vredi ni napadati sa vidija nožem, jer je toliko tvrd da će biti iskidan, a i nije sigurno da mi sa nožem struga možemo da poravnamo u nulu, velika verovatnoća je da ćemo samo pogoršati stanje...

ovi diskovi se rade na magentnoj brusilici, gde cnc mašina prevede neki brusni kamen i tako izvuče nulu... i pošto sam proverio onaj rms koji imam na polici, taj se šeta 1/10mm .. huh, odlučim se da vratim ovaj Stage6 natrag i očekujem da se jednog dana poravna od same upotrebe



sledi nabavka ovih silen blokova, jer su na subframe samo predvideli neke šrafove, meni je to malo bezveze da udara u ramu.. i najbolja pomoć je kod obližnjeg vulkanizera koji proizvodi ove blokove od neke gume za traktore..



pa pošto nije imao u dimentiji visine 50mm koliko sam ja tražio, izradio mi je dve gumene podloške debljine 10mm pa je tako 40+10 moja dimanzija, ali sam morao produžiti osovinu 8mm sa navojem, pa je bilo i nešto varenja



sve u svemu ok je...



Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #336 : 04 Listopad, 2012, 13:17:27 »
ovo centriranje zadnjeg točka je stvarno zeznuto, jer oko zna da vara, tak da se teško pouzdati u njega... najbolje je kad su skinute gume i skuter na felgama, stavit ga na neki stoli i dvije paralelne šipke (po meni najbolje onaj UD ili LD profil što se koristi kod rigipsa) i onda dovedeš u centar i to je to.. osobno sam radio ovako kao ti, našao sam točku na rami koja je bila u centru i spustio špagu i po tome se ravnao i naravno naprijed po prednjem točku  :icon_thumright:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #337 : 08 Listopad, 2012, 09:03:48 »
znam Stažiću video sam kada si to radio , milsim na BiH forumu, pa nema mi druge najverovatnije ću morati i ja izraditi preko zime neko postolje jer mi svakako ide na živce ovako po zemlji raditi, i tada ću videti da iskombinujem i dve paralelne vinkle za centriranje, .. iskren da budem još uvek nisam 100% zadovoljan neki dan sam gledao, vozio se iza sr-ke na drugom skutu, i mislim da ide još malo u dva traga....

Idemo dalje.. naredni dan je usledila montaža Koso RX1N sata, imao sam već jedan ovakav na Kymco motoru i vrlo sam zadovoljan informacijama koje mogu da se dobiju iz Racing moda... da ne pišem ponovo ovaj primerak je na polici spreman za SR-ku već dve godine i čeka na trenutak montaže

sledi postavljanje magneta.. obavezno je severni pol okrenuti prema senzoru, u fabričkim šrafovima baš nema mesta za montažu te sam morao malo sa 6mm burgijom da proširim rupe u glavama... Sam Koso sam montirao tako što sam prekrojio fabrički Koso nosač koji ide u pakovanju i njega fiksirao šelnom za samu kandžu volana, nije neko ekstra rešenje, ali nije ružno a usput nisam ništa bušio u samoj kandži volana, pisao sam gore da se ježim koliko mi to slabašno deluje, tačno me iritira bilo kakvo slabljenje tog alu komada..

evo slike






sledi povezivanje.. meni ovde treba kontinualni plus, njega imam na kontakt bravi, i treba mi plus sa kontakt ključa, njega i masu isto imam na samoj bravi, odnosno konektoru koji povezuje kontakt bravu...



ostalo je povezati impuls sa cdi-ja koji ide prema bobini, za to sam sproveo jednu posebnu žicu, i signal sa reostata koji meri nivo goriva, to imam u instalaciji koja ide prema fabričkoj tabli... kabel za merenje temperature mi je već sproveden, njega sam koristio i ranije dok sam merio sa malim stage6 obrtomerom, konektori su identični.. i to je sve od meni potrebnih informacija sa ovog sata, brzina, obrtaji, temperatura i gorivo.. ostalo za svetla i migavce me ne zanima....

evo sklopljen, prednja maska zatvorena



« Zadnja izmjena: 08 Listopad, 2012, 09:07:58 mmario73 »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #338 : 08 Listopad, 2012, 22:44:00 »
Ovo što je Anto rekao za dvije šipke stvarno funkcionira i dobro je riješenje. Radili smo jednu srku 50 na 150 i pomoću dvije šipke smo mašinu doveli u centar bez ikakvog problema i sve je bilo gotovo kroz par sati uključujući varenje nosača selena.

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #339 : 09 Listopad, 2012, 01:16:28 »
a daj ne vjerujem da je taj koso sat tako mali?  :o
na slikama mi izgleda prilično veći, a ovako na snimci mi je baš nekako mizeran? jel mi možeš mario reći samo njegovu širinu i visinu na najširim odnosno najvišim dijelovima?

inače mario najjeftinije ti je uzet taj LD ili UD profil za rigips, prilično jeftino a ravno i služi odlično... i jako je dobro ako možeš da motor bude na felgama kada to radiš... i kad ga tu centriraš onda nađi na rami di mu je sredina i opet pusti špagu i vidi gdje leži na felgi, ako je u centru onda je to - to...  :icon_thumright:


Ovo što je Anto rekao za dvije šipke stvarno funkcionira i dobro je riješenje. Radili smo jednu srku 50 na 150 i pomoću dvije šipke smo mašinu doveli u centar bez ikakvog problema i sve je bilo gotovo kroz par sati uključujući varenje nosača selena.

 :icon_thumright:


to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)