Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR-1 Pyrotherm team  (Posjeta: 145725 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #300 : 02 Listopad, 2012, 15:57:14 »
ovde sam dopunio postove što su nedostajali i što se radilo sa malog setup-a, sledi ispisati što se radilo na velikom setup-u sada pred trku...

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #301 : 02 Listopad, 2012, 15:59:26 »
ovde sam dopunio postove što su nedostajali i što se radilo sa malog setup-a, sledi ispisati što se radilo na velikom setup-u sada pred trku...

e to je ono što me više zanima, dakle slušamo tj. čitamo  ;D
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #302 : 02 Listopad, 2012, 16:01:17 »
:) snimke sa trke smo postavili, ispisaću ovih dana, ima 80-ak fotografija...

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #303 : 02 Listopad, 2012, 16:03:10 »
:) snimke sa trke smo postavili, ispisaću ovih dana, ima 80-ak fotografija...

auuuu... bit će mi zadovoljstvo to čitati...  :headbang:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #304 : 03 Listopad, 2012, 00:23:41 »
i tako bliži se dan, jedine trke ubrzanja koja se kod nas u državi organizuje, pa još da ima i skuter kategorije, gde evo mi učestvujemo više godina za redom, a daće bog pa ćemo jednog dana imati i ekipu i posetiti susedne države... Sloba iz Kamenice se uveliko sprema, meni Airsal onako ok ide,, međutim hteo bih ponovo da spakujem MHR-a, odavno sam ga već vozio.. i na inicijativu drugara, hvala im za to, ipak odlučim da se upustim u sve ponovo...

Airsal leti dole, blok je na stolu... Odlično je stanje, obzirom da je ovo 4-ti klip u ovom cilindru i da je kod prethodnog vlasnika već dobio malo ožiljaka...








i ne bio Airsal ako ne bi imao bar malo otisak kod izduva, ali za ovo Pita snosi odgovornost, kada je cepnuo bez uključene pumpe za vodu :)



« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2012, 09:54:17 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #305 : 03 Listopad, 2012, 00:24:12 »
Narednih dana sam spakovao MHR-a, podesio squish na 0,55 nema nešto posebno slika, ne tajim već sam se jednostavno posvetio poslu, te se nisam setio da uslikam.. Cilindar je dorađen i toga već ima u prethodnim stranicama, u njemu je novi klip tek razrađen, koji sam početkom prošle sezone posle farbanja spakovao... tako da su ti delovi svi došli na mesto... paljenje sam vratio na 2,25m pre GMT kako Malossi kaže za ovaj cilindar, pre toga sam vozio nešto laganije predpaljenje, na Airsalu.. itd..

Moja prva ideja, kada sam radio distancere za motor, se sada uklopila... nemam više TM24 karburator, na ovaj način mogu spakovati YSN 21 racing iz BGM pakovanja, dobra kopija dellorto 21-ice radio sam već sa njime... Ovako okrenut prema napred može sa kratkim usisom da se spakuje i ne smeta







tih dana sam montirao i doppler nosač volana i taj drag volan.. sa kojim baš i nisam nešto oduševljen..

naime radi se o tome da je ta kandža za recimo 2-3/10mm jača u meri od osovine volana, i da se veoma lagano stavlja, ali i da sa tim imbusima ništa spektakularno ne može da se stegne.. sad može, ali meni to deluje nesigurno, i evo reći ću vam, ako se malo nasili može volan da promeni pravac u odnosu na točak, jer jednostavno proklizi... sigurnosna osovina koju su dali je fi 6mm i ona prolazi kroz kandžu na jednom mestu, koje bi trebalo da bude kao osgiruač, a to mesto naravno nije na mestu gde je rupa na osovini T račve.. pa sam tu kasnije probušio kandžu na 8mm koliko je i na osovini i dodatno učvrstio šrafom kao i kod fabričke izvedbe...

slažem se ja da se lovi na težini, i da je sve od nekih aluminijuma, ali mi ovi detalji gde se upravlja motorom ne idu u razum, da i to rade od mekih materijala, sad budi pametan pa stegni te imbuse da drže kako valja i da ne proklizi navoj u aluminijumu...




evo kako je to neki naredni dan završeno

« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2012, 09:57:14 mmario73 »

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #306 : 03 Listopad, 2012, 09:51:29 »
projek ti je famozan zato ga necu previse ni komentirat,ukratko svaka cast   :icon_thumright:

detalji oko masine me nezanimaju jer sve se to vise manje zna sta i kako nego jedina stvar koja mene zanima kolko su vasi skuteri i konkretno tvoj brzi na drag-u.pretpostavljam da se vozi 150m pa me zanimaju vremena tek tolko da malo usporedimo sa vremenima naseg drag-a  :)
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2012, 09:53:57 2TDottore »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #307 : 03 Listopad, 2012, 10:01:52 »
e hvala Dottore, pa vidi ovi na drag-u nemaju merenja jer je ovo manje više provincijska utrka, dok smo recimo na Batajnici 2009 imali redovne slip-e, ali se vozilo 400m.. ima negde u ranijim postovima...

ono što ti ja sada mogu reći, setovao sam Koso i meri identično GPS-u.. (ovaj RX1N ima to merenje prolaznog vremena)

pošto smo mi ovde spremali sada 100m, ja sam podešavao tu rutu,
i dobio 6,32s sa izlaznom brzinom 86Kmh, sa mojih 120Kg..

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #308 : 03 Listopad, 2012, 10:12:03 »
400m za skutere je definitivno previse jer vec nakon 200m dodju do max brzine i nikakve koristi od toga samo ubijes masinu bezveze.

s obzirom da ti nisi pravi covjek sa vozit drag posto imas 120kg pogotovo ne na tak maloj kubikazi koja osjeti svaku kilu ovo vrijeme znaci nije bas neko mjerilo.trebalo bi na taj tvoj skuter posjest nekog sa nekom prosjecnom tezinom 70 do max 80kg i onda vidjet vrijeme.

evo kod nas prva trojica na 150m su unutar par desetinki a vrijeme je oko 7.6s-7.8s bilo ove godine u Virovitici na drag-u

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #309 : 03 Listopad, 2012, 10:18:18 »
gledao sam snimke, i h** ga žao mi je što smo opet propustili, videt ću da izmerim 150m sa nekim lakšim vozačem pa ću postovati..

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #310 : 03 Listopad, 2012, 10:21:05 »
odličan projekt ko i svaki drugi koji postaviš,jednostavno ostavi ljude bez teksta dok čitaju :notworthy:
sudeći po izlaznoj brzini na 100 m,vjerujem da bi 150 m odvozio oko 8 s,sa lakšim vozačem definitivno,vjerojatno i ispod 8
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2012, 10:23:39 Grale »
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #311 : 03 Listopad, 2012, 10:22:37 »
izmerim 150m sa nekim lakšim vozačem pa ću postovati..
i to upola jer je po kilaži mmario ko dottore x 2 :toothy11:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #312 : 03 Listopad, 2012, 10:27:59 »
i to upola jer je po kilaži mmario ko dottore x 2 :toothy11:

da tu negdje ja sam ta perolaka kategorija 70+kg....samo s druge strane uzmi u obzir da kako tezak vozac ima problem kroz ubrzanje tako lagan ima jako veliki problem kod starta i ako lose startas ode sve u k. posto se radi o desetinkama na kraju nema tu vise stizanja  ;D

gledao sam snimke, i h** ga žao mi je što smo opet propustili, videt ću da izmerim 150m sa nekim lakšim vozačem pa ću postovati..

ajde bas me zanima.posjedni na skuter nekog oko 70kg i probajte na 150m  :)
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2012, 10:29:39 2TDottore »

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #313 : 03 Listopad, 2012, 10:31:39 »
evo prolistao projekt i samo pohvale.. ekstra projekt!  :notworthy:
detalja na bacanje  :D  svaka cast!
Weddings are basically funerals with cake.

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #314 : 03 Listopad, 2012, 11:44:43 »
pa lako se može izračunati najsporije vrijeme od maria na 150m i to iz osnovne formule za brzinu v=s/t

znači nama treba t(vrijeme u sekundama), za to je formula t=s/v (vrijeme jednako prijeđeni put kroz brzina)
uzmimo u obzir da je mario imao nakon 100m brzinu od 86km/h i sad nam preostaje samo izračunati da je nastavio sljedećih 50 metara ići istom tom brzinom, bez ikakvog ubrzanja....

znači:

t=s/v  -->  t=0,05km/86km/h = 5,81-4 sati x 3600 = 2,09sekundi


znači mariu bi najsporije vrijeme na 150m bilo (6,32+2,09) = 8,41 sekunda
to je vrijeme da je nakon 100m nastavio voziti brzinom od 86km/h, e sad pošto nije, a skuter je ubrzavao, onda je to sigurno oko 8 sekundi, a vjerojatno i ispod 8sek... i ako uzmemo u obzir da se radi o mrcini (mario oprosti)  ;D od 120kg onda je to EXTRA vrijeme, što znači da je SR-ka i više nego konkurentna našim drag racerima i mislim da bi bez problema išla možda i ispod 7,6sek kako navodi dottore ove naše rezultate  :icon_thumright:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #315 : 03 Listopad, 2012, 12:09:42 »
anto ja cijenim tvoje znanje matematike i fizike al ovi tvoji proracuni ti drze vodu samo u teoriji iz vise razloga ali u praksi to i nije bas tako jer mnogo stvari utjece na dobro vrijeme a ovak preko teoretskih procjena se tako olako razbacivat sa sekundama mislim da nema smisla jer u igri su desetinke sekundi a cak i tisucinke su nekad bile u igri.

evo samo za usporedbu cu dat proslogodinje vrijeme od webera tvornickog vozaca stage 6 kojeg svi znate ovak preko prica ako ga vec niste upoznali i on je prosle godine odvozio losije vrijeme nego sadric.a sumljam da mario ima bolje slozen skuter od jednog tvornickog tima i da moze napravit brze vrijeme od naseg najboljeg vremena koje jos uvjek drzi sadric ja sam desetinku iza njega.

velim najbolje da se na mariov skuter stavi neko ko je relativno lagan i ko zna odlicno startat.bez tog dvoje u kombinaciji nema ni dobrog vremena jer spustit vrijeme sa 8.40 na 7.60 ili bolje je ogromna razlika na tak kratkoj relaciji.al ajde mozda sam u krivu sve cemo vidjet kad se baci test
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2012, 12:14:18 2TDottore »

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #316 : 03 Listopad, 2012, 12:11:04 »
eto anto,tom logikom sam se i ja vodio,jer je akceleracija još uvijek prisutna :icon_thumright:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #317 : 03 Listopad, 2012, 12:21:04 »
teorija o akceleraciji vam nije losa makar opet velim nemrete tocno znat kolko skuter na kojoj brzini ubrzava jer ne ubrzava jednako na 20 40 60 80 itd a i mislim da ste zaboravili jos jednu bitnu stvar a to je otpor vjetra koji nije isti na svakoj brzini a oce i on ukrast pokoju desetinku  :)

zajebite teoriju praksa je majka svih teorija xD

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #318 : 03 Listopad, 2012, 12:24:18 »
ja garantiram da ide 8 sekundi,sve ostalo ovisi o vjetru,prijenosu,masi vozača itd...
jer da se nastavi kretat brzinom 86 km/h(što je oko 25 m/s) odvozil bi ispod 8,5,a sigurno razvije blizu 100...
naravno teorija je k..va,sve se mora dokazat u praksi :icon_biggrin:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #319 : 03 Listopad, 2012, 12:28:47 »
ma i ja mislim da ide 8s bez problema sa laganim vozacem koji dobro starta a sad dal bu uspio odvozit ispod naseg rekorda to me zanima jer znam kolko je nama bilo problem skinut samo desetinku sekunde a kamoli kad treba skinut skoro sekundu po vasoj teoriji s tim da uzmite u obzir da nasi skuteri idu 0-100 oko 5-6s onda izracunajte kolki je nama izlaz nakon 150m kad vidim da se volite igrat sa fizikom i matematikom  ;D

nestrpljivo iscekujemo test  :)
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2012, 12:30:21 2TDottore »