Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR-1 Pyrotherm team  (Posjeta: 143643 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #200 : 21 Veljača, 2011, 10:45:36 »
Mario oče :D
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #201 : 21 Veljača, 2011, 10:48:44 »
imaš i one samourezne vijke... vanjski navoj je M6 a unutarnji neki grubi navoj koji se zareže u aluminij i još se prije ugradnje na njega stavi epoxija i to ne može više mrdnut.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #202 : 21 Veljača, 2011, 11:08:56 »


evo rijesenje za sva vremena...ubaci se piksa sa navojem i zaljepi u bloku i nikad vise nece provrtit navoj  :glasses9:

ovakve su garniture inace malo skuplje ali eto...da se zna da ima rijesenja i za mekani aluminij ;)
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #203 : 21 Veljača, 2011, 11:25:23 »
e, ili to, da...

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #204 : 21 Veljača, 2011, 22:38:15 »
dalje sam samo pokušao da uklopim ovu krmaču od mikunija





on definitivno mora da ide natrag ili sa subfrejmom ili sa izbacivanjem bloka, pa da izradim neku drugu prirubnicu... prema napred čisto sumnjam da će biti mesta mada i ovde moram podizati prirubnicu, i nešto je iskositi...





za prvo vreme se zadržavam na stage6 tm24 karbu koji imam od ranije, i ovde krećem sa poznatim parametrima, 138 glavna dizna i skroz podignuta igla za otvoren difuzor odnosno nešto manje za neki otvoreniji drag filter... evo kako on stoji, mada sam i ovde sećam se morao da malo spustim nivo goriva na plovku jer je na granici da preliva...





brembo originalna dvoklipna sam očistio i rasklopio i proverio, originalne gumice na klipovima još ni trunke ne puštaju, to za sada ne menjam... montiran je 200mm RMS novi disk, i za divno čudo ulazi u čeljusti taman, i ako je fabrički 190mm, tih 5mm u poluprečniku klešta predviđaju.. unutra su nove ferodo pločice...





i naravno novo teflonosko čelično armirano crevo, hebo pakovano, međutim galfer je proizvođač... sipao sam Motul dot 5.1 ulje... ogromna je razika u pritisku ručice, dobio sam tvrdu kočnicu najzad.. videćemo kako će na putu raditi...




toliko od vikenda...

« Zadnja izmjena: 21 Veljača, 2011, 22:57:26 mmario73 »

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #205 : 21 Veljača, 2011, 23:30:06 »
ne znam jel to ima neke veze al nekako sam naviknuo da rupe ili ako su onak linije na disku  idu u kontra stranu , tj da je disk drukčije okrenut od ovog kak si ti stavio  
ak me kužiš  :toothy11:


http://www.adrenalin-pedstop.co.uk/upload/products/8a96a213-9dd3-43b8-92ca-f33.JPG
http://slike.hr/slika/dsc04014small0.jpg (ovaj čak ima i strelicu za orijentaciju)


haha s čim se ja zamaram

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #206 : 22 Veljača, 2011, 00:37:47 »
jes u pravu si zaista sam ga naopako okrenuo, nisam ni obratio pažnju, mada nije u rupicama za hlađenje fora već u ovim nosačima koji stoje naopako a vidi se da su u jednu stranu više, da silu kočenja bolje prenesu, sa diska na točak...


Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #207 : 22 Veljača, 2011, 15:02:26 »
jes u pravu si zaista sam ga naopako okrenuo, nisam ni obratio pažnju, mada nije u rupicama za hlađenje fora već u ovim nosačima koji stoje naopako a vidi se da su u jednu stranu više, da silu kočenja bolje prenesu, sa diska na točak...
e pa i to mi je isto palo na pamet s tim nosačima tak okrenutim bolje može podnest naprezanja kad stoji onak neg ovak
al obično i te ripice idu kontra pa....ali ako kažeš da to nema veze onda oke

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #208 : 22 Veljača, 2011, 15:38:11 »
okrećem ga danas.. tnx... zato je dobro sve poslikati...

juče sam gledao stare slike gde koji nosač i kako stoji, sve sam zaboravio.... :laughing7:

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #209 : 22 Veljača, 2011, 23:38:50 »
sledeći dan se radilo na montaži hladnjaka, elektro instalacije i sistema hlađenja, vezice su odradile prva fiksiranja, prođe celo popodne u ovome..







danas sam uradio od aluminijumskog lima nosač pumpe, najzad će bosch biti pričvršćena kako valja, ranijih sezona je visila na vezici... eto i ko kaže da corteco semerinzi koji su potrošeni ne mogu biti ponovo od koristi...




dalje sam se bavio montažom eprom-a i bobine, tu se krojila guma i majstorisalo na razne načine kako bi bilo čvrsto fiksirano, a opet preko gumenih prenosa, da umanjim vibracije koje mogu oštetili spojeve u elektronskom kolu... mada je sve zaliveno u epoksi ali opet...







dalje sam povezao pumpu ovoga puta na prekidač pozicije, nisam još siguran da li je to pametno, ranije mi je bila na kontakt bravi direktno, pa pošto nema termostata, bilo je potrebno dobro vreme da postigne radnu temperaturu.. imao sam ideju da uradim elektronsko praćenje temperature i uključivanje pumpe preko određene temperature.. za sad ovako, manualno, kasnije ćemo videti.. da ne zaboravim da sam prevezao instlacaciju na dva mesta i sada svetla rade na akumulatorski napon a ne na namotaj kako je u orginalu bilo, žuta žica...





i ovde me je nervirala veza bobine preko stopica... sve je to ok, samo ja neću da razmišljam o kontaktu ovde gde se prenosi napon sa korekcijama u miliseknudama, i okida bobina do 15000 puta u minuti... lemljenje i termoizoliranje..





evo kako to sve izgleda ispod patosnice... crevo za toplu vodu sam prebacio iznad rama, jer ima mesta, a učinilo mi se kratko crevo.. i zaista tako je bilo i ranije sezone....







i da ne zaboravim da sam sklopio masku sa starim satom, prekontrolisao prekidače i sajle, za sada ide ovako, sledi ugradnja Koso RX1N, kad bude vremena i volje..



za danas sam gotov...


Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #210 : 22 Veljača, 2011, 23:51:17 »
ovaj projekt je ko enciklopedija,svaka čast,stvarno perfekcionistički sve složeno,btw. možda nisam od samog početka pratio,od čega je taj hladnjak? stvarno je mrga  :headbang:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #211 : 23 Veljača, 2011, 00:27:07 »
Mario, kad ces nam svima staviti osmjeh na lica i uzeti u ruke jednog velikog brata piaggio grupacije? Mislim da bi to bila prava poslastica i izazov za tebe a i za nas :D ...razmisli o tome :D


Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #212 : 23 Veljača, 2011, 00:32:08 »
od opel-a, auto klime, morao sam ga malo preraditi, oba priključka su na jednoj strani pa sam ga morao otvoriti za provetravanje..  inače staje nešto preko 1L tečnosti samo u njega, i veoma sam zadovoljan disipacijom...

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #213 : 23 Veljača, 2011, 00:33:57 »
... biće i to nadam se jednog dana.. mada bi mi neka vespa više zadovoljstva donela... ko zna ako bude para i sreće...
« Zadnja izmjena: 23 Veljača, 2011, 00:51:24 mmario73 »

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #214 : 24 Veljača, 2011, 11:49:47 »
dalje sam rešio da dovedem magnet u centar kalemova.. evo kako se potpisao ranijih godina, ne verujem da je to konstantno dodirivalo moguće samo dok su C4 ležajevi bili u slobodnom hodu...




dakle u situaciji kada se direktno prišrafi nosač na blok imam da je gore zazor 0,7mm a dole 0,2mm
sledi podmetanje jedne platne debljine 1,5mm pod gornji šraf nosača kalemova...




i pošto to nije urodilo plodom, previše veliko odstojanje nosača od bloka imam i sada sam dobio minimalni zazor sa gornje a ogroman sa donja strane, mislim tačno obrnuto 0,2mm gore i 0,7mm dole...

nakon toga sam prekopao sve platne po radionici koje umam za M6 a da nisu preširoke u spoljnom prečniku, i nađem jednu koja je 0,6-0,7mm debljine, dve-tri zvezdaste od koji sam jednu malo čekićem doradio da bude 1mm, ostale su 1,2mm, i još neke 1,4mm




tu je usledila proba prvo sa 0,6mm koja je bila premalo odstojanje nosača kalemova, situacija se nije značajno promenila, da bi na kraju sa platnom debljine 1mm, imao identično odstojanje dole i gore koje je 0,35mm





u rashladni sistem je stalo 1,2L tečnosti, mešao sam antifriz G12 -40C i vodu u razmeri 1:1, imam još nešto Shell V-power 100 benzina sa Castrol 2T racing-om zamešano, i posle 4-5 kurblanja...

pali mašina...





pratio sam malo temperaturu, definitivno bez pumpe po ovoj hladnoći može da se održi temperatura do 50-ak stepeni, kako uključim pumpu na par sekundi sruši ispod 30 stepeni...




radila je 2x 20min, na leru... posle 10-ak minuta se počelo osećati u betonu kako kuca kompresija, biće dobro...


Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #215 : 24 Veljača, 2011, 12:00:57 »
prirodno se topla voda diže prema kileru a hladna spušta..
kak je lijepo imat garažu s grijanjem a ne ko mi čekamo da zatopli i grijemo stolice ;D

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #216 : 24 Veljača, 2011, 18:25:02 »
još jednom da pohvalim i ovdje projekt  :notworthy:
riječi su suvišne, slike sve govore  :icon_thumright: svaka čast mario  :icon_thumright:
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #217 : 24 Veljača, 2011, 22:52:54 »
evo juče a pogotovu danas sam imao pomoćnika, moja mlađa ćerka Nina je plastike već sklapala i to je njen resor, ne može ključ od nje u ruke čovek da uzme...





na žalost zeznuo sam se moraju oba creva ići sa gornje strane, jer nema dole mesta, plastika prolazi tik uz ram, pa sam morao puštati vodu iz sistema i prebacivati i hladnu vodu gore, sad se već sećam tako je i bilo, crevo za hladnu vodu taman obilazi kadicu akumulatora... i naravno puče šelna na crevu, pa ide nova.... ove današnje šelne su kvalitet za pritegnuti dva najviše tri puta... i naravno bobina ne stoji kako sam zamislio, morao sam je iskositi i prebaciti napred, nema mesta u plastikama...





za danas smo gotovi.. uspeo sam danas da okrenem i prednji disk, i vratim puž i sajlu, do ugradnje dugog multimera, ostaje mi da se pozabavim sa prednjim farom i žmigavcima, i da postežem prednjicu... pa ću najverovatnije u sledećoj etapi raditi dalje...


Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #218 : 24 Veljača, 2011, 22:57:32 »
pravi majstor na oca  :icon_thumright: sr izgleda perverzno,a i tako ce ic :)
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #219 : 24 Veljača, 2011, 22:59:17 »
radjator od isped mi j pre strašan šta reč za maria :notworthy: :notworthy: :notworthy: :icon_thumright:
čekamo ljepše vrijeme i testove na cesti :icon_thumright:
lovac u mutnom team