Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 171961 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #580 : 20 Kolovoz, 2009, 16:56:01 »
Mislim da sam otkrio uzrok i da me zapravo hebe CDI i lažljivi turnić.

Nabavio sam top performance crveni CDI pa ču večeras s njim probati. :headbang:

Ovakav: http://img224.imagevenue.com/img.php?image=21399_DSC00647_122_90lo.JPG#
« Zadnja izmjena: 20 Kolovoz, 2009, 16:59:22 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #581 : 20 Kolovoz, 2009, 20:09:27 »
Scoot je nakon transplatacije USPJEŠNO upalio i ide bolje nego prije. Napokon prima gas kako treba, ide u okretaje i sad ide opet štelanje.
Dojmovi kasnije nakon što opet spreštelam scoot po 101put.  :icon_thumright:

Daklem, Minarelli CDI na Morini mašini sa Peugeot strujom. Toga ima samo u Hrvatskoj.  :toothy12: :icon_biggrin:


PS
Daklem, definitivno R50X CDI (crno/crveni) ima limitirane okretaje na 8500/9000? okretaja ali lijek postoji.  :icon_thumright:

Evo pa nek stoji tu... Radi se o CDIu pod TP šifrom: 99.0923.0 za Yamahu Aerox,Jog, Neos i još hrpu minarelli scootera.
« Zadnja izmjena: 20 Kolovoz, 2009, 20:17:00 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline veky402

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • Freelancer
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin (Družbinec)
  • Moj Skuter: 303R BlackHawk u pijanom stanju
  • MojSetup: uskoro...polini...
  • MojSpuh: LeoVince ZX HM (Black Edition)
Odg: R50X
« Odgovori #582 : 20 Kolovoz, 2009, 20:15:04 »
odlično , želimo video što prije...
Smanjite broj prometnih nezgoda na ulicama vozite po plo?nicima.

TGB 303r BlackHawk
-StreetGlow Neon -Maxxis Tyres & Sava MC29 -C-Mod alarm -LeoVince ZX HandMade -TP rollers 6,5g

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #583 : 20 Kolovoz, 2009, 21:35:18 »
napokon dobre vijesti :toothy10:
« Zadnja izmjena: 20 Kolovoz, 2009, 21:36:54 SlowRider »

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #584 : 20 Kolovoz, 2009, 21:36:33 »
čini mi se da i slow ima prste u ovom!!!

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #585 : 20 Kolovoz, 2009, 23:47:09 »
PS
Daklem, definitivno R50X CDI (crno/crveni) ima limitirane okretaje na 8500/9000? okretaja ali lijek postoji.  :icon_thumright:



Giz jel moguce ako vrti na nogarama (bar kod mene) i do 10500 okr. sto je vjerujem i kod ostalih slucaj .da ima povratnu sa cajgera i da u voznji neda preci preko tog br. okretaja ????

Mada kod mene je bila situacija (onu noc kad sam letio u kanalcic) da sam na blazoj nozbrdici pratio cajger i bez problema ga je okrenuo na 9000 okr. a kad sam letio isao sam i daleko brze tako da je vjerojatno prelazio pa vjerujem i 9500 a to mi je sa blokadom varia bio pun gas !!!
Kako onda objasniti blokadu na 8500/9000 okretaja !!! :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

A za sve ostalo na makini  :icon_thumright: :icon_thumright: :frajer: :frajer: SVAKA ČAST

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #586 : 21 Kolovoz, 2009, 00:02:33 »
2 Matori:
Razlog je u činjenici da je sasvim moguče da sam se i ja zahebao. Naime, sad smo opet testirali i jedino što sam primjetio je da je scoot momentniji malo više nego je bio prije.
Nisam dobio više okretaja ali napokon mislim da znam i zašto. Osim toga, primjetio sam i malo falš zraka na frgi. Ne puno, ali sasvim dovoljno da me zajebava.
Uz to sve, cajger voli lagati. Meni se zna popeti na 10500 a jasno je i pticama na grani da se ne vrti toliko. To mi se desi nakon dugog dugog rastezanja na ravnici, brzina ostaje ista, zvuk isti ali cajger bezobrazno pokaže 10500.  :drunken_smilie:

Što se tiče snage koju sam pogubio sa Tecnigasom... Mislim da sam je našao nakon što sam rastavio sve do blokova opet. Išao sam provjeriti dali stvarno nešto ne valja sa kitom i što se zapravo zbiva jer mi je situacija apsurdna. Termogrupa je u savršenom stanju, osim tvorničkih risova ne vidi se nikakav trag problema. Karike sjedaju savršeno i sve radi kao prvog dana. Ja zadovoljan nakon 2k km.  :notworthy:
Da se vratim na to što se zapravo dešava....  :)
Napravio sam kardinalno glupu grešku i normalno da scoot nema snage.
Evo pa sami zaključite u čemu je greška jer slike govore 1000 riječi...  :angry7:
Sutra ču još pofleksati auspuh da ga bolje pozicioniram i nanovo probati da vidim dali je što bolje? Ako napretka neče biti, ide gore opet ZX.

Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #587 : 21 Kolovoz, 2009, 00:13:08 »
A koja glupost ......

Pa kolike us te rupe na prirubnici spuha pa da si to mogao toliko pomjeriti u stranu !!!

Logicno bi mi bilo da (ako nisu rupe na spuhu toliko vece) otvor bude na svom mjestu kad stavis spuh na vijke a ne da bude toliko smaknut !!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #588 : 21 Kolovoz, 2009, 00:14:35 »
A može biti jer je auspuh u originalu za Apriliu SR50 sa morini mašinom... i eto ti problema.  :help:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #589 : 21 Kolovoz, 2009, 00:22:58 »
Evo popisa kako prespojiti Top Performances crveni CDI na instalaciju TGBa.

Ukoliko krivo spojite, riskirate uništenje CDIa i ozbiljne probleme na instalaciji a za to NE odgovaram. Daklem, sami ste što se tiče ovoga.

CDI je za Minarelli mašinu, konkretno za Yamahu Aerox, Jog i Neos te ostale sa minarelli mašinom.
Izgleda ovako:

Lijevo ču pisati boju žica sa stock instalacije a desno ide boja sa TP CDIa.

CRNO/CRVENA ide na CRNO/CRVENU i to je napajanje sa magneta
PLAVO/ŽUTA ide na CRVENO/BIJELU a to je pickup rpm signala sa namotaja
BIJELO/PLAVA ide na NARANĐASTU i to je signal sa CDIa koji ide na bobinu i na turceler
CRNO/ŽUTA ide na CRNO/BIJELU i to je On/Off signal. Kad je scoot zgašen, na njemu je masa
CRNO/ZELENA ide na CRNU i to je masa.

Eto.. i to radi.  ;D

E da... I kao poklon, našao sam kompletnu shemu instalacija za TGBa. Ukoliko vam zatreba, nalazi se ovdje:
http://www.2shared.com/file/7287914/1f871d0d/507EDpdf_R50X_wiring.html
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2009, 00:25:07 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #590 : 21 Kolovoz, 2009, 01:23:22 »
A poseban dodatak je da vam se motor nakon ove zamjene CDIa vrti na 13k rpm :toothy12:
uskoro i video kao dokaz :toothy12: :toothy12:
a ti GIŽE, što se tiče spulje, samo se ti tješi da je to uzrok problema, jer da je zbilja to problem, rješili bi mi to odma dok smo i blokadu skidali još mi je bilo i čudno zakaj to ne skidaš, ali ja ti preporučam da odustaneš dok nisi potrošio još para i živaca.
Upozorenje:
ovaj video može sadržavati prizore eksplicitnog sadržaja, preporuča se samo za zrelu publiku


Evo i filmek uubrzanja s tim, pričekajte dok se procesuira, vrlo su složeni procesi



ovo mi se čini još najbolje od danas(jučer) to je s onim 5.7 rolama
ali to vrijedi samo za mojih 73 kila, za tebe neznam
primijeti da iako turcić lažee, dosta se i čuje da niže vrti, možda mu stvarno paše tako
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2009, 02:08:14 vktr »

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: R50X
« Odgovori #591 : 21 Kolovoz, 2009, 12:23:56 »
zašto se na onom snimku cager zakuca preko 12.ooo obrtaja?  :icon_scratch:

a ovo sa necentriranom granom RS-a na izduv vrlo moguće može biti izvor tvog nezadovoljstva...Napravi ga rupu na rupu ili kao dupe na nošu da sedne pa da vidimo...  :laughing7:
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #592 : 21 Kolovoz, 2009, 14:00:59 »
Cajger je nebitan... pokazuje više zbog CDIa i laže ko pseto.

Upravo sastavio scoot nazad. Odoh do Slovenije i još neke sitnice obaviti pa ču vidjeti dali ima sad poboljšanja...
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline AxeMan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X Jet Fighter
Odg: R50X
« Odgovori #593 : 21 Kolovoz, 2009, 14:16:17 »
Bog

Najprije pohvala za stvarno najdetaljniju obradu teme sto sam odavna vidio,procitao sam sve postove i mogu reci da se tu da nauciti vise nego iz bilo koje knjige,
stvarno svaka cast  :icon_thumright:
A sada dva brzinska pitanja.Odnedavno sam ponosni vlasnik R50X s kojim sam presao nesto preko 200 km i danas mi je crka pokazivac broja okretaja,pa me zanima zna li netko da li je on izveden elektronski ili je cisto mehanicki (ima neka sajla na prednjem kotacu,a posto je brzinomjer digitalni valjda je onda to od brojaca okretaja)  ??? Isto tako na 300 km mislim skinuti blokade pa me zanima da li je dovoljno skinuti samo blokadu na variomatu i auspuhu da bi se dobila brzina od 70-tak km/h i snaga da nekom normalnom brzinom potegne dvi osobe od po 60-tak kg ?
Znam da pitanja mozda nisu vezana direktno za temu,ali vidim da ste ovdje svi experti pa se tako nadam najbrzrm odgovoru  ;D

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #594 : 21 Kolovoz, 2009, 15:01:30 »
RPM signal dolazi sa CDIa i to striktno preko žice. Ako je krepao turnić, to je najbolje riješiti u servisu pod garancijom.

Što se tiče blokada. Ili skini sve ili ne skidaj ni jednu. ;)
Na početku threada se nalazi uputstvo kako skinuti blokade, gdje se nalaze i što se s time dobiva.
Isto tako postoji i thread di sam opisao detaljno sve o blokadama...
Jedino sam tamo zaboravio blokadu u variomatu spomenuti ali to je več klasika pa se to podrazumijeva.

Brzina ti ovisi ponajviše o serijskom broju šasije tj da budem točniji, u određene brojeve su ugrađivali duge prijenose a u određene kratke prijenose i to ti je kod nas lutrija.
Koji dobiješ tako če iči. Neki idu preko 80, neki neče preko 70 tako da češ to saznati nakon skidanja blokada.
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2009, 15:03:45 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline AxeMan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X Jet Fighter
Odg: R50X
« Odgovori #595 : 21 Kolovoz, 2009, 15:16:00 »
RPM signal dolazi sa CDIa i to striktno preko žice. Ako je krepao turnić, to je najbolje riješiti u servisu pod garancijom.
Zahvaljujem na odgovoru,skužio sam da je pitanje bilo glupo jer sam upravo na shemi vidio da se signal skida sa CDi-a upravo kako si i ti rekao.
Vidit ću u servisu što sa tim.

Citat:
Što se tiče blokada. Ili skini sve ili ne skidaj ni jednu. ;)
Na početku threada se nalazi uputstvo kako skinuti blokade, gdje se nalaze i što se s time dobiva.
Isto tako postoji i thread di sam opisao detaljno sve o blokadama...
Jedino sam tamo zaboravio blokadu u variomatu spomenuti ali to je več klasika pa se to podrazumijeva.
Brzina ti ovisi ponajviše o serijskom broju šasije tj da budem točniji, u određene brojeve su ugrađivali duge prijenose a u određene kratke prijenose i to ti je kod nas lutrija.
Koji dobiješ tako če iči. Neki idu preko 80, neki neče preko 70 tako da češ to saznati nakon skidanja blokada.

Pročitao sam postove vezane za blokade,ali mislio sam izbjeći stavljanje veće dizne jer to povlači štelanje karburatora,ali ništa po svemu sudeći najbolje će biti
da ponesem isprintane ove tvoje upute i pitam tipa u servisu (izgleda mi Ok lik) i za to.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #596 : 21 Kolovoz, 2009, 17:24:23 »
Nemaš što štelati...
Dizna 68 nutra, blokada iz airboxa ide van, blokada iz gume koja ide na prirubnicu ide van, odspojite smeđu žicu sa CDIa, prsten iz variomata van i eventualno ali ne nužno, skinite slijepo crijevo sa auspuha.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #597 : 23 Kolovoz, 2009, 23:50:57 »
Giz svaka čast na odradjenom !!! Cista fantazija i vjerujem zelja svih koji voze taj skut !!!
A sto se tice sheme struje i svih ostalih dijelova za R50X pa i sve ostale TGB modele evo nesto korisno i od mene !!!

Svaka čast majstori  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:


http://www.cobrasales.com/parts/tgb/TGB%20R50X%20Parts%20Manual.htm

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #598 : 24 Kolovoz, 2009, 00:00:23 »
Joj... vjeruj mi.. Trenutno ga mrzim toliko da bi ga bacio sa zgrade.

Al ajde, malo po malo ga uštelavam. Našao sam toliko propusta da to nije normalno.
Em su me smotali oko krive toplinske vrijednost svječice, em mi dihtung aupuha do danas nije nalijegao kako spada.
Naravno da nije scoot išao kako treba. Pa su se šerafi otpustili i spuh je pobjegao opet sa cilindra.

Ma joj... koma kad moraš kemijati sve i svašta. Nadam sa da če sutra biti bolje.
Al ajde... Barem če drugima biti lakše. :)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #599 : 24 Kolovoz, 2009, 00:26:22 »
Joj... vjeruj mi.. Trenutno ga mrzim toliko da bi ga bacio sa zgrade.

Al ajde, malo po malo ga uštelavam. Našao sam toliko propusta da to nije normalno.
Em su me smotali oko krive toplinske vrijednost svječice, em mi dihtung aupuha do danas nije nalijegao kako spada.
Naravno da nije scoot išao kako treba. Pa su se šerafi otpustili i spuh je pobjegao opet sa cilindra.

Ma joj... koma kad moraš kemijati sve i svašta. Nadam sa da če sutra biti bolje.
Al ajde... Barem če drugima biti lakše. :)
ak treaš pomoć samo ispusti sms kad da dođem  :icon_biggrin:

baš me zanima oćeš rješit kaj s tim teknigasom