Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 177507 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #520 : 08 Srpanj, 2009, 23:21:07 »
Ja sutra vračam ovu radilicu i tražim povrat love. Radilice koju ja trebam nema a najžalosnije je što je nema ni u dolasku.

Navodno mi je Neer prošli tjedan u utorak poslao kompletne blokove ali to do dana današnjeg nije stiglo tako da ni s tim neznam što je.

Sve u svemu, pakao. Scoot stoji i skuplja prašinu. Čekam tu radilicu ko ozebli sunce a niotkuda ju nabaviti.

Čak sam sad probao stupiti u kontakt sa par privatnih osoba u njemačku, naišao na oglase da prodaju... No ni oni se ne javljaju.

sve mi dođe da ga spakiram i u Savu natjeram...  :'(
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #521 : 09 Srpanj, 2009, 13:25:00 »
A ja cekam ljepse vrijeme jer slow nemoze doc do mene da to slozimo do kraja..jebena kisa sve pokvari,trebalo bi bit do kraja tjedna gotovo..samo neznam kako cu na stotki kameru drzat  :drunken_smilie:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #522 : 09 Srpanj, 2009, 19:56:49 »
sve mi dođe da ga spakiram i u Savu natjeram...  :'(

nabaci gore minarelli masinu  :icon_biggrin:  za cijenu radilice nabavis kompletnog minarellija i nemoras se vise bojati nestasice dijelova  :frajer:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #523 : 09 Srpanj, 2009, 20:59:10 »
nabaci gore minarelli masinu  :icon_biggrin:  za cijenu radilice nabavis kompletnog minarellija i nemoras se vise bojati nestasice dijelova  :frajer:

 :laughing7: :laughing7: :glasses9: :headbang:

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #524 : 09 Srpanj, 2009, 21:40:06 »
..samo neznam kako cu na stotki kameru drzat  :drunken_smilie:

Onu sivu armiranu traku (ona sto u filmovima liepe usta  ;D ;D) :kusch: :kusch: i zalijepi na kacigu  ; :toothy10: pa ako spadne imat ces video
kakav jos nije vidjen.........

Giz :probaj kontaktirati ove sa scooterprosports-a kod njih ima dosta toga a nisu ni preskupi !!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #525 : 09 Srpanj, 2009, 21:46:16 »
2 Spori: Da znaš da bi... Al onda mi ne paše ni kit ni spuh ni usis ni ništa.

Radije bi mašinu od SRke uzeo... Tu mi sve paše što imam i opasno o tome razmišljam.


2 Matori: Budem bacio oko.  :headbang: :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #526 : 09 Srpanj, 2009, 22:10:58 »
naj se sekirat, bit će bolje

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #527 : 11 Srpanj, 2009, 20:23:56 »
Nista od mog skutera-serviseri nisu uspjeli odrediti sto mu je . Čak su i karb  stavljali sa potpuno novog R50X i opet nista-kaže : Ja mislim da nesto nije u redu sa strujom-a koliko sam skuzio nisu niti probali nista oko pumpe bez obzira sto sam mu rekao da na moju odgovornost  iskljuci pumpu iz upotrebe i pokusa napraviti mjesavinu pa onda na ustelavanje !!!

Znaci opet MOJE avanture krecu s njim u ponedjeljak kad ga dovezem kuci !!!

heheheh-kako cu da zablindiram ulaze za ulje na karbu...... :laughing7: :laughing7:
Sta zablindiram ima da ih zavarim  :toothy10: :toothy10: ako skuzim da me cjelo vrijeme hebe pumpa------a Legu iz Os vodim na pivu i to idem skuterom kod njega !!!

Offline MaeroxT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: os
  • Moj Skuter: R70X
  • MojSetup: TopTrophy
  • MojSpuh: 4u2u1u4
Odg: R50X
« Odgovori #528 : 11 Srpanj, 2009, 23:01:29 »
heheheh-kako cu da zablindiram ulaze za ulje na karbu...... :laughing7: :laughing7:
Sta zablindiram ima da ih zavarim  :toothy10: :toothy10: ako skuzim da me cjelo vrijeme hebe pumpa------a Legu iz Os vodim na pivu i to idem skuterom kod njega !!!

Ako oćeš ko ja,
onda skineš 2-3 cm izolacije od žice 2,5mm2,
zapališ s upaljačem s jedne strane i pustiš malo da se otopi,
pa dok gori stisneš prstima da se zaljepi,
ako se pritom ne opuriš, neće valjat pa moraš ponovit isto.
Kad si tako uspješno spalio prste i zavario jedan kraj,
nabiješ drugi kraj na onaj mali kurciban na karbu i eto.
I ne zaboravi napravit kružni tok na pumpi za ulje.
I izolacija mora bit žutozelena.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #529 : 11 Srpanj, 2009, 23:05:21 »
Nista od mog skutera-serviseri nisu uspjeli odrediti sto mu je . Čak su i karb  stavljali sa potpuno novog R50X i opet nista-kaže : Ja mislim da nesto nije u redu sa strujom-a koliko sam skuzio nisu niti probali nista oko pumpe bez obzira sto sam mu rekao da na moju odgovornost  iskljuci pumpu iz upotrebe i pokusa napraviti mjesavinu pa onda na ustelavanje !!!

Znaci opet MOJE avanture krecu s njim u ponedjeljak kad ga dovezem kuci !!!

heheheh-kako cu da zablindiram ulaze za ulje na karbu...... :laughing7: :laughing7:
Sta zablindiram ima da ih zavarim  :toothy10: :toothy10: ako skuzim da me cjelo vrijeme hebe pumpa------a Legu iz Os vodim na pivu i to idem skuterom kod njega !!!

Ma ne skidaj pumpu. I obavezno ne zatvaraj ju nego napravi kružni tok. Tamo di je bio prihvat crijeva za ulje na frgi samo zablindiraj ulaz i nekako napravi da ti se ulje vrača i posudicu od ulja i neka vrti to ulje u krug. Inače češ imati problema.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #530 : 11 Srpanj, 2009, 23:44:54 »
Kontao sam o tome-nece to sranje raditi na suho a da ne ujebe nesto-ma samo ja njoj ono crijevo koje ide iz rez. ulja nabijem na izlaz iz pumpe
i neka vrti to malo ulja sto je u njoj ostalo - mislim da mi to nebi trebalo praviti probleme !!!

A sto se tiče boje izolacije moram pogledati u Knjizi koja boja zice ide za blindiranje ulaza na karb.!!!  ???

Nego hoces reci da nesmijem kraj stisnuti klijestima nego bas prstima ili sto.............???? :icon_scratch: hmmmm moram to potraziti negdje na netu da nebi zez... nesto
A strah me da mi ne zacvika ako ne budem krajeve vrele izolacije stisnuo prstima ! :icon_scratch:


 :icon_tongue: :icon_tongue: :icon_tongue: :icon_tongue:
 :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:



Offline MaeroxT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: os
  • Moj Skuter: R70X
  • MojSetup: TopTrophy
  • MojSpuh: 4u2u1u4
Odg: R50X
« Odgovori #531 : 12 Srpanj, 2009, 22:23:47 »
Kontao sam o tome-nece to sranje raditi na suho a da ne ujebe nesto-ma samo ja njoj ono crijevo koje ide iz rez. ulja nabijem na izlaz iz pumpe
i neka vrti to malo ulja sto je u njoj ostalo - mislim da mi to nebi trebalo praviti probleme !!!

Baš tako, to crevce je skoro pa prekratko,
ali se dade nategnut i nataknut, kod mene pumpa radi tako već 10 mjeseci bez problema :rock_:

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #532 : 17 Srpanj, 2009, 00:10:30 »
Definitivno uljna pumpa !!!

Premostio i napravio mjesavinu i to dobrih 3-3,5 % i vrlo malo se osjeti da mu je to puno (ponekad hladan nece gas ali 5-10 sek i dalje bez problema) ali sad je spremna od 2% - samo da ispraznim tank !!!

Sad ide daleko bolje nego je ikad isao- danas top speed 70 bez ikakvog premisljanja hoce nece-sagnem se na 3 sek i ode na 73 kmh i drzi bez problema na ravnom,a na blagoj nizbrdici ide do 75 kmh !!

Sve u svemu DUGUJEM PIVO...............

HVALA HVALA !!!

Offline MaeroxT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: os
  • Moj Skuter: R70X
  • MojSetup: TopTrophy
  • MojSpuh: 4u2u1u4
Odg: R50X
« Odgovori #533 : 17 Srpanj, 2009, 14:47:57 »
Definitivno uljna pumpa !!!

Premostio i napravio mjesavinu i to dobrih 3-3,5 % i vrlo malo se osjeti da mu je to puno (ponekad hladan nece gas ali 5-10 sek i dalje bez problema) ali sad je spremna od 2% - samo da ispraznim tank !!!

Sad ide daleko bolje nego je ikad isao- danas top speed 70 bez ikakvog premisljanja hoce nece-sagnem se na 3 sek i ode na 73 kmh i drzi bez problema na ravnom,a na blagoj nizbrdici ide do 75 kmh !!

Sve u svemu DUGUJEM PIVO...............

HVALA HVALA !!!

Baš mi je drago da si riješio problem, a sad brzo riješit ovo s pivom ... :toothy12:

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #534 : 19 Srpanj, 2009, 23:05:27 »
Nakon par dana zaje..... ipak ostalo na istom !!!

Pumpa je van upotrebe ali opet isti problemi kad je hladan ali definitivno puno manje nego s njom !!!

Mjesavina 2-2,2% - ali prvih par sekundi ga moram hvatati na foru,dam gas on se ugasi,opet upalim pa pomalo daj pusti...... i konacno primi
i krene sa trokiranjem prvih 100-150m i poslje ide kao blesav !!!

Dok je čok uključen ima previse goriva i mislim da me to hebe !!!

Giz jesi ti skuzio - definitivno - sta se dodaje onim vijkom !!!
Jer na njemu nemogu bas nadoknaditi to koliko mi fali da ga ne gusi - a ako stavim Red Sponge ili doradim air box onda nisam siguran hoce li mi di zna 68 zadovoljiti smjesu na punom gasu !!!
Provjeravao sam je sa ovom postavkom i cista boja cigle bez naslaga i sl !!!

A sto se tice pive definitivno cu doci u Os da se popije koja !!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #535 : 22 Srpanj, 2009, 01:20:15 »
Nakon par dana zaje..... ipak ostalo na istom !!!

Pumpa je van upotrebe ali opet isti problemi kad je hladan ali definitivno puno manje nego s njom !!!

Mjesavina 2-2,2% - ali prvih par sekundi ga moram hvatati na foru,dam gas on se ugasi,opet upalim pa pomalo daj pusti...... i konacno primi
i krene sa trokiranjem prvih 100-150m i poslje ide kao blesav !!!

Dok je čok uključen ima previse goriva i mislim da me to hebe !!!

Giz jesi ti skuzio - definitivno - sta se dodaje onim vijkom !!!
Jer na njemu nemogu bas nadoknaditi to koliko mi fali da ga ne gusi - a ako stavim Red Sponge ili doradim air box onda nisam siguran hoce li mi di zna 68 zadovoljiti smjesu na punom gasu !!!
Provjeravao sam je sa ovom postavkom i cista boja cigle bez naslaga i sl !!!

A sto se tice pive definitivno cu doci u Os da se popije koja !!!

Koji šerafić? Zgubio sam se...

Al definitivno najpametnije kaj ti mogu reči je da se riješiš te frge.
Ta frga i radilica su najkritičnije točke TGBa....  :(
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Online

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • MojSpuh: original
Odg: R50X
« Odgovori #536 : 22 Srpanj, 2009, 22:38:49 »
Pozdrav društvo, evo kako sam napisao prije par postova napokon uspio nabaviti veću diznu tj. razbušio jednu na 77 za probu (nisam našao manji borer)  :) . Inače unutra original bila dizna 60. Maknuo onu gumicu na usisu prije filtera za zrak. Ono suženje na izlazu iz karburatora izgleda nemam jer je guma unutra široka kao i izlaz iz karba. Sve složio upalio i motor radi ok. Dobro prima gas tako da nisam ništa dodatno štelao. Nakon probne vožnje utvrdio da motor ide skoro isto kao i prije. Možda malo bolje vuče ali krajnja brzina i dalje 64-66  :( 

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #537 : 23 Srpanj, 2009, 00:24:46 »
Fali njemu jos nesto tu - moj bez problema sad ide 69-70 a ako zadrzim 1-2 min na full gasu ode i na 73 i drzi bez problema !!!


Giz : to cu svakako mjenjati !!! Medjutim pazi sad ovo !!!

Od kad sam odjeb..... pumpu famozni ler gas sam dotjerao kao nikad do sad !!! Znaci nema onog 1500 hladan 3500 vruc !!!

I hladan i vruc radi u razlivci 500 okretaja !!! E sad-vec 3 dana nikakvih problema ide odlicno u svim uvjetima - kad ono veceras oko 22.30 ja upalim i po gasu a on crkne-opet probam isto i tek na 3. primi i vozi-a i negdje otprilike na 1/5 gasa ostane bez goriva-a u ova 3 dana sam bas testirao hoce li
mi se to negdje na oderdjenom gasu desiti i nije se desavalo - koji mu ku... dodje tako odjednom ?

Jel moguće da sam na toj samoj granici pa da je zbog dosta hladnije veceri nego prethodnih primio viska kisikapa me opet počeo prc... u mozak ?

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #538 : 23 Srpanj, 2009, 11:39:17 »
A da nije do pumpice goriva? Pa da se ona ne otvara dovoljno....
Jer ako više nema logike u frgi, onda jedino što može biti je pumpica goriva ili nešto povezano s njom tipa vakuma na pumpici ili zaštopanog filtera goriva... Čisto ako je kakav komadić dospio u filter onda može na čas zaštopavati dovod goriva a kako se voziš tako eventualno iskoči komadić iz izlaza filtera pa scoot ide ok.

Kad neče logično onda kreni nelogično. Al nema tu što drugo biti osim nečega na relaciji gorivo/zrak.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #539 : 28 Srpanj, 2009, 00:20:24 »
Sorry na off-u ali moram se pohvaliti  :toothy3: :toothy3:

Prije nepunih 2 sata ja i moj ljubimac smo imali prvi zajednicki, DOSLOVCE  , LET !!!

Kaze kolega ima jedna dobra nizbrdica u BiH,15 Km iza Brčkog-skut odvali i do 90 - ODLIČNO idemo !!!

Buduci da se kod mene dosta osjeti razlika sa vecom diznom itd... normalno malo sam bolje i potegnuo za njim !!!

A kako i biva kad neznas cestu i jos po mraku - on je normalno kocio prije TOG prelijepog zavoja koji izgleda otprilike kao L ali ne bas toliko ostro  :toothy10: :toothy10:

Sa otprilike 95 po satu uletim i zbog nepoznavanja zavoja nisam ni skuzio da sam ga vec prosao tj. da sam poceo izlaziti
iz njega u daleko blazi zavoj,od straha A STO AKO NASTAVI jos jace-pocnem se ispravljati da uletim na "neku" cupriju pored koje je signalizacijski
stupić,profulam i ravno sa te cuprije u kanal od cca 2-2,5 m dubine po duzini na dno kanala !!!
 :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7:

Ravno na kotače bez ikakvih posljedica po MENE a i skuter !!! Malo me hebe kopriva na lijevoj ruci ali to se da pretrpiti sa smijehom poslje
leta od par metara u dalj i 2 u dubinu  :toothy12: :toothy12: :toothy12:

Hvala dragom BOGU pa sam ostao u komadu !!!

Pouka : Ne jurcaj po mraku cestom koju ne poznajes !!!

A jesam ga nastimao.....heheeehe LETI KAO AVION


« Zadnja izmjena: 28 Srpanj, 2009, 00:36:22 Matori »