Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 177508 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #500 : 01 Srpanj, 2009, 00:22:42 »
Da mali vijak(bronza,mesing sto li je vec) mi i ima najveci ucinak na sve to !
Dakle kad ga zavrnem on dobija manje goriva i iole dobro radi ali cim ga odvrnem dobija previse goriva i imam problem da ga gusi kad dam gas jer onda dobije gorivo i preko glavne dizne(tj. svjecica nemoze zapaliti prebogatu smjesu na malom broju okretaja)
 Giz jel moguce da mu je orig. filter malo pregust ili kako vec reci pa da je na samoj granici da preljeva !

P.S. Filter ociscen (opran u benzinu) i lagano nauljen.definitivno nije prljav,jedino ako ga ne jebe sto sam ga nauljio (nista predjerano-tek toliko da  nije potpuno suh)
« Zadnja izmjena: 01 Srpanj, 2009, 00:25:27 Matori »

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #501 : 01 Srpanj, 2009, 00:51:24 »
Ulja definitivno smanjuje protok i to jako. Moguče da je do toga. Ja osobno ga samo jednim kratkim trzajem pređem WDom.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: R50X
« Odgovori #502 : 01 Srpanj, 2009, 00:51:39 »
Nemoj pogresno shvatiti ali mislim da ne tumacis dobro taj vijak za smesu... On u stvari kontolise otvorenost extra vazduha odnosno malog kanala kroz koji ide vazduh, ne gorivo.. I sto ga vise zavrces kanalic se vise zatvara a samim tim i manje vazduha ulazi i smesa je bogatija.. Taj mali kanalic ne menja ne znam koliko mnogo smesa, zato i slizi za fino stelovanje...

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #503 : 01 Srpanj, 2009, 01:15:24 »
Moguče da sam i ja u krivu. Jebga, brkam sa dellortom koji drugačije malo štela smjesu.

Ako se dobro sječam, taj specifični karb ima tjeranje goriva kroz ler diznu na principu tjeranja zraka kroz taj mali kanalić što če reči da ako ga odvrneš, više goriva.
I suprotno, naravno. E sad, ni ja više nisam siguran 100% u ovo. Moram potražiti manual, negdje sam ga imao.  :dontknow:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #504 : 01 Srpanj, 2009, 20:22:42 »
E koliko je moguce da je meni zastopala ler dizna i da on ne dobija dovoljno goriva tako da nece niti zraka na vijku.
Sad sam malo gledao sliku karba (ako nisam nasao manual od pogresnog) i od tog vijka vode 2 kanala,jedan ide direktno pored glavne
dizne a drugi na ler diznu(Pilot jet) i bas kako je Giz rekao dodaje vise goriva kroz ler diznu,znaci dupla funkcija!
E sad ako je ler dizna zastopala,dobijem vise zraka ali nemoze progurati i vise goriva na ler dizni !!!

Nadam se da me nece moderatori zbombati tbog linka ali evo manuala koji sam ja gledao : http://www.mikuni.com/pdf/vmmanual.pdf
Po njemu jedino logicno mi se cini da je ta "Pilot jet" zastopala .

A isprekidanom linijom od nacrta do bokocrta je obiljezena putanja zraka do glavne dizne i do ler dizne
 tj. mjesta gdje nabija tlak u casi
AKO SAM JA TO DOBRO  ;D"Prostudirao" ;D
« Zadnja izmjena: 01 Srpanj, 2009, 20:58:39 Matori »

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #505 : 01 Srpanj, 2009, 22:10:35 »
Sad barem znaš što češ raditi ovih dana. :D  :toothy12:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #506 : 01 Srpanj, 2009, 22:27:15 »
 :icon_biggrin:Ovih dana-e ova ti je dobra-da znas da me to gazi dosta dugo,sam osto sam se svercao tako kako ide-ali sad vise nemam
ni snage ni volje da me zajeb.... -jos cu pokusati to odraditi i ako nije to definitivno ides sve raskopati,provjeriti lamelice i karike itd.
do elektronike. a ako je to to vpzim se par dana i ide taj karb u roku naglo van i kupujem novi !
P.S. koji je najveci koji moze na stock prirubnicu i onu gumu koja ih spaja !!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #507 : 01 Srpanj, 2009, 22:37:42 »
tock prirubnica podnosi max 17.5 jer joj je toliki promjer. Za veče je potrebno uzeti drugu prirubnicu.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #508 : 01 Srpanj, 2009, 22:56:30 »
Ok hvala na informaciji !!!

Jos sutra javim jel bio problem u ler dizni !!!

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #509 : 02 Srpanj, 2009, 23:45:57 »
Giz - bio si definitivno u pravu sto se tice vijka na tom stock karbu-odvrtanjem dodaje gorivo a ne zrak !!! :icon_thumright: :icon_thumright:

Na srednjem polozaju igle dizna 68 definitivno prelijeva !!!
Sve sam skinuo i pregledao i sve je dobro i bez ikakvih ostecenja ! Kad sam skinuo lamelice ,bile su natopljene uljem,i kad sam pokusao povuci zrak
prema sebi proslo je bez problema jer lamelice od ulja nisu mogle skroz leci i zatvoriti kanal i kad sam ispuhao i isprao ulje ispod njih zatvaraju
100% !
Tako da mi je sad opet taj vijak zavrnut do kraja a ler vijak zavrnut do kraja i jedva radi na 1000 okr na leru,a kad ga odvrnem za pola kruga
 nakon voznje od cca 1km kad stanem skut se 2-3 puta
"zakaslje" i ugasi,i vise nema paljenja dok ne zavrnem taj vijak ali se onda pojavi onaj problem da na hladno nema dovoljno goriva
(uz ono sto čok ubacuje) i cim pipnem gas otvorim visak zraka i on se ugasi !

Ako spustim iglu za jedno mjesto dolje a vijak je okrenut za puna 2 kruga,vec sam rekao da se nakon 5 sek voznje pocne gasiti
tj ostane bez goriva,a vijak nisam niti pokusavao odvrtati vise od 2 kruga !!!

I posljednje pitanje za znalce-Jel mogu odvrtanjem vijka postici tu kolicinu goriva koja mi fali kad iglu spustim za jedno mjesto dolje !!!

Evo malo i slika mojih  :toothy12:"Štendera" :toothy12: za skuter i kako je sve to izgledalo danas !!!

Evo Štendera !!!! :icon_biggrin:


Lamelice masne do bola



Moj cisti jeb.... karb


Sve ocisćeno i spremno za montazu

A ovdje se vidi kuda vodi kanal od vijka za podesavanje !!!


Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #510 : 03 Srpanj, 2009, 01:45:11 »
Meni to i dalje zgleda čudno. Odakle toliko ulja?  :dontknow:

Pa ja sam diznom 72 nisam imao problema sa ovolikim preljevanjem nikada...  :help:
Koje ulje uopče koristiš? I jesi provjerio rad uljne pumpice?

Da te ne zajebava elektični čok? Mislim, ja takvih problema nisam imao. Simptomi su mi jako čudni i nemogu ih nikako svrstati u nešto što bi bilo povezano sa normalnim radom karba.
Tebi li preljva ili uopče nemaš goriva, totalna 2 ekstrema.  ???

Ajd provjeri i čok dali radi kako spada. Moguče da te on zahebava te da se stalno voziš po čokom. Tako mi to nekako izgleda.

Bilo bi lakše da si tu negdje pa da to malo uživo pogledam jer ovako je teško nešto prepametno reči kad imaš slike samo.
Bubni video čisto da vidim što se zbiva sa lerom kad diraš koji šerafić.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #511 : 03 Srpanj, 2009, 20:32:07 »
Sory na offu htio bi reci da sam napravio 250km razrade i danas sam probao neku max.brzinu skutera..prijenos je trenutno podesen po meni za nekih 120,130km/h sto je previse i skuter na punom gasu nisam mogao povuci vise od 8tisuca..btw. max brzina je bila tocno 99km/h sto je jos jedan povijesni trenutak za tgb  :icon_biggrin:  ali definitivno to jos nije to..mora se on dosta vise vrtit pa ce bit i vise snage..

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #512 : 03 Srpanj, 2009, 21:19:46 »
ProDriver-daj neki video da se to pogleda !!!

Provjeravao sam cok ali na ispravljaču i spojio sam ga na 12V !!! i čok odradi svoje za nekih 45sek. do 1 minute a ono sto mi je cudno je da je napon na kablicu ok 2V na 2500 okretaja a na 1500 cca nekin 0,85 V i to mi jeste malo cudno i premalo !!!

Sve u svemu ode on sutra ujutro u Servis pa kad se oni s njim izjeb....znat cu sto je !!!
A sto se tice ulja,kad sam skinuo karb dolje na ona crijeva mi je ulje curilo cjelo vrijeme dok ga nisam opet namontirao-samo mi nije jasno dali to tako curi i dok je skut ugasen tj. tokom noći pa mi mozda i to pravi sranje!!!

I jos jednom Pro daj video da malo pogledamo !!!

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #513 : 03 Srpanj, 2009, 21:30:19 »
ProDriver-daj neki video da se to pogleda !!!

Provjeravao sam cok ali na ispravljaču i spojio sam ga na 12V !!! i čok odradi svoje za nekih 45sek. do 1 minute a ono sto mi je cudno je da je napon na kablicu ok 2V na 2500 okretaja a na 1500 cca nekin 0,85 V i to mi jeste malo cudno i premalo !!!

Sve u svemu ode on sutra ujutro u Servis pa kad se oni s njim izjeb....znat cu sto je !!!
A sto se tice ulja,kad sam skinuo karb dolje na ona crijeva mi je ulje curilo cjelo vrijeme dok ga nisam opet namontirao-samo mi nije jasno dali to tako curi i dok je skut ugasen tj. tokom noći pa mi mozda i to pravi sranje!!!

I jos jednom Pro daj video da malo pogledamo !!!


 :) bit ce polako..daleko je to jos do pravog ubrzanja ovih dana ide na zavrsno dostelavanje pa cu puknut nesto gore da slinite  :icon_biggrin:



Offline MaeroxT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: os
  • Moj Skuter: R70X
  • MojSetup: TopTrophy
  • MojSpuh: 4u2u1u4
Odg: R50X
« Odgovori #514 : 04 Srpanj, 2009, 16:12:04 »
Pozdrav društvu,
evo da se i ja javim
nakon podužeg vremena.

Imao sam sličan problem kao Matori prošle jeseni,
počelo je s neobaveznim gašenjima na toplo, pa na hladno nije mogao ni
10 sekundi biti da se ne ugasi, ler nikako nije htio držati na miru.Crne masne naslage
na svjećici i unutar cilindra već sam ranije bio komentirao kod stavljanja kita, iako je
tada bio prešao tek oko 450 km.
Pokušao sam i zamjenu ulja i nije bilo ništ bolje.
Nakon igara iglom, vijcima i raznoraznim veličinama dizni,razmišljao sam zamijeniti karb,ali
ponukan jednim tuđim iskustvom,izbacio sam prvo pumpu za ulje iz uporabe,
prešao na ručno miješanje goriva i scoot se odjednom opametio.
Od tada nema više problema,
osim brljavljenja s pravljenjem mješavine i mirisa benzina na rukama,
što je opet super,jer me vraća u mladost...
Možda pomogne




Offline al bandi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB Jet figter 50
  • MojSetup: nema se para
Odg: R50X
« Odgovori #515 : 05 Srpanj, 2009, 00:14:06 »
Sory na offu htio bi reci da sam napravio 250km razrade i danas sam probao neku max.brzinu skutera..prijenos je trenutno podesen po meni za nekih 120,130km/h sto je previse i skuter na punom gasu nisam mogao povuci vise od 8tisuca..btw. max brzina je bila tocno 99km/h sto je jos jedan povijesni trenutak za tgb  :icon_biggrin:  ali definitivno to jos nije to..mora se on dosta vise vrtit pa ce bit i vise snage..

99 km/h ...ništa nisi dira ,serijala?
FOLK 'N' ROLL

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: R50X
« Odgovori #516 : 05 Srpanj, 2009, 00:23:20 »
Sory na offu htio bi reci da sam napravio 250km razrade i danas sam probao neku max.brzinu skutera..prijenos je trenutno podesen po meni za nekih 120,130km/h sto je previse i skuter na punom gasu nisam mogao povuci vise od 8tisuca..btw. max brzina je bila tocno 99km/h sto je jos jedan povijesni trenutak za tgb  :icon_biggrin:  ali definitivno to jos nije to..mora se on dosta vise vrtit pa ce bit i vise snage..

oo svaka čast... :notworthy:
btw. htio sam pitat,ako itko zna dal pase spuh (ne kompletni,samo top) sa r50x na 303r(jesu nosači isti-ako nisu,dal se da pripasati, i jel ista grana-promjer,širina)?

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #517 : 05 Srpanj, 2009, 12:39:30 »
99 km/h ...ništa nisi dira ,serijala?

Ako neko napravi 99 sa serijalom i ovim skuterom onda nije s ovog planeta..setup je u potpisu..ali kazem nije to postelano jos kako treba,trenutno je podesen za razradu pa je 99 cisto lijepa brzina za to  :)

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #518 : 06 Srpanj, 2009, 15:28:23 »
Pozdrav društvu,
evo da se i ja javim
nakon podužeg vremena.

Imao sam sličan problem kao Matori prošle jeseni,
počelo je s neobaveznim gašenjima na toplo, pa na hladno nije mogao ni
10 sekundi biti da se ne ugasi, ler nikako nije htio držati na miru.Crne masne naslage
na svjećici i unutar cilindra već sam ranije bio komentirao kod stavljanja kita, iako je
tada bio prešao tek oko 450 km.
Pokušao sam i zamjenu ulja i nije bilo ništ bolje.
Nakon igara iglom, vijcima i raznoraznim veličinama dizni,razmišljao sam zamijeniti karb,ali
ponukan jednim tuđim iskustvom,izbacio sam prvo pumpu za ulje iz uporabe,
prešao na ručno miješanje goriva i scoot se odjednom opametio.
Od tada nema više problema,
osim brljavljenja s pravljenjem mješavine i mirisa benzina na rukama,
što je opet super,jer me vraća u mladost...
Možda pomogne





Sad je trenutno na servisu i jos cu vidjeti sta ce mi javiti !!!

A ako je  uljna pumpa u pitanju pretpostavljam da ce me "pokusati" dobro oderati !!! E sad jedino ako mi ovaj u servisu ne napravi uslugu a rekao je da ce pokusati,pa sve to ubaci pod garanciju iako sam ja prckao karb. mada to nema nikakve veze sa uljnom !!!

A ako bude to to idemo na Pivu !!! :occasion14:

ProDriver hoce i serijala na 99kmh-ali na nizbrdici 10% u duzini 2 km !!! :icon_biggrin:

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #519 : 08 Srpanj, 2009, 23:03:07 »
Hehe vec dva dana serviseri prckaju po njemu i jos nista ne javljaju da je gotovo-bem ti kad mi ispostave "RAČUN" :drunken_smilie: :drunken_smilie: :jerk:

Nego jel ima kakvog videa-pa sporiji si sa stelanjem prijenosa od mojih servisera !!!

Daj da vidimo konačno kako ide to tvoje čudo !!!

Giz - sta je s tvojim djelovima -hoce biti uskoro noviteta i od tebe ???