Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 172035 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: R50X
« Odgovori #460 : 07 Lipanj, 2009, 23:43:45 »
Ma nema nista bolje nego kad je sve ovako cisto.. Onda tacno dobijes volju za rad :)

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: R50X
« Odgovori #461 : 08 Lipanj, 2009, 09:25:49 »
super!
Svaka čast Giz!

nego reci mi, jel se ne bojiš da si previše otvorio graničnike za lamelice, da će se lamelice puno kriviti te puknuti od velikog krivljenja?
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #462 : 08 Lipanj, 2009, 10:23:48 »
super!
Svaka čast Giz!

nego reci mi, jel se ne bojiš da si previše otvorio graničnike za lamelice, da će se lamelice puno kriviti te puknuti od velikog krivljenja?

Ma kakvi. Kompenzirao sam debljim karbonskim usisnim lamelicama tako da nema straha od pucanja ili problema na večim okretajima.
Uostalom, malossi uopče nema graničnike a Polini ih stavlja tek toliko na svojim top modelima.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #463 : 08 Lipanj, 2009, 20:08:21 »
A ja bas kontam o tome pucanju radi prevelikog otvaranja - i cisto me bilo strah to odraditi dok ne pitam !!!
Giz gdje se mogu nabaviti kvalitetne karbonske lamelice-po mogucnosti bez tog nosaca ili kako ga vec zovete !!!
ili jos bolje ako netko vec ima za prodati !!!
A drugo-promjenio sam diznu i stavio 68-icu i izvadio ono suzenje iz filtera-jesi ti jos sto dostelavao oko smjese !!!

Fino odradjeno-sad se da s gustom to sklapati....

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #464 : 08 Lipanj, 2009, 20:31:27 »
Ja sam smjesu več par desetaka puta preštelavao ali generalno kad se skinu sve blokade, dizna 68 je sasvim dosta za taj scoot.
Si skinuo baš sve blokade kako je i navedeno u tutorialu?
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Matori

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #465 : 08 Lipanj, 2009, 22:49:22 »
Jel netko od vas koji ste stavili novi spuh prodaje originalni od R50X !!!
Ako ima netko zainteresiran-ponuda na PM
« Zadnja izmjena: 11 Lipanj, 2009, 00:18:07 Matori »

Offline Online

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • MojSpuh: original
Odg: R50X
« Odgovori #466 : 15 Lipanj, 2009, 21:49:06 »
Pozdrav svima !!! Ja sam novi TGB-eaš  :headbang: pročitao sve i svaka čast Gizu na tutorijalu, međutim evo kod mene nekakvi problemi. Skinuo prsten sa variomata i sad nagurao nekih 66-67 po satu ali više nemogu dobiti okretaje (max 8500 na ravnom), prije išlo do 9500. To je sve ok jer sad valjda nema dovoljno snage da zavrti do tih okretaja. Međutim problem je slijedeći - probao odspojiti smeđu žicu na CDI-u ali nakon toga nemogu upaliti !!! Kada vratim tu žicu sve je ok ali tada nizbrdo preko 9500, okretaji padaju drastično na 6000 što znači da CDI blokira. Izgleda su na ovogodišnjim modelima promjenili nešto u elektronici :(
Sad sam trenutno u potrazi za malo većom diznom pa onda skidanje one dvije blokade na usisu zraka i na izlazu iz karburatora da probam okretaje vratit...

I još jedno pitanjce vezano za ispušni dio. Probao sam stisnuti onaj gumeni dio na sljepom crevu od auspuha i motor tada radi skroz tiho (izgubi se ona rezonancija) i vozio jedno vrijeme i nisam primjetio neku razliku, pa me sad zanima dali uopće rezati to sljepo crevo???

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #467 : 15 Lipanj, 2009, 21:59:31 »
Pozdrav svima !!! Ja sam novi TGB-eaš  :headbang: pročitao sve i svaka čast Gizu na tutorijalu, međutim evo kod mene nekakvi problemi. Skinuo prsten sa variomata i sad nagurao nekih 66-67 po satu ali više nemogu dobiti okretaje (max 8500 na ravnom), prije išlo do 9500. To je sve ok jer sad valjda nema dovoljno snage da zavrti do tih okretaja. Međutim problem je slijedeći - probao odspojiti smeđu žicu na CDI-u ali nakon toga nemogu upaliti !!! Kada vratim tu žicu sve je ok ali tada nizbrdo preko 9500, okretaji padaju drastično na 6000 što znači da CDI blokira. Izgleda su na ovogodišnjim modelima promjenili nešto u elektronici :(
Sad sam trenutno u potrazi za malo većom diznom pa onda skidanje one dvije blokade na usisu zraka i na izlazu iz karburatora da probam okretaje vratit...

I još jedno pitanjce vezano za ispušni dio. Probao sam stisnuti onaj gumeni dio na sljepom crevu od auspuha i motor tada radi skroz tiho (izgubi se ona rezonancija) i vozio jedno vrijeme i nisam primjetio neku razliku, pa me sad zanima dali uopće rezati to sljepo crevo???

Skidanjem prstena si efektivno omogučio prijenosu da prebaci u 5. brzinu pa je normalno da su okretaji pali na 8500. Brzina je sasvim ok za TGBa s obzirom da i ti imaš kratki prijenos, više češ dobiti auspuhom koji če ti dignuti okretaje na cca 9500 no preko 75 ne očekuj. Sve preko toga je krvav put i ne isplati se nekome tko ne misli stuči puno novaca u taj scoot.

Ovo oko padanja okretaja mi je bizarno čudno. Daj malo bolje opiši što se zbiva.

Što se tiče ispušnog dijela, gore ti je jedan jednosmjerni ventil koji propušta zrak sa usisa na ispuh radi katalizatora. Možeš skinuti to slijepo crijevo no nečeš neke performanse dobiti  osim što če katalizator prestati raditi pa če se auspuh manje grijati.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: R50X
« Odgovori #468 : 15 Lipanj, 2009, 22:19:43 »
Giz oce biti skoro sklapanje?
Zanimljiva mi ova tema :D

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #469 : 15 Lipanj, 2009, 22:23:13 »
Platio sam radilicu i dijelove, sad ostaje čekati do sljedečeg tjedna kad mi dijelovi stignu.

Uzeo sam BGM Evolution radilicu, Polini usisno koljeno prošireno na 22mm i Polinijevu karbonsku ploču 0.4mm.

Ukratko, navukao sam se... Ovaj kit če ovo ljeto... Za sljedeče slažem midrace.  :toothy12: ;D
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline t.s.s.t

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #470 : 16 Lipanj, 2009, 10:10:18 »
Da li se u R50X može ugraditi vodeno hlađenje?

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #471 : 16 Lipanj, 2009, 11:31:28 »
Hmmm.... Nekako sumnjam u to.  :confused5:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #472 : 16 Lipanj, 2009, 12:52:34 »
Hmmm.... Nekako sumnjam u to.  :confused5:

Uz dovoljno novaca sve se može..

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #473 : 24 Lipanj, 2009, 18:06:27 »
Upravo me >>>reklamiranje<<< zvao... STIGLI SU MI DIJELOVI!

Ihaaaa....  :toothy12: :icon_biggrin:

U petak po dijelove i po lagere radilice pa sklapanje preko vikenda.  :headbang:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #474 : 26 Lipanj, 2009, 19:24:46 »
Dijelovi stigli i radilica ne paše.  :angry7: :'(
Po duljinama je sve ok ali su polutke preko 8mm veče od standardne pa sama radilica ne sjeda u blok a uz to na radilici je klipnjača za 12mm bolcnu.
sve u svemu, popušio sam i to fino. :-[

Uzeo od Neera blokove sa Akrosa a to je ista mašina ko moja pa ču njegovu radilicu preseliti i to je to.
Od utorka se opet vozim a BGMka ide u prodaju.
« Zadnja izmjena: 26 Lipanj, 2009, 19:27:53 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: R50X
« Odgovori #475 : 26 Lipanj, 2009, 20:54:21 »
Dijelovi stigli i radilica ne paše.  :angry7: :'(
Po duljinama je sve ok ali su polutke preko 8mm veče od standardne pa sama radilica ne sjeda u blok a uz to na radilici je klipnjača za 12mm bolcnu.
sve u svemu, popušio sam i to fino. :-[

Uzeo od Neera blokove sa Akrosa a to je ista mašina ko moja pa ču njegovu radilicu preseliti i to je to.
Od utorka se opet vozim a BGMka ide u prodaju.

Jel od akrosa radilica ista ko od r50x-a?Ne mislim po tome dali pase nego po mogucnostima,jacini

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #476 : 26 Lipanj, 2009, 21:02:28 »
Isti motor, ista radilica.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #477 : 26 Lipanj, 2009, 22:05:04 »

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #478 : 26 Lipanj, 2009, 22:28:23 »
Pasala bi i BGMka.. No slovenca je krivo naručio ne gledajuči kako je moj scoot AC.

Zvao sam ga i dogovorili smo se sve oko toga. Vračam mu BGMku, vračam mu merver a on mi naručuje tu motoforceovu kad stigne.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline t.s.s.t

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 66
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #479 : 26 Lipanj, 2009, 23:18:51 »
s tim slovencima sami problemi, definitivno neću s njima poslovati, osim ako baš budem morao ili budem prisiljen