Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: R50X  (Posjeta: 177423 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #60 : 18 Srpanj, 2008, 20:27:36 »
Nisam mjerio serijalu... Ja se vozim na 4.9 i 6.9 g kombinaciji...
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: R50X
« Odgovori #61 : 18 Srpanj, 2008, 20:34:02 »
a sto ti je doslo sa zx-om, jesi dobio rolice i federe (koje) ?
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #62 : 18 Srpanj, 2008, 21:28:40 »
Rolice 4.x grama koje su meni nepotrebne... I to je to.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: R50X
« Odgovori #63 : 19 Srpanj, 2008, 11:45:42 »
Sto se tice toga penjanja remena do vrha variomata... mene je to prije isto mucilo, uvijek je bilo nekih 8mm do vrha. I onda sam uzeo variomat u ruke i ventilator, i medjusobno ih spojio kao da je u max. omjeru te ubacio remen. I skuzio sam da nema sanse da remen ide do vrha jer jednostavno nemoze, tako da sam se pomirio sa tim.  Probaj vidjeti da li je to slucaj kod tebe  :dontknow:

mozda bi overrange remen mogao ici nesto vise, ali je pitanje koliko bi duboko upao u straznje polutke.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #64 : 19 Srpanj, 2008, 12:02:04 »
Ma probao sam ja na scooteru... Skinem dekl i zapalim ga pa probam...
Točno stane vario i onda od 60 na dalje u biti nateže zadnje polutke... Tj. uvlači remen dublje u njih a to nebi smio raditi.
A pak top speed mi ovisi o tome koliko je jako vruče i koliko se remen onda dodatno razvuče...
Kod starta slično...
Prvo me baci u previsoki range pa kad se remen napne onda vrati rolice nazad i povuče skuter... To se u biti manifestira laganim cukom scootera, trzajem.
Da ne pričam o tome kako niti jedna gramaža rolica nije idealna i tako dalje... Baš ga hebe prijenos...
A i potokario sam več bolcnu.. Idem za 20 min to smontirati i nadati se najboljemu.  :icon_thumright:

PS
Naperem te... :P
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #65 : 19 Srpanj, 2008, 12:12:17 »
mozda ti je remen premali, skini centalni i probaj navuc remen da vidis jel uopce fizicki moze na polutke,ako moze onda ti je centralni pretvrd.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #66 : 19 Srpanj, 2008, 13:41:24 »
Ovak.. Probao sam opet sve i svašta...  ::)
Nakon tokarenja bolcne definitivno su se promjenili prijenosni omjeri. Iste rolice imam sad kao i prije, ali je ubrzanje pomaknuto lagano prema večim brzinama.
Top speed po ravnom je sad 75 ali opet tu stane. Daklem, malo sam izgubio u startu al sam dobio u srednjem i višem režimu tako da je to ok.  :icon_thumright:
Isto tako, nema više cukanja i neodlučnosti sa starta... Krene i ubrzava linearno s obzirom na promjenjene prijenosne omjere.
Sljedeči upgrade je kit/frga/prijenos jer drugo ni sam neznam što bi više radio i ovo me več lagano živcira...  :(
« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2008, 13:45:48 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: R50X
« Odgovori #67 : 19 Srpanj, 2008, 13:57:35 »
Ovak.. Probao sam opet sve i svašta...  ::)
Nakon tokarenja bolcne definitivno su se promjenili prijenosni omjeri. Iste rolice imam sad kao i prije, ali je ubrzanje pomaknuto lagano prema večim brzinama.
Top speed po ravnom je sad 75 ali opet tu stane. Daklem, malo sam izgubio u startu al sam dobio u srednjem i višem režimu tako da je to ok.  :icon_thumright:
Isto tako, nema više cukanja i neodlučnosti sa starta... Krene i ubrzava linearno s obzirom na promjenjene prijenosne omjere.
Sljedeči upgrade je kit/frga/prijenos jer drugo ni sam neznam što bi više radio i ovo me več lagano živcira...  :(
Kad dodas ovo zadnje onda ce biti kompletirano al tad opet ide stelovanje prenosa :icon_thumright:

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #68 : 19 Srpanj, 2008, 14:03:23 »
Koja steta,mislim da bi i tebi bilo lakse da si odma uzeo nekog piaggio malo vozenog za tih 12000kn,kaj odma ide kak treba!! :frajer:
Ja sam htio kupit taj skuter i sad definitivno necu jer vidim da slabo ide,i da treba hrpu toga izmjenjat da bi iso kak spada!!
« Zadnja izmjena: 19 Srpanj, 2008, 14:05:33 noky007 »

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #69 : 19 Srpanj, 2008, 14:10:20 »
Nebi ja rekao da slabo ide...
Dapače, totalno kontra.
Ide on super, samo nema špicu!
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #70 : 19 Srpanj, 2008, 14:12:52 »
Ne moze on ni ic ko ovi sa vodenim hladenjem ,a jos su i jaci k tome....Al bas cudno da neide brze....Mozda ti sat dobro pokazuje(ne laze) pa je to onda super!!! :dontknow:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #71 : 19 Srpanj, 2008, 14:31:09 »
Ne laže sat puno.. Kakvih 2/3 km...

I ima on snage za više... Al nema prijenosa i tu dolazi do problema... Startan je on itekako, super podnosi 2 osobe... Al velim... Nema špice!  :(
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: R50X
« Odgovori #72 : 19 Srpanj, 2008, 17:55:07 »
sa tim se slazem, a sada mene zanima, otkad sam staio polini 84 gr umjesto seriskih dobio sam malo na ubrzanju do 60kmh, ali cim predje 60 navlaci jako, jako sporo do 70 i tu stane i ni milimetra, puhao mi vjetar u prsa ili u ledja, sam ili sa jos nekim na skuteru, uhvati 60 za 100 m, a za 70 mu treba 300m skoro...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #73 : 19 Srpanj, 2008, 18:06:00 »
a sta bi ti od skoro serijskog skutera... stavi kit,slozi prijenos i ici ce.
a ovi komentari "mogo si kupit.."
e pa nije kupio, ko ni ja, i hrpa ostalih.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: R50X
« Odgovori #74 : 19 Srpanj, 2008, 18:13:12 »
a nije u tome stvar, nisam vagao serijske role koje su tezine jer nemam gdje,ali htio sam reci da je prije malo slabije vukao do 60, ali bi stala kazaljka na celeru od 70-75kmh, a sada nece da se mrdne preko 70. a rolice od 8,4gr sigurno nisu prelagane, jer mislim da sam i lakse trebao uzeti, a sada je kasno...tek kada spuh i vario stignu
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #75 : 19 Srpanj, 2008, 18:22:43 »
Ja se vozim sad na 6 grama... I lovim 70 samo tako.  :icon_biggrin:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: R50X
« Odgovori #76 : 19 Srpanj, 2008, 19:48:19 »
ma stavit cu od prijatelja sa SF2 rolice koje su 6,7gr. mislim pa cu vidjeti, ili da ih tek sa spuhom stavim, neznam ni sam
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #77 : 03 Kolovoz, 2008, 14:58:53 »
Mali update nakon nekog vremena...

U principu je tonu toga napravljeno al nemam fotić sa sobom pa nemogu slikati..  :(
Prijenos je skoro cijeli promjenjen, fali samo torque driver za komplet polini prijenos... to če sjesti kroz neko vrijeme zajedno sa dužim završnim prijenosom.  :icon_thumright:
Tonu rolica sam promjenio i za sad se vozim na kombinaciji 5.6 i 4.9 rolica nakon što sam promjenio i centralnu oprugu.
Naravno, uzeo i to od Polini-a i to plavu. 15% tvrđu.
Efekt je da mi drži okretaje stvarno konstantno kroz ubrzanje na nekih 8k rpm-a no to mi je ipak malo nisko tako da idem sutra po Malossi 5.1grama rolice.
To bi trebalo držati okretaje na nekih 8.5k kroz ubrzanje i na 9.5k u špici.  :icon_thumright:

Uz to sam promjenio ulje u kočnicama... Uzeo nekakvo Inino ulje.. dot4 oznake.
Za sad promjenio samo u prednjoj kočnici da vidim rezultate... Za sad je sve 5. Malo je mekša ručica i lakše se dozira.
Ništa posebno al čovjeka veseli imati malo više kontrole na prednjoj kočnici.

Krepala mi je i zadnja pozicija... Poanta je da se treba cijele oklope odozada rastaviti da bi se došlo do žarulje....
Sve u svemu, katastrofa od posla da bi se samo žaruljica promjenila... Popizdio sam!

I čekm 17,5 frgu. Nadam se krajem tjedna da bi i to moglo biti smontirano.... Hy Dinac!  :hello:

Trenutni setup je:

-Leovince ZX
-Polini speed control vario
-Žute opruge kvačila (kreče na 5.5k rpma)
-Polini plava centralina

-Dellorto 17.5 uskoro
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: R50X
« Odgovori #78 : 03 Kolovoz, 2008, 15:49:47 »
jel ti sad ide isto 70 ili vise,jel ima bolje ubrzanje sa centralnim...

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: R50X
« Odgovori #79 : 03 Kolovoz, 2008, 15:53:28 »
Ide 70... I ima super ubrzanje.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"