Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR-1 Pyrotherm team  (Posjeta: 143100 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #360 : 08 Srpanj, 2013, 21:27:58 »
pa ok.. meni je druženje najbitnije, sad jbš plasman, mašinu sam sklopio sebi da vozim, pa me to drži...

ima još da se šarafi... nervira me što naliva karburator još uvek, preveliki je ugao..

i želim testirati tada još različitih setupa power jet nasuprot glavne dizne, kao i prenos na nešto višljim okretajima...

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #361 : 22 Kolovoz, 2013, 11:47:54 »
Nastavljamo dalje, na red je došla zamena pneumatika... Conti twist je na mašini od 2008-e, istina je da nisu prešle ni poštenih 1000km ali mi se učinilo da me više ne slušaju... Pošto se sada već dosta različith ponuda razmatra, ja sam rešio da ovog puta poverim svoje naklonosti Tajvanskom proizvođaču Kenda.. u njihovoj ponudi sa RP-a sam pronašao dva tipa K764 Sport i K764HG Sport Hi-Grip, ja sam uzeo ove druge...

gume izgledaju ovako






kod balansiranja sam dobio 25g na prednjoj i 30g na zadnjoj felni, u prvom testu deluju odlično, mada je prerano da donosim zaključke, jednostavno oseti se razlika kao i kod svih menjanja pneumatika.. Sledi jedan serijal vožnje pa nakon toga mogu da komentarišem...

napred sam uzeo 130-60-13 , a natrag 140-60-13 iste sam imao i u conti brendu


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #362 : 22 Kolovoz, 2013, 11:51:43 »
radovi se nastavljaju, za promenu još na karburatoru i nivou goriva koji mi se poremetio od kako sam ubacio polini prirubnicu... ukratko nisam zadovoljan jer mi je preveliki ugao naginjanja, i imam osećaj da mi karburator preliva na malom gasu i nižim režimima rada kada je lonče napunjeno...

rešio sam da isečem ovaj plastični "kišobran", kojui ima zadatak da zadrži gorivo u nekoj novoformiranoj komori, kada motor izlazi u vertikalni položaj, zato su ovi TMX karburatori i predviođeni više za motocross i atv aplikacije gde ima potrebe za napajanjem goriva još jedno vreme kada je mašina na zadnjem točku pod velikim uglom.. itd...

uočio sam da je zadnja pozicija otvorenosti u granici koju ova plastika dozvoljava, reših da je isečem kako bi dobio nešto više otvoren stadijum, a time mogao podesiti na ranije zatvaranje ventil.. moj primerak više nije TMX već samo TM





evo kako sada izgleda limić koji određuje poziciju igličastog ventila... previše mi je to , čak imam i da mi u zatvorenom stadijumu gura ventil u stranu...




međutim pošto još uvek nije dovoljan spektar, a i smeta mi ovakav ugao , rešio sam da isrivim limić u obliku slova S, kako bih dobio nelinearniju krivu i nešto brže zatvaranje, a samim tim i više otvoren stadijum kada je plovak na samom dnu... za taj posao sam se poslužio sa burgijom debljine 1,5mm.. malo je pipav posao , ali može da se izvede, dobro bi bilo da imam pomoć nekoga, dve ruke nisu baš dovoljne...




proverio sam koliko se otvara plovak i kada udara u metalno lonče karburatora.. pahh nije baš za neku pohvalu, sečenjem tog kišobrana sam dobio možda 1-2mm niže.. kako god posle provere ovo je najotvorenija pozicija




a ovde je već potpuno zatvoren




iskontrolisao sam nivo goriva sa crevom spolja, i deluje da je nivo baš na ivici početka atomizera, izmerio sam i ugao karburatora koji je u neopterećenom stadijumu 44 stepena... verovatno se nešto povećava kada sednem na skut, jer tada taj deo bloka koji je ispred vešanja dobija nagib prema napred i ugao karburatora se povećava...

uspeo sam da dobijem da ne preliva, još samo da proverim da li ima dovoljno goriva kod vožnje pod punim gasom...

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #363 : 22 Kolovoz, 2013, 11:53:02 »
dalje sam rešio da ipak uradim osvetljenje sa nekim ledicama koje smo sa Pitom nakopali kao best buy dobro svetle a nije neka cifra tipa 400-500 din po komadu sa sve sočivom ugrađenim, te se prodaju kao "spot" sijalice...

kod mene je plastika baš interesntna, trebalo bi dosta krojiti i osmišljavati nosače, mada sve vreme se vodim tom mišlju da možda vazduh ovde ne bi trebao ulaziti, jer je moguće da će turbulencija vaduha koji bi ulazio na mesto farova potiskivala deo korisnog vazduha prema gore, pa pošto ja već imam odlično hlađenje rešio sam da ipak ostavim prednje staklo fara i ovde ne dovolim ulazak vazduha..





kasnije sam se poslužio tim ALU cevima koje je Pita kupio, tnx, i u njih ulaze ove ledice uz minimalno brušenje ovih alu rebara, tipa 1mm po svakom rebru...




ovako sam planirao da uradim vešanje, a da pritome sa jednim šrafom sa gornje strane mogu da podešavam visinu, a samim tim i svetlosni snop prema potrebi




izvezao sam ih paralelno i usledila je proba






zadovljan sam kako svetle, obzirom da su meni preostale one od 3200K a toplo bele, dok je Pita kod sebe ugradio 6400K one plave, i čini se da je ta frekvencija odnosno spektar nešto bolji za osvetljavanje.. Kako god, desna mi je za nijansu višlja, tako je slučajno ispalo, ali i odgovara da bolje uočim pešake, tako se i usmerivači na redovnim farovima projektuju,,.. nije neka bog zna kakva usmerenost, nisu da se sad vozi 90Kmh sa njima, ali za grad i za kraće relacije odlično svetle, reklo bi se kratko svetlo je odlično..

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #364 : 22 Kolovoz, 2013, 11:54:09 »
sada sam redukovao jednu sijalicu koju sam napred imao i ona je bila 21W slabašno je i to bilo ali sam sada sa 2A koliko troši prednja umanjio na 0,5A jer ove dve ledice troš ukupno 6W

za zadnje svetlo sam takođe imao sijalicu 5W/21W gde je 5W kontinualno radila, a 21W kada kočim kao Stop sijalica, pa eto i natrag sam rešio dam umanjim potrošnju..

imam ove led trake sa crvenim ledicama, i svaka tri segmenta imaju svoj otpor i nastavak, tako da se traka može seći i krojiti prema potrebi na svaka tri led segmenta...  pošto 1m ove trake troši 4,8W a to je za 60 ledica koliko ih je u celom metru, ja dakle imam za 6 ledica koliko planiram u poziciju 0,48W potrošnju odnosno 0,04A što je beznačajno, dok sam za Stop odlučio da postavim što više, kako bi bilo uočljivije, te sam ovde polepio dve trake celom dužinom 12 ledica gore i isto toliko dole..




izvezao sam ih paralelno i na postojeći konektor, ko zna možda će jednog dana trebati vratiti šta na fabričko, pa gledam da što manje štete napravim




evo i pozicije od 6 ledica, napajanje je tačno u centru, trebalo je samo malo oguliti silikonsku izolaciju, i žice prolaze kroz samo grlo




neki univerzalni lepak je ipak obećavajući, te samolepljive trakice su meni slabašne, pogotovo što je far malo rebrast



evo kako izgleda kada je kompletno




i evo izmerio sam struju potrošnje celog sistema, dakle pumpa, prednje ledice u faru i zadnja pozicija, kao i Koso brzinomer, i iznosi 1,3A ukupno što izlazi na oko 16,5W...




ovako bi sa 6Ah akumulatorom trebao imati autonomiju oko 4,5 sata vožnje što je značajno bolje, ranije sam sa 5Ah akumulatorom imao plafon 1,5h za vožnju...

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #365 : 26 Listopad, 2013, 11:44:41 »
Na kraju ove sezone sam odlučio da pojurim krajnju brzinu, pošto mene ipak zanima gde je ishod ovoj snazi gledajući to preko brzine..  Do sada sam vozio sa BGM 19% produženim sekundarom koji mi je doneo bukvalno 24% od starog setupa (malossi primar +14% i aprilia AC sekundar -5% u odnosu na LC) pa sam do sada dosta zadovoljan bio, ovakav je išao i na drag race, a maksimalna je bila 125Kmh sa mojom težinom u stopljenom stadijumu 124Kmh..

Ovde sam vozio sa 235 glavnom diznom, 22,5 pilot i 90 power diznom, na igli koja se nalazi na predposlednjem podignutom zarezu, i tu sam imao lagano trokiranje u početku gasa, kao i kada je mašina redovno ugrejana, što je kod mene na oko 60C. Nisam nikako zadovoljan ovom postavkom, od kako sam podesio lim na plovku u obliku slova S, nemam više nestajanja goriva, ali situacija tog laganog trokiranja mi nije dala mira..

Prvo sam rešio da ubacim još i Malossi primar te da u prenosu imam dovoljno rezerve tako da sam sada na +33% u odnosu na LC fabrički, i vozim još uvek stari overrange remen, koji se potrošio 0,3mm od fabričke postavke. Nadalje sledi opet nekoliko dana, uglavnom kada sam dovoljno raspoložen, setovanja karburatora..

Probao sam da spuštam pilotke, sa 20 radi bolje, a učinilo mi se da je sa 17,5 najbolji i ovde je osetna reakcija šrafa za ekstra vazduh koji mi je sada na 2,5 kruga otvorenosti od skroz zavrnutog stadijuma, u ranijim setupim-a sam imao i 3,5 kruga, delovanje kod ovog mikuni-ja je do 4-4,5 kruga.. Dalje sam odlučio spustiti iglu na srednji položaj i uvrnuti veću glavnu diznu,
počeo sam

sa 255 sam osetio da je na početku igle malo življi , dok na drugoj polovini malo tromiji, da bi na punom gasu bio ok,
sa 265 je na početku igle već ok, dok na drugoj polovini zaguši i štucne, ona popularna knedla pred pun otklon, i na punom gasu je malo tromiji




rešio sam napraviti dizne 240 i 245, naravno uništavam male od 140 i od 145 koje mi neće trebati, i vodim se natpisom +100
i na igli podignuti ponovo poziciju na predposlednju od skroz podignute..  i

sa 245 imam lepe rezultate, mašina se lepo javlja na svim otklonima igle, na punom gasu deluje odličan, malo bogatiji...

sa mojom težinom dođe do 120 i nabira 121 i 121,5Kmh obrtaji stoje zakovani na 13000,
dok sa lakšim vozačem već ide do 128Kmh, naravno Danijel test vozač od šoka ne zna na kojim je to obrtajima




pa ok, idemo 5 brojeva diznu dole i po potrebi još malo setovanja po rolnicama, trebalo bi mi oko 13500 - 13800 obrtaja, tu je špic isporuke snage, i mislim još malo da popustim kvačilo...

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #366 : 26 Listopad, 2013, 12:12:02 »
svaka cast,ovo jede cestu  :headbang:  :icon_thumright:

Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #367 : 28 Listopad, 2013, 13:02:29 »
hvala.. , nekada smo merili tih 128 sa starim GPS-om dok je još sa fabričkim prenosom bila, međutim nisam sad već siguran da li je mogao toliko da nabere samo sa obrtajima preko punog prenosa, ili je GPS imao interferencije.. uglavnom koristili smo deonice gde nije bilo nikakvih dalekovoda i smetnji...
da se prisetimo to je neka od ovih situacija, karburator je bio stage6 TM24,  pojačajte na 1.10s, moram negde odraditi analizu obrtaja na osnovu zvuka, čitao sam negde o tome... dakle preko 1.10 nema više prenosa,... evo snimak iz 2009-e


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #368 : 01 Veljača, 2014, 11:06:03 »
Mislio sam dolazi zima, Aprili-ja mi je u sobi, ne ona u kojoj spavam ali u jednoj do nje, radionica je oslobođena jer se uveliko radi na Tomos-ima, međutim ne da mi se...

Tik pred novu godinu Pita odluči da kupuje RX1N, i u toj euforiji pričali smo već ranije, ponudim ja njemu svoj RX1N koji na SR-ki odlično radi, i zadovoljan koristim sve funkcije, sa tom namerom da kupim sebi neki koji ima u sebi Voltmetar.. Poučen iskusvom ovog novog Koso DB02R-a koji ima u sebi i akcelerometar i sve potrebne funkcije, kao i Voltmetar (da ne dužim mnogo voltmetar je bitna sprava kada vozite mašinu koja nema punjenje) odlučim se da zamenim svoj RX1N..

Padne pogodba, Pita se izpogađao za RX1N da ga dobije po 120, i tu krenem ja da kopam, kad na moje veliko iznenađenje uočim novogodišnju akciju za Koso RS Dyno, koji je odavno već na ceni od 247e, i kojeg sam snimio još iz vremena početka SR-ke, međutim od crtanja grafikona i uporedbe isporuke snage preko memorije, prethodni-novi grafikon, nije mi se svideo jer nema neki izlaz za računar..  Pisao sam ranije o tome
Citat:
Malo mi se nije svidelo što nema neki tip porta sa kojim bih mogao parametre ili grafikon koji ovde nazivaju Dyno, da se prenesu na računar, radi bolje analize... očigledno je da u 240e to nije stalo

da ne dužim odlučih se za njega, jer je sada bio na ceni od oko 190 na Racing Planet-u i odgovara mi ta doplata.. Međutim Pita će Vam u svojoj temi već objasniti dalji tok dešavanja, Mikac je na kraju pazario RX1N i naravno morao sam da ga skinem i demontiram iako jesen još uvek traje, mašina sneg još nije dočekala i evo je u radinici ponovo...

prvo i minimalno što sam očekivao da je Koso uniformisao svoje konektore na ovim većim modelima, tada bi mogao iskoristiti već postojeći master kabel, međutim nema šanse



sledi izmena master kabela i priključka, kada već radim, onda u istom trenutku i montiram RS Dyno... kod mene se lemi i termobužirom izoluje, koristim postojeće konektore koje je fabrika planirala ukoliko se demontaža radi..




i nadolazi fini posao, kako ovaj multimetar pričvrstiti, onaj prihvat za volan što su dali meni ne odgovara za ovaj drag volan, sat je previsok i zaleganje skoro nemoguće... rešio sam da doradim već modifikovan nosač za RX1N, ali sam uspeo da se dogovorim da mi doteraju nosač za RX1N koji je montiran na Kymco devetki, a nije iskorišten tako da Mikac neće biti oštećen.. i evo






ovako već deluje ok, mogu i ugao da menjam, zglobni nosač za RX1N je super, deluje baš stabilno.. evo kako je još pričvršćen za samu kandžu volana




na moju sreću senzor je identičan kod svih Koso instrumenata pa njega nisam menjao kao i senzor za merenje temperature, i kabel za signal sa cdi-ja, to je uniformisano..




i evo radi ok,, videćemo kako se ponaša na putu... zadovoljan sam što imam i Voltmetar, za ovu funkciju grafikona ćemo se još pisati kako i šta radi, meni to još uvek deluje kao šarena laža, videćemo...


Offline mmario73

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 529
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čoka
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #369 : 02 Veljača, 2014, 10:27:36 »
Morao sam da proverim kako funkcioniše grafikon, jer mi pre neki dan nije bilo jasno kako uvek crta slične krive..

po X osi prikazuje pređene metre u mom slučaju je to fiksno 200m,
po Y osi prikazuje brzinu, najveća memorisana je kraj dijagrama

1. u prvom testu sam dao gas do 100m puta i posle toga lagano kočio...

na snimku se vidi da je maksimalna brzina manja od maksimalne memorisane, kao i da se kriva ubrzanja spušta ukoliko se mašina zaustavlja..  nakon memorisanja odmah usvaja da je tih 60km/h najveća memorisana vrednost i to je ujedno i najvišlja tačka u Y osi

2. u sledećem testu sam izvukao pun gas na 200m,

i sledeću krivu već crta preko stare memorisane, koja je manja i otvara grafikon po Y osi na meru koja je najveća u novo memorisanoj krivi ubrzanja




ok, to je ono što smo očekivali, nije šarena laža, jeste da je malo bezveze što nema da se definiše recimo maksimalna brzina po Y osi, već on dinamički otvara kraj dijagrama prema najvećoj memorisanoj brzini, ali recimo da to nije toliki problem ako pored piše koja je to vrednost...

Offline suman_aprilia

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 632
  • Spol: Muški
  • LuD zBuNjEn NoRmAlAn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Sonic
  • Moja Kaciga: Uvex
  • MojSetup: Bit ce nesto ;)
  • MojSpuh: ima ih...
Odg: Aprilia SR-1 Pyrotherm team
« Odgovori #370 : 02 Veljača, 2014, 12:58:10 »
Ljepo ljepo!sve se fino polako radi bez puno fušanja i to mi se sviđa :) ... nice sr!samo napred ;D
:aprilia: