Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner,5.str.zadnjii post....Gdje se sta nalazi?elektronika!  (Posjeta: 9301 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #40 : 22 Travanj, 2009, 12:40:27 »
nije puno.... ako nema rupa ni ništ ostavi tak kak je.... a u krajnjoj bi trebo nešto malo smanjit okretaje....
eh to je fazon...sto mi ima veliku rupu.izmedju 60 pa do krajnje....npr kad startamo ja i frend on sa sport 70 i rr....ja na startu sa 70% gasa ostavim ga sve do tih 60km/h...onda on ode..a kod mene polako nabire dalje....djabe sto sam dao full gas....kako rijesit tu rupu...jlubicasta je centralna,neznam jedno da probam sa plavom malossi....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #41 : 22 Travanj, 2009, 12:44:32 »
ja neznam...nikad nisam sipo i pitam 2 ,3 frenda...kaze samo ide destilovana..malo mi nije logicno..jer na aku pise ako se oni cepici otvore dok motor radi moze dodji do eksplozije i do isticana kiseline ..tj ode po licu i slicno...ali mene ovi konji ubjedjuju da ide samo destilovana....mislim ko je lud tu ?? sta ide u takav aku ??
istina, ja sam zabrijo krivo.  :laughing7:
al isto tako znam da sam kupovao mali kanister s kiselinom za akumulatore, i kad god je nestalo u aku, ja sam to dolio. (dvaput  :icon_biggrin:)
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #42 : 22 Travanj, 2009, 14:42:54 »
eh to je fazon...sto mi ima veliku rupu.izmedju 60 pa do krajnje....npr kad startamo ja i frend on sa sport 70 i rr....ja na startu sa 70% gasa ostavim ga sve do tih 60km/h...onda on ode..a kod mene polako nabire dalje....djabe sto sam dao full gas....kako rijesit tu rupu...jlubicasta je centralna,neznam jedno da probam sa plavom malossi....
zas nisi probao s bijelim centralnim ili serijskim pa da vidis kak ce bit ?
koje rolice imas trenutno ??

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #43 : 22 Travanj, 2009, 21:46:18 »
zas nisi probao s bijelim centralnim ili serijskim pa da vidis kak ce bit ?
koje rolice imas trenutno ??
imam 6.1 i centralni je ljubicasti..a alfa kad je mjerio ljubicasti je tu negdje sa serijskim....tj piaggio serijski je najtvrdji a 1-2% meksi od njega je plavi malossi.......ajmo ljudi kako rijesit rupu u ubraznju izmedju 60 pa do krajnje..nije to sad mala rupa...ogromna je ...motor isto koda mi se vrti u prazno ...

evo par mojih problema :
1. Rupa u ubrzanju od 60 pa nadalje...??kako rijesti??multiva+6.1rolne,kevlar,delta,ljubicasti centralni malossi....
2.Trokira kad npr kad dam gas 30% dodje do npr 60 i drzim tih 30% gasa ubi od trokiranja ...dam gas vise on ne trokira i normala sve ...evo sound clipovi kako to zvuci : http://www.speedyshare.com/732363435.html ....sta da radim po tom pitanj??
3.Posto sam ja stimo da ulja vise dobija...evo na prvoj slici sam obiljezio gdje serijski dodje ona crtica i kako sam je ja nastimo da stoji kad je motor na leru...a druga slika je kad je full gas gdje se nalazi crtica ...jel ovako ok ko na slikama ??? http://img23.imageshack.us/gal.php?g=22042009887.jpg
« Zadnja izmjena: 22 Travanj, 2009, 22:10:50 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #44 : 23 Travanj, 2009, 00:05:02 »
 :help:
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #45 : 23 Travanj, 2009, 10:23:38 »
 ???
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #46 : 23 Travanj, 2009, 10:38:58 »
a ispustio sam skroz staro skoro ...malo se zaj#bo..ali je fazon sto sad nece da povuce novo ulje..povuce ono nesto malo i to je to...nece da povuce ostatak....kad pumpam kocnciu tj kad ocu da povuce..jel zatvorim gore i posudicu i dole onu na celjusti ,onaj ko pipak...ili trebam nesto odvrnut od toga??..i jos nesto ...sta sluzi da kocnci otvrdne...meni je prosle god npr kad sam udario sa skuterom bila ok kocnica i bila je ok dok sam kuci onako u djelovima iso..ono pritisnes kocnciu ..zadnji kraj blokira i zanese se ...promijenio sam te stare plocice koje su bile istrosene i stavio Stage 6 nradnzaste nekakve...malo ih razradjivo u mjestu i ono na pocetku polako kocio...ali je fazon kad pritisnem kocnicu do kraja ..one rade kao ABS ...ne koce da blokira vec polako i postepeno :D do cega bi to moglo biti ??
ako ti kocnica nemoze zablokirat znaci da imas zraka u sistemu. Koliko god tebi lijepo bilo što imas ABS kad tad ce ti se desit da ti kocnica propadne do kraja. Ako ti nece povuci ulje dok pumpaš sa ručicom, vjerojatno su ti dobile po ušima gumice u klipiću koji pimpa ulje. Ako on dobro radi najlakše ti je otpustiti onaj dolje pipak na čeljusgi i na njega nabiti tanku cjevčicu i podići drugi kraj do ručke. Sada lagano pumpaš ulje i dosipaš u posudicu skroz dok ti ulje i toj cjevčici koju si nabio dođe do ručke a da u cjevčici nema zraka. Tako ja radim jer sam tako najsigurniji da nemam zraka u sustavu. Na kraju samo zategneš pipak na čeljusti, doliješ ulja do mjerice i zatvoriš posudicu.

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #47 : 23 Travanj, 2009, 23:09:43 »
jesi probao s lakšim rolinama, 4.3 grama, ja sam imao setup multivar 4.3, malossi sport 70, malossi replica auspuh, standardno kavčilo s žutim šušticama za piaggio(najtvrđe) i sad mjenjao sam centralne malossi plavi, polini plavi malossi zeleni mi je bio najbolji. ja bi na tvom mjestu probao staviti lakše roline, jer ima li on rupu pa kasnije opet podivlja?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #48 : 24 Travanj, 2009, 13:08:03 »
jesi probao s lakšim rolinama, 4.3 grama, ja sam imao setup multivar 4.3, malossi sport 70, malossi replica auspuh, standardno kavčilo s žutim šušticama za piaggio(najtvrđe) i sad mjenjao sam centralne malossi plavi, polini plavi malossi zeleni mi je bio najbolji. ja bi na tvom mjestu probao staviti lakše roline, jer ima li on rupu pa kasnije opet podivlja?
brate ..neznam bas za 4.3 grama ...ja mislim da bi se vrtio na 13000rpm sa tim rolnama kroz ubrzanje ....bez multivara sam imo takve rolne i vrtio se 9500 tako nesto jos zx gore.....nisam ga probo do kraja jer jos ono razradjujem ....ali kad sam bio npr na 60 i dam gas..do 70 mmi nabire full sporo ...reko bi ko serijala cista...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline rolly

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 244
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opatija
  • Moj Skuter: Gilera ST300
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #49 : 24 Travanj, 2009, 15:12:14 »
Nemože 4.3 na multivar  sa kitom još...(bar ne na piaggio)..si otkrio što te zeza?

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #50 : 24 Travanj, 2009, 15:17:27 »
Nemože 4.3 na multivar  sa kitom još...(bar ne na piaggio)..si otkrio što te zeza?
ispravak netocnog navoda  :toothy12:
moze ic 4,3g zasto ne , sve zavisi od spuha  :drunken_smilie:

al u njegovom slucaju bi to bilo previse  :toothy10:

jesi probao s lakšim rolinama, 4.3 grama, ja sam imao setup multivar 4.3, malossi sport 70, malossi replica auspuh, standardno kavčilo s žutim šušticama za piaggio(najtvrđe) i sad mjenjao sam centralne malossi plavi, polini plavi malossi zeleni mi je bio najbolji. ja bi na tvom mjestu probao staviti lakše roline, jer ima li on rupu pa kasnije opet podivlja?
tebi su bile oke mozda te 4,3g jer si imao zeleni centralni koji je najmeksi

Offline rolly

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 244
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opatija
  • Moj Skuter: Gilera ST300
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #51 : 24 Travanj, 2009, 15:20:50 »
Ma na piaggio takve gramaže se stavljaju jedino na midrace ili race,zato ne pričaj ako neznaš...na originalu se 4.3 na multivaru vrti nenormalno(u prazno) a kamoli još sa kitom?ne pričaj gluposti ako neznaš

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #52 : 24 Travanj, 2009, 15:24:16 »
Nemože 4.3 na multivar  sa kitom još...(bar ne na piaggio)..si otkrio što te zeza?
ma šta nemože? svašta se piše..ne samo od 6 mogu  :toothy10: :toothy10:.. ako ga razrađuje bolje mu je da ima teže roline, al po meni ( jer ja sam isprobao na to na sličnom setupu 4,3 gr i zeleni malossi je super kombinacija)ali ipak razlika je u auspuhu a nemogu nać koji on sad ima?
i znaci isto naštiman prijenos roline 4,3 gr, zelena molossi šušta i šuštice žute, auspuh replica,na serijskom piaggio diesis, stavio neki dan skut se preporodio..
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #53 : 24 Travanj, 2009, 15:26:04 »
Ma na piaggio takve gramaže se stavljaju jedino na midrace ili race,zato ne pričaj ako neznaš...na originalu se 4.3 na multivaru vrti nenormalno(u prazno) a kamoli još sa kitom?ne pričaj gluposti ako neznaš
sinko dragi sta da stavi roosta gore jel bi i tad te rolice bile prelagane  :icon_scratch: :laughing6: :laughing6:
kao sto sam vec rekao sve zavisi od spuha i moze ako oce stavit i 2g rolice ,njegov problem  :rock_:   :toothy11:

@vanjossi

ma pusti i rolly-a on je pokupio svu pamet svijeta ,  rolly  :hello: :hello:

« Zadnja izmjena: 24 Travanj, 2009, 15:28:20 dino_sk »

Offline rolly

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 244
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opatija
  • Moj Skuter: Gilera ST300
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #54 : 24 Travanj, 2009, 15:30:28 »
Već sam reko ti ne pričaj kad neznaš,pa nećeš na base kit stavit roosta,te tvoje hipotetske neke ideje ostavi za sebe a tu na forumu samo buniš ljude..jer neznaš i nisi nikad ni mašinu otvorio pa nemoj ni pričat nešto...ti biš stavio 4.3 pa stavi onda i probaj kako ti skut ide sa multivarom i  tom težinom(na 50ccm),osim toga da zelena šušta je najveće smeće koje sam vidio,mekša od originala takav skut nemože nikako bit naštelan...može svako stavit što ga volja al to ne znači da je skut naštelan

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #55 : 24 Travanj, 2009, 15:32:47 »
Ma na piaggio takve gramaže se stavljaju jedino na midrace ili race,zato ne pričaj ako neznaš...na originalu se 4.3 na multivaru vrti nenormalno(u prazno) a kamoli još sa kitom?ne pričaj gluposti ako neznaš
G-(N/N1) ta zagrada na kvadrat=dobijes gramažu jednog valjčića
G ti je gramaža koja ti je sad na motoru
N ti je broj okretaja na serijskom skuteru
N1 ti je broj okretaja koja se želi dobtiti
jel netko probao ovako izračunat gramazu
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #56 : 24 Travanj, 2009, 15:34:08 »
Već sam reko ti ne pričaj kad neznaš,pa nećeš na base kit stavit roosta,te tvoje hipotetske neke ideje ostavi za sebe a tu na forumu samo buniš ljude..jer neznaš i nisi nikad ni mašinu otvorio pa nemoj ni pričat nešto...ti biš stavio 4.3 pa stavi onda i probaj kako ti skut ide sa multivarom i  tom težinom(na 50ccm),osim toga da zelena šušta je najveće smeće koje sam vidio,mekša od originala takav skut nemože nikako bit naštelan...može svako stavit što ga volja al to ne znači da je skut naštelan
zar ovo donekle nije isto   :drunken_smilie:

zelena šusta i 4,3g rolice i npr. serijska koja je tvrđa i 6g

a po tvom je skuter nastalan s ovom serijskom i 6g al ne i s zelenom i 4,3  ::)

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #57 : 24 Travanj, 2009, 15:38:33 »
Već sam reko ti ne pričaj kad neznaš,pa nećeš na base kit stavit roosta,te tvoje hipotetske neke ideje ostavi za sebe a tu na forumu samo buniš ljude..jer neznaš i nisi nikad ni mašinu otvorio pa nemoj ni pričat nešto...ti biš stavio 4.3 pa stavi onda i probaj kako ti skut ide sa multivarom i  tom težinom(na 50ccm),osim toga da zelena šušta je najveće smeće koje sam vidio,mekša od originala takav skut nemože nikako bit naštelan...može svako stavit što ga volja al to ne znači da je skut naštelan
evo snimam filimic da dokazem i razmontiram ti kvačilo i variomat da vidis sta je ustimano..ovaj jedino nema multivar ima original variomat.. samo ti znas ustimat skut, daj ne baljezgaj isprobo sam masu toga i znam šta pričam..
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline rolly

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 244
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opatija
  • Moj Skuter: Gilera ST300
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #58 : 24 Travanj, 2009, 15:40:40 »
evo snimam filimic da dokazem i razmontiram ti kvačilo i variomat da vidis sta je ustimano..ovaj jedino nema multivar ima original variomat.. samo ti znas ustimat skut, daj ne baljezgaj isprobo sam masu toga i znam šta pričam..
ima original variomat i 4.3 rolice?to je sasvim druga priča u odnosu na malossi vario i 4.3 rolice

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #59 : 24 Travanj, 2009, 15:52:02 »
da razjasnimo: koji setpup ima on sad trenutno?
"na koliko bi sa sa sport 70,yasuni r,S6 hpc...multivar,kevlar ,delta,rolne 6.1 ..opruge na delti crvene najmeksi polozaj...na koliko bi se trebo vrtit takava masina ?? kod mene kad sam probavo bezze jednom dao gas kroz ubrzanje nekih 10300-10400 rpm...nesto mi to previse"
jel to ovaj?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak