Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner,5.str.zadnjii post....Gdje se sta nalazi?elektronika!  (Posjeta: 9304 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #20 : 20 Travanj, 2009, 21:26:27 »
Meni je skuter radio na leru i kada bi dao gas se zagasio... od kada sam promjenio svjecicu normalo radi :dancee:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #21 : 21 Travanj, 2009, 16:02:08 »
imam pitanj jedno...na koliko bi sa sa sport 70,yasuni r,S6 hpc...multivar,kevlar ,delta,rolne 6.1 ..opruge na delti crvene najmeksi polozaj...na koliko bi se trebo vrtit takava masina ?? kod mene kad sam probavo bezze jednom dao gas kroz ubrzanje nekih 10300-10400 rpm...nesto mi to previse....stim da je to do 70 km/h dalje nisam iso....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #22 : 21 Travanj, 2009, 18:35:07 »
pusti ti sad okretaje, jesi upalio ?? :sad1:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #23 : 21 Travanj, 2009, 19:52:14 »
evo upalio ga malo prije...skino staru svjecicu ...probo sa onom starom od prije NGK Br9es i radi motor ok ..vozo se pola sata sve ok...ajde sacekam da se ohladi malo ...ocistim onu iridum ..nastimam zazor na 0.50..stavim je i zagrijem motor vozam se pola sata radi sad i snjom sve super.....neznam lud sam..uglavnom radi i pali motor sve ok...ali mi se desavaju drugi problemi...akumlator mi je crko izgleda skroz...okrenem kontakt ono ni da se display upali...spojim od auta aku i upalim...mali i dalje prikopcan...motor radi jedno minut ...ali pocne onda svjetlit od ulja lampica i nestane sve sa diaplaya i obratji ostanu gdje su zadni put bili npr na 3000 tu i stoje...motor mozes vozit..i sve..ima svjetla sve...sad jel ne puni aku tj ne radi punjenje ili je aku crko....a sigurno je aku jer kad mi je motor stojo 3-4 mjeseca onako aku je bio istekan i kad sam ga spojio nikakvog zivota..malo ga stavio na motor i napunio se tek toliko...falilo mu vode unutra i ja dodam malo destilovane do normalnog lvl i eto napunio se tek toliko da motor moze jednom upalit...i prekuce ga ispraznio verglajuci do kraja danas nikakvog zivota..vise se ni napunit ne moze....pitanje cim se puni aku standardni gilerin ??? samo destilovanom ili i kiselina kakva treba ???i jos jedna stvar...gledam ulje u kocnicama nikad mjenjano ma ono je nesto prljavo crno i adje reko da zamjenim ..vidim kod buraza u autu ima pola litre selenia dot 4 break fluid ....syntetica...ajde reko da zamjenim i skino sam aj casicu onu tj poklopac...i odvrno dole na celjusti ima ko ona gumen kapica skine se i odvrne saraf isto kao na glavi motora piaggio kad se odzracuje i pumpam ja kocnciu da izbaci staro ulje i ostalo je malo i ajde uspem ja ovog novog do pola casice i pumpam ja pumpam ...ode ono staro ulje i povuce novo ...ali nece da otvrdne kocnica ..pokusao sam i zavrnut sve pa onda ali nikako da otvrdne ....imam osjecaj da ona pumpica slabo pumpa ...mozel neko objasnit kako tacno se zamjenjuje ulje u kocnici da vidim jeam li gdje pogrijesio...hvala ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #24 : 21 Travanj, 2009, 19:55:56 »
Znaci svijecica nije mokra? Probaj sa manjom diznom kada trokira.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #25 : 21 Travanj, 2009, 20:12:32 »
Znaci svijecica nije mokra? Probaj sa manjom diznom kada trokira.
nije mokra ali kako god karb ja nastimo ona je crna onako ...moram probat sa manjom diznom obavezno...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #26 : 21 Travanj, 2009, 20:14:14 »
nije mokra ali kako god karb ja nastimo ona je crna onako ...moram probat sa manjom diznom obavezno...

sliku nemas?

Smanji diznu svakako.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #27 : 21 Travanj, 2009, 20:15:43 »
sliku nemas?

Smanji diznu svakako.
nemam jbg...nego sta ti mislis da uzmem obicnu svjecicu NGK br9es ona obicna i da na njoj nastimam lijepo koju diznu i karb lijepo i da onda tek stavim iridumku ....jer dok ja to sve ustelam ova iridumka ce otic ....ocito je pre osjetljvia na pre bogate smjese i ulje islicno...ili da ostavim iridum pa da na njoj stelam ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #28 : 21 Travanj, 2009, 20:23:27 »
nemam jbg...nego sta ti mislis da uzmem obicnu svjecicu NGK br9es ona obicna i da na njoj nastimam lijepo koju diznu i karb lijepo i da onda tek stavim iridumku ....jer dok ja to sve ustelam ova iridumka ce otic ....ocito je pre osjetljvia na pre bogate smjese i ulje islicno...ili da ostavim iridum pa da na njoj stelam ??
inace se prvo stavlja obicna svijecica.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #29 : 21 Travanj, 2009, 20:35:40 »
ja nikad nisam cuo da se sipa destiliranu u aku, mozda sam malo zaostao po tom pitanju.  :toothy12:

ja obicno uvijek sipam onu kiselinu za akumulatore, ne znam kako se zove ali trebala bi bit u svakoj pordavnici autodijelova.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #30 : 21 Travanj, 2009, 20:42:54 »
ja nikad nisam cuo da se sipa destiliranu u aku, mozda sam malo zaostao po tom pitanju.  :toothy12:

ja obicno uvijek sipam onu kiselinu za akumulatore, ne znam kako se zove ali trebala bi bit u svakoj pordavnici autodijelova.
ja neznam...nikad nisam sipo i pitam 2 ,3 frenda...kaze samo ide destilovana..malo mi nije logicno..jer na aku pise ako se oni cepici otvore dok motor radi moze dodji do eksplozije i do isticana kiseline ..tj ode po licu i slicno...ali mene ovi konji ubjedjuju da ide samo destilovana....mislim ko je lud tu ?? sta ide u takav aku ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #31 : 21 Travanj, 2009, 21:10:44 »
Pa destilirana ide u akumulatore.. Kiselina je već unutra i nataložena na dnu.. :icon_thumright:

Offline Disko Nindža

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG MC3
  • MojSetup: Nema
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #32 : 21 Travanj, 2009, 21:58:18 »
Stvar ti je u tome da ti voda iz akumulatora hlapi a kiselina ne. I onda ako ti padne voda ispod razine onda ta kiselina se nataloži u ploče akumulatora i oštećuje akumulator, pa treba provijeriti sa vremena na vrijeme tu razinu destilirane vode u akumulatoru i dolijati ako treba.
Sto ljudi sto ?udi, sto žena dvjesto grudi.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #33 : 21 Travanj, 2009, 23:10:10 »
na koliko rpm bi se trebo vrtit moj skut...s6 hpc,sport 70,yasuni,serijski usis polini lamelice,multivar +6.1,delta +crveni federcici najmeksi polozaj..kevlar....koliko bi trebo da se vrti u krajnjoj otprilike i kroz ubrzanje koliko...meni se kroz ubrzanje vrti oko 10300..nesto mi to puno...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #34 : 21 Travanj, 2009, 23:25:02 »
nije puno.... ako nema rupa ni ništ ostavi tak kak je.... a u krajnjoj bi trebo nešto malo smanjit okretaje....

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #35 : 21 Travanj, 2009, 23:25:10 »
daj ti provjeri osigurace na skuteru... Izmjeri napon na akumulatoru pa onda vidi je li se uopce isplati puniti...
Kolika ti je ler diza?
Nevalja niti previse ulja u masini jer se onda stvara trenje u ulju, ulje ti ne izgara potpuno, napravis samo sranje...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #36 : 22 Travanj, 2009, 00:24:02 »
kada si mjenjo ulje, jesi staro skroz ispustio pa tek onda ulio novo ili? jer ti je onda zraka povukao i moraš malo više ulja provest kroz sistem...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #37 : 22 Travanj, 2009, 01:16:50 »
na koliko rpm bi se trebo vrtit moj skut...s6 hpc,sport 70,yasuni,serijski usis polini lamelice,multivar +6.1,delta +crveni federcici najmeksi polozaj..kevlar....koliko bi trebo da se vrti u krajnjoj otprilike i kroz ubrzanje koliko...meni se kroz ubrzanje vrti oko 10300..nesto mi to puno...

tako nekako

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #38 : 22 Travanj, 2009, 12:34:58 »
daj ti provjeri osigurace na skuteru... Izmjeri napon na akumulatoru pa onda vidi je li se uopce isplati puniti...
Kolika ti je ler diza?
Nevalja niti previse ulja u masini jer se onda stvara trenje u ulju, ulje ti ne izgara potpuno, napravis samo sranje...
osiguraci su ok..pregledo sam ih...danas cu izmjerit napon na aku ...a ler dizna mi je serijska jbg nisam ni gledo koja je pitat cu slowridera on ima isti karb pa valjda zna..da je ponovo svoj ne skidam...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #39 : 22 Travanj, 2009, 12:38:19 »
kada si mjenjo ulje, jesi staro skroz ispustio pa tek onda ulio novo ili? jer ti je onda zraka povukao i moraš malo više ulja provest kroz sistem...
a ispustio sam skroz staro skoro ...malo se zaj#bo..ali je fazon sto sad nece da povuce novo ulje..povuce ono nesto malo i to je to...nece da povuce ostatak....kad pumpam kocnciu tj kad ocu da povuce..jel zatvorim gore i posudicu i dole onu na celjusti ,onaj ko pipak...ili trebam nesto odvrnut od toga??..i jos nesto ...sta sluzi da kocnci otvrdne...meni je prosle god npr kad sam udario sa skuterom bila ok kocnica i bila je ok dok sam kuci onako u djelovima iso..ono pritisnes kocnciu ..zadnji kraj blokira i zanese se ...promijenio sam te stare plocice koje su bile istrosene i stavio Stage 6 nradnzaste nekakve...malo ih razradjivo u mjestu i ono na pocetku polako kocio...ali je fazon kad pritisnem kocnicu do kraja ..one rade kao ABS ...ne koce da blokira vec polako i postepeno :D do cega bi to moglo biti ??
« Zadnja izmjena: 22 Travanj, 2009, 12:43:41 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!