Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner,5.str.zadnjii post....Gdje se sta nalazi?elektronika!  (Posjeta: 8961 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
..sorry na dugom postu ali lud sam jbg vise pa molio bi da odvojite 5 min vremena da probamo rijesit ovaj moj problem.....Ovako...sklopio sam prekuce motor i ono usliko slika..poslije cu u projektu postavit...tok sam ga sklapo odradio je po mozda jedno 15 minuta na leru tj dok ne dodje do radne temp i tako jedno 5-6 puta u par dana..uljna pumpa pojacana da daje vise ulja..dodano u benzin ulja...usuo kroz usis malo odzgo i kad sam sastavljo cilindar isto malo unutra ...uglavnom sve suepr radi ono ok...juce ajde reko lijepo vrijeme malo da se vozam...dosad samo radio na leru i pokusavo na parkningu nekih 200 m onako polako da ga razradim..gore dole..stisno ga jednom samo da vidim kako povuce...i eto juce lijepo vrijeme ...cijeli dan se skoro vozo ono...lagano 50-60km/h...nekih 40% gasa mozda...i ajde stisnema ga mozda jedno 2 puta pred kraj dana do 80% gasa tek toliko da vidim i ok je sve...doso kuci navece..ajde reko da vidim svjecicu..svjecica je onako tamno smedja...mal i crne ima..ajde reko previse goriva jer je dizna 82...a imam par frendova slicni setupi svi voze na diznama 75-78....ajde reko da stavim 80...jer mi trokira i na minimalnim otvorima gasa ..pokuso nastimat nemoze..kad nastimas da ne trokira do 3/4 gasa onda obratji spadaju polako..tj kad stanes drze se visoko jedno 20 sek i onda padnu..i obrnuto ako nastimam da su oni ok ..onda trokira..preko pola gasa je ok sve...stavim ja diznu 80,mal postelam karb..polako zagrijem 10 min jedno...krenem prvih 2 -3 km polako...pojacam gas mozda na pola poslije 5km i vidim ja manje trokira na min otovrima gasa i ajde reko ok ej to...reko da se vratim sad kuci..kreno ja kuci...trubi iza mene lik jer idem 50 i ja stisnem gas onako mal vise ...do jedno 80%motor jednostavno kao da gubi gorivo...znaci krene pa kao da nestane goriva samo sjecne i izgubi gas i sve tako...krene ,stane i sve tako...ispod 50% gasa je ok....i ja nastavim kuci tako 30na sat polako...kad poce i na tako malim brzinama isto..nece motor da ide ,samo stuca nesto...ajde reko premala dizna..stanem ja ..zamjenim onako pored puta diznu staru 82...karb vratim kak je prije bio jer sam zabiljezio sebi....ma kakvi opet isto..kreno kuci i ok je dok ej hladaniji mal cim mal se zagrije poslije 1km,2...isto stuca...i na kraju sve gore i gore inikako nece sa mjesta...znaci das gas on krene i samo odjednom koda si ga ostavio bez goriva,pa opet dodo malo i sve tako...ugasis sacekas 10 min..sve opet ok...donekle...doso kuci ajde skinem i karb..pogledam da ne uvlaci gdje fals zrak,svjecicu pregledam,iskra ok ...sajlu od uljne pumpe ok ...dobiva ulje...vodena radi...sve super ...znaci uglavnom problem mi se poceo desavat kad sam stavio diznu 80 i poslije par km..mozda 3-4 km...i ajde sve ja ponovo stegnem lijepo postavim..dizna 82...sad motor nece ni da upali :S ..setup je Yasuni R,Sport 70,S6 Hpc,usis serijski sa polini lamelicama 0.35,...ovo oko prenosa nije bitno ...jer je tu sve ok ....sta vi mislite po vasem misljenju sta bi moglo biti ? :S jedino sto nisam pogledo je lamelice ....ali ne vjerujem da su se raspale nakon 50Km voznje max....nisam ga jos otvaro ...da pogledam detaljno..reko da prvo cujem vasa misljenja...meni sto pada na pamet jeste da je nekako nesto upalo u karb kad sam mjenjo diznu...ili lamelice da su otisle .....onako sam gledo cisto da vidim kompresiju ima kako treba sve je ok ovako...ne vjerujem da je unutra sta...jedino da na pomnem kad je poceo da sjecka to...imo je nekakav cudan zvuk...tj promjeni zvuk kad pocne da sjecka tako...nemogu opisat zvuk ali je full cudan .. isto ko kad puse jak vjetar pa se zacuje na trenutke ono huuuuuu ....kako drugcije da opisem hehe :D
« Zadnja izmjena: 26 Travanj, 2009, 19:47:27 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #1 : 20 Travanj, 2009, 17:14:55 »
jesi probo svječicu zamjenit? koju imaš?
semerinzi?
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #2 : 20 Travanj, 2009, 17:15:42 »
jeli svjecica ok, ne boja, nego jeli radi kako treba, obicno kada svjecica neradi, usred voznje nestane gas, pa se nemoze upaliti prije nego se motor ohladi

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #3 : 20 Travanj, 2009, 17:19:31 »
daj snimi filmic sa problemom ;) 10 ljudi na 10 nacina opisuje isti problem (najlakse ce se vidjeti na filmicu)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #4 : 20 Travanj, 2009, 17:19:38 »
karburator je u pitanju sto posto... nestaje ti goriva na trenutke a vjerojatno je uzrok tome plovak koji zatvara dovod goriva kada ga je dosta u čašici.... e sad neznam šta si mogo zeznut oko toga dolje...

Offline Hinjavac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Capljina/Metkovic/Zagreb
  • Moj Skuter: VXR
  • MojSetup: Malossi:tork,multivar,delta,belt i filteri oba dovoljno za sad
  • MojSpuh: Serdarevi?
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #5 : 20 Travanj, 2009, 17:25:41 »
kao što je brla rekao lako moguće plovak, ali prije sve rastavi karb u komade i ostavi nek se safta u benzinu preko noći da se totalno sve iz njega ispere. I sve dizne koje imas ostavi sa njim da mozes kasnje lakse probat. Nevjerujem da ga jebe svjecica jer koliko sam procitao gore na pocetku je motor isao normalno dok nije promijenio diznu.(dok je mjenjao diznu mozda je zaprljao karb)
Letio sam i sa trosovincem a ne sa 2 tocka.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #6 : 20 Travanj, 2009, 17:27:52 »
a svjecica valjda radi ok...probo sam onako baca mi ok iskru....svjecica je NGK BR9EIX ..ne vjrujem da bi iridumka otisla poslije 50 Km...mada nikad se nezna ...sutra kad ufatim vremena cu snimit filimic kako motor radi i sve ..tj ako ga uspijem upalit..juce mi je potrosio aku cijeli nije htio upalit...plovak sam gledo na karbu i zatvara mi ..kad npr pusem u onaj dio gdje ide crijevo od goriva ..ne prolazi nista..malo podignes plovak ide zrak..pustis ga on zatvori ok..sad jedino drugo sta ako nisam zezno...ali nisam nista diro ..samo diznu zamjenio :S ...semeringe sam gledo i ok mi se cine ..ne vidim i jedan da pusta .......sad mi nesto pade na pamet akd sam procito ovo sto neko rece dan ije do svjecice..i sjecam se kad je bio serijala kad mi je svjecica probila jednom ok je radio na malim brzinama ali cim dam gas isto se ovako desavalo....hmmm...sutra cu prvo probat ovo sve sto je moguce da su uzroci pa ako nije nista...onda cu filimic snimit jedan...pa ako ko mogne po snimku skontat sta je ...super ako ne ...ide masina opet na sto u rastavljanje  :sad1:
« Zadnja izmjena: 20 Travanj, 2009, 17:35:57 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline rolly

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 244
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opatija
  • Moj Skuter: Gilera ST300
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #7 : 20 Travanj, 2009, 17:42:26 »
Neće da više upali uopće?kurbla normalno i sve?pa promijeni karb posudi od nekog da vidiš dal je do toga...svjećica nije jer to je jako dobra svjećica nije do nje..

Offline Hinjavac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Capljina/Metkovic/Zagreb
  • Moj Skuter: VXR
  • MojSetup: Malossi:tork,multivar,delta,belt i filteri oba dovoljno za sad
  • MojSpuh: Serdarevi?
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #8 : 20 Travanj, 2009, 17:45:33 »
Imam neki osjećaj da će sada netko sa foruma dobacit samo

Iridium - Super Bosna
    0    -       1

Ne mora ni iridium uvijek biti dobar
Letio sam i sa trosovincem a ne sa 2 tocka.

Offline rolly

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 244
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opatija
  • Moj Skuter: Gilera ST300
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #9 : 20 Travanj, 2009, 17:58:04 »
Pa izvadiš svjećicu i vidiš dal je u banani il ne? daj ajde super bosna je od ngk iridium svjetlosnim godinama daleko

Offline Hinjavac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Capljina/Metkovic/Zagreb
  • Moj Skuter: VXR
  • MojSetup: Malossi:tork,multivar,delta,belt i filteri oba dovoljno za sad
  • MojSpuh: Serdarevi?
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #10 : 20 Travanj, 2009, 18:01:06 »
Aj ipat dhorvata šta misli o iridiumu a šta o superbosni :)
Letio sam i sa trosovincem a ne sa 2 tocka.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #11 : 20 Travanj, 2009, 18:07:47 »
Neće da više upali uopće?kurbla normalno i sve?pa promijeni karb posudi od nekog da vidiš dal je do toga...svjećica nije jer to je jako dobra svjećica nije do nje..
juce  eto nije htio upalit kad sam ponovo sve rastavio i sastavio ..mislim na airbox,karb...verglo dok aku se nije ispraznio i nije upalio....sutra cu sve probat...mada je i karb nov ...ali probat cemo sve....pa javim sta je i kako bilo....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #12 : 20 Travanj, 2009, 18:29:23 »
Ako si ga toliko verglao, isprazni benzu is čašice karba, i onda probaj upalit.

Tako meni jednom nije htio, prvo zaboravio stavit lulicu na svjecicu kad sam nesto bezveze šarafio, i kurblam ko konj i neće. Onda sam stavio lulicu, i opet nije htio, dok mu nisam ispraznio čašicu.  :confused5:

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #13 : 20 Travanj, 2009, 19:04:09 »
iridium ne voli ulje, a kolko vidim pojačo si mješavinu na uljnoj i još si sipo u rezervar...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #14 : 20 Travanj, 2009, 19:49:32 »
vjerovatno je do svjecice nesto ..ili do usisa. .kako je reko gumy iridum ne volji ulje ..i znao sam aj to prije mi je reko neko isto da dok razradjujem motor koristim obicnu..sutra cu otic kupit novu svjecicu pa prvo snjom probat...ako nije onda idemo karb rastavit ocistit da vidim jel tu sve ok...pa cemo tako polako sve dok ne bude uredu :)
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #15 : 20 Travanj, 2009, 20:00:12 »
promjeni ti svjecicu...desilo se meni isto tako..polako vozim sve super...povecam gas...trza...kao da goriva nestane.promjenio svjecku radi kao sat

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #16 : 20 Travanj, 2009, 20:10:20 »
tak je i meni bilo na proslom skuteru , koju god ja svjecicu stavio krepala je redovito nakon 3min rada , sve dok nisam super bosnu stavio  :icon_biggrin:

jel imas svjecicu od serijale onu probaj s njom , al inace se uvijek za sve simptome na 2T masinama prvo svjecica mjenja pa sve ostalo

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #17 : 20 Travanj, 2009, 20:24:53 »
ako ne bude svjecka ni karb, pogledaj lamelice jer je moguce da nisu pravilino postavljene ili da ne dihtaju ok...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #18 : 20 Travanj, 2009, 20:28:51 »
ako ne bude svjecka ni karb, pogledaj lamelice jer je moguce da nisu pravilino postavljene ili da ne dihtaju ok...
lamelice kad sam ih postavljo su mi ok izgledalo..gledo sam ..zatvaraju skroz onaj usis..tj okrenem ga i gledam prema svjetlosti..ne vidi se svjetlost..znaci da dobro zatvaraju..a kad puhnes trubi u usis trubi...sad jedino ako se nisu razletilite...sutra cu ja to sve da pregledam lijepo..krenuvsi od svjecice...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #19 : 20 Travanj, 2009, 21:09:23 »
iridumka krepa od ulja.. skutrio sam nekoliko tako  :toothy3:
prva je bila na runneru serijala slozena na novo uspano iridium zapalim radi na leru dimi ko kuga..
ostavio da radi na leru ok
das gas samo krepava skut
i na kraju je krepala

onda sam vozio na bosni (znam da je kratak navoj) i da bi nakon par km kupio obicnu i s njom se nastavio vozit.
🙈