Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner,5.str.zadnjii post....Gdje se sta nalazi?elektronika!  (Posjeta: 9076 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rolly

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 244
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opatija
  • Moj Skuter: Gilera ST300
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #60 : 24 Travanj, 2009, 15:54:16 »
da razjasnimo: koji setpup ima on sad trenutno?
"na koliko bi sa sa sport 70,yasuni r,S6 hpc...multivar,kevlar ,delta,rolne 6.1 ..opruge na delti crvene najmeksi polozaj...na koliko bi se trebo vrtit takava masina ?? kod mene kad sam probavo bezze jednom dao gas kroz ubrzanje nekih 10300-10400 rpm...nesto mi to previse"
jel to ovaj?
je to je to..i to su u redu okretaji,da stavi lakše  rolice bi se prevrtavao sto posto
« Zadnja izmjena: 25 Travanj, 2009, 11:17:55 SlowRider »

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #61 : 24 Travanj, 2009, 16:01:54 »
slazem se da su ok okretaji,al meni su rupe na motoru bile jedino kad nije bila usklađena centralna šuta i roline...jel mu nova ta šušta ljubičasta da ga ona ne zajebava?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline rolly

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 244
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opatija
  • Moj Skuter: Gilera ST300
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #62 : 24 Travanj, 2009, 16:06:29 »
Neznam koja je šušta gore trebalo bi nać u postovima al reko je sam da ga prijenos ne muči već da je do nečeg drugog,pa to dvoje je najbitnije uskladit(roline i šuštu) jer u biti piaggio nema takvih problema sa prijenosom ko minarelli i da se lako naštelat,al običnokad se ide raditi neki tuning stavljaju se tvrđe centralne al od piaggia je original centralna već dosta tvrda tako da za original i base setup se ni nemora mijenjat

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!
« Odgovori #63 : 24 Travanj, 2009, 22:41:39 »
ovako da rijesimo dilema,tj pepirku ovu iznad.....ljubicata je susa gore nova....danas sam probo stavit 4.5 grama rolnice i isto koda vozim neki midrace skuter ali sa nogarama gore pa umjestu dajem gas  :icon_biggrin: ...motor se na 50km/h sa pola gasa vrti na 11000 rpm :D tako da nista od laksi rolni....ovako rijesio sam prolem kocnica koje nisu radile i diznu stavio 80 na karb i svjecicu obicnu nastimo karb smjesa super,vratio iridum ...malo jos trokira na min otvorima gasa..ali najbolje sto sam uspijeo nastimat je sad ovako...sve drugcije malo lijevo ili desno sarafic na karbu odma jos gore..jos mi ostaje ta rupa u ubrzanju koju cu pokusat rijesit stavljanjem ili plavog ili serijskog centralnog...ako nista onda cemo bijeli probat...da vidim tek toliko...a i novo je sve..pa mozda jos nije ni sjeo remen kako treba i susta ....pa cemo vidjet za kojjih 200-300km/h...ali ovaj motor kao da je uklet pa nigdje kraju problemima evo ga novi problem::

..Prije par dana kad mi skut nije htio ici vjerovatno jer je uvlacio negdje zraka viska ili svjecica ...probo sma upalit skut i nakon par verglanja ostao bez aku...koji je stojao preko zime 3 mjeseca onako jos nije imo dovoljjnu kolicnu tecnosti u sebi ..nego bilo ispod low level..i tako ozivim ja nejga posliej te zime malo stavim na skut i sve ok...ono zavergla par puta motor i to je to..nije kao prije ali je ok..neki dan eto kad se ugasio verglo i isprazio se skroz..ajde sutra dan da probam ...ma kad das konakt nema uopste znaka zivota....spojim ga ja malo na skuter dok radi reko napunit ce se..vec sam bio dolio destilovane vode...ma kakvi poslije minut rada skutera pocne svijetlit lampica od ulja i jednostavno sat na motoru prestane radit ,kazaljka obrtaja ostane gdje zadnji put bila npr 5000 zmigavci ne rade,truba,alnaser nista...rade svijetla prednja i zadnja....ajde uzmem danas na punjac aku punio ga...stavim na motor ono ima struje sve super upali motor..ajde ugasim ja dok sam mjenjo ulje u kocnicama....poslije mozda sat i po da upalim..opet nema kontakta..uzmem istrument da izmjerim...na aku pokazuje samo 3.5V da ima...upalim motor preko drugog aku stavim svoj..prodje 15 minuta u voznji do kuce ..jer nisam radio kod kuce motor...doso kuci 1.6 V na aku ima ....nesto mi padne na pamet da vidim imal gdje kakvog kratkog spoja na motoru..uzmem skinem one klemice sa aku na motoru i na istrumentu prebacim ono cudo sto pisti....koliko se ja razumijem ako ima spoj negdje pisti..ako ne nece pistat..spojim ja istrument na klemice on pisti ko lud....koliko ja znam to je znak da iam negdje spoj jel tako ?? sad je pitanje sta se moglo odjednom desit da ima spoj i da mi izvlaci aku ??? i jel normalno da ako aku ne radi..da kad je upaljen vec skut ..da sat se ugasi odjednom poslije 30 sek rada motora,ne  rade obratji nista...da ne radi truba,zmigavci ???ili je to tako normalno??? ako jeste...kako najlakse ispitat gdje ima spoj...sta kako odakle krenut ??? imal ko kakvih prijedloga...na motoru nista nije radjeno sad da bi moglo doc do spoja..jenodstavno vozen motor dan vremena sve ok ...to se desilo sa aku skroz ispraznio se ..motor nije htio da ide kako treba jos neznam sto...i onda se to desava...da nije do cega sto daje struju..mozda zato i motor nije htio ic ...sjecko ono kao da gubi gorivo i slicno??? sta u tom slucaju da provjerim???hvala unaprijed
« Zadnja izmjena: 24 Travanj, 2009, 23:46:20 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!5.str. novi problem!Help!
« Odgovori #64 : 25 Travanj, 2009, 09:38:12 »
ajmo ljudi..ovi sto se kontaju u struju ...sad bi dobro dosli njihovi odgovori :)
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,nece da ide?!5.str. novi problem!Help!
« Odgovori #65 : 25 Travanj, 2009, 13:02:35 »
evo da ne citate sve ovo gore napisano ,,ukratko ...ako mi je aku skroz crko..kad upalim motor preko npr kurble...bil se smijelo desit poslije 30 sek ..pocne svijetlti lampica od ulja...i sat se onda ugasi skroz a obratji ostanu na trenutnoj poziciji tj kazaljka....i vise nikako zivota ne dobiva sat,truba,zmigavci..svijetla i stop radi...do cega bi to moglo bit ???
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,5.str. novi problem,Struja?Hitno!
« Odgovori #66 : 25 Travanj, 2009, 16:41:35 »
 :help:
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,5.str. novi problem,Struja?Hitno!
« Odgovori #67 : 26 Travanj, 2009, 18:03:32 »
posto niko nije nista odgovorio na ove gore postove ....nema veze snacu se sam nekako .......makar nek mi neko kaze gdje se nalazi na runneru novi model CDI ...gdje Stator...sta vec sve ima od elektronike sto se moze ispitat ,da je moguce u kratkom spoju..ili ostislo samo od sebe tj crklo...mislim da je moj problem kratkog spoja desio se neki dan ..kad sam ono vozio pa motor poceo da sjecka ..i nece da ide...kao da gubi gorivo na sekundu..mislim da je to povezano sa elektronikom...eh koji dio ako je otiso uzrokuje takvo ponasanje skutera ?? svjecica je ok ..svijetla i stop svijetlo mi normalno radi ...pa mislim da su i namotaji ok....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner,5.str.zadnjii post....Gdje se sta nalazi?elektronika!
« Odgovori #68 : 26 Travanj, 2009, 19:47:41 »
Stator = namotaji
Rotor = magnet
CDI je integriran sa bobinom u istom kucistu

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Runner,5.str.zadnjii post....Gdje se sta nalazi?elektronika!
« Odgovori #69 : 26 Travanj, 2009, 20:03:11 »
pa da ti ne valja lulica mozda ili kabel?
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,5.str.zadnjii post....Gdje se sta nalazi?elektronika!
« Odgovori #70 : 26 Travanj, 2009, 20:32:31 »
Stator = namotaji
Rotor = magnet
CDI je integriran sa bobinom u istom kucistu
a sta je ono cudo ispod zadnje plastike tj ispod repa....sivo ovako ima kao hladnjak rebrasti na njemu...magneti marelli pise ja mislim...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner,5.str.zadnjii post....Gdje se sta nalazi?elektronika!
« Odgovori #71 : 26 Travanj, 2009, 20:33:05 »
pa da ti ne valja lulica mozda ili kabel?
kako ispistat jel mi valja ili ne ??
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Runner,5.str.zadnjii post....Gdje se sta nalazi?elektronika!
« Odgovori #72 : 29 Travanj, 2009, 21:33:02 »
a sta je ono cudo ispod zadnje plastike tj ispod repa....sivo ovako ima kao hladnjak rebrasti na njemu...magneti marelli pise ja mislim...
to je regler, a ovaj zadnji tvoj post, ja bih u nekoga posudio bobinu i kabel pa probao, a ako su namotaji ok, a ne radi u redu onda bi lako moglo do kabla ili bobine biti.. meni kada tako sjecka promjenim svjecicu i sve ok bude  :icon_scratch:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Runner,5.str.zadnjii post....Gdje se sta nalazi?elektronika!
« Odgovori #73 : 30 Travanj, 2009, 12:37:27 »
Gotovo je nemoguce ispustiti antifriz bez da se zalije taj konektor ako ga ne zastitis sa necime pa ukoliko ti se to desilo, tu ti je problem. Trebas ga isprati alkoholom i dobro posusiti, a onda ga naspricati sa (vrlo malo) WD40.
Tako je barem bilo u mom slucaju kad sam prvi puta ispustao antifriz. Od onda konektor obucem u najlon i sve 5
« Zadnja izmjena: 30 Travanj, 2009, 12:40:00 3alfa3 »

Offline rolly

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 244
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opatija
  • Moj Skuter: Gilera ST300
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
Odg: Runner,5.str.zadnjii post....Gdje se sta nalazi?elektronika!
« Odgovori #74 : 30 Travanj, 2009, 14:11:37 »
Gotovo je nemoguce ispustiti antifriz bez da se zalije taj konektor ako ga ne zastitis sa necime pa ukoliko ti se to desilo, tu ti je problem. Trebas ga isprati alkoholom i dobro posusiti, a onda ga naspricati sa (vrlo malo) WD40.
Tako je barem bilo u mom slucaju kad sam prvi puta ispustao antifriz. Od onda konektor obucem u najlon i sve 5
Potpis :icon_thumright:Tako je i meni bilo prvi put kasnije sam izolirao konektor