Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sve ima a neće upaliti.  (Posjeta: 12108 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline matija0852

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: cpi
Sve ima a neće upaliti.
« : 18 Svibanj, 2014, 10:51:36 »
Pozdrav svima!

Društvo pomagajte, ovo je već na granici ludila, duhova, podzemnih voda i sl...
Već više od 8 mjeseci pokušavam složiti skuter i nejde, neće napraviti niti jedan jedini BUM,
a kamoli da upali. niti bum, niti z, s, a, ništaa... ništa... skuter je dvotaktni, CPI (na plastikama mu piše Garelli a u knjižici CPI), 50ccm,
Promjer cilindra je bio 40, ali zbog moje greške je morao na dva brušenja, te je sada promjer
41.5mm. klip novi, karike nove.
Da krenem ispočetka, kristalno mi je jasno da za rad dvotaktnog motora moraju biti ispunjena 3 uvijeta: kompresija,
iskra i te dobra smjesa.


kompresija:
cilindar je brušen, honovan, karike dobro sjedaju na oko sve sjajno. klip u DMT otvori u potpunosti
usisne i ispušni kanal. brtvu između glave i cilindra sam na tanko tanko premazao diht masom s obje strane, da sam siguran da tu nema propuštanja. brtva je bakrena, ali je ionako nevažno. između bloka i cilindra je klingerit koje ne zatvara
preljevne kanale, lijepo sjedi na bloku motora, na oko također sjajno.
jedan od prije problema je ausdrajsan navoj od sviječice, stavljen heilcoil, također sa diht masom i bakrenom
podloškom zategnut te sigurno dihta.
Iskra:
promijenio sam komplet CDI, bobinu, kabel lulicu sviječicu, te je iskra postojana i u dobrom trenutku-GMT, vratio sam sve staro jer se nije pokazalo da je išta drugačije ili bolje.
provjerio sam još 3 puta da se pickup nije odšerafio, da je kajla gdje treba biti i sve je na svom mjestu.
u prilogi je video gdje se vidi iskra i klip te mislim da je u dobrom trenutku. bobina je bila na ispirtivanju,
te može baciti iskru na 15mm, sviječicu koju got stavim, sa bilo kojim zazorom iskra je uvijek plavo-bijele boje.
Smjesa.
tu je najviše polemike što i kako. promijenio sam lagere i semeringe, usisne lamelice-prije metalne debljina 0.18 ili 0.2mm (teško mi je na šubler na 0.02 odrediti) stavljene karbonske- 0.24mm. lijepo sjede,nema zazora, nema svjetlosti s druge strane. mislim da nema tu problema. kad stavim vrećicu na usis frgazera vrečica samo ulazi, znači da
lamelice dobro obavljaju posao.
semerine sam ispitao na više načina.
jedan je da sam začepio auspuh sa uradi-sam brtvom, te nalio dizela kroz otvor na bloku, te ostavio nekoliko sati. nigdje nije procurio, nije se nivo smanjio, nigdje nije masno, niti oko spoja glava-cilindar, cilindar-blok, a niti oko semeringa. na ovaj način sam davno prije otkrio da semenizi ne valjaju te sam ih mijenajo, skupa s njima i ležajeve.
drugi način je da sam na prirubnicu stavio komad sa nepovratnim ventilom, također začepio auspuh te napumpao 2,1bar. držalo je otprilike 20sekundi. dalje nisam držao. time čvrsto stojim iza toga da prirubnica i semeringi dihtaju.
karburator je Mikuni, na njemu je ugravirano japan, dali je ili nije neznam. ugravirana mu je i oznaka 70, te je prije bila dizna 70. brušenjem cilindra sam stavio 78 diznu. neznam ima li to veze?
takav je karb:
http://www.aliexpress.com/item-img/JOG-BWS-Japan-Mikuni-Carburetor/429652099.html

auspuh:
auspuh je onaj klasičan kao kod baotiana sa katalizatorom, ali trenutno je dolje, znam da za rad dvotaktnog je auspuh jako važan ali mislim da bi motor upaio može i bez njega. probao sam i da začeppim na par načina ispuh ali ni tako nije uaplio. e sad zašto sam maknuo auspuih. zato što nakon nekoliko kurblanja počne curiti na spoju njega i cilindra gorivo. npr 10-ak kurblanja. zato nemam auspuh da vidim što se dešava.
klip je oktenut na dobro stranu (prozori prema usisu), a najveći je problem to što sviječica nije mokra. nije suha, ali nije mokra da bi sve kapalo s nje. sitno je mokra onako kao da lagano pljunem na nju. a mislim da nakon 10 kurblanja bi trebala bit više mokra ili?
ja više neznam što da radim, gledam, ispitujem...

tu tražim vašu pomoć. htio bi da predložite što bi moglo biti, te bi vas čvrsto molio da ako predlažete da neki
dio promijenim da uz to kažete i razlog zašto da mijenjam taj dio. u suprotnom ću kupiti 99% drugog skutera.

Offline matija0852

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: cpi
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #1 : 18 Svibanj, 2014, 10:56:26 »
Tu se vidi kako lamelice otvaraju. jel to doboro ili premalo?
ž

ovvdje se vidi iskra i klip. inače ima iskru na svaku okretaj ali sam pokušavao što sporije kurblati da
klip ide sporije pa se zato čini da nema iskre nekad. ali ima u svakom okretaju.


ovdje se vidi kako kad klip ide dolje, što se dešava u karteru.


htio sam još nadodati da nakon 10 kurblanja mi iz spoja ausopuh- cilindar počne curiti gorivo van, a u kompresionom prostoru ništa skoro nema benzina.
ruku na srce ja neznam koliko bi i trebalo imati u kompresionom, koliko jako bi svejčica trebala biti mokra itd. ali činjenica je da mi radilica počne plivati u benzinu nakon nbekog vremena...

Molim vas pomoć! bilo kakav savjet prijedlog  :dontknow:

Offline Johnny iber

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1446
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: je u dijelovima
  • Moja Kaciga: kapa glavu cuva
  • MojSetup: naturpijan tupom turpijom
  • MojSpuh: pofarban
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #2 : 18 Svibanj, 2014, 11:15:30 »
Čujem da škripi nešto dok kurblaš, reci dal se kurbla dobro vraca da nebi stekala slucajno, imao sam slucaj na runneru da se kurbla nije dobro vracala i onaj zupčanik unutra je štekao i nikako nisam mogao upalit, dok sam to ocistio i podmazo sve bilo oke
Ubit cu se ladno jos ovoga sata jer u kladioni ostade mi plata

Offline matija0852

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: cpi
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #3 : 18 Svibanj, 2014, 11:32:31 »
kurbla se vraća lijepo gore, tu je sve ok. malo su joj potrošeni zubi, jbg nakurblao sam se koliko neki u životnom vijeku toliko ne kurblaju... da se čudim da još to radi.
a hm, škripanje, pa nisam ništa čudno primjetio. vraća se dobro.

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #4 : 18 Svibanj, 2014, 11:58:56 »
jesi probao ubacit malo benzine u karburator na usis?
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #5 : 18 Svibanj, 2014, 12:48:38 »
skidaj sve dolje
izvadi kariku i klip

stavi kariku skroz dolje s klipom ju stavi ispod auspuha izmjeri zazor na kariki
stavi ju iznad auspuha i izmjri zazor i tako do vrha
ako ti je zazor iznad 1mm ni nece upalit ili ako ti zazor varira onda ce ti pojesti kariku u jako kratkom roku

isto radis s klipom, mjeri kolka je tolerancija na cilindru dok stavis klip
meni to zvuci na nepropisno busen cilindar nista drugo
i vrati original 68 diznu u fergazer
« Zadnja izmjena: 18 Svibanj, 2014, 12:51:58 JogFromYamaha »

Offline matija0852

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: cpi
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #6 : 18 Svibanj, 2014, 13:10:24 »
jesi probao ubacit malo benzine u karburator na usis?

Probao, 0 bodova... nekad više benzina, nekad manje. al ni jednom ništa.
benzin sam mijenjao, jer sam polagao nade da je star benzin, ali ni to nije urodilo plodom. mješavina je 3%.
valjda nije previše.

Offline matija0852

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: cpi
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #7 : 18 Svibanj, 2014, 13:12:18 »
skidaj sve dolje
izvadi kariku i klip

stavi kariku skroz dolje s klipom ju stavi ispod auspuha izmjeri zazor na kariki
stavi ju iznad auspuha i izmjri zazor i tako do vrha
ako ti je zazor iznad 1mm ni nece upalit ili ako ti zazor varira onda ce ti pojesti kariku u jako kratkom roku

isto radis s klipom, mjeri kolka je tolerancija na cilindru dok stavis klip
meni to zvuci na nepropisno busen cilindar nista drugo
i vrati original 68 diznu u fergazer

Može probati ću kak stoji karika pa javim.
a molim te, možeš mi opisat kak da klip izmjerim u odnosu na cilinar. isto sa listićima (špijunima)?

dizna je bila 70, na nju misliš da vratim?

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #8 : 18 Svibanj, 2014, 13:52:23 »
dali je klip odgovarajući,zatvara li ispuh u GMT

Offline matija0852

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: cpi
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #9 : 18 Svibanj, 2014, 14:02:04 »
da, zatvara ispuh! i ja sam mislio da je to problem, ali zatvara ga...

u vezi zazora karika.

skroz na dnu cilindra, malo ispod ispuha, iznad ispuha, na sredini kompresionog prostora, na vrhu cilindra, svugdje je razmak 0.35mm.
nigdje ne ulazi sa više ili manje lufta špijun. točno 0.35.


Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #10 : 18 Svibanj, 2014, 14:08:33 »
onda je zazor karika ok

ajd ti stavi orginal diznu nutra i bez filtera zraka ga kurblaj al ostavi otvorenu masinu pol sata da se sve posusi jer si ga zalijao vec

Offline fortumo33

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSetup: Malossi sport 70, Malossi multivar, Malossi Delta system...
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #11 : 18 Svibanj, 2014, 15:57:13 »
Evo ti moje iskustvo s tim paljenjem.

Stastavio sam motor, kit malossi sport, komplet prenos malossi, nova radilica semerinzi i lezajevi. Znaci sve je novo novcato. Ja prvo provjerim da li ima iskre i vidim da ima, zatim sve stastavim i kurblaj ko budala nece ni da se javi, a kamo li da upali. Probavao stavljati benzin direktno i nista, opet sve provjerio 10 puta i opet nista. I skinem ja usisne lamelice i vidim da je unutra sve puno benzina i ostavim motor 20min i dodem i iskurblam ga. zatim stavim usisne lamelice i prirubnicu, ali nisam stavljao karburator. Koji sam ja peh ja sam dosao i zakurblao jednom motor samo da vidim da li sve sve uredu  :sad1: . I upali mi motor i pce raditi na visokim okretajima, ali nikako da se ugasi  :o . A uopste nema karburatoru na njemu. Ja nekako sto prije dodem i ugasim ga na kljuc sav iznerviran jer sam mislio da ce mi zaribati jer ipak nov nit novo sve i nisu jos karike sjele kako treba. Ja vratim karburator i opet kurblaj nece da upali nema sanse. I skinem ja usisne lamelice i izvrnem sviejcicu i kurblao sam ga dobrih 10min da izbaci svu smjesu i gorivo sto je bilo u bloku. nakon toga sve sastavim i upali motor iz prve i radi ko sat. Mozda ti je jednostavno presaugao jer si ga predugo kurblao.
Malossi sport ported, Delta, Multivar, Yasuni r, Malossi RHQ, Kevlar, NKG iridium, Pirelli Diablo.

Maximalna brzina GPS: 110

Offline matija0852

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: cpi
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #12 : 18 Svibanj, 2014, 16:08:08 »
Evo ti moje iskustvo s tim paljenjem.

Stastavio sam motor, kit malossi sport, komplet prenos malossi, nova radilica semerinzi i lezajevi. Znaci sve je novo novcato. Ja prvo provjerim da li ima iskre i vidim da ima, zatim sve stastavim i kurblaj ko budala nece ni da se javi, a kamo li da upali. Probavao stavljati benzin direktno i nista, opet sve provjerio 10 puta i opet nista. I skinem ja usisne lamelice i vidim da je unutra sve puno benzina i ostavim motor 20min i dodem i iskurblam ga. zatim stavim usisne lamelice i prirubnicu, ali nisam stavljao karburator. Koji sam ja peh ja sam dosao i zakurblao jednom motor samo da vidim da li sve sve uredu  :sad1: . I upali mi motor i pce raditi na visokim okretajima, ali nikako da se ugasi  :o . A uopste nema karburatoru na njemu. Ja nekako sto prije dodem i ugasim ga na kljuc sav iznerviran jer sam mislio da ce mi zaribati jer ipak nov nit novo sve i nisu jos karike sjele kako treba. Ja vratim karburator i opet kurblaj nece da upali nema sanse. I skinem ja usisne lamelice i izvrnem sviejcicu i kurblao sam ga dobrih 10min da izbaci svu smjesu i gorivo sto je bilo u bloku. nakon toga sve sastavim i upali motor iz prve i radi ko sat. Mozda ti je jednostavno presaugao jer si ga predugo kurblao.


hahah, uglavnom je jaaako jako slična sitacija kod mene, zapravo skoro ista. radilica je puna benzina, (svako malo to sa kompresorom ispušem) ali nikako da taj benzin ne pređe prelivne kanale.



Offline matija0852

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: cpi
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #13 : 18 Svibanj, 2014, 16:13:29 »
onda je zazor karika ok

ajd ti stavi orginal diznu nutra i bez filtera zraka ga kurblaj al ostavi otvorenu masinu pol sata da se sve posusi jer si ga zalijao vec

probavam i sad filterom i bez njega i ništa.
stavio sam orginal diznu, jok...

imam dva pitanja.
kako da testiram usisne lamele. one su nove, ali ja kad njih učvstim na kučište, one sitno zjevnu... i kako got da ih okrenem
one malo zjevnu. dok metalne nisu... metalne više imaju trbuh, ali nevidiljiv, svijetlo nejde kroz njih, dok kroz karbonske
malo ide... hm... ?  :icon_scratch:

i kako znat baca li karb. kapljice ili maglu. ja kad s kompresorom prođem, on baca maglu, ali dok kurblam nije to takav potlak kao sa
kompresorom... imate li ideje. :icon_scratch:


ali mislim da je problem što i dalje benzin, odnosno smjesa nejde u prelivne, odnosno kroz njih.


još jedno piutanje. koja je svrha mijenjanja dizni kad bi on trebao paliti bez (ili sa malo gasa) kada je za smejsu zadužen serafić i igla?

Offline fortumo33

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power DD
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSetup: Malossi sport 70, Malossi multivar, Malossi Delta system...
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #14 : 18 Svibanj, 2014, 20:34:46 »
onda je zazor karika ok

ajd ti stavi orginal diznu nutra i bez filtera zraka ga kurblaj al ostavi otvorenu masinu pol sata da se sve posusi jer si ga zalijao vec

probavam i sad filterom i bez njega i ništa.
stavio sam orginal diznu, jok...

imam dva pitanja.
kako da testiram usisne lamele. one su nove, ali ja kad njih učvstim na kučište, one sitno zjevnu... i kako got da ih okrenem
one malo zjevnu. dok metalne nisu... metalne više imaju trbuh, ali nevidiljiv, svijetlo nejde kroz njih, dok kroz karbonske
malo ide... hm... ?  :icon_scratch:

i kako znat baca li karb. kapljice ili maglu. ja kad s kompresorom prođem, on baca maglu, ali dok kurblam nije to takav potlak kao sa
kompresorom... imate li ideje. :icon_scratch:


ali mislim da je problem što i dalje benzin, odnosno smjesa nejde u prelivne, odnosno kroz njih.


još jedno piutanje. koja je svrha mijenjanja dizni kad bi on trebao paliti bez (ili sa malo gasa) kada je za smejsu zadužen serafić i igla?

Ti kad njemu kanes benzina direktno u cilindar (kroz otvor za svijecicu) on mora opaliti barem jednom ako je sve ostalo uradu. Ti i da skines karburator on se mora javiti kada mu kanes direktno u cilindar benzina.
Malossi sport ported, Delta, Multivar, Yasuni r, Malossi RHQ, Kevlar, NKG iridium, Pirelli Diablo.

Maximalna brzina GPS: 110

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #15 : 18 Svibanj, 2014, 21:20:04 »
stavi metalne lamelice
ako zjevaju nevalja


skini tit aj cilindar dolje ispusi sve na suho
i ostavi 2 sata da se posusi sve
stavi nazad cilindar bez auspuha i s starim metalnim lamelama probaj upalit

Offline matija0852

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: cpi
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #16 : 19 Svibanj, 2014, 08:16:04 »
stavi metalne lamelice
ako zjevaju nevalja


skini tit aj cilindar dolje ispusi sve na suho
i ostavi 2 sata da se posusi sve
stavi nazad cilindar bez auspuha i s starim metalnim lamelama probaj upalit

može, probat ću pa javim ...

Hvala!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #17 : 19 Svibanj, 2014, 08:37:47 »
digni na karburatoru ler i pali bez gasa!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline šimić

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #18 : 19 Svibanj, 2014, 10:47:09 »
Dali si klip okrenuo na pravo mjesto, odnosno dali ima strelicu ili neku drugu oznaku koja se nalazi na vrhu klipa. Ako si ga zakrenuo za 180 stupnjeva neče upaliti .Ta oznaka ili strelica mora ići na ispuh.

Offline matija0852

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: cpi
Odg: Sve ima a neće upaliti.
« Odgovori #19 : 19 Svibanj, 2014, 11:08:59 »
Dali si klip okrenuo na pravo mjesto, odnosno dali ima strelicu ili neku drugu oznaku koja se nalazi na vrhu klipa. Ako si ga zakrenuo za 180 stupnjeva neče upaliti .Ta oznaka ili strelica mora ići na ispuh.

napisao sam da sam prozore klipa okrenuo prema usisu.
to mi i je bila greška zašto je morao cilindar dva puta na brušenje, jer sam naopako okrenuo klip, kairke zapele za ispuh te poderale cilindar . a sada je dobro okrenut  :icon_thumright:



u vezi lera. pa ler je malo digut. a palim i sa gasom i bez gasa. pokušavam svakak.

ima jedan mali pomak. jučer sam prtljao po usisnium lamelama i kad lamelice stavim na staklo, one su ravne.
ali kad ih montiram na kučište malo zjevnu. onda nisam stegnuo jako lamele i skuter je napracio BRUUM :D :D
to nisam čuo jako jako dugo vremena. e sada neznam kaj da napravim da te lamele lijepo legnu na kučište.

a i da vratim stare neznam koliko to ima smisla kad sam ih dosada imao gore. stavio sam lamele prije 5 dana :icon_scratch: