Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!  (Posjeta: 12044 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« : 20 Studeni, 2006, 13:26:58 »
Dragi forumaši, Vi stariji ste se sigurno načitali ovakvih pitanja i nedoumica i vjerojatno ću Vam biti malo dosadan i/ili smješan, ali ipak pomagajte,...imam trilemu... Odlučio sam kupiti skuter. Uvjeti koji su čvrsti i nepromjenjivi su:
- da skuter ima 250 ccm
- da kupujem NOVI (polovni me ne zanimaju)

Nakon puno razmišljanja, čitanja razno-raznih testova izbor mi se suzio na slijedeće modele (ovim redom):
- Gilera Nexus 250
- Yamaha X - MAX 250
- X8 250

Većinu kilometara ću odraditi vjerojatno po gradu i bližoj okolici (10-15 Km) izvan grada. S obzirom da puno vremena provodim u automobilu (60.000 Km/godišnje) ostaje mi jako malo vremena za "gušt" tako da ne vjerujem da ću skuterom napraviti više od 2.500 Km/godišnje (Sada skuterom od 50 ccm radim 1.000 Km/godišnje). Znam da će me neki od VAs savjetovati da odustanem zbog male kilometraže, ali ako ga ne kupim neću dobiti šansu za povećavanjem kilometraže  :icon_biggrin:

Pomagajte,..., sva mišljenja su dobrodošla poput...kvaliteta izrade, zaštita od vjetra, upravljivost, izgled, potrošnja goriva, troškovi održavanja, gume, ...itd.

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #1 : 20 Studeni, 2006, 14:01:14 »
Dakle, moran priznat da san pristran, ali ja bi najprije uzeja Yamahu...
Ima mi je brat (Majesty 125), nikad manje problema...
Osim toga, ima najveće kotače, šta je meni osobno bitno, a pri tom još uvik možeš stavit 2 integralke ispod sica...
Šta se zaštite od vitra tiče, nije loša, a ja bi za zimu uzeja od GIVIja veliki vjetrobran, veći je nego oriđiđi Yamahin, i izgleda bolje...
Isto bi od GIVIja uzeja nosač za kufer i veliki kufer, nosač od GIVIja je po mom mišljenju bolje zamišljen i izveden od oriđiđi Yamahinog (ipak se GIVI bavi ISKLJUČIVO nosačima, kuferima, vjetrobranima)...
Od Yamahe bi uzeja dodatne zaštite za ruke od vitra za zimu, i to samo jer ih GIVI ne proizvodi...  :icon_biggrin:
I to bi bilo to za zimsku zaštitu od vitra...
I Nexus i X8 su više nego OK, zavisi šta tražiš, ali meni je japanas u srcu...
Eto, nadan se da ti je pomoglo...
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #2 : 20 Studeni, 2006, 14:57:34 »
Za sportski užitak Gilera Nexus, a za puno kilometara van grada, lagana krstarenja i sl. X8.
Mada se to može i sa Nexusom, samo što je malo manje udobno.
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #3 : 20 Studeni, 2006, 14:57:55 »
zato kaj je tebi japanac u srcu,to je najbolji motor! :nono:

evo ti linkovi sa ss-a!jedino kaj sam naso na hr.

nexus 250:

slike,specifikacije,kratak tekst-   http://www.svijetskutera.com/index.php?f=62&a=549

slike,prvi servisi,kratak tekst-     http://www.svijetskutera.com/index.php?f=62&a=569

x8 250:

slike i specifikacije-  http://www.bikez.com/motorcycles/piaggio_x8_250_2006.php

x-max 250:

slike i specifikacije-  http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_x-max_250_2006.php

obavezno jos razmisli o malaguti madisonu 250-ima mi ga frend i motor je predobar,a i ja imam jos i fantoma maxi 125 i zadovoljan sam

madison 250:

slike i specifikacije-  http://www.malaguti.com.hr/madisonRS250.asp

razmisli o o beverlyu-to je provjereno dobro

beverly-   http://www.moto-mondo.com/piaggio_model.php?mid=48&marka_id=3
« Zadnja izmjena: 20 Studeni, 2006, 15:06:32 Šugi car »

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #4 : 20 Studeni, 2006, 15:12:28 »
Moja subjektivnost naginje ka gileri...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #5 : 20 Studeni, 2006, 22:42:45 »
Aj Šugi, oladi malo...  :laughing7:
Lipo san na kraju reka da su sva 3 više nego OK...
Aj reci ti meni, zašto ne Yamaha...?
Ja još uvik najviše virujen u QC od japanaca, agregati cu im više nego dobri, a i definitivno ima najveća kola...  :jerk:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #6 : 21 Studeni, 2006, 00:32:49 »
ne mozemo ovdje rasparavljati o kvaliteti yamahe,gilere,piaggia jer su to sve vrhunski  motori!

samo je pitanje oces li naletiti na nekog sa manom ili ne,mozemo samo raspravljati o performancama i izgledu!zato sam stavio link na sve modele koje on oce i neka si usporedi i odluci

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #7 : 21 Studeni, 2006, 00:56:53 »
No krasna konfuzija....

Sva tri maxi skutera su odlična. No i Yamaha i X8 su univerzalniji u smislu dužih putovanja. Nexus ima sportski štih nešto je vižlastiji i po mom je sudu najprimjereniji za grad i navedene male distance. Ako ne prevoziš puno prtljage, definitivno glasam za nexus, pod čije sjedalo isto dosta stane...
vozio sam i x8 i apriliju atlantic 250 i nexus 250 dovoljno km. yamahu nisam, ali točno znam o čemu govorim...
naravno, najbolje je da ih razgledaš u živo, proučiš teh. i druge osobine pa da sam odlučiš. Ti ćeš ga na  poslijetku i voziti!  :icon_thumright:

inače, nema razloga za isprike... tu smo da pomognemo koliko mozemo jedan drugom... a to koliko ces Ti voziti km godišnje, doista nije bitno. ako si želiš priuštiti takav skuter, samo naprijed... možda ipak poželiš s njime i dalje. opet, gilera je u tome jako dobra i od svih navedenih je najživahnija...
« Zadnja izmjena: 21 Studeni, 2006, 01:00:49 filiplatinovicz »
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #8 : 21 Studeni, 2006, 01:05:54 »
pa to i velim!



treba ih sve pogledati,usporediti specifikacije i ne zamari se kvalitetom jer nije upitna

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #9 : 21 Studeni, 2006, 01:28:50 »
ja bi xcitinga  :glasses9:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #10 : 21 Studeni, 2006, 02:38:41 »
ufff... narančasto krme... nije uopće loš odabir, mada preferiram talijance, mamu im indoeuropsku!  :toothy3:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #11 : 21 Studeni, 2006, 11:28:41 »
Hvala svima na odgovorima i pomoći.

Gledajući isključivo izgled (dizajn) meni se najviše sviša Nexus. Slušajući od prijatelje i čitajući Vaše odgovore jasno mi je da su X8 i X-MAX udobniji i bolji za dulje vožnje.
Kako sada stvari stoje ja ću najvjerojatnije 90% kilometara provesti na udaljenostima od 1-10 Km. Unatoč tome što mi nije namjera voziti skuter sportski i brzo (nakon 60.000 Km provedenih na taj načun u automobilu čovjek jednostavno želi na sukuteru malo uživati i opustiti se) nekako mi se Nexus i dalje najviše sviđa.

Je li moguće da je razlika u udobnosti kod ovih skutera toliko velika??? i drugo: Je li kod Nexusa dosita premalen protor ispod sjedala???

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #12 : 21 Studeni, 2006, 11:48:25 »
Udobnost je relativna stvar i radi se o nijansama. Sjedalo nexusa je izvrsno, ali na x8 djeluje još udobnije, osobito pri vožnji u dvoje, pri čemu će prvenstveno suputnik više uživati. Sjajan ovjes neksusa je motociklistički, možda za nijansu tvrdji, što omogućava sjajnu ciklistiku. No, u prilog mu u odnosu na x8 svakako idu i veći kotači (15/14 : 14/12). Zaštita od vjetra svakako je zamjetno bolja na x8. Na putovanjima i pri lošim vremenskim uvjetima to je svakako stabovita prednost, ali na kraćim relacijama  nije ključno. Nexusov vjetrobran pokriva upravo koliko treba i zasigurno ne služi kao spinaker. Dakle i to je relativno. Mnogi, adekvatno opremljeni bikeri prijeđu Europu na pure nakedima. Što se tiče prostora pod sjedalom, x8 je osobito u sprezi s ogromnim koferom, istinski kamion na dva kotača s viđe od 100l prtljažnog prostora. neksus nudi sasvim dovoljno mjesta pod sjedalom. bio ja s njim od zagreba do Međugorja na nekoliko dana i sve sto mi je trebalo stalo je pod sjedalo, a da sam htio mogao sam na povratku prešvercati i nekoliko šteki pljuga! Opet je stvar u nijansama. No, za duža putovanja i tako je na svakoj dvokolici uputno imati kofer, koji se lako može i ukloniti, ako ne treba...
Dakle, sretno s novim nexusom. Pristran sam, znam, meni je svakako  favorit, a čini se da će nekako najbolje odgovarati i Tvojim potrebama i željama... Osim toga je lijep, što je opet relativno...
 :icon_thumright:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline Sugar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 617
  • Mr J je cajka fan
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #13 : 21 Studeni, 2006, 23:26:00 »
Hvala svima na odgovorima i pomoći.

Gledajući isključivo izgled (dizajn) meni se najviše sviša Nexus. Slušajući od prijatelje i čitajući Vaše odgovore jasno mi je da su X8 i X-MAX udobniji i bolji za dulje vožnje.
Kako sada stvari stoje ja ću najvjerojatnije 90% kilometara provesti na udaljenostima od 1-10 Km. Unatoč tome što mi nije namjera voziti skuter sportski i brzo (nakon 60.000 Km provedenih na taj načun u automobilu čovjek jednostavno želi na sukuteru malo uživati i opustiti se) nekako mi se Nexus i dalje najviše sviđa.

Je li moguće da je razlika u udobnosti kod ovih skutera toliko velika??? i drugo: Je li kod Nexusa dosita premalen protor ispod sjedala???

pogledaj na ovom linku kaj sam ti ja dao za neksusa kaj sve dobis uz njega(kofer medju ostalom)

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #14 : 21 Studeni, 2006, 23:41:49 »
ma uzimaj nexus... ;D,srce mi zadrhti svaki put kad ga vidim...
iako mi je X8 sprijeda...mljac...
ili NEXUS ili X8 sam odaberi mislim da nemresh pogrjeshiti
« Zadnja izmjena: 21 Studeni, 2006, 23:43:52 Tommek »

Offline cigo ricer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #15 : 21 Studeni, 2006, 23:59:48 »
Ja sam kupio nexusa ovaj petak(znaci prije 4 dana) i motor je stvarno dobar,jako je miran u zavoju,dobro koci...
Istina je da je prostor pod sicom pre mali (ne stane kaciga unutra)
I ne svidja mi se to sto je vjetrobransko staklo pre nisko i vjetar ti puse ravno u glavu.
 
Vozio sam i x8 i po meni se puno ljepse voziti na nexusu,ljepse ide u zavoj i sve....

Ja sekunde nebi dvoumio izmedju ta dva dva skutera.

« Zadnja izmjena: 22 Studeni, 2006, 00:15:23 cigo ricer »
VX sa svim kaj se na njega od djelova da stavit  &  nexsus 250

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #16 : 22 Studeni, 2006, 00:07:15 »
ako zamislis za sto osobi skuter treba i kako ga pretezno kani koristiti - neksus je na prvom mjestu, bez dvojbi!
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline cigo ricer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #17 : 22 Studeni, 2006, 00:25:46 »

[/quote]

pogledaj na ovom linku kaj sam ti ja dao za neksusa kaj sve dobis uz njega(kofer medju ostalom)
[/quote]

Vise ne djele kofere,sad je samo popust od 15%
VX sa svim kaj se na njega od djelova da stavit  &  nexsus 250

Offline IZd

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1164
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Nexus 250 SP
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #18 : 22 Studeni, 2006, 08:34:01 »
Vidim da većina Vas kao i ja naginje Nexus-u. Hvala Vam svima na pomoći. I ja naginjem prema Nexus-u. Kako sam shvatio Nexus ima dvije mane u odnosu na konkurenciju:
- nema mjesta ispod sjedala (zar je moguće da ne stane niti 1 integralna kaciga)!?
- "malo" je neudobniji od ostalih!?

Dodatno su mi neki prijetelji spomenuli (iako je njihovo znanje o motorima i skuterima nije preveliko) da je održavanje za Nexus (pri tome su spomenuli gume???) puno skuplje u odnosu na ostale skutere iz klase!? Ima li tu istine ili je to "patka"???

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Kupovina novog skutera - POMAGAJTE !!!
« Odgovori #19 : 22 Studeni, 2006, 09:28:40 »
jedna integralka stane pod sjedalo neksusa... neudobniji je ja suvozača od nekih drugih u klasi jer je sportskiji,
a gume za sve stoje podjednako. Ovisi o marki i kvaliteti no sijena kompleta koji je uputno promijeniti svakih 5000 km ne bi trebala prelaziti 1000 kn. održavanje je unutar piaggio grupacije podjednako za sve skutere u pojedinim klasama.
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT