Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu  (Posjeta: 23750 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #60 : 20 Prosinac, 2010, 08:26:15 »
al meni i dalje nije jasno kako sam ja odvozio 2 godine sa tim gumama?....i preko ljeta kad sam vukao razglasnu opremu...pa u slavoniju..ma cijelu hrvatsku presao...a pise na njoj m+s.... :dontknow: :dontknow: :dontknow:
moram ono uslikat  :drunken_smilie:
isto kak je schumacher odvozio onu trku prije par godina na poluraspadnutim gumama za kišu do kraja a zadnji put je bio u boxu u 20. krugu..

Offline Matej28

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1109
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: VX 250
  • MojSetup: ZARIBAN
  • MojSpuh: Serijalović
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #61 : 20 Prosinac, 2010, 09:01:35 »
ma da su se trosile pa ajde de...al nisu se trosile ljeti... ???

Offline kive

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #62 : 20 Prosinac, 2010, 09:11:19 »
to vam je inače kanadski simbol za zimske gume gdje možete biti sigurni da imate pravu zimsku gumu. Inače znači da je ta guma bolja za bar 10% zimi od ljeto zima gume. Tzv ljeto zima gume na sebi obično imaju nacrtane kapljice, pahuljica, sunce i još neki znak, M&S je njemačka oznaka (ne M+S) i po profilu isto se može odprilike zaključit kakva je. Vjerujte da gotovo nijedan trgovac ne zna znakove za ljeto zima gumu, proizvođači su te oznake izmuljali maximalno

Zasto prićaš ono šta neznaš molim te ja prodajem gume već godinama bio sam na svim mogućim školovanjima od michelina pirellija itd i sada ti kažeš da je m+s sta bonboni ne kuzim te !? Svaka cjelogodišnja guma osim kod đipova mora imati oznaku 4 s ili four .Kakav kanadski simbol i 10 % bolja zimi od ljetne gume  :toothy12:.Mislim nemoj se ljutiti ali to su gluposti , neznam di si to proćitao ali ok.
Sve bi cure htjele spavati samnom a ja nikad nisam pospan

Offline kive

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #63 : 20 Prosinac, 2010, 09:14:41 »
al meni i dalje nije jasno kako sam ja odvozio 2 godine sa tim gumama?....i preko ljeta kad sam vukao razglasnu opremu...pa u slavoniju..ma cijelu hrvatsku presao...a pise na njoj m+s.... :dontknow: :dontknow: :dontknow:
moram ono uslikat  :drunken_smilie:

Stari ako imaš gumu  michelin alpin A3 ILI A4 imaš ćistu zimsku gumu i nemoraš se mućiti michelin nema cjelogodišnju gumu ne rade ju.
Sve bi cure htjele spavati samnom a ja nikad nisam pospan

Offline danijel044

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Honda xl 500r,aprilia sportcity 200
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #64 : 20 Prosinac, 2010, 09:20:09 »
M+S   =  zimska guma

M&S   =  cijelogodišnja guma tj ljeto-zima


To su standardne  europske oznake po kojima možete saznati o kojem tipu gume je riječ.

 edit :
Kive ne pričaj gluposti...   Michelin LATITUDE CROSS 96T M&S    ljeto-zima guma
« Zadnja izmjena: 20 Prosinac, 2010, 09:23:24 danijel044 »

Offline kive

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #65 : 20 Prosinac, 2010, 09:41:32 »
Daj proćitaj moj post molim te prije nego komentiraš ali ljepo i polako , ti si naveo gumu za đipa ili suva a sta sam ja napisao za to molim te ćitaj biti će ti jasnije
Sve bi cure htjele spavati samnom a ja nikad nisam pospan

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #66 : 20 Prosinac, 2010, 09:52:20 »
Krive, ne gubit živce!!! :toothy3:


Offline kive

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #67 : 20 Prosinac, 2010, 10:03:08 »
Ma ne gubim živce nego ja se u dućanu svaki dan naslušam takvih sranja  da nemogu vjerovati, svi su pametni jer im je rekao brat,bratić,mama , tata ili negdje proćitaju i znaju a ja koji to radim god. sam glup jbg.
Samo oću pomoći a onda se uvijek nađe netko ko mora kontrirati jer je proćitao 2 autokluba i sada je genije :nono:
Sve bi cure htjele spavati samnom a ja nikad nisam pospan

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #68 : 20 Prosinac, 2010, 10:18:49 »
Ma ne gubim živce nego ja se u dućanu svaki dan naslušam takvih sranja  da nemogu vjerovati, svi su pametni jer im je rekao brat,bratić,mama , tata ili negdje proćitaju i znaju a ja koji to radim god. sam glup jbg.
Samo oću pomoći a onda se uvijek nađe netko ko mora kontrirati jer je proćitao 2 autokluba i sada je genije :nono:

Pusti.

Gle, svako ima pravo na svoje mišljenje...

Meni su recimo kljuvili da je ljetna ispod 7 stupnjeva koma koma koma...
Je, možda 8 godina stara ćelestonka...

Evo, recimo, obična Fulda ecocontrol nova, 155 65 14 tj godinu dana stara, vozim se po suhom -8 C asfaltu ko po ljeti. Nema proklizavanja, nema lošeg držanja. Isto tako, 3 stupnja C prije ovih hladnoća, i po onim svim kišama, po mokrim asfaltima, sve 5, drži ko kanđama. E i onda tip vozi ispred mene sa sava eskimo, i na onom glanc asfaltu u zavoju (onaj sivi skliski beton) se okrene i napravi piruetu.

No kad ja sa tim fuldama dođem na snijeg, ko da sam na klizalištu...

Sve je individualno, sve je to relativno, ii svatko nek radi kaj oće...

ali kad se zaštopa penjanje na Savski most jer tip u hondi civic ima ćelave 225 45 r 17, onda mu treba zviznut kaznu...
« Zadnja izmjena: 20 Prosinac, 2010, 10:20:50 gozz »

Offline danijel044

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 45
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: Honda xl 500r,aprilia sportcity 200
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #69 : 20 Prosinac, 2010, 10:32:08 »
Stari ako imaš gumu  michelin alpin A3 ILI A4 imaš ćistu zimsku gumu i nemoraš se mućiti michelin nema cjelogodišnju gumu ne rade ju.

Moj post se odnosi  NA BOLDANO......
Dakle na činjenicu da MICHELIN PROIZVODI all wether gume...i na ništa drugo.


Živci zbroj i lagano ponovo pročitat hrv. pravopis.
 :icon_thumright:

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #70 : 20 Prosinac, 2010, 13:33:51 »
Prijatelju moj ti imaš ćiste zimske gume jer oznaka je m+s to znaći blato + snijeg tak da jbg. a i alpin bi ti morao nešto govoriti.
Da kazem ostalima na tu temu mislim to mi je posao prodajem gume i felge,
razlika u gumama ljetna i zimska je u smjesi gume vrlo jednostavno ljetna guma ćim temp. padne ispod 6 stupnjeva gube svoje svostvo tj. guma se stvrdne i postaje plastićna i ne drži kurca a pogotovo na mokrom di mi svi manje više vozimo.

Isto tako zimska guma u ljeti nemože držati jer je mekana i topi se pa se dešava da auto proklizava pogotovo na autoputima di su veća zagrijavanja .

Cjelogodišnja guma mora imati oznaki 4S po meni to niti smrdi niti miriši glupo mi je i ne vjerujem u te gume jel mi nemremo imati istu jaknu i za ljeto i za zimu jel tak.
Moja žena recimo vozi Lupo i ja sam joj stavio zimske gume da vozi cijelu god. jel ne prelazi 80kmh na sat i vozi samo po gradu a guma me za nju košta 250kn pa svake 2 god bacim i kupim nove.

Ja osobno imam 2 seta i to bi svakome preporućio jer ovako koliko platite premontiravanje guma i ventile 260 kn pa x 2 puta god. znaći cca 500 kn god. predpostavimo da zimsku gumu imamo 4 sezone a ljudi imaju i više  to je 2000 kn to su vam 4 felge samo za montažu jbg , raćunajte da se guma i haba prilikom svake montaže znaci moj savjet 2 seta ko može.

Toliko od mene


Slazem se sa navedenim,radio sam kod vulkanizera pa znam!!!
I da cijelogodisnja guma ima nacrtane kvadratice u kojima su nacrtana kisa,snijeg i sunce.I jedino su to cijelogodisnje gume.          M+S su cisto zimske gume.

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #71 : 20 Prosinac, 2010, 13:46:57 »
M + S znači More + Sunce, i to su isključivo ljetne gume, i nemate šta s njima tražit na snijegu i zimi...   :glasses9:






Sorry, moral sam... LOL

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #72 : 20 Prosinac, 2010, 13:48:30 »
M + S znači More + Sunce, i to su isključivo ljetne gume, i nemate šta s njima tražit na snijegu i zimi...   :glasses9:






Sorry, moral sam... LOL

To je za zenske clanove obitelji - Mama i Sestra

Offline kive

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #73 : 20 Prosinac, 2010, 14:16:34 »
Moj post se odnosi  NA BOLDANO......
Dakle na činjenicu da MICHELIN PROIZVODI all wether gume...i na ništa drugo.


Živci zbroj i lagano ponovo pročitat hrv. pravopis.
 :icon_thumright:

[/q

Joj kak si ....... radi za jeepove i suvove jbg ne da mi se upravu si :icon_thumright:
Sve bi cure htjele spavati samnom a ja nikad nisam pospan

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #74 : 20 Prosinac, 2010, 14:18:26 »
na ledu jedino čavlerice igraju..

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #75 : 20 Prosinac, 2010, 15:34:10 »
kive obrazuj se još malo, evo ti o tome kanadskom simbolu http://www.4gume.com/o-gumama/ms-gume/
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #76 : 20 Prosinac, 2010, 15:40:52 »
loool a video im je najjači... vozač crnog auta divlja a crvenog vozi polakše i smirenije  :laughing7:

Offline platinum

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner 50
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #77 : 20 Prosinac, 2010, 15:46:36 »
sve je ok dok sve one koju su uvjereni da je ljetna guma alternativa zimskoj ,ne uhvate 3 pahulje snijega il vani bude ispod nule pa svi s ljetnima imaju klizalište ili se vuku po cesti doslovno 5 kmh.   ::)  mislim u najmanju ruku je glupo govorit da nema smisla stavljat zimske ak nema snijega. ili kad te neka budala spuca zato sto je mislio da ce uspjet stat na snijegu na ljetnima.

 dalje,zimska guma ima 40% , pa i vise kraci zaustavni put od ljetne ili univerzalne.  Dovoljno je pol metra da ne uspijes zakocit pa razbijes auto, usmrtis pjesaka ili bilo sta drugo zbog neinvestiranja u KVALITETNE zimske. posebice u praksi gdje s zimskom stanes za 10 m, s ljetnom stajes za 15 ili 20 metara.

evo cura je prosle godine imala skoro nove, 6 mj stare bridgestone turanza i auto je bio nevozljiv kad je zg bio prekriven snijegom. nemoze krenut ,nemoze stat, kod skretanja auto vise drifta nego skrece.

ove god ima bridgestone blizzak i auto je preporod. prije 4 dana il kad je vec bio zg prekriven snijegom, auto se vozi jedno 10 puta bolje. posebice jer je auto rwd bez ikakve elektronike, absa i sl.   zimska guma i ljetna se nemogu usporedivat cim je vani temp blizu 0° .   nesto slicno kao kad ekipa stavi gewinde tipa JOM i slicna sranja za 300tinjak €, a auto osim sto bude nizak, postane tvrd, nevozljiv i sl. pa da im netko poslje stavi KW ili eibach gewinde vilice bi im otpale do poda kad vide razliku. isto je i s gumama. dobro ti je dok ne probas bolje.


isto vrijedi i za voznju zimske gume po ljeti. trosi se 10 puta brze, škripi konstantno, uvija se strasno grije( ko nevjeruje nek nakon obicne voznje proba temperaturu zimske gume po ljeti) i bocna strana jako trpi. nije tolko opasno kao ljetna po zimi ali svakako nije zanemarivo. druga je stvar sto narod nema para pa se štedi kolko moze, no takvima je bolje da se voze javnim prijevozom dok ne ubiju ili sebe ili nekog drugog.
« Zadnja izmjena: 20 Prosinac, 2010, 15:52:40 platinum »

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #78 : 20 Prosinac, 2010, 15:52:00 »
sve je ok dok sve one koju su uvjereni da je ljetna guma alternativa zimskoj ,ne uhvate 3 pahulje snijega il vani bude ispod nule pa svi s ljetnima imaju klizalište ili se vuku po cesti doslovno 5 kmh.   ::)  mislim u najmanju ruku je glupo govorit da nema smisla stavljat zimske ak nema snijega. ili kad te neka budala spuca zato sto je mislio da ce uspjet stat na snijegu na ljetnima.

 dalje,zimska guma ima 40% , pa i vise kraci zaustavni put od ljetne ili univerzalne.  Dovoljno je pol metra da ne uspijes zakocit pa razbijes auto, usmrtis pjesaka ili bilo sta drugo zbog neinvestiranja u KVALITETNE zimske. posebice u praksi gdje s zimskom stanes za 10 m, s ljetnom stajes za 15 ili 20 metara.

evo cura je prosle godine imala skoro nove, 6 mj stare bridgestone turanza i auto je bio nevozljiv kad je zg bio prekriven snijegom. nemoze krenut ,nemoze stat, kod skretanja auto vise drifta nego skrece.

ove god ima bridgestone blizzak i auto je preporod. prije 4 dana il kad je vec bio zg prekriven snijegom, auto se vozi jedno 10 puta bolje. posebice jer je auto rwd bez ikakve elektronike, absa i sl.   zimska guma i ljetna se nemogu usporedivat cim je vani temp blizu 0° .   nesto slicno kao kad ekipa stavi gewinde tipa JOM i slicna sranja a auto osim sto bude nizak, postane tvrd, nevozljiv i sl. pa da im netko posle stavi KW ili eibach gewinde vilice bi im otpale do poda kad vide razliku. isto je i s gumama. dobro ti je dok ne probas bolje.



Evo i tebe....

slažem se s tobom, ali nije sve crno bijelo:

Pročitaj što si boldano napisao!

A sad pitanje: Tri najkvalitetnije zimske gume, razlika u putu kočenja 1.3 metra.

da li će i onda igrati ulogu tvoje "imam kvalitetne zimske gume" i tvojih pola metra?

Hoću reći, nema te zimske gume koja može zamjeniti ljudsku glupost za volanom, odnosno NIJE svaka zimska jednaka, pa prema tome govoriti o "pola" metra kao životnom pitanju prema referenci odnosa ljetna zimska je smiješno.

A o ponašanju zimska vs  (nova) ljetna na 0 C na SUHOM asfaltu više neću trošiti riječi...
« Zadnja izmjena: 20 Prosinac, 2010, 15:53:51 gozz »

Offline platinum

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner 50
Odg: Ljetne vs. all season vs zimske gume na ledu
« Odgovori #79 : 20 Prosinac, 2010, 15:55:33 »
neznam sta ti je nejasno? ili ne zelis shvatit ?

kvalitetna guma znaci dobra guma. auto izleti ispred tebe, ne uspijes stat i napravis sudar. s kvalitetnom ces stat nakon 10 metara, manje kvalitetom 15 a ljetnom 20. za tebe slikovito receno.

nitko nije reko da neznam kakva guma ili elektronika u sluzbi pomaganja vozacu moze zamijenit ili ispravit njegovu glupost ,nemoze. ali svakako moze ( i radi to) umanjit postotak od nesrece i sprijecit tragicne posljedice.
« Zadnja izmjena: 20 Prosinac, 2010, 15:58:21 platinum »