Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Amerika zabranjuje "necujna vozila"(elektro automobile)  (Posjeta: 3786 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Amerika zabranjuje "necujna vozila"(elektro automobile)
« Odgovori #20 : 29 Prosinac, 2010, 17:24:04 »
zato se to sve vrti u krug i nikud ne vodi... kao npr bio dizel... njegova proizvodnja zahtjeva uzgoj biljaka uljarica a poljoprivreda nam se i dalje bazira na nafti, od umjetnih goriva, prijevoza, korištenja struje za proizvodnju, itd... ovaj svijet je ovisan o nafti i plinu..

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Amerika zabranjuje "necujna vozila"(elektro automobile)
« Odgovori #21 : 29 Prosinac, 2010, 17:27:35 »
zasto wannabe? i sa drzanjem ceste, i sa ubrzanjem i sa kocenjem pariraju skoro svakom autu... sportskom u klasi, naravno...
naganja? to je auto za svakodnevnu upotrebu...
sto se svi mi naganjamo cijeli dan? pa 99% voznje je u normalnim uvjetima, tu i tamo se stisne, ono, reda radi, ne stiska se cili dan pobogu...

Wannabe kazem zato jer IMHO nemoze nikako auto sa jednom brzinom biti sportski...kocenje,drzanje ceste,0-100 vrijeme priznajem da je respektabilno za el. auto...pogotovo ubrzanje do 100 za 3.9sek.Al opet za 3 puta manje para se uzme Lotus Elise na čijoj je osnovi i napravljen tesla.A za te pare koje traze za teslu,se uzme puno bolji i konkretniji sportski auto...npr. porsche 911
Al opet likovi iz tesle su tvrdili da auto moze izdrzati preko 300km voznje,a ako se auto "stiska" ne izdrzi ni 100.To je isto koda proizvođač tvrdi da benzinac trosi u gradu manje od 10l,a ustvari trosi preko 30 ::)

Priznajem da el. auti imaju svojih prednosti,ali dok im se cijena ne izravna sa dizel/benzin konkurentima i dok se vrijeme punjenja ne skrati i domet ne povećava nije budućnost,nego nazadovanje u prošlost.Po čemu je prednost da nemogu otic s autom na put koji trebam jer mu na 60% udaljenosti iscuri baterija,i da ga moram punit cijelu noć za nekolika sata voznje...



Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Amerika zabranjuje "necujna vozila"(elektro automobile)
« Odgovori #22 : 29 Prosinac, 2010, 17:32:02 »
budućnost elektromobila postat će stvarnost jedino kad nafte nestane... al bit će to tada efekt krize kao kad narkoman ostane bez droge... nastupit će krah, bit će rata... svašta.. vidite da sad svijet stoji na rasklimanim nogama, dovoljno je da onaj sjevernokorejski luđak pokrene nuklearni program i usmjeri projektile na zapad, eto ti sranja... zapad živi u velikoj iluziji neprobojnosti i slave, a sve u biti počiva na iskorištavanju zasliha fosilnih goriva..

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Amerika zabranjuje "necujna vozila"(elektro automobile)
« Odgovori #23 : 30 Prosinac, 2010, 01:33:14 »
@boky, sto se tice autonomije tesle, kad gledas svaki auto sa 250-300ks mora trositi, pogotovo kad se gazi, to nebi bio problem da je vrijeme punjenja krace... zato recimo nissan-renault ciljaju na "benzinskim" stanicama imati opciju zamjene baterije kad autom ides na dulja putovanja, tako da ce taj problem biti djelomicno rijesen u bogatijim zemljama. dalje, na wikiju ima u vezi autonomije tesle, decki su oborili rekord autonomije za elektro auto s teslom, vozili su se australskom pustinjom i mislim da su izvukli oko 500km na punjenju, je da je stedna voznja u pitanju, ali kad gledas da 500km platis mozda 20kn struje, smjesak na lice je zagarantiran. u vezi Honde FCX, odlican auto, mozda ce biti i jeftiniji od auta sa baterijama. zanimljivo je da je opel imao testnu zafiru prije 10ak godina sa vodikovim celijama i stvar je vozila, al 10god poslije, di je taj auto? sto se tice vodika i proizvodnje, dosta je skupo za sada i opet zahtjeva struju za izdvajanje vodika tak da se sve vrti u krug. citao sam nesto o izdvajanju vodika pomocu visoke temperature, a posto nuklearne elektrane se jako griju i zahtjevaju vodu za hladjenje cilja se na iskoristavanje toga za proizvodnju vodika, sto bi na kraju trebalo biti dosta jeftino.
btw, zvuk tesle mi je bas onak poseban, nije sad da je to necujno, 250ks elektro motor koji se vrti na 12000rpm nemoze bit necujan, moze bit poseban  :notworthy:
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Amerika zabranjuje "necujna vozila"(elektro automobile)
« Odgovori #24 : 30 Prosinac, 2010, 01:40:13 »
kad ganjas el. auto zamsilis si za cujes zvizdanje turbine i mirna maras  ;D

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: Amerika zabranjuje "necujna vozila"(elektro automobile)
« Odgovori #25 : 30 Prosinac, 2010, 11:00:49 »
elekticno vozilo je nemjerljivo bolje od motornog benzinca ili dizela... em sto ima tenkovski moment iz malog broja kw, a ima sav na raspolaganju od 0 rpm... pa to ima start ko HE, iscupa ti kraljeznicu...
po meni je jedini problem zasad baterije i sto su ogroooomno skupi...
a i volim dobar zvuk motora jbg  :toothy11:

POTPIS od A do Ž.  :notworthy:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Amerika zabranjuje "necujna vozila"(elektro automobile)
« Odgovori #26 : 30 Prosinac, 2010, 12:13:10 »
neznam jeste gledali film who killed the electric car.. ja sam sinoc gledao, i donio sam zakljucak da je gm proizveo auto koje je super, malo trosi, ne kvari se nikako i ide super.... skuzili su da im tu nema neke velike zarade kao i na obicnim autima koje prodaju i nasilno su ih sve uzei natrag i satrali da nebi nitko vise pomislio na to.... jbg, u normalnim suvovima koje amerika samo i kupuje su servisi puuuno skuplji trose ogromno benge jer su vecinom sve v8 makine..... i to im ima neku racunicu.. zato i jesu sami poceli protiv svog auta govoriti i prebacili pun kufer love na istrazivanje oko vodika, jer znaju da taj tip voznje nikada nece uspjeti zazivjeti u serijskoj proizvodnji i da su na taj nacin sigurni da ce se nafta nesmetano trositi...

a u svemu je el auto bolje od obicnog....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta