Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera GP 800  (Posjeta: 3017 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 135
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Gilera GP 800
« Odgovori #20 : 29 Rujan, 2024, 20:38:10 »
Kak pise u manualu, ovdje se ispusta ulje



Zna li itko cemu sluzi ova cjevcica i kamo odlazi ili dolazi to ulje ?




Taman da cu povuci sve van kad se sjetim da jos ovaj mali sarafic drzi gumicu, inace ova gumica kosta 60e



Koliko sam skuzio, ne mozes izvaditi sve van nego trebas ili otkvacit lanac ili pocet rastavljat taj sistem(gdje je zupcanik, kardan itd.)I posto nemam alat za rastavljanje lanca idem rastavljati sistem i naravno nailazim na ZGLODANI SARAF. Znaci ne znam koji je luzer drkao po ovom motoru ali ima dosta zglodanih sarafa... Cak pretpostavljam da je isao radit isti posao ali je odustao kad ga je zglodao. I idem na drugu soluciju a to je rezanje lanca fleksom  :laughing7:







U teoriji znam kako se to radi ali nemam adekvatan alat pa sam se mucio dobrih 2 sata sa elektrodama i varenjem. Na kraju sam fleksom zarezao vrh sarafa da mogu odsarafit sa sarafcigerom i eto ga...





Na slici se ne vidi toliko ali toliko je bilo zasrano da sam jedva ostrugao sa sarafcigerom





Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17057
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Gilera GP 800
« Odgovori #21 : 29 Rujan, 2024, 21:02:13 »
Princip rada je da iz getribe baca uberlauf odzrake u spremnik koji maze lanac.
Al uglavnom operi procisti cijeli sustav i provjeri da radi dobro inace ce lanac ponovno stradat.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Gilera GP 800
« Odgovori #22 : 29 Rujan, 2024, 22:26:47 »
Svaka cast na poslu, znam kak ti je kad vidis takve srafe, ali nedaj se  :icon_biggrin:  :headbang: :headbang:

Mozda da i zadnji lancanik rijesis kad si vec uzeo novi lanac

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 135
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Gilera GP 800
« Odgovori #23 : 06 Listopad, 2024, 21:42:47 »

Mozda da i zadnji lancanik rijesis kad si vec uzeo novi lanac

Uzel sam samo se ne vidi

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 135
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Gilera GP 800
« Odgovori #24 : 06 Listopad, 2024, 22:07:07 »
Dakle, prosli vikend sam krenuo raskapat da dođem do malog lancanika ali nikako da uhvatim vremena opisat i upload at slike.

Čudom nije bilo niti jednog zglodanog šarafa ali opet se vidi  da je neki fušer radio na njemu... Ova 4 šarafića su bila stegnuta da sam jedva odvrnuo sa normalnom račnom a manual kaže zatezanje 4-6 Nm. Nemogu vam sad upload at video ali svi 4 su blago povinjeni, valjda na granici pucanja(i naravno jedan navoj je dobio svoje)



Pošto nemam šarafštuk, radim u garaži bakinog brata gdje nema struje a uhvatila me noć  :angry7:


Prvi put se susrećem s ovako osiguranim šarafima



Gumica na sreću nije pukla jer kao što već rekoh košta 60 eura a nema aftermarket





Nakon ovog sam ovaj tjedan pribavljao ležajeve,šarafe itd. koliko mi je vrijeme dopuštalo.

Usporedno s novim,vidim da lančanik i nije toliko potrošen.



Jedini ležaj koji nisam mijenjao je ovaj, košta 55 eura što je too much


Taman zasarafim ostale sarafe i zadnji saraf naravno nece uhvatit navoj,onda sam isao "procistit" navoj tako sto sam ga  zasarafaio od ispod(jer je to navoj od lancanika) i nekako je uhvatio


2 nova lezaja 21 eur svaki, uzeo sam ih jer se jedan okretao sporo a drugi brze pa reko kad je raskopano da ih zamijenim.Što se tiče masti, vidio sam u videima da ljudi stave malo masti pa sam stavio i ja,iako je to u ulju.


I naravno seks, zadnji sarafić se provrti. Koliko sam uspio vidjeti, navoj je napravljen dosta duboko pa mislim da bi mogao samo staviti duži šarafić koji bi uhvatio. Što mislite da probam stavit duži ili ovaj neće nikamo pobjeć?


Eto složeno,mada još ne znam što ću sa šarafićem


Sve je zatezano po manualu


free image uploads

Ovih dana ga je plan napokon složit da se više riješim toga što se iz hobija pretvorilo u muku zbog fušera koji je radio na njemu i smrdao dosta šarafa.Ja nisam majstor ali ipak mislim da sad vec znam nesto,barem ne smrdan svaki saraf  :toothy12:

Online dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7071
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gilera GP 800
« Odgovori #25 : 07 Listopad, 2024, 01:29:50 »
Naručiš si Helicoil set za popravak navoja i sve te loše navoje si slozis na novo. Ima na Aliju taj set i nije to neka velika cifra u pitanju.
Ovako na pamet ti teško netko može reć oče li ti taj šeraf držati ili neće...
Ja sam recimo znao kad nisam taj set imao ubacit vezicu između šerafa i navoja, tako da odrežeš komadić malko krači od navoja šerafa i tako stegnuo i to je držalo da se šeraf mogao stegnuti praktički kao da je navoj uredan.
« Zadnja izmjena: 07 Listopad, 2024, 01:32:04 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 135
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Gilera GP 800
« Odgovori #26 : 22 Listopad, 2024, 21:32:00 »
Evo malo novosti...

Skuter je bio slozen vec neko vrijeme samo sam trebao spojiti lanac.Naime u setu sam dobio alat za spajanje lanca koji je u pukao tako da je jedna strana bila utisnutija od druge i nisam htio ništa objavljivat dok to ne riješim.





Dosta sarafa sam stezao moment kljucem




Svjeze ulje ali je staklo zamazano,nisam znao kak da ga ocistim  :icon_scratch:



Zna li netko je li se ovaj dio smije relativno lagano izvaditi van? Na to se šarafi veliki lančanik.





Usporedba starog i novog i niš mi nije jasno jer ne izgleda uopce potroseno. Je li moguce da je netko zamijenio oba lancanika a ostavio stari lanac?


Offline Beverly200x

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 135
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 200 & 500
  • Moja Kaciga: Shoei Raid 1
  • MojSetup: Tvornički
  • MojSpuh: Tvornički prigušivač
Odg: Gilera GP 800
« Odgovori #27 : 22 Listopad, 2024, 21:41:57 »




Evo i drangulija sa alija, narucio sam kak ti ga aluminijsko naljepnicu za uspuh i privjesak



To je taj shit alat za lanac i na slici se vidi kak je jedna strana utisnutija od druge





Logo za volan i desnu bocnu stranu sa Cipra


Tokic je trazio 80 eura za alat a niko od lokalnih majstora nije imao ko da je alat za svemirski brod, cak ni na samoborskom placu nisam nasao pa sam odlucio kupit neki jeftilen za 25 e, sasvim je ok





Za vikend sam ga testirao i s mjesta i brzo i polako, cak na milisekundu probao kurit gumu  :headbang: i sad sve štima. Lanac ne klepeće  ;D
Ne curi ulje iz kardana tako da je sad tip top. Iduca stvar je pranje!!





Dolazim u napast da ga vozim bez zastite za lanac jer izgleda brutalno



Od mehanike mi ostaje promijeniti pločice ručne a sad je na redu estetika o kojoj nemam pojma haha. U planu je dat farbat stranicu,ispolirat ga,nac drugi bord koji je popucao i eventualno druga podnica, ostalo je vise manje okej.