Nisam čest na ovom forumu, kao i većina nas koje su stigle obaveze, životne uloge pa nam je vrijeme postalo luksuz, ali nekad-nekad svratim pa pogledam koju temu i moram ostaviti komentar...

Kad odvrtim film unazad godinu dana, dosta je bilo toga u ponudi, dok danas već primjetno manje. Sve su ostale neke osnove, i stvari koje idu. Logično za proizvođače i prodavače, neće imati lager za nešto što ne ide. Ali da se stvari pomalo mijenjaju, da nema više zainteresiranih za ovaj "sport", istina je... Pomalo nas tu koči i zakon, ne smiješ ovo, ne smiješ ono, stalno si pod povećalom, daj za atest tamo, daj za atest onamo, pa ne može to onako, ne može to ovako. Također Nema niti majstora koji bi prenosili znanje na nove generacije. A i u svijetu, sav taj nered, i brzina gradnje karijere u obiteljima, nasljednicima ne preostaje ništa drugo nego pratiti trendove elektrifikacije. Kupiš mu/kupi si sam romobil, nema šarafanja, takav je kakav je, i samo gas. Nema tog više imam li goriva, nemam li goriva.

Često dođem u Split na ljetovanje. Siječam se tamo 2005./6. koliko je samo bilo Zipača, Vespica, Tomosa, taj miris dvotaktola ujutro ispred zgrade... Poneki Burgaman ili T-Max... Danas su samo i ostali svi ti silni ormari na kotačima... Nedostaje mi to vrijeme kada je bila hrpa tih majstora, majstročina i njihovih malih tajni...
