Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Koji kit kupiti uz mhr replica auspuh?

mhr replica
12 (30.8%)
polini corsa
1 (2.6%)
stage6 pro
2 (5.1%)
hebo manston replica
4 (10.3%)
polini sport
1 (2.6%)
malossi sport
7 (17.9%)
tp trophy
9 (23.1%)
ostati na serijali
3 (7.7%)

Ukupno Glasova: 39

Glasanje završeno: 12 Rujan, 2008, 17:51:30

Autor Tema: Derbi GP1 - Odabir kita i ostalog set up-a  (Posjeta: 6668 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Derbi GP1 - Odabir kita i ostalog set up-a
« : 28 Kolovoz, 2008, 17:51:30 »
Zanima me vaše mišljenje ( uzmite u obzir snagu i trajnost uz dobro "slagnje" sa spuhom)
Kupujem izvana, uz to će karb 19 i kasnije nova radilica!
« Zadnja izmjena: 12 Rujan, 2008, 13:53:17 Benjamin »

Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #1 : 28 Kolovoz, 2008, 18:42:03 »
Malossi sport
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #2 : 28 Kolovoz, 2008, 18:46:31 »
tp trophy

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #3 : 28 Kolovoz, 2008, 18:53:46 »
Ovo je opasno besmisleno ukoliko se ne obrazloži zašto... Svako svoga konja hvali a nitko nezna zašto....

Osobno nemam iskustva sa kitovima pa se nebih usudio preporučiti išta....  :toothy11:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #4 : 28 Kolovoz, 2008, 18:54:47 »
polini sport  :frajer:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #5 : 28 Kolovoz, 2008, 18:56:10 »
Ovo je opasno besmisleno ukoliko se ne obrazloži zašto... Svako svoga konja hvali a nitko nezna zašto....

Osobno nemam iskustva sa kitovima pa se nebih usudio preporučiti išta....  :toothy11:


ja imam malossi sport , a rekao sam mu tp trophy , jer kazu da je na njemu najbolja zavrsna obrada od base kitova, a kazu ljudi koji su turpijali po cilindrima.  :)

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #6 : 28 Kolovoz, 2008, 19:00:28 »
polini sport  :frajer:
Zašto Igore? ( ja sam mislio polini sport jer sam čuo da je dosta dobar na nižima okretajima a to mi i treba) kakva je razlika u odnosu na malossi sport!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #7 : 28 Kolovoz, 2008, 20:40:27 »
ne znam, isti k...kao i svi  :dontknow:

kupi trofy koji slovi kao izdrzljiv kit, il kupi mhr replicu, prodaj spuh, kupi yasuni r, prekopiraj setup od alfe i stvar rijesena  :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #8 : 28 Kolovoz, 2008, 20:45:22 »
MHR Replica  :thefinger:

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #9 : 28 Kolovoz, 2008, 20:51:15 »
ne znam, isti k...kao i svi  :dontknow:

kupi trofy koji slovi kao izdrzljiv kit, il kupi mhr replicu, prodaj spuh, kupi yasuni r, prekopiraj setup od alfe i stvar rijesena  :icon_thumright:

Ma jeb**e*Š spuh, sad je mhr replica ili yasuni r i za tih par km krajnje (meni je 90km/h ok) sa replica kitom i spuhom , želim jak start! Kakav je manston replica?

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #10 : 28 Kolovoz, 2008, 20:56:52 »
Ja sam za TP trophy, imam ga sam i jako sam zadovoljan...buduci da on ima jedan od  najvecih klipova od base kiteva ima i puno snage odozdola...kad sam ga naseraifo motor je stvanro imao bolesno snage odozdola...i stalno je dizo motor na zadnji kad sam ga naseraifo do daske odmah..inace mi pase da tak ima snagu i da lagano ide na zandji ali mi je bilo stvarno tesko neki puta voziti po gradu a u dvoje nemoguce...metnuo duzu getribu i jos jendom prijenos postelao i sad ima manje snage na startu ali se povecala krajnja i u srednjem rezimu rada je postao zivlji...sadm i je idealan...jos kad stigne novi spuh...jao...

A sta se tice zavrsne obrade vidio sma i bolju..svakako bi preporucio malo potrupijati rubove i ispolirati kanale...

I zaboravio reci imao sam i sporta i replicu...i s replicom sam bio razocaran nadao sam se boljim rezultartima...a sta se tice sporta ok kit...dugo drzi i fino radi...
« Zadnja izmjena: 28 Kolovoz, 2008, 20:58:56 Benjamin »
Under construction...

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #11 : 28 Kolovoz, 2008, 21:05:33 »
Ja sam za TP trophy, imam ga sam i jako sam zadovoljan...buduci da on ima jedan od  najvecih klipova od base kiteva ima i puno snage odozdola...kad sam ga naseraifo motor je stvanro imao bolesno snage odozdola...i stalno je dizo motor na zadnji kad sam ga naseraifo do daske odmah..inace mi pase da tak ima snagu i da lagano ide na zandji ali mi je bilo stvarno tesko neki puta voziti po gradu a u dvoje nemoguce...metnuo duzu getribu i jos jendom prijenos postelao i sad ima manje snage na startu ali se povecala krajnja i u srednjem rezimu rada je postao zivlji...sadm i je idealan...jos kad stigne novi spuh...jao...

A sta se tice zavrsne obrade vidio sma i bolju..svakako bi preporucio malo potrupijati rubove i ispolirati kanale...

I zaboravio reci imao sam i sporta i replicu...i s replicom sam bio razocaran nadao sam se boljim rezultartima...a sta se tice sporta ok kit...dugo drzi i fino radi...

Hvala, baš mi tako nešto treba!

Offline master_o_fight

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ri
  • Moj Skuter: s2
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #12 : 28 Kolovoz, 2008, 21:16:24 »
DR 70 :happy3:
vozi idiote vozi !!!!!

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #13 : 28 Kolovoz, 2008, 21:26:57 »
Ja sam za TP trophy, imam ga sam i jako sam zadovoljan...buduci da on ima jedan od  najvecih klipova od base kiteva ima i puno snage odozdola...kad sam ga naseraifo motor je stvanro imao bolesno snage odozdola...i stalno je dizo motor na zadnji kad sam ga naseraifo do daske odmah..inace mi pase da tak ima snagu i da lagano ide na zandji ali mi je bilo stvarno tesko neki puta voziti po gradu a u dvoje nemoguce...metnuo duzu getribu i jos jendom prijenos postelao i sad ima manje snage na startu ali se povecala krajnja i u srednjem rezimu rada je postao zivlji...sadm i je idealan...jos kad stigne novi spuh...jao...

A sta se tice zavrsne obrade vidio sma i bolju..svakako bi preporucio malo potrupijati rubove i ispolirati kanale...

I zaboravio reci imao sam i sporta i replicu...i s replicom sam bio razocaran nadao sam se boljim rezultartima...a sta se tice sporta ok kit...dugo drzi i fino radi...
:icon_thumright:

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1321
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #14 : 28 Kolovoz, 2008, 23:34:33 »
ja sam isto za tp imo sam ih gro i uvjek su bili super
0981674245

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #15 : 29 Kolovoz, 2008, 00:21:39 »
MHR Replica 70:

ZA:
-(skoro  ;D ) midrace kit
-dijelova u HR ko u prici
-trajnost
-alu kit - fino hladjenje
-ne treba razradu voznjom, odnosno, dovoljno ga je 2-3 puta zagrijati i ohladiti u povisenom leru i paziti mozda prvih pola sata voznje
-2% ulja sasvim dovoljno
-zagrijavanje prije voznje moze biti krace nego kod gusa jer cilindar "ne dise" toliko zbog promjene temperature

PROTIV:
-kad se osteti cilindar, trebas novi jer nema brusenja kao kod gus cilindara


Sa tvojim spuhom bi se vrtio kao i base kit ili mozda 300-500 okr vise i ne vidim zasto bi trajao krace od gusa (ne racunajuci brusenje gusa na specijale - tako bi gus trajao osjetno dulje). Skoro nikakva razrada mu nije potrebna kao ni temeljito zagrijavanje prije voznje, a i mjesavina od 2% je sasvim dovoljna ako koristis barem srednje kvalitetno polusinth ulje.


Ako bas MORA biti gus, onda Trophy ili Malossi Sport (zbog dostupnosti dijelova) s tim da u slucaju Trophya trebas posebno kupiti i kvalitetan iglicasti lezaj, a Malossi ga vec ima u paketu....
« Zadnja izmjena: 29 Kolovoz, 2008, 00:25:37 3alfa3 »

Offline Dirk23

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 748
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Drag 180, vx125
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #16 : 29 Kolovoz, 2008, 07:02:05 »
nema tu, kada alfa kaze, to je onda to, tocka na i, trebalo bi nam vise takvih argumentiranih odgovora, a ne "stavi to, to ti je bolje"

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #17 : 29 Kolovoz, 2008, 10:10:07 »
MHR Replica 70:

ZA:
-(skoro  ;D ) midrace kit
-dijelova u HR ko u prici
-trajnost
-alu kit - fino hladjenje
-ne treba razradu voznjom, odnosno, dovoljno ga je 2-3 puta zagrijati i ohladiti u povisenom leru i paziti mozda prvih pola sata voznje
-2% ulja sasvim dovoljno
-zagrijavanje prije voznje moze biti krace nego kod gusa jer cilindar "ne dise" toliko zbog promjene temperature

PROTIV:
-kad se osteti cilindar, trebas novi jer nema brusenja kao kod gus cilindara


Sa tvojim spuhom bi se vrtio kao i base kit ili mozda 300-500 okr vise i ne vidim zasto bi trajao krace od gusa (ne racunajuci brusenje gusa na specijale - tako bi gus trajao osjetno dulje). Skoro nikakva razrada mu nije potrebna kao ni temeljito zagrijavanje prije voznje, a i mjesavina od 2% je sasvim dovoljna ako koristis barem srednje kvalitetno polusinth ulje.


Ako bas MORA biti gus, onda Trophy ili Malossi Sport (zbog dostupnosti dijelova) s tim da u slucaju Trophya trebas posebno kupiti i kvalitetan iglicasti lezaj, a Malossi ga vec ima u paketu....

To je pravi odgovor!

NE mora biti gus (da mi mhr replica potraje 12500-15000km ja se nebi žalio)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #18 : 29 Kolovoz, 2008, 11:30:24 »
da mi mhr replica potraje 12500-15000km ja se nebi žalio

Pravilno postelaj karb, koristi (barem) kvalitetnu polusintetiku, ne frlji ga u okretaje dok se potpuno ne zagrije i racunaj da ces na toj kilometrazi tek mijenjati klip i karike.
Ja sam mijenjao klip i karike nakon 10.000 km, a njih sam napravio sa Nardo spuhom koji je vrtio kroz ubrzanje 11500+ okr. Od tada imam Yasuni R (koji vrti 10500 kroz ubrzanje) i napravio sam narednih 11000-12000 km i skuter ide odlicno i dalje.
Vozio sam Narda na Stihl ulju, a nakon toga na Silkolene polusintetici koju i dalje koristim.



Svjet:
sam radi mjesavinu, a uljnu pumpu iskopcaj, ali ju nemoj vadit jer drzi vodenu pumpu. Jednostavno nekako spoji cjevcice (ostavi ih pune ulja) tako da pumpa vrti ukrug to ulje.
« Zadnja izmjena: 29 Kolovoz, 2008, 11:35:48 3alfa3 »

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Koji kit kupiti?
« Odgovori #19 : 29 Kolovoz, 2008, 11:42:10 »
ja sretan imam AC masinu pa mogu iscupati potpuno uljnu...ali dok radi sve s njom kak treba nemam potrebe..da imam rezervar ko runner ili tak iscupao bi ali ovaj mali kaj sad imam jendostavno mi se neda stalno mjesati...
Under construction...