Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Servisiranje 209 ccm masine  (Posjeta: 2967 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline TOM5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: derbi gp1 open
  • Moja Kaciga: nolan n 85 monza
  • MojSpuh: Giannelli rekord
Servisiranje 209 ccm masine
« : 26 Ožujak, 2014, 10:20:25 »
Pozz, ovak znaci imam gileru 125 i na nju je stavljen klip cilindar malossi 209, bregasta malosi itd, s kitom sam zasad napravil 2200 km, zanima me na kolko da mjenjam ulje i kad bi mogo ocekivat mjenjanje karika i neke vece zahvate na masini, znaci sad me prvenstveno zanima kad da mjenjam ulje

Offline TOM5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: derbi gp1 open
  • Moja Kaciga: nolan n 85 monza
  • MojSpuh: Giannelli rekord
Odg: Servisiranje 209 ccm masine
« Odgovori #1 : 04 Travanj, 2014, 10:01:40 »
Jel moze help neko? znaci s kitom sam napravio za sad 2200 km i na kolko bi trebo promjenit ulje

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2023
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Servisiranje 209 ccm masine
« Odgovori #2 : 04 Travanj, 2014, 10:17:50 »
minjaj svakih 6000...

a kad bi tribao zahvate raditi, ovisi o tebi. makine su pouzdane i dugotrajne, kvalitetno ulje i gorivo, nemoj derati na hladno i trajati ce 100 godina  :)

Offline TOM5

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: derbi gp1 open
  • Moja Kaciga: nolan n 85 monza
  • MojSpuh: Giannelli rekord
Odg: Servisiranje 209 ccm masine
« Odgovori #3 : 04 Travanj, 2014, 10:36:37 »
A zar nije 6000 km puno? cuo sam od nekih ljudi da na kitu 209 bi trebo mjenjat svakih 3000 km sad neznam dal je to tocno, ako ima netko ko zna i ima iskustva neka mi kaze svaki savjet dobrodosao :)

Offline Maestral

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgrb
  • Moj Skuter: Beverly 200
  • Moja Kaciga: ...je lijepa
  • MojSetup: ...skuter na cesti, ja na skuteru..
  • MojSpuh: ...izvodi ispusne plinove
Odg: Servisiranje 209 ccm masine
« Odgovori #4 : 04 Travanj, 2014, 11:27:21 »
Onda slusaj te ljude.

Kaj sad ocekujes studiju o utjecaju ulja na dvotaktne motore zajedno sa par strucnjaka Instituta Hrvoje Pozar i Ruđer Boškovic da te uvjeravaju kaj da napravis?

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Servisiranje 209 ccm masine
« Odgovori #5 : 04 Travanj, 2014, 12:11:36 »
kakvih crnih 6000 km na setupu sa malossi 209  ::)
pa ja sam na svom vxr-u mjenjao svakih cca 4tkm,iako je po manualu da se mjenja svakih 5tkm ako se en varam...
na malossi 209 sa svime ostalim,ulje i filter bi mjenjao svake 3-4 tkm...ovisi,ako je bas full setup da se izvlači maksimum onda svakih 3tkm,a inače bi svakih 4tkm bilo oke

Offline Enzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Vx209
  • MojSetup: tajnovit
  • MojSpuh: serijala d.o.o.
Odg: Servisiranje 209 ccm masine
« Odgovori #6 : 01 Lipanj, 2014, 23:43:05 »
evo ja ti mogu reci iz prve ruke s obzirom da vozim 209, po servisnoj se ulje i filter ulja mjenja svakih 6k km, u uputstvima od kita ti takodjer pise da se pridrzavas tvornickih intervala kao i specifikacija za ulje.. ono sta ti je bitno u cijeloj prici je da koristis kvalitetno ulje tipa Motul 300v 5w40 ne gazis ga na hladno i neces imat nikakvih problema ja evo 16k km vrtim na 209 bez ikakve greske

p.s. ako ako ti je ovo prvih 2200 km vjerujem da si ga razradio kvalitetno =D preporucio bi da napravis servis sad pa onda svakih 6k km, ili bas ako oces bit extra pazljiv svakih 5k km

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Servisiranje 209 ccm masine
« Odgovori #7 : 02 Lipanj, 2014, 00:15:45 »
@maestral.. ko prvo ovo je 4t, ko drugo ne pametuj..

@TOM5... poslusaj pralasa, neka ti izmjena ulja bude na MAX 4tkm sa filterom ulja, mozes i na 3 ako mu redovito vadis dusu. Naravno dobro ulje livaj i nemas brige.
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Enzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Vx209
  • MojSetup: tajnovit
  • MojSpuh: serijala d.o.o.
Odg: Servisiranje 209 ccm masine
« Odgovori #8 : 02 Lipanj, 2014, 00:21:52 »
dali ima neki poseban razlog za mjenjanje ulja na 4k km ? ja ga iskreno ne vidim ako se stavlja kvalitetno ulje pod to ne mislim onu vodu od agipa i ako ga ne gazi na hladno

Offline Pulss

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški
  • 2T u Srcu :)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: 180SP & Batina
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Termogrupa by SRAD, OKO pwk 26, Malossi Head
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Servisiranje 209 ccm masine
« Odgovori #9 : 02 Lipanj, 2014, 01:01:28 »
Izlij ulje nakon 3 i nakon 7tkm iz masine pa sam zakljuci  :icon_thumright:
Ustošit kruzing i šaltane bez kuplunga ono " trrrr rrT, trrrrT,  TRRRRRRT, BRAAAAAPAP AP AP " I onda lomit po brdu!

Offline Enzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Vx209
  • MojSetup: tajnovit
  • MojSpuh: serijala d.o.o.
Odg: Servisiranje 209 ccm masine
« Odgovori #10 : 02 Lipanj, 2014, 15:44:12 »
ja ne mogu i necu govorit za druge niti mi je u cilju se svadat i ne znam sta, ja mogu govorit samo iz svojih iskustava i na temelju istih dat savijet, jer znam kako vozim, kad sta mjenjam i sto unutra ulijevam.. tko ce ga prihvatit tko nece njemu na volju.. tako da interval na 6k km je za mene adekvatan iz jednostavnog razloga sto koristim visoko kvalitetno ulje( a to nije serijsko ulje sto prodaju u piaggio servisima), ne gazim ga na hladno( morate uzet u obzir da ulju treba vise vremena da se digne an radnu temp nego vodi ) i ne gasim odmah motor nakon sto sam mu vadio dusu, a to je iskreno receno svaki put kad sjednem na motor =D.. moj vx sad ima vec 46k km od koji cca 16 k ima na 209 bez ikakvih problema.. mjenjanje ulja na 3k km je po meni bacanje para (pod uvjetima koje sam naveo prije) jer na 3 k km je ulje jos ko novo, a znam to jer redovno provjeravam razinu ulja, zato jer se pricalo kako 209 pije puno ulja kako treba mjenjat karike svakih 15 k km i jos stosta gluposti.. smatram da ako je kit pravilno instaliran i pazen trajat ce ko i serijski..  peace and :skuteras2:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Servisiranje 209 ccm masine
« Odgovori #11 : 02 Lipanj, 2014, 15:55:11 »
Kako ulje zna da je motor/skuter presao odredjenu kilometrazu?

Nije isto ako istu kilometrazu napravis na nizim ili visim okretajima. U to treba uracunat i da se ulje brze "razbija" na visim okretajima.



Podsjetilo me na jedan Ohlins amortizer - u uputstvu pise da mu se ulje mijenja svakih 30.000km ako se vozi po cesti, a svakih 10-20 sati rada ako se vozi na stazi  ;D







Kaj se tice pitanja kad mijenjat na tom kitu ulje - pojma nemam. Koliko ulja uopce ide unutra? Litra? Dvije? Nije ulje toliko skupo da se nebi moglo mijenjat svakih 3000-4000km pa bi iskljucivo iz tog razloga osobno na toj kilometrazi mijenjao (iako vjerojatno nepotrebno, al eto)

Offline Enzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Vx209
  • MojSetup: tajnovit
  • MojSpuh: serijala d.o.o.
Odg: Servisiranje 209 ccm masine
« Odgovori #12 : 02 Lipanj, 2014, 16:17:08 »
karter drzi litru ali sve skupa ide 1,2 l kad mjenjas i filter, a svako normalan ce ga promjenit kad i ulje..  litra motula 300v dodje oko 120-130 kn kako di.. moj najvise vremena provodi izmedju 5-9 k rpm  =D tako da se moze rec da najveci dio vremena provodi u visokim okretajima..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Servisiranje 209 ccm masine
« Odgovori #13 : 02 Lipanj, 2014, 16:34:14 »
karter drzi litru ali sve skupa ide 1,2 l kad mjenjas i filter, a svako normalan ce ga promjenit kad i ulje..  litra motula 300v dodje oko 120-130 kn kako di.. moj najvise vremena provodi izmedju 5-9 k rpm  =D tako da se moze rec da najveci dio vremena provodi u visokim okretajima..

Da, mijenjat filter kad i ulje, a nepotroseno ulje moze i dalje stajat u kantici i cekat svoj red. OK, ne da stoji godinama, al godina dvije je sasvim u redu, tako da u ovom slucaju kupis 2 litre i zamijenis ulje i ostane ti 8dl. Slijedeci put kupis 1l, nalijes ovo koje ti je ostalo i dopunis sa novim uljem, a njegov ostatak spremis. I tako ne bacas nista ulja