Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: gdje kupiti  (Posjeta: 5611 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #20 : 07 Kolovoz, 2008, 22:33:35 »
1. nema veze sto ces voziti samo sa multivarom, al onda dok ne kupis spuh vozi sa rolama koje dođu uz njega, a kad stavis rezu onda cca 6g

Ok kuzim sve. A jel bum mogao sam stavit te druge rolice?

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #21 : 07 Kolovoz, 2008, 22:37:52 »
ne, 5 min posla

poslidat sve sarafe s dekla, skinti deklo, odsarafiti maticu od varia, skinut ventilator, vario, zamjeniti role, i sve vratiti kako je bilo

najveci problem je kako odsarafiti maticu, pistoljem, blokiranjem varia uz pomoc zubaca na ventilatoru, blokiranjem samo varia necim itd....ako budes to u servisu onda ce oni to na pistolj najbrze ali nije i najbolje
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #22 : 07 Kolovoz, 2008, 22:58:40 »
vjerojatno cu sljedeci ili onaj drugi tjedan napraviti tih 1000km jer ovih dana imam puno posla (sto znaci i vise love za neki auspuh :D)

Hvala svima na savjetima, a posebno Igoru i Alfi

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #23 : 07 Kolovoz, 2008, 23:44:18 »
Skupi sve potrebne dijelove i ugradi ih odjednom.
Do onda nemoj skidat blokade jer ces se blokada rijesit stavljanjem dijelova i usparat nesto novaca koje bi ti u servisu uzeli za skidanje blokada.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #24 : 08 Kolovoz, 2008, 00:49:16 »
to bi znacilo da se ove druge 2 blokade sto nisu u auspuhu micu stavljanjem tih novih dijelova?

Posto su mi rekli da u servisu ne stavljaju auspuhe koji nisu kupljeni kod njih to bi znacilo da bi morao kupiti MHR... mozda onda to i napravim


Offline Igor82

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: ZX
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #25 : 08 Kolovoz, 2008, 20:17:21 »
Dali moze Yasuni na sp50 nabrijani ili se ne isplati stavljati ako ne stavljas kit 70ccm?  :dontknow:

Offline Igor82

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: ZX
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #26 : 08 Kolovoz, 2008, 20:35:00 »
E sad jedno glupo pitanje za vas iskusne ali posto mi je ovo prvi skutpa onda  :icon_scratch:
Kaj znaci termo grupa jel to cilindar glava klip?  :binkybaby:

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #27 : 08 Kolovoz, 2008, 20:56:27 »
Dali moze Yasuni na sp50 nabrijani ili se ne isplati stavljati ako ne stavljas kit 70ccm?  :dontknow:


 :laughing6:

nabrijan a nema kit? pa sta imas, raketu na repu?? pa nabrijan...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #28 : 08 Kolovoz, 2008, 21:50:56 »
E sad jedno glupo pitanje za vas iskusne ali posto mi je ovo prvi skutpa onda  :icon_scratch:
Kaj znaci termo grupa jel to cilindar glava klip:binkybaby:

u pravu si  :icon_thumright:

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #29 : 08 Kolovoz, 2008, 22:30:42 »
Dali moze Yasuni na sp50 nabrijani ili se ne isplati stavljati ako ne stavljas kit 70ccm:dontknow:

yasuni z ako ostaješ na 49ccm,
yasuni r ako staviš 68ccm!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #30 : 08 Kolovoz, 2008, 22:36:21 »
Dali moze Yasuni na sp50 nabrijani ili se ne isplati stavljati ako ne stavljas kit 70ccm:dontknow:

yasuni z ako ostaješ na 49ccm,
yasuni r ako staviš 68ccm!

ako je istina da je z malo jaci od zx-a, onda je i on odlican izbor na base kitu

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #31 : 08 Kolovoz, 2008, 22:41:48 »
Dali moze Yasuni na sp50 nabrijani ili se ne isplati stavljati ako ne stavljas kit 70ccm:dontknow:

yasuni z ako ostaješ na 49ccm,
yasuni r ako staviš 68ccm!

ako je istina da je z malo jaci od zx-a, onda je i on odlican izbor na base kitu

On je između zx-a i rr-a tako da je za serijalu  :icon_thumright:, može i na kit od 70ccm ali će raditi lošije nego yasuni r na istom tom kitu (jer je r dosta jači)!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #32 : 08 Kolovoz, 2008, 22:43:08 »
On je između zx-a i rr-a tako da je za serijalu  :icon_thumright:, može i na kit od 70ccm ali će raditi lošije nego yasuni r na istom tom kitu (jer je r dosta jači)!

a koliko je to dosta jaci?  Pitam zato sto sam imao rr-a i r-a

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #33 : 08 Kolovoz, 2008, 22:50:37 »
Yasuni Z je jaci i od RR-a i od ZX-a, ali ne puno. "Vrti" se na istim okretajima odprilike.
Ali je dosta kvalitetniji tako da nebi uopce gledao Leo Vince kad bi kupovao taj tip spuha ukoliko bi mi Yasuni Z bio dobavljiv.

yasuni z ako ostaješ na 49ccm,
yasuni r ako staviš 68ccm!

Ako jednog dana planira 70ccm kit, bolje je odma nabavit "R" jer se i njega da nastelat za serijalu, a kad dodje kit je dosta bolji...
« Zadnja izmjena: 08 Kolovoz, 2008, 22:53:08 3alfa3 »

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #34 : 08 Kolovoz, 2008, 22:57:03 »
Yasuni Z je jaci i od RR-a i od ZX-a, ali ne puno. "Vrti" se na istim okretajima odprilike.
Ali je dosta kvalitetniji tako da nebi uopce gledao Leo Vince kad bi kupovao taj tip spuha ukoliko bi mi Yasuni Z bio dobavljiv.

yasuni z ako ostaješ na 49ccm,
yasuni r ako staviš 68ccm!

Ako jednog dana planira 70ccm kit, bolje je odma nabavit "R" jer se i njega da nastelat za serijalu, a kad dodje kit je dosta bolji...

Tako sam i ja napravio (sada je mhr replica na serijali a uskoro će biti sa malossi sportom)!

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #35 : 08 Kolovoz, 2008, 23:01:25 »
On je između zx-a i rr-a tako da je za serijalu  :icon_thumright:, može i na kit od 70ccm ali će raditi lošije nego yasuni r na istom tom kitu (jer je r dosta jači)!

a koliko je to dosta jaci?  Pitam zato sto sam imao rr-a i r-a

Pa ako je yasuni z nešto jači od rr-a, onda ti sama logika govori da je yasuni r (koji je slabiji midrace spuh) dosta jači od rr-a, da ne govorimo napamet postoji puno mjerenja spuhova koja to i potvrđuju a i sam si ih imao oba pa znaš!

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #36 : 09 Kolovoz, 2008, 08:17:23 »
ocito ne zna nastelat spuh na 50ccm pa je zato i uvjeren da se nista ne dobiva

antares...uopće ga nemoj slusat sta prica  :dontknow:

Eto čovek ti je lijepo reko! Frend je tak moral promijenit spuh na Spy-u i u yamahi su mu stavili MF Power (banana) i motor nije s mjesta išel. Rekli su da nikad više nebude išel ko prije. Stavili smo 86 diznu i 4 grama rolice i motor je išel super.

Auspuh kad staviš gore i ak daš nekome ko se kuži da poštela frgu i obavezno vario (rolice i federe) motor će dosta bolje it, znam po sebi kad sam ZX-a stavil. Prvo katastrofa, a onda mehaničar uštelal i stavil 3,75g rolice i crveni ferčići na kuplungu, motor je po cajgeru konstantno vuko od 0 do 90. Jeben osjećaj!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #37 : 09 Kolovoz, 2008, 11:28:49 »
ma mjenjat cu spuh naravno.

Stvari koje sigurno kupujem:

-multivar2000
-dizna
-rolice
-spuzva

A oko auspuha se jos nemogu odluciti. Najbolje bi bilo kada bi uspio nabaviti yasuni r od hac-a ili rox-a (poslao sam im PMove), ili ako oni nemogu eventualno otici u celje po spuh :D. U tom slucaju bi mi jos trebali federi jer pretpostavljam da s yasuniem ne dolaze...
Samo cu onda imati problem nekako nazicati ove u servisu da mi stave auspuh...
A 70ccm kit bi onda uzeo kasnije...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #38 : 09 Kolovoz, 2008, 11:41:42 »
U tom slucaju bi mi jos trebali federi jer pretpostavljam da s yasuniem ne dolaze...
Samo cu onda imati problem nekako nazicati ove u servisu da mi stave auspuh...
A 70ccm kit bi onda uzeo kasnije...

Da, sa Yanunioem ne dibojes federe kuplunga. Kupis Malossi federe za originalni Piaggio kuplung i stavis bijele (srednje) ili zute (tvrde).
U servisu ce ti sigurno to staviti jer ce uredno naplatiti posao, a ni jedan trgovac ne propusta priliku za zaradit  ;D

Jedino sto im trebas napomenuti koje stvari da stave u skuter i da inzistiras na tome bez obzira na sve price koje ces tamo vjerojatno cuti.
Dakle, ako stavljas Yasuni R i Multivar2000 onda trebas rolice 5.7g do 6.1g, skinuti limic iz fergazera koji je blokada i staviti dizu 70 te iscupati gumenu lulicu iz airboxa, ali ne preradjivati poklopac airboxa.
Svakako treba skinuti blokade iz spuha, a Yasuni R ima dvije - jednu u grani, a drugu u prigushivacu.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: gdje kupiti
« Odgovori #39 : 09 Kolovoz, 2008, 11:47:53 »
bum ja fino C/P sve sto si ti napisao na papir pa nek se snalaze :D

Probao bi ja to sve sam doma stavit, ali ne zelim izgubit garanciju :/