Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Novo pitanje? .....4str.  (Posjeta: 6958 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Novo pitanje? .....4str.
« : 01 Kolovoz, 2008, 01:42:57 »
Prije 2 dana upalim skuter ,zagrijem ga lijepo ,krenem i sve uredu...poslije par km stanem na semaforu i dam gas motor krene normala sve i starta lijepo i sve...ali nece preko 9200 rpm inace se vrti oko 9500...poslije par minuta padnu obratji na 9000 i vidim ja nema motor snage...ajde reko kuci cu ostavit ga pa vidit sta mu je ...blizu kuce ..odjednom se iz motora zacuje neko zveckanje i puce nesto...i kao zastruga jednom i opet puce i poce zveckat ..ja ugasim motor ,odguram do kuce...ajde reko da probam onak zaverglat..cim sam zaverglo iz auspuha vatra izadje i to polijep plamen..i ja otvorim ...evo sta sam zateko ...klip ima milion riseva ,ima i par veliki..fali komad klipa...karike su citave samo su pukle na mjestu gdje otpo komad klipa ..na cilindru nema ni najmanjeg risa ...ima par sitnih riseva na glavi cilindra ali to cemo mal ispolirat i bice ok..znaci cilindar sve super...nista...klip evo vidite kakav je na slici..prije toga nekih 2000km sam otvaro masinu i klip je bio u savrsenom stanju bez i jednog risa...mena zanima kako se to desilo...smjesa je bila ok ,boja bijele kafe na svjecici(Champion rn3c)..karike su znaci samo pukle gdje fali veliki komad klipa...ostalo je sve ok...sto sam mjenjo skoro jest jedino ova svjecica rn3c jer nisam ni jednu drugu naso ...a u ovom piaggio centru mi je ovaj reko kako je to nova svjecica i ide u nove runner ove 2008 godiste...i da ce normalno sve radit..dosad sam znao za rn1c i rn2c.....za ovu 3 nisam cuo nikad ...jel moze od nje ovo biti sto se meni desilo?ili je klip jednostavo odradio svoje i ako je izledo extra kad sam gledo prije 2000km..cijela termo grupa ima nekih 15000km..stim da su karike mjenjane 2 puta dosad...
http://img175.imageshack.us/img175/4747/30072008267ho6.jpg
http://img175.imageshack.us/img175/6480/30072008268zz8.jpg
http://img175.imageshack.us/img175/3776/30072008269dn4.jpg
http://img175.imageshack.us/img175/8590/30072008273dh3.jpg
jedno off pitanje...danas sam bio u Zagrebu sa frendom,i uzeo i klip i jos par stvarcica novi...lezaje i tako to...usput i trazio Tp radilicu sa plavim polutkama reko da stavim malossi sport vise koji kupi prasinu po kuci ali u cijelom Zagrebu od 10 piaggio i drugih salona(auto bil,bencony,Box 15,itd) nema radilice...samo u Vukovarskoj ulici sam naso jednu radilicu i to MHR ...ovi ostali nemaju ni serijske a kamoli Tp...Onaj digtung(brtva)cilindra znam da mora biti 0.5 znaci onaj kao papirni...ja jedini koji sam naso u svim salonima je 0.6..i sto je zanimljivo u 3 piaggio centra ..naljepnica na kesi od digtunga ,pise na njoj brtva cilindra 0.5 a na digtunzima unura pise sve 0.6 i tako svako pakovanje u 3 piaggio centra ....lijepo kazem da je greska svakom od njih ..kaze nije to je tako....ajde reko..i sta cu uzmem taj koji sam jedini naso 0.6....hocel sad bit problema jer nije 0.6 znam da ako je deblji da se gubi kompresija ? pa me zanima hocel puno to uticat sto je 0.6....
« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2008, 19:10:38 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #1 : 01 Kolovoz, 2008, 10:16:14 »
Jel tebi od prije pukao centralni feder u voznji? I sto nije malo previse 9500rpm kroz ubrzanje sa serijsku masinu?

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #2 : 01 Kolovoz, 2008, 10:19:28 »
Jel tebi od prije pukao centralni feder u voznji? I sto nije malo previse 9500rpm kroz ubrzanje sa serijsku masinu?
da njemu je pukao centralni
vjerovatno ima rolice 4,8 od zx-a frendu se isto na toliko

Offline replcnt

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #3 : 01 Kolovoz, 2008, 11:14:05 »
...karike su citave samo su pukle na mjestu gdje otpo komad klipa ..

 :toothy11:

e moj ivane, nikako sreće sa tim motorom kod tebe

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #4 : 01 Kolovoz, 2008, 12:48:30 »
ma da puko je bio centralni pa otislo i kvacilo i zvono ..rolne su 6.1 malossi sa multivarom...a motor mi radi na 9500 kad je na full gasu i max brzina...9300-9500 tako..i mislim da je to ok ....da nije uopste previse ...jer i zx ima rezonancu izmedju 9000-9500 rpm...ajde neko ako moze odgovorit na pitanja molio bi...bio bi  veoma zahvalan...
« Zadnja izmjena: 01 Kolovoz, 2008, 12:50:19 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #5 : 01 Kolovoz, 2008, 12:50:50 »
...karike su citave samo su pukle na mjestu gdje otpo komad klipa ..

 :toothy11:

e moj ivane, nikako sreće sa tim motorom kod tebe
a jbg stas tako ti je to :D hehe ..na granici me vec zapamtili :D ko stlano u zagreb po djelove idem :D
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #6 : 01 Kolovoz, 2008, 12:53:39 »
ma da puko je bio centralni pa otislo i kvacilo i zvono ..rolne su 6.1 bile tad jer je bio multivar...a motor mi radi na 9500 kad je na full gasu i max brzina...9300-9500 tako..i mislim da je to ok ....da nije uopste previse ...jer i zx ima rezonancu izmedju 9000-9500 rpm...ajde neko ako moze odgovorit na pitanja molio bi...bio bi  veoma zahvalan...

Nije bas tako. A ovo sto nemozes naci radilicu, nije ni cudo jer kad sam trazio prije 2 god sve jedan ducan u hr sam pretrazio i nisam nasao sto sam trazio ili nesto sl. Muka je naci rolice, a slidere za multivar ima samo 1 ducan u zg-u (za minarelli).

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #7 : 01 Kolovoz, 2008, 12:55:39 »
radilicu možeš ostaviti serijsku, promjeni ležajeve i semeringe, i vodenu pumpu repariraj..
sastavi klip i cilindar, poštelaj frgić, prijenos i vozi, prvih 300 km lagano, probaj sa težim rolama da se ne vrti iznad 8000 okr..
malo veću diznu stavi oko 75-80..
za brtvu nema veze jel 0.5 ili 0.6..
i tak je squish vjerojatno 1.8..
svječicu stavi NGK ili Denso platinum ili iridij, ove champion ništa..
« Zadnja izmjena: 01 Kolovoz, 2008, 12:58:02 ivanm »

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #8 : 01 Kolovoz, 2008, 13:14:16 »
ma da puko je bio centralni pa otislo i kvacilo i zvono ..rolne su 6.1 bile tad jer je bio multivar...a motor mi radi na 9500 kad je na full gasu i max brzina...9300-9500 tako..i mislim da je to ok ....da nije uopste previse ...jer i zx ima rezonancu izmedju 9000-9500 rpm...ajde neko ako moze odgovorit na pitanja molio bi...bio bi  veoma zahvalan...

Nije bas tako. A ovo sto nemozes naci radilicu, nije ni cudo jer kad sam trazio prije 2 god sve jedan ducan u hr sam pretrazio i nisam nasao sto sam trazio ili nesto sl. Muka je naci rolice, a slidere za multivar ima samo 1 ducan u zg-u (za minarelli).
a znam eto ...i ja sma juce sve skoro obiso po Zg ducane nigdje nema radilice...oko 10-15 ducana sam obiso...a htio sam uzet radilicu pa stavit onda tek kit jer ...motor vec ima 15000km i ono nije bas mazen puno...nije zagrijavan redovno pa lagana voznja i to..to sma od skoro poceo....nego je ono upalis ..sjedes poslije 500m ..gas do kraja i to...pa kontam da nebi opet djabe sve rasklapo za 5000 km naprimjer jer ode radilica..da odma se i tog rijesim..frendu neki dan pukla klipnjaca popola (znaci dio koji klip tjera gore dole) na 20000km ...lezaje i semeringe mjenjo i stavio sport 70 ,odradio nekih 1000-1500km i otislo mu sve..zat se meni i ne stavlja bez nove radilice hehe....sto se tice zx ..negdje sam procito na forumu tu da je tako najbolje da radi izmedju 9300-9500...dobro radi on na 9300..na jedno 80 padnu obratji na 9300a do tada bude 9450..meni su ok 6.1 rolne jer nema rupe u ubrzanju nikakve ...mozda grijesim ali je i ovak ok hehe :D

Valentino Rossi 46!!!!!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #9 : 01 Kolovoz, 2008, 13:19:09 »
čuj ak nema radilice u dućanima naruči izvana..
ili nabavi rabljenu neku..
inače serijska bi trebala bez problema tjerati gus kit..
ovo sa klipnjačom je bad luck..

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #10 : 01 Kolovoz, 2008, 13:37:01 »
a morat cu negdje iz vana ....a mozda i necu reko mi je onaj iz autobila ...da nazovem sljedeci put sefa ,dao mi broj pa da se dogovorim da naruci iz splita ako cu 100% doc po to...da djabe ne dolazim odavde....ja reko ma znam da mora se kapara ostavljat i to..al kako cu kad sam iz bosne pa neda mi se stim zafrakvat..kaze ma nije to problem ako ces doc 100% samo nazovi sefa..dogovori se snjim..pa cu u skorije vrijeme opet Zg:D
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #11 : 01 Kolovoz, 2008, 14:36:13 »
cijela termo grupa ima nekih 15000km..stim da su karike mjenjane 2 puta dosad...

 :icon_scratch:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #12 : 01 Kolovoz, 2008, 16:42:30 »
Trebo si kupit klip za prvu specijalu ovaj sloj je vjerovatno dosta istošen... a za svjećicu ti nitko ne može reć ako neznaš koja je to toplinska vrijednost
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #13 : 01 Kolovoz, 2008, 20:00:54 »
ma ajde reko uzet cu onaj orginalni kakav jest....samo nek radi....sad pitanje jos jedno...kad se skida cijeli motor sa nosaca...sve sam po odpajo samo su mi ostale 2 zice koje su zajedno i idu u blok na magnet tamo...i gore meni se cini na aklumator...kako njih da otpojim ...gledo sam nema nigdje oni konektora pa da se isteka...ajde neka neko pomogne..da lijepo ocistim masinu jer je sva prljava i masna sa vana....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #14 : 01 Kolovoz, 2008, 20:10:03 »
meni ovo vuce na falsh zrak

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #15 : 01 Kolovoz, 2008, 21:33:15 »
gledo sam prirubnicu citava je ..nema nigdje da je napukla ...na bloku sam gledo isto mi izgleda sve ok...jedino sto je bilo jest da na crijevu od airboxa sto ide na karb..selna ona nije bila ok ...neznam kako ali se sama odvrnula i svukla sa onog svog lezista.....i sto sam jos vidio tek kad sam skido blok..sajla uljne pumpe ona ...je pukla na ulazu u blok ondje i samo bila na 2 tanke zicice ......i mozel mi neko rec kako se skidaju  one 2  zice sto idu u blok... ...napiso sam u postu prije
« Zadnja izmjena: 01 Kolovoz, 2008, 21:37:35 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #16 : 02 Kolovoz, 2008, 11:12:22 »
pa moraš skinit magnet pa skinit paljenje i pickup
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #17 : 02 Kolovoz, 2008, 11:13:54 »
da, radapcigerom skini magnet, odšarafi struju i onda ti to ostane visit na rami a blok skineš dole..

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #18 : 02 Kolovoz, 2008, 11:19:13 »
thx na odgovorima..a posto nemam radapcigera (posudio ga drugu a on na more otiso) mogul se gdje te 2 zice otpojit gore na rami ..ili gdje vec idu...???
« Zadnja izmjena: 02 Kolovoz, 2008, 11:21:34 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Otiso Klip!
« Odgovori #19 : 02 Kolovoz, 2008, 11:24:22 »
Pa sta nemas ovakav konektor?