Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Variomat FR4 stiže na test!!  (Posjeta: 22922 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #140 : 25 Lipanj, 2013, 18:10:13 »
evo beba je stigla, malo da se naviknu jedno na drugo prije ugradnje  :toothy10:
Pula Über Alles

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #141 : 25 Lipanj, 2013, 18:24:46 »
zaboravih sliku

da ne spamam dodati ću ovdje prve dojmove nakon montaže.
tiše i mirnije radi, osjetno
ubrzava bolje sa nule, teško odrediti koliko jer radi na manjim đirima, ali kada sam pogledao na sat kazaljka skače...ovo odokativno naravno
rješeni problemi koje sam ja povezivao sa kvačilom (tako mi je i rečeno od prodavatelja, znači nisu mi htjeli uvaliti centralni i federe kvačila) a to je da je u usporavanju motor ostajao u "brzini" ili kvačilo spojeno kako več to nazvati
isto tako mi je rečeno da to malo razrađujem pa ću poslušati, možda

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 26 Lipanj, 2013, 17:35:18 veruda »
Pula Über Alles

Offline xtr3m3

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: rr
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #142 : 29 Lipanj, 2013, 15:55:16 »
skud si naručija i koliko šoldi?

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #143 : 29 Lipanj, 2013, 16:13:38 »
cijene na e-bayu su oko 170 eur + dostava, pričekaj koji dan da dečki sa ms webshopa vide dali ga mogu konkurentno ponuditi...

inače, krajnja brzina mi je više manje ista, ali u svim drugim parametrima je bolji od orginala (napravio sam tek 50-ak km)
Pula Über Alles

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #144 : 29 Lipanj, 2013, 16:47:08 »
cijene na e-bayu su oko 170 eur + dostava, pričekaj koji dan da dečki sa ms webshopa vide dali ga mogu konkurentno ponuditi...

inače, krajnja brzina mi je više manje ista, ali u svim drugim parametrima je bolji od orginala (napravio sam tek 50-ak km)
normalno da je bolji od originala nece sigurno biti lošiji a kosta skoro 200 eura...pitanje je koliko je bolji od originala i usporedba sa polinijem/malossijem koju vec cekamo o ho ho,prije cu dobiti na lotu(kojeg ne igram) nego sto cu dočekati usporedbu..

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #145 : 29 Lipanj, 2013, 17:05:09 »
cijene na e-bayu su oko 170 eur + dostava, pričekaj koji dan da dečki sa ms webshopa vide dali ga mogu konkurentno ponuditi...

inače, krajnja brzina mi je više manje ista, ali u svim drugim parametrima je bolji od orginala (napravio sam tek 50-ak km)
normalno da je bolji od originala nece sigurno biti lošiji a kosta skoro 200 eura...pitanje je koliko je bolji od originala i usporedba sa polinijem/malossijem koju vec cekamo o ho ho,prije cu dobiti na lotu(kojeg ne igram) nego sto cu dočekati usporedbu..
istina  :laughing7:
:skuter:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #146 : 29 Lipanj, 2013, 19:06:22 »
onda kupite pa usporedite sami i nemorate nikog cekat.
oni koi srackaju nebudu ga ionak kupili,samo da se prigovori nekaj kak to i ide tu po forumu.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #147 : 29 Lipanj, 2013, 20:40:59 »
onda kupite pa usporedite sami i nemorate nikog cekat.
oni koi srackaju nebudu ga ionak kupili,samo da se prigovori nekaj kak to i ide tu po forumu.
np,ako treba kupit cemo i taj variomat pa usporediti,jer kako ste krenuli necete uopće obaviti testiranje ovo ljeto pa kada dode zima reci cete da je prehladno vani bla bla kako to inace bude kada se nesto ne napravi na vrijeme...

niko vam ne prigovara,vec ste davnih dana rekli da cete napraviti to testiranje,pa onda vrijeme nije bilo dobro pa ovo pa ono,vec je unazad mjesec dana lijepo vrijeme i mogli ste to napraviti bez problema...

bez ljutnje,lijep pozdrav

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #148 : 29 Lipanj, 2013, 21:14:08 »
ljeto je tek počelo.ne,nismo mogli jer smo imali drugih obaveza o koima nit moram nit oću pisat po forumu tak da nam se nije pogodil slobodan vikend istovremeno ni meni ni neni.
mislim da je to tebi najmanje bitno pošto se rješavaš skutera.
za 2 vikenda bi trebalo se to odradit,sljedeći me nema a onaj iza sam slobodan pa ako bude i neno to je onda to.još moram videt za snimanje i slikanje s druga 2 frenda.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #149 : 30 Lipanj, 2013, 04:20:07 »
ljeto je tek počelo.ne,nismo mogli jer smo imali drugih obaveza o koima nit moram nit oću pisat po forumu tak da nam se nije pogodil slobodan vikend istovremeno ni meni ni neni.
mislim da je to tebi najmanje bitno pošto se rješavaš skutera.
za 2 vikenda bi trebalo se to odradit,sljedeći me nema a onaj iza sam slobodan pa ako bude i neno to je onda to.još moram videt za snimanje i slikanje s druga 2 frenda.
ja sam tu najmanji problem koliko vidim,tema je otvorena prije skoro 3 mjeseca sa naslovom variomat fr4 stiže na test a od testa ni traga ni glasa...jednostavno ste se trebali strpiti i nista ne pisati ako niste to u stanju obaviti na vrijeme i toe to...isto vrijedi i za projekte koji su u početku bili Vau pa se vec 2-3 godine "sitnice" provode kraju...Na učestale obaveze smo već naviknuli u komentarima pa je to bio i očekivani odgovor...kada nitko drugi nece komentirati očito sam ja jedini kojem se da pisati o takvim stvarima i o čemu bi se trebalo voditi računa na forumu..

toliko od mene,moj komentar shvatite kao dobronamjeran savjet i nista vise...
Lijep pozdrav

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #150 : 30 Lipanj, 2013, 16:23:30 »
kad bude biće,a to nisu pasje brige ko ni sve ostalo ;)
kupi pa testiraj,vremena imaš a obaveza nemaš..samo ako ti bude stari dozvolil,o tome si vodi računa.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #151 : 30 Lipanj, 2013, 17:06:31 »
kad bude biće,a to nisu pasje brige ko ni sve ostalo ;)
kupi pa testiraj,vremena imaš a obaveza nemaš..samo ako ti bude stari dozvolil,o tome si vodi računa.
pdaa,a čuj vas sigurno necu dočekati dok testirate pa cu vjerojatno morati preuzeti stvar u svoje ruke...
ali šta ja znam,obaveze su sada postale must have sredstvo izvlačenja kada se nesto ne napravi na vrijeme...bolje da si napisao,eto zaboravili smo,neodgovorni smo ili tako nesto u tom smislu...ti i minken boy ste glavni po pitanju obaveza kada treba nesto na vrijeme zavrsiti...onda ste taj variomat trebali poslati nekom drugom tko nema obaveza da ga testira...
mene ja davnih dana prestalo brinuti dal mi skuter ide 5% bolje ili slabije i uopće nije stvar u tome,nego o odgovornosti na forumu iliti odugovlačenju...

i ne znam sta se svi odma naljute,ali to su činjenice i dobronamjeran savjet..
 :hello:

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #152 : 30 Lipanj, 2013, 17:32:10 »
pralas cemu ovo  :dontknow:

Tema je otvorena kad je otvorena, prvo je zapeo vario u putu, na kraju je stigao i ja sam ga na Nexusu provozao i napisao iskustvo onak na osjecaj, poslan je stefu i on ga vozi vec neko vrijeme i isto tako je napisao svoja iskustva na osjecaj......trebao sam ici vec par puta do KC ali nismo mogli uskladiti slobodno vrijeme.......u konacnici nigdje nikad nije postavljen datum do kad ce se snimiti ubrzanje i izmjeriti GPSom, i mi bi voljeli da smo to odradili ali eto nismo, znaci nit smo kog zeznuli ni ostetili, kad odradimo stavit cemo ovdje u temu i to je to :icon_thumright:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #153 : 30 Lipanj, 2013, 18:12:54 »
ne,to nije ni savjet ni dobronamjerno nist nego provciranje.
niko nije ostecen kak je neno napisal,a ti samo uzmi vario i testiraj pa da imamo za usporedbu vise testova  :icon_thumright:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #154 : 30 Lipanj, 2013, 18:26:21 »
ako sam dobro vidio na slikama sa prošlog happeninga ima utrke ubrzanja, ja i rambla smo spremni za test  :icon_biggrin:
Pula Über Alles

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #155 : 30 Lipanj, 2013, 19:49:02 »
pralas cemu ovo  :dontknow:

Tema je otvorena kad je otvorena, prvo je zapeo vario u putu, na kraju je stigao i ja sam ga na Nexusu provozao i napisao iskustvo onak na osjecaj, poslan je stefu i on ga vozi vec neko vrijeme i isto tako je napisao svoja iskustva na osjecaj......trebao sam ici vec par puta do KC ali nismo mogli uskladiti slobodno vrijeme.......u konacnici nigdje nikad nije postavljen datum do kad ce se snimiti ubrzanje i izmjeriti GPSom, i mi bi voljeli da smo to odradili ali eto nismo, znaci nit smo kog zeznuli ni ostetili, kad odradimo stavit cemo ovdje u temu i to je to :icon_thumright:
sve 5,ne znam zasto su neki mislili da se želim svađati i da provociram ali dobro...ja sam lijepo rekao da bi se trebalo ubrzati s tim procesom i toe to,nemam se u planu svađati niti slično...možda sam ja jedini koji je to otvoreno rekao i toe sve,nemojte zamjeriti  :icon_thumright:

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #156 : 30 Lipanj, 2013, 21:42:39 »
Nema nikakve zamjerke s moje strane, samo bi htio da se ovo ne shvati krivo........poanta cijele priče je da nema rokova niti nikakvih obećanja vezano za test, volio bi da da je sve odrađeno ali jednostavno to nije bilo izvedivo, bilo je puno bitnijih stvari za odraditi tako da našim postupkom nitko nije zakinut ili oštećen  :icon_thumright:


@veruda  i na ovom scooter happeningu će biti utrka ubrzananja tako da ćemo i tamo testirati, nadam se da ću koji vikend i prije toga biti u mogućnosti okupiti ekipu i test odraditi kako treba (na više setupa, gps, mjerenje ubrzanja "od crte do crte" uz snimanje svega toga )
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #157 : 07 Srpanj, 2013, 13:47:52 »
evo prvih podataka o potrošnji, 3,55 šarenjikave vožnje, rekao bi manje nego prije, toliko mi je prije trošio samo uz krajnju štednju.
napomena, ovo mi je prvo mjerenje nakon ugradnje a usput sam stavio benzin 100 na petrolu (obično sam koristio običan jer nikad prije nisam uspio primjetiti ikakvu razliku između 95 i 100)

- da ne otvaram dalje, na slijedećih 300 km otvorena cesta, bez divljanja 2,9 l , ja ni sam nemrem bilivit...ne ulazim u to ima li ikakve veze sa variom.
« Zadnja izmjena: 22 Srpanj, 2013, 16:29:22 veruda »
Pula Über Alles

Offline efz

  • administrator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2623
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: Versulja 650
  • Moja Kaciga: SchuberthS1 PRO
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #158 : 02 Kolovoz, 2013, 21:54:36 »
Evo da napišem zadnje dojmove posto smo napokon prošli vikend isprobali FR4 vario........ a i neće me biti par dana pa da podjelim iskustvo :)

Nismo radili nikakva mjerenja jer smo smatrali da nije potrebno, uglavnom variomat radi najlakše rečeno "čudno" na startu je dosta lošiji od Polini varia, osječaj je kao da krećeš autom iz 2. brzine, na ubrzanju digne okretaje pa spusti pa ponovo digne, znači pada u rupu kao i serijski, toga svega s Polini variom moram priznati nema, proizvođač je tvrdio da se samo stave rolice koje dođu i to je to, da ne reagira na težinu kao obilčni variomati, međutim to se nije pokazalo tako, uz olakšavanje rolica smo dobili malo bolje performanse ali opet to nije to, sa lakšim rolicama kasnije ode u prevelike okretaje.........nekako mi se sve više čini da je ovo jednostavno "touring" vario, za ljubitelje dužih vožnji gdje do izražaja dolazi njegov učinak a to je mirniji rad i manja potrošnj, makar volim vožnju na duge staze, moram priznati da ipak to nije ono što bi prevladalo kod mog odabira 

Toliko od mene a neka steef doda svoj stručni komentar ako sam što zaboravio ili sam krivo objasnio  :icon_thumright:



Ovdje dalje pišite ako kog zanima nešto vezano za FR4, a ja otvaram novu temu jer idući tjedan očekujem novi inovativni vario na test, nadam se samo da će dojmovi biti bolji  :headbang:
Sve za skuter/vespu - MStrgovina.hr
- tuning & styling dijelovi
 - gume
  - akumulatori
   - ulja

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Variomat FR4 stiže na test!!
« Odgovori #159 : 02 Kolovoz, 2013, 22:40:55 »
moram prvo ovo komentirati. :angry7:
evo kolko sam cital po tom forumu i skuzil sam da je to tvornicka greska, da je proizviđač napravio jedan prsten kao da pojaca ovau glavnu remenicu kao na slici,a ovaj kaj se razletil to jos nije imal...
ne pricaj gluposti kad ocito ne razumijes trunku njemackog.
nitko se nije obazirao na sliku slomljenog varia koju je stavio, svi su ga blago ignorirali.
kasnije ide prica kako ovaj kako testira vario sa 16gr valjcima i 1,5mm podloskom, i spominje da se na 2500km vidi potrosnja rolica. dalje ga ovaj drugi pita gdje je nabavio 1,5mm podlosku, drugi odgovara da jeftino ima svigdje.

Inace sto se tice efzovog komentara na tom isto ''vespaforum.at'' dosli su do zakljucka da je taj vario za duze ture kako efz kaze, te da ima pojacan efekt kocenja motorom.

u usporedbi na serijski vario je bolji, a sa malossi/polini ne dobiva bitku, jer kao za te novce ne nudi tolike razlike u performansama kao sto nude malossi/polini i da kao sto efz kaze tko voli nek izvoli ali da prednosti koje nudi fr4 nisu presudne kod kupnje varia.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34