Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Jeftinije cijene u kafićima?  (Posjeta: 5967 )

0 Članova i 10 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Jeftinije cijene u kafićima?
« Odgovori #60 : 02 Siječanj, 2013, 23:05:38 »
Pa evo sad dok je manji pdv bi trebalo bit lakše,pa onda može i konobar koju kunu više dobit,a baš me zanima di to bude slučaj...

ja neznam šta se lovite za te plaće konobara

stari ako si profi nećeš radit u svakakvom kafiću nhf (obuka u kafiću ako imaš imalo u glavi 15 dana, ne vrijeđam nego je tako)

ako krenemo samo od kodeksa oblačenja, rjetki su kafići koji se toga pridržavaju, ja poludim kad vidim da u kaficu osoblje ima svatko drugu odjeću(znaci odmah znaš da nešto ne štima)

što se tiče bakšiša ili kako mi tu zovemo manča, meni kao ugostitelju je nezamislivo ne ostavit ništa minimum je 10% naravno ako sam zadovoljan

Koliko se ja sjećam, kava zajedno sa mlijekom, strujom i vremenom konobara/ice uračunatim u radnju iste
dođe ukupno oko 1.25kn. Netko je radio izračun sa svim faktorima, ali ima od onda već par godina...
To je ok racunica ak kupujes kavu u Lidlu za 35-40kn.
Onaj ko se bavi sa tim zna da kila dobre kave kosta preko 130kn pa ti racunaj.
Iz kile dobijes oko 143 kave.
Cijena vode i struje se placa kao industrijska a ne ko za domacinstvo ;)


iPh4s

 :icon_thumright:

Grale nemoj šta zamjerit samo raspravljamo, vidio sam kasnije da nisi mislio na svaki kafic, a ovo za žuju se slažem da je jeftinija, a ono kod nas baš i da se to pivo pije i ne
Karlovačko i Zlatorog Laško

Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Jeftinije cijene u kafićima?
« Odgovori #61 : 02 Siječanj, 2013, 23:17:24 »
Gledaj velika je razlika između zg,pu itd i kc,kod nas il oćeš radit za minimalac,ak nećeš ima ko oče...
I jbg to je stvarnost,zato se i lovim za te plaće,jer znam kak se ljudi ubijaju od posla za crkavicu,cura je radila za max100 kn dnevnovu,a znala je radit od 3 popodne do 5 ujutro...
Moš mislit kak je od 12-5 imala dodatno plaćeno...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Jeftinije cijene u kafićima?
« Odgovori #62 : 02 Siječanj, 2013, 23:32:43 »
to s PDVom je samo da ublaze muke koje cekaju veliki broj ugostitelja koji su se eto naucili igrat na sivo (ne branim ih, ali eto..)  :happy6:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Jeftinije cijene u kafićima?
« Odgovori #63 : 02 Siječanj, 2013, 23:51:28 »
Gledaj velika je razlika između zg,pu itd i kc,kod nas il oćeš radit za minimalac,ak nećeš ima ko oče...
I jbg to je stvarnost,zato se i lovim za te plaće,jer znam kak se ljudi ubijaju od posla za crkavicu,cura je radila za max100 kn dnevnovu,a znala je radit od 3 popodne do 5 ujutro...
Moš mislit kak je od 12-5 imala dodatno plaćeno...

znam da kod vas nije bajno, ovdje također ima kafica gdje imaš 3 tkn jedva a ima i gdje je 5-6, i sve više ce biti ovih sa manjim plaćama nažalost

ima jedna pekara u kvartu, svaki mjesec mjenja radnice, i to je upitno koliko i dal  ih plati, znaci mjesec dana je rok za prijavu, i tako oni ne plate niti jednu prijavi, šta reć (vlasnik je pogaćate onaj isti stranac što sam naveo prije)




Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak