Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: j**** ti savu  (Posjeta: 15347 )

0 Članova i 16 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: j**** ti savu
« Odgovori #80 : 04 Siječanj, 2013, 13:19:38 »
negdje sam vec procito da je ug7 bolja od ug8..

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: j**** ti savu
« Odgovori #81 : 04 Siječanj, 2013, 13:20:19 »
marketing zesci.. imam eskimo s3 trenutno naprijed na golfu i po suhom i kisi drze dobro.. nadam se da ce i snijeg pasti pa cemo vidjeti...
inace kao zimske su mi nokian na fiatu 15 cola fenomenalne.. gume drze super po snijegu
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15016
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: j**** ti savu
« Odgovori #82 : 04 Siječanj, 2013, 13:28:06 »
Inace, kod kupovine guma se konzultiram sa adac testovima, zli jos vise sa iskustvima ljudi sa news grupe news.hr.automobili. Ima tamo ozbiljnih ljudi sa puno godina i iskustva na cesti. Sava je opceprihvaceno zadnja koja se tamo preporuca, a goodyear najcesce prvi izbor.

Vidim da je i michelin napravio dobru zimsku gumu pa treba vidjet cijene, ali i trajnost jer michelin voli radit mekane gume koje se brzo trose, osimeventualno modela za manje gradske aute sa eco predznakom koje su kako kod michelina tako i kod drugih proizvodjaca radjene prvo sa tim u vidu, a tek ostalo kvalitetom tako da ih nije lose izbjegavat ako se vec trazi kvaliteta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: j**** ti savu
« Odgovori #83 : 04 Siječanj, 2013, 13:28:37 »
za nokian nije cudo kad su u 5 najboljih.
ja se savjetujem s frendom koji radi u vulkalu godinama.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15016
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Re: j**** ti savu
« Odgovori #84 : 04 Siječanj, 2013, 13:30:33 »
za nokian nije cudo kad su u 5 najboljih.

Ovisi i od vozaca do vozaca. Recimo, meni se na skutu sava mc29 jakozamjerila, a me7 bila odlicna iako je tupast profil i grip prosjecan, a ne najbolji.
Dobro, kod vozila na 2 kotaca je dojam puno subjektivniji nego na autima...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15016
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Re: j**** ti savu
« Odgovori #85 : 04 Siječanj, 2013, 13:31:47 »
ja se savjetujem s frendom koji radi u vulkalu godinama.

On ako detaljno ne testira gume ti jedino moze reci feedback musterija ako je u kontaktu s njima.


Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: j**** ti savu
« Odgovori #86 : 04 Siječanj, 2013, 13:33:18 »
pa sve ovisi o stilu voznje. svakom pase neka druga osobina gume. nema najbolje gume. a te gogle grupe nebi stel komentirat. taksijaneri i penzici. fauve i mercedes loveri. njima ne valja sava. ne valja fiat
 make me sick

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: j**** ti savu
« Odgovori #87 : 04 Siječanj, 2013, 13:35:36 »
pa ne samo musterijama. svake godine putuje nekam po seminarima i tvornicama. nije to konzum pa da prodavac konzultira kupce. osim toga on je u gumama 15 godina i neki sef je tamo

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15016
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Re: j**** ti savu
« Odgovori #88 : 04 Siječanj, 2013, 13:40:21 »
pa ne samo musterijama. svake godine putuje nekam po seminarima i tvornicama. nije to konzum pa da prodavac konzultira kupce. osim toga on je u gumama 15 godina i neki sef je tamo

On na seminarima (zapravo predstavljanjima guma os strane proizvodjaca) ce uvijek slusat kako je upravo ta guma najbolja.

Meni treba zapravo samo adac. Koja je max brzina na poligonu u zavoju u svim uvjetima, zaustavni put itd. Brojke ne lazu osim ako se ne iznose neistine zbog "sponzorstva" u sto sumnjam kad je rijec o adacu

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: j**** ti savu
« Odgovori #89 : 04 Siječanj, 2013, 13:41:42 »
mislim da je bio i na tom testiranju prisutan.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: j**** ti savu
« Odgovori #90 : 04 Siječanj, 2013, 14:13:58 »
ja to rijesim tako da na svakome autu imam druge proizvodjace i vidim koje najbolje drze i te kupujem dalje dok se ne iskvare kao u mome slucaju good year...
yokohama i toyo su mi najbolje ljetne gume, zimske i m+s michelinove i nokian...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: j**** ti savu
« Odgovori #91 : 04 Siječanj, 2013, 14:21:38 »
dosta ovisi i o samom autu kak ce drzat.

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Re: j**** ti savu
« Odgovori #92 : 04 Siječanj, 2013, 14:21:57 »
Na službenom Opel Combo sam prije 3-4 godine imao Dunlop Winter D2 i bile su izvrsne. Imale su dosta jaku bočnicu i super su se pokazale u svim uvjetima. Možda je to i zbog diesel motora koji prednjem kraju daje teživu a iza je bilo uvijek minimalno 100 kg tereta. Za nasljednika model Winter 3D svi su govorili da je to uz UG7 najbolja zimulja. Do prošle zime sam na svom autu imao Ultra Grip 7 i stvarno je fantastična,odradila je dve sezone,bilo je i dosta vožnje po temperaturama višim od 10C i to po brzim cestama sa visokim brzinskim prosjecima i nakon cca 30000 km su lani zamjenjene novim Michelin PA4. Michelin nije ništa mekaniji  osim što ne tih na nivou ljetne gume i super se ponaša na južini,na 15 i više stupnjeva,nemaš osjećaj da je zimska na autu.
Pošto sam ove tri navodno najbolje probao i tražio bi dlaku u jajetu da me netko pita koja je najbolja,samo ću reći da je Michelin nekeko najuravnoteženija u svim uvjetima.
U budućnosti ako se ne pojavi nešto novo htio bi probati Continental zimsku  koja je na testovima čak i pobjeđivala spomenuti trojac jer na proljeće sigurno uzimam Conti Sport Contact.
Mislim  da o Savi ne treba trošiti riječi,možda je jeftina ali u konačnici opet shvatiš da je jedva prosječna,prodaje se zbog cijene i slabe kupovne moći vozača a to ne znači da ju treba hvaliti.Nažalost svatko kupuje prema svojim mogućnostima i sa time treba računati.

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: j**** ti savu
« Odgovori #93 : 04 Siječanj, 2013, 14:24:24 »

yokohama i toyo su mi najbolje ljetne gume, zimske i m+s michelinove i nokian...

 :icon_thumright: :icon_thumright:
Mekane su i drže kao žvaka ali kratko traju i zato nisu baš popularne kod naš jer naši ljudi žele da im guma traje kao i auto....vječno. ;D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: j**** ti savu
« Odgovori #94 : 04 Siječanj, 2013, 14:27:12 »
nemre trajat vjecno ko ni serijski 2t auspuh.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: j**** ti savu
« Odgovori #95 : 04 Siječanj, 2013, 14:28:45 »
nek one meni drze max 2 sezone i ja sretan... zato jer je guma da drzi i da se trosi, a ne suprotno....

gledajte thereading index na gumi.. ona vam kaze koliko se brzo trose  :icon_thumright:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Re: j**** ti savu
« Odgovori #96 : 04 Siječanj, 2013, 14:31:46 »
nemre trajat vjecno ko ni serijski 2t auspuh.

Znam na kaj ciljaš ali guma je nešto što je važnije od spuha,barem meni.
Za dobru gumu uvijek dajem a spuh više manje,kupim drugi skut i ne razmišljam o tome.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15016
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Re: j**** ti savu
« Odgovori #97 : 04 Siječanj, 2013, 14:31:53 »
nemre trajat vjecno ko ni serijski 2t auspuh.

Ovo origninalno conti eco smece koje mi je serijski na swiftu je vjecno. Tj. prije ce strunut nego se potrosit. Pa ipak, ne mislim skoro mijenjat jer auto se koristi 99% za do posla i nazad pa dok god nebudu prestare, bit ce na autu.

Zanimljivo, na testovima prolaze dobro, al meni osobno kurca ne vrijede.



Mala zanimljivost. Auto je tezak ko i alfa, isto je jak. Na alfi su gume trajale (prednje) do 20.000km i bile na markerima potrosenosti. Na swiftu 37000km i dubina share bliza novoj nego polupotrosenoj. Na oko bi reko da su nove
« Zadnja izmjena: 04 Siječanj, 2013, 14:34:07 3alfa3 »

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: j**** ti savu
« Odgovori #98 : 04 Siječanj, 2013, 14:33:11 »
nek one meni drze max 2 sezone i ja sretan... zato jer je guma da drzi i da se trosi, a ne suprotno....

gledajte thereading index na gumi.. ona vam kaze koliko se brzo trose  :icon_thumright:

Se sječaš Parade?
Kako to drži ali 10000 km je plafon plafona.

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Re: Odg: Re: j**** ti savu
« Odgovori #99 : 04 Siječanj, 2013, 14:35:17 »
nemre trajat vjecno ko ni serijski 2t auspuh.

Ovo origninalno conti eco smece koje mi je serijski na swiftu je vjecno. Tj. prije ce strunut nego se potrosit. Pa ipak, ne mislim skoro mijenjat jer auto se koristi 99% za do posla i nazad pa dok god nebudu prestare, bit ce na autu.


Moj stari je na Mazdi 3 dobio Yokohama neki Eco model i nakon više od 30000 km ne pokazuje neke znakove trošenja.
U vožnji je ok,normalna guma za jedan običan auto.