Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: NRG Power BASE??  (Posjeta: 7307 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dnbfreak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: ...uvijek na glavi
  • MojSetup: ...nema potrebe
  • MojSpuh: Giannelli REKORD
NRG Power BASE??
« : 21 Svibanj, 2012, 18:12:29 »
Pozz!!

Imam NRGa Power. Prošo 1400km. Stavio sam gore Giannelli REKORD auspuh. Jako sam zadovoljan zvukom, izgledom i koliko su se performanse poboljsale! :) Imam i Malossi Red Sponge. Rolice u 4.5g giannelli koje sam dobio uz spuh. Skuter se vrti na 9300 okretaja. Na ravnom povuce bez problema 93 po satu.

Planiram jos kroz neko vrijeme stavit neki variomat... Multivar 2000 ili Polini Hi-Speed.

E sad... zanima me par stvari ako bi se odlucio na neki kit.
Neki base... Polini Sport ili Malossi Sport.
Na prvom mjestu mi je trajnost mašine, znaci da sto duze vozi bez ikakvih problema. Pa me zanima dali ako stavim kit, oce li onda krenut problemi... jer sam cuo od dosta ljudi o tim kitovima... stavis i onda krecu problemi, ali sam i od dosta ljudi cuo da dobro slozen base kit ne traje nista manje od serijale. Pa vise nisam ni sam pametan :/
Treba li uz neki base kit promijenit jos sta? Radilicu ili tako sta... moze li serijska radilica izdrzat base bez problema... da se nebi razletila ili tako nesto? Karb je 17,5 dellorto, dizna 64. Mehanicar u servisu mi je reko da neki base kit nemoze naskodit mašini ako se dobro slozi i to sve...

Pa dajte vi neke savjete, iskustva...

Znaci onda bi na skuteru bili:
Gainnelli Rekord, Malossi Red Sponge i recimo si Polini Hi-Speed i Polini Sport 70. Oce li to vozit dugo bez problema, naravno uz normalnu, pristojnu voznju, redovno servisiranje, odrzavanje, razradu novog kita i to sve...!?

I koliko bi bila potrosnja takvog setupa!? Sad mi pije 5l, znaci serijala s Rekordom, karb 17,5, dizna 64. Je to ok potrosnja!?

Skut mi je pod garancijom jos 4 godine tako da cisto sumnjam da bi mi mehanicar reko da neki base ne škodi mašini, jer ako se nesto krene raspadat ili krenu bilokakvi problemi, skut je pod garancijom tako da su onda svi popravci o njihovom trošku... :)

Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1159
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #1 : 21 Svibanj, 2012, 18:27:42 »
mislim da nista od te garancije ako stavljas dijelove
uz to da kazem sasvim solidan setup uz taj base kit stavit i vecu diznu cc80 i trajat ce kao serijala tu budi bez brige
nije potrebno mjenjat radilicu jer vidim skuter ima 1400 km,,,tamo kasnije samo lezaje bolje stavit
potrosnja bi ti mozda skocila i do 6l ali ono ubijanjem skutera
a variomat, to nek napise neko ko ima iskustva na nrg
*Fuckas krizu kad imas zizu

Offline dnbfreak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: ...uvijek na glavi
  • MojSetup: ...nema potrebe
  • MojSpuh: Giannelli REKORD
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #2 : 21 Svibanj, 2012, 18:37:46 »
Ma sve to stavljam, i stavljao bi u ovlastenom servisu. A tamo mi vele da ne gubim garanciju dok god sve oni rade  :toothy9:

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #3 : 21 Svibanj, 2012, 19:29:39 »
Ma sve to stavljam, i stavljao bi u ovlastenom servisu. A tamo mi vele da ne gubim garanciju dok god sve oni rade  :toothy9:


U kojem servisu ti to rade?
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline dnbfreak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: ...uvijek na glavi
  • MojSetup: ...nema potrebe
  • MojSpuh: Giannelli REKORD
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #4 : 21 Svibanj, 2012, 19:32:43 »
Moto Matušić (Matulji)

Zas!?

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #5 : 21 Svibanj, 2012, 19:38:00 »
Moto Matušić (Matulji)

Zas!?

Jer sam cuo neke lose stvari o njihovom mehanicaru.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #6 : 21 Svibanj, 2012, 21:27:41 »
koji ti je to trgovac dao još 4 godine garancije?
to još nisam čuo..
uglavnom ako je pod garancijom ne diraj ništa..
ako se oprostiš sa njom daj to nekome tko tunira skutere da ti složi a ne ovlaštenom majstoru jer takvi ne znaju posao..

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #7 : 21 Svibanj, 2012, 21:37:02 »
Moje osobno mišljenje je da ak baš hoćeš kit daj to nekome ko zna složit i uštelat kak spada,a ne nekom mesaru u ovlaštenom servisu,izgubit ćeš garanciju al po meni to nema veze jer kad god treba nekaj promijenit dok ona vrijedi uvijek te naguze i nepriznaju ti,tak da si došao na isto,a i onda više nemoraš plačat njihove "zlatne" ruke na servisu.
A ovo o trajnosti odnosno da počinju problemi to su gluposti,jedino ak neki fušer to nahiće nabrzaka gore,ak se dobro složi trajat će.
Jedino bi ja promijenio ležaje i semeringe jer su serijski (kineski) za ku#ac al to sad nema smisla jer skuter ima samo 1400km  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 21 Svibanj, 2012, 21:38:53 Tomi_ZG »

Offline siljo5555

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: nolan
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #8 : 21 Svibanj, 2012, 21:39:51 »
ma ti u servisu nemaju blage veze, daj nekom da radi ko je vec radio i zna sta radi, oni znaju samo masno naplatit.... :hello:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #9 : 21 Svibanj, 2012, 22:05:32 »
Jedino bi ja promijenio ležaje i semeringe jer su serijski (kineski) za ku#ac al to sad nema smisla jer skuter ima samo 1400km  :icon_thumright:

nisu, serijski ležajevi su KBC Korea i odlični su.. (u rangu SKF France i NTN Japan)
semerinzi su original na piaggiu corteco viton i odlični su..

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #10 : 21 Svibanj, 2012, 22:10:01 »
nisu, serijski ležajevi su KBC Korea i odlični su.. (u rangu SKF France i NTN Japan)
semerinzi su original na piaggiu corteco viton i odlični su..
Znam da su kbc korea,al meni je sve to isti k.... ko i kina  ;D
Onda ja nisam imal sreće kad su mi ležaji prozujili na 6tkm i semerinzi proslinili na čistoj serijali.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #11 : 21 Svibanj, 2012, 22:17:53 »
to ti je bio bad luck, dečki voze serijale po 40000km i sve je 5.. sa base kitevima i čak sa midrace i opet ide desetke tisuća bez brige..
KBC je odlična marka i jedna od rijetkih koja se radi u izvornoj zemlji..
svi korejski strojevi, auti, sva industrija i bilo koji ležaj na njima je KBC..
svaki ležaj može prozujiti, čak i novi koji je propisno ugrađen..
Piaggio je preozbiljna firma da bi ugrađivala genuine škart lagere, nekad su bili SKF France, onda NTN Japan, vrlo kratko (2003-4) su bili NTN taiwan a od onda do danas KBC..
a što se semeringa tiče oni se vjerojatno u tvornici ugrađuju na suho pa zato prosline, makar su corteco viton najbolji semerinzi koje možeš uopće kupiti u svijetu.

Offline siljo5555

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: nolan
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #12 : 21 Svibanj, 2012, 22:20:28 »
nisi imo srece cim su prozuili na toj maloj kilometrazi i jos serijala , misim da je 90% do ugradnje lezajeva :glasses9:

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #13 : 21 Svibanj, 2012, 22:40:59 »
ako ti daju na pismeno potvrdu da negubis garanciju stavi kit jer radilica nece dozivit 15000km 90% sam ziher..

na serijalama rijetko koja okrene preko 20000km dok su stare pia masine tj. prvi hiper 2pro vrtili bez bedare preko 30000km a prve serije sa velkim filterima i 12 karbosima su okretale preko 40000km sa novim karikama na nekih 20-30000km

jakoooo malo novih znam koji su na istim lezajevima i radilici preko 20000km
i oni koji jesu lezaji zuje posteno.
🙈

Offline dnbfreak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: ...uvijek na glavi
  • MojSetup: ...nema potrebe
  • MojSpuh: Giannelli REKORD
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #14 : 21 Svibanj, 2012, 22:45:19 »
Kupio sam nov skuter prije malo manje od 3 mjeseca. Garancija je 2 godine, al kao mozes nadoplatit jos nes para pa onda ti produze jos 2... to mi se cinilo okej pa sam napravio to... moguce da sam se za*ebo :/ al jbg... sta je tu je...

Rekli su da ne gubim garanciju, ako sve preinake na skuteru rade iskljucivo oni u ovlastenom servisu...

Onda cu jos razmislit malo o daljnjoj nadogradnji skutera... mislim da mi je steta sad vec nakon 3 mjeseca popušit garanciju 4 godine :/ mislio sam to njima dat da mi naprave, al sad cu malo razmislit, pa mozda pricekat iduce ljeto... da vidim dal ce sa skuterom sve bit sve ok :)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #15 : 21 Svibanj, 2012, 22:47:15 »
jakoooo malo novih znam koji su na istim lezajevima i radilici preko 20000km
i oni koji jesu lezaji zuje posteno.
E pa to i ja pričam,dosta ljudi čujem da se žali da im zuje ležajevi i imaju luft na radilici na vrlo malim kilometražama na pia 50 mašinama novijeg godišta,stari su bili neuništivi al ovi novi su komedija.



Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #16 : 21 Svibanj, 2012, 23:19:25 »
efz-u smo slagali ganc novog nrg-powera koji je imal ak se ne varam jedva 2500 km, stavili smo Polini Sport, on ga je još dao portirati, Yasuni R gore i nakon 1000 km je proslinil semering radilice sa strane variomata i radilica je dobila luft  :icon_biggrin:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #17 : 21 Svibanj, 2012, 23:29:12 »
ovaj danas novi piaggio ako ti radilica i ležajevi dožive 20tkm na serijskom cilindru bez rezo auspuha imaš sreće, već na 15tkm ako imaš love i volje trebalo bi se uhvatiti ležajeva i eventualno radilice jer ovo što danas rade je prestrašno

btw moto matušić bježi glavom bez obzira od njihovog servisa, jebeš i garanciju i sve ako ti oni krenu nešto kopat po skuteru, imam ti ja par primjera iz njihovog servisa koji su svi završili ribanjem pa su kod mene došli svi redom plakat u garažu kako su istresli novca i novca a nakraju kompletni setupovi poput due+ i mhr replice su zavšravali u smeću zbog njihove stručnosti, tako da nek ti oni niš ne diraju

ako misliš šta raditi na skuteru ima nas par iz rijeke koji radimo piaggio i možemo ti pomoći oko dijelova i pružiti kakvu takvu servisnu podršku ako neznaš sam  oko skutera i to je to

ovo ti govorim čisto prijateljski, ne držim niakav servis nit mi je matušić konkurencija al samo kažem da oni ali i bilo koji servis (sjetimo se sprinta :) ) radi to nije nikako u redu, osoblje je u prvom redu glupo, neobrazovano i kad pogriješe izuzetno bezobrazno po pitanju preuzimanaj odogovornosti
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #18 : 21 Svibanj, 2012, 23:38:34 »
Ak ćemo realno koji ovlašteni serviser bilo gdje u hrvatskoj zna bilo kakav tunirani skuter složit kak spada,a o štelanju i finom setupiranju da ni ne pričam.Njima je samo bitno da se to nabaca na skuter,prišarafi,masno naplati,a štelat u finese ne treba jer je on "serviser" i on je najpametniji,a kad cvikne onda si sam kriv i ko te j#be.

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: NRG Power BASE??
« Odgovori #19 : 21 Svibanj, 2012, 23:41:42 »
Prije 5-6 godina, pricam sa deckima iz jednog poznatog (mozda najpoznatijeg) ZG servisa... Dali mi njihov NRG da probam (base setup). REkli da ide 120 km/h, a slozen od malossi dijelova - Sport kit, karb 19 i mhr replika spuh. Naravno da nije isao toliko, al se osjetilo da trokira prvu polovicu gasa. Pitam kak su stelali karb, a odgovor je bio - kakvo stelanje, to se samo stavi na skuter. OK, pitam, a kaj je sa airboxom? Oni vele - kaj s airboxom? Pa jeste sredili airbox da pase na taj karb? Ne, to se ne dira, sve ostaje serijski. Airbox je bio nepreradjen sa lulicom.
E da... Federi kuplunga su bili serijski, a rolice su ipak bile lakse, ali ne dovoljno

Nisam im htio ponudit moj NRG da probaju - nek je njihov nrg savrsen u njihovim ocima. Eto  ;D
« Zadnja izmjena: 21 Svibanj, 2012, 23:44:24 3alfa3 »