Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vx 125 by pralas (swap 30. str - IZUVAČ_180)  (Posjeta: 181896 )

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #460 : 07 Lipanj, 2012, 11:40:53 »
ma koh 5 hiljada za vxr masinu?
za,kuput masinu i sredit karike i dihtunge trebal budes oko 3 soma.
pralas D filozof  :icon_thumright:
nemas kaj izgubit na vrijednosti ako vratis natrag gore svoj vx blok i prodas.
gledaj to vako  ;D
masina vxr-2 500 kn
variomat polini mi je must have na vxr-u,bez njega necu ni stavljati masinu-900 kn
ruke-700 kn
karike-200
servis napraviti na masini-ulje,filter,remen,centralni,federe kvacila

i sad izračunas  ;D

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #461 : 07 Lipanj, 2012, 12:01:36 »
a gledaj ovako da kupiš klip-cilindar-bregastu-dekompresor-prijenos za 200ak €, nove brtve i karike i miran si.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #462 : 07 Lipanj, 2012, 12:13:45 »
ma skuter je savršen,stvarno ne znam koju manu da ti kažem  :dontknow:
samo fali jača masina,iako bi dosta vas da ga sada provozaju sa serijskim auspuhom i multivarom rekli da skuter ide odlično za 125,za normalnu voznju po gradu cak i previse,jucer sam bas kolegi dao da se provozao i isto nije mogao vjerovati kako mi je dosadio i rekao je da puno bolje ide u odnosu kada je deak bio gore...

stavio sam na papir neke stvari koliko bi me doslo stavljanje 200 masine da sve bude tip top,i dosao od cifre min.4 000-5 000 kn sto bas i nije malo,a samim time cim stavim jacu masinu odmah gubim na vrijednosti kada ga budem prodavao...

a i moram vidjeti sta ce mi kolega s kojim se cesto vozim kupiti,ima u planu xt-a 660 tako da ako to kupi bas se necemo moci voziti kao sto treba ako ja ostavim vx-vxr-a...

a sad ocu kupiti rs-a ili sloziti 200 masinu ovisi kakve budem volje i sta ce me do tada puknuti u glavu,ali vx sigurno nece ostati ;)

Si možda vozil VXR-a 200 ? Kakva je konkretno razlika? Ja sam upikiral jednog 2007.g nije nešto skup a u odličnom je stanju. VX-a ne bih, a za Nexuse nemam novce...pa ono ak si vozil VXR-a kolko je točno jači od VX-a?

JEr realno jedino zašto bi uzel VX-a pored Aeroxa je kaj sam sa VX-om gospon čovek na cesti i vozim bez straha više od 50km/h...inače ne znam jel bolji puno performansama!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #463 : 07 Lipanj, 2012, 12:57:56 »
vx ide ok,al nije to to,vxr ima puno više momenta,ima i krajnju bolju,ja sam svog jucer u 3 ujutro kad sam iso doma malo stisnuo da vidim,140 zalegnut,možda bi jos iso al sam se skido s autobanna,

al 200 ce ti bit preslabo za  par mjeseci,bar je meni tak,pogotovo nakon sta sam vozio beverly 400,vxr mu moze parirat samo u startu,i to je to,s vxrom ces se  mucit na 90,100 prestic nekog,sa vxom da ne govorim...

ak vec ides na tak nesto ,ja bi uzo 250 nesto,gp1 250?!

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #464 : 07 Lipanj, 2012, 13:11:05 »
gumeni:pa eto,to je cak i definitivno najbolja opcija...za oko 1200 kn nabavim sve potrebne dijelove za swap,ova moja masina radi ko sat,tako da ne vidim razlog da kupujem vxr masinu koja moze biti mačak u vreći...jos je sreća sto mi ostaje i multivar sa ove masine na kojem je jos i nova kalota tako da je i tu vec velika ušteda...
znaci konkretno,oko 1200 kn dijelova,eventualno nove karike,promjenim dihtunge,uslajfamo ventile i sta vec treba,servis na masini(federi kvacila,centralni,role,ulje,filter zraka i goriva) i toe to,dog se oko cijene i tako me defitivno ispadne puno jeftinije nego da kupujem vxr masinu i onda jos polini variomat...

danc00:rakija ti je sve odgovorio,dosta vise momenta i krajnja veca,vx sa variomatom ide jako fino i mozes zaobilaziti do nekih 80 kmh,mozes i sa 90 kmh ali ti treba dosta prostora pa je rizično...ugl ako planiras cesto dvoje voziti vxr je must have,a isto tako ako volis malo "divljati" i bokovati  :laughing7:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #465 : 07 Lipanj, 2012, 13:21:33 »
nemoj to slagat bit ce ti preslabo vrlo brzo...

al vidjet ces kak si vidio i za spuh!

Offline Loris Ri

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka---->Kostrena
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Held robot,Suomy trek dog
  • MojSpuh: deak hexagonal
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #466 : 07 Lipanj, 2012, 13:32:55 »
Vx-vxr velika razlika.
Sa vxr-om u dvoje se vozim brze nego sa vx-om sam na istom dijelu ceste.
pralas-ja bi gledo 250cc,a kad i ona postane slaba onda je vrijeme za drugi motor.
-------------------------------------------------
:::::::::::::::  Runner Club Croatia  :::::::::::::::::
::::::::>> http://runner-club.all-up.com/ <<:::::::
-------------------------------------------------

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #467 : 07 Lipanj, 2012, 13:44:28 »
a sta da radim kad fali kinte ko da ne bi kupio drugi motor i polozio a2 kategoriju da mogu...
jedino pametno sto mogu kupiti je rs 125,papa cestu,istina da trosi benge i ulja,ali ako motor ide kako treba onda nije problem dati pare za to...ionako sad idem polagat B kategoriju pa mi skuter/motor nece biti glavno prijevzno sredstvo tako da bi si onda i mogao prisutiti rs-a i njegovo odrzavanje...

iako bas ne vjerujem da ce mi 200 sa multivarom  biti slabo,ovo vec vozim skoro 3 000 km i ne mogu reci da je slabo ali mislim da bi sa 200 bio vise nego zadovoljan,s tim da ce to ici ko serijska 250 masina...

iako opet mislim,u 9mj. bi za svog runnera mogao dobiti 11 500-12 000 kn,taman za toliko nadem rs-a očuvanog iz 2002.g mozda jos malo dodam,pregledam masinu ako treba sta promjeniti promjenim i toe to,a rs-a ako odrzavas kako treba(kao i svakog naturpijanog cvaju) ce trajati i u to ne sumljam,a to sto debilima zariba u roku par tisuća km,nije ni cudo kad toče smeće od ulja i cim ga upale gas kolko ide...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #468 : 07 Lipanj, 2012, 13:45:56 »
skuter nije motor serije R i svaki koi uzmes s vremenom bude 'preslab'..
sve ovisi kolki si panj i za kaj ti treba skuter.vxr je odlican skuter i po snazi i ciklistici i u odnosu potrosnje rege itd..svakom normalnom dosta sa eventualno upiknutim aftermarket variomatom..
vx 200 nikad neide ko vxr i vise trosi.
lutrija ti je sve polovno kaj uzimas..potrosni materijal ne racunas jer to bi moral mjenjt i na ovoj svojoj masini.
vx prijenos ima kraci remen taj da je i krajnja manja ako ostavis ovaj multivar..
ocitno nisi vozil seriski vxr jer ide i bez multivara fino..
sve mi ovo izgleda na onu dobru staru,tresla se brda rodio se mis.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #469 : 07 Lipanj, 2012, 13:59:09 »
skuter nije motor serije R i svaki koi uzmes s vremenom bude 'preslab'..
sve ovisi kolki si panj i za kaj ti treba skuter.vxr je odlican skuter i po snazi i ciklistici i u odnosu potrosnje rege itd..svakom normalnom dosta sa eventualno upiknutim aftermarket variomatom..
vx 200 nikad neide ko vxr i vise trosi.
lutrija ti je sve polovno kaj uzimas..potrosni materijal ne racunas jer to bi moral mjenjt i na ovoj svojoj masini.
vx prijenos ima kraci remen taj da je i krajnja manja ako ostavis ovaj multivar..
ocitno nisi vozil seriski vxr jer ide i bez multivara fino..
sve mi ovo izgleda na onu dobru staru,tresla se brda rodio se mis.
istina je ovo sto pričas,slazem se da je vx- vxr odličan skuter,ja jednostavno nemam primjedbe na svog i sto ga vise vozim sve mi se vise svida,od ciklistike,kočnica,ovjesa...
iskreno krajnja mi uopce nije vazna,ubrzanje je i meduubrzanje je ono sto me zanima...a vxr masinu mi se ne isplati kupovati jer cu potrositi puno novaca a mozda iduce godine prodam skuter,tako da mi je ovo isplativija opcija i kod prodaje samo vratim dijelove a ove prodam...
vozio sam vxr serijskog ali proslo je dosta od toga pa se vise ni ne sjecam,ali sad sam nedavno vozio od hrce vx250 i serijski ide odlično,istina 250 masina ali svejedno...

ugl vidjet cemo sve u 9mj. kakva ce biti financijska situacija i koja ce odluka pasti ;)
sad je cijela ljetna sezona ispred mene i zelim sto vise kilometara okrenuti i druzenja sa ekipom a ne razmisljati sta ce biti nagodinu,ove godine sto sam znao to sam odpjevao ;)

Offline MIKSETA

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1094
  • Spol: Muški
  • Ona me je ostavila...sutnula u muda moga srca.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gostivar-Mak
  • Moj Skuter: Gilera Runner VXR 20
  • Moja Kaciga: 中国 i AGV
  • MojSetup: Seriski
  • MojSpuh: Seriski
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #470 : 07 Lipanj, 2012, 14:01:28 »
vxr 200 predobro ide seriski...........samo mu treba jos onaj mali whoomf koji se dobije sa aftermarket vario  :)

pralas ostavi kako je nek uzmine neko vrijeme onda prodaj i kupi veci skuter i to je to...................ide sada ljeto,cure,duge djireve bude ti dobar za to  :)

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #471 : 07 Lipanj, 2012, 14:07:07 »
vxr 200 predobro ide seriski...........samo mu treba jos onaj mali whoomf koji se dobije sa aftermarket vario  :)

pralas ostavi kako je nek uzmine neko vrijeme onda prodaj i kupi veci skuter i to je to...................ide sada ljeto,cure,duge djireve bude ti dobar za to  :)

mislim da je ovo zadnji skuter koji je dosao u garazu,nakon njega jedino sto dolazi je motor ;)
pa to ti kazem,prava sezona voznje krece i nije vrijeme da sada sarafamo,sad samo kilometre okretat i sa ekipom na vožnjice  ;D

pralas sada ide ako Boga da u Bosnu sa skuterom,ja i lega(samo da taj šaban jos skupi novce) a vi se jebajite,idemo jebavat cure u dimijama  ;D  :laughing7:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #472 : 07 Lipanj, 2012, 14:19:22 »
samo nemoj da stari cuje za bosnu pa bu pralas doma drkicu hital a ne jebal,haha
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #473 : 07 Lipanj, 2012, 14:22:15 »
samo nemoj da stari cuje za bosnu pa bu pralas doma drkicu hital a ne jebal,haha

oooo ima i tu istine  :laughing7:
taman fino regan skuter,prepisan na mene,zeleni karton je tu,ponesemo osobne,malo para i toe to...mislim da nece zajebavati na granici sto jos nismo napunili 18.god,a jednom se zivi,mladost ludost boli nas i da se budemo morali vraćat  :icon_biggrin:

ma mi to sve u jednom danu sredimo,odemo ujutro,budemo tamo cijeli dan i predvečer smo u Osijeku ;)
a sta nam treba sat i pol do Bosne,tak nes

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #474 : 07 Lipanj, 2012, 15:04:00 »
vx ide ok,al nije to to,vxr ima puno više momenta,ima i krajnju bolju,ja sam svog jucer u 3 ujutro kad sam iso doma malo stisnuo da vidim,140 zalegnut,možda bi jos iso al sam se skido s autobanna,

al 200 ce ti bit preslabo za  par mjeseci,bar je meni tak,pogotovo nakon sta sam vozio beverly 400,vxr mu moze parirat samo u startu,i to je to,s vxrom ces se  mucit na 90,100 prestic nekog,sa vxom da ne govorim...

ak vec ides na tak nesto ,ja bi uzo 250 nesto,gp1 250?!

Hvala, problem su mi pare, jel 250ccm spada u isti rang kod registracije kao vxr200? Imam 14 000kn na raspolaganju, tako da nešto bolje od VXR-a teško, a da je u ok stanju, stare krame ne želim komentirat.

Vidim po Pralasu da je VX slab :icon_thumright:, tak da on definitivno otpada iz svake računice....a prvi sused mi nudi VX 2005.g. 4 000km, on je 1. vlasnik za 10 000kn! Al zajebi ti to kad sam na otvorenijoj cesti sa dvoje ljudi bogec!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #475 : 07 Lipanj, 2012, 15:06:22 »
kupi tog za 10 i deni 200cc mašinu,manja rega ak niš drugo :P
kategorija za regu je od 175cc do 250cc tak da su ti u istoj kategoriji i isto košta rega.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #476 : 07 Lipanj, 2012, 15:10:50 »
slazem sa sa stefom,takvog vx-a za te pare se defitivno isplati kupiti,obicno su takvi po njuskalu 2 000 eura...
a vx ti sa dvoje uspravno ide oko 100-105. maks kmh po satu...
ugl.nebitno to sada,svakako ti se isplati kupiti,jeftinija ti je i rega,a za oko 1200 kn kupis sve dijelove za swap i neko ti to slozi i sve te izade oko 2 000 kn i opet si odlično proslo,jer bi najveca glupost bila stavljati vxr masinu kad taj vx ima 4 000 km,to je novo!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #477 : 07 Lipanj, 2012, 15:17:12 »
najveća glupost bi bila klat i rasklapat mašinu s tak malo km  ::)
stavi si malo na papir dijelove i posel pa buš videl kolko te bude izašlo.
vxr mašinu svoju sam ja prodal za 2 soma kn u top tanju tak da..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #478 : 07 Lipanj, 2012, 15:22:43 »
najveća glupost bi bila klat i rasklapat mašinu s tak malo km  ::)
stavi si malo na papir dijelove i posel pa buš videl kolko te bude izašlo.
vxr mašinu svoju sam ja prodal za 2 soma kn u top tanju tak da..
a ovisi,nek radi kako hoce ali mu se definitivno isplati uzeti tog vx-a,a sad hoce on kupovati masinu ili dijelove njegova stvar...


nego kolika je temp. okvirno na serijskom auspuhu,kupio sam renco sprej,pise 400-500 stupnjeva jel bude to drzalo?posto znam da ima i onih sto navodno oko 700-800 stupnjeva drze..

Offline Loris Ri

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka---->Kostrena
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Held robot,Suomy trek dog
  • MojSpuh: deak hexagonal
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #479 : 07 Lipanj, 2012, 16:18:50 »
Trebo bi izdrzat,na pocetku spuha bi trebala bit oko 200-300
-------------------------------------------------
:::::::::::::::  Runner Club Croatia  :::::::::::::::::
::::::::>> http://runner-club.all-up.com/ <<:::::::
-------------------------------------------------