Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Remen Malossi  (Posjeta: 8760 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #20 : 10 Listopad, 2006, 17:15:11 »
Što će mi sada uvijek ovako jadno ići sa Malossijevim remenom,tj. kupio ga 'za vraga' ?  :dontknow:
I hvala na opširnom odgovoru  :notworthy: samo mi preporuči centralni i oprugice (ili da stavim sve serijsko).  :dontknow:
Who's looking for punishment ??

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #21 : 10 Listopad, 2006, 19:02:31 »
Što će mi sada uvijek ovako jadno ići sa Malossijevim remenom,tj. kupio ga 'za vraga' ?  :dontknow:
I hvala na opširnom odgovoru  :notworthy: samo mi preporuči centralni i oprugice (ili da stavim sve serijsko).  :dontknow:
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! Ja cu poluditi!!!
Promijeni to i ici ce bolje!!!

Zuti centralni by malossi i opruge kvacila serijske!!!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #22 : 10 Listopad, 2006, 19:35:25 »
Dakle, ono što je naš kolega MJ tako elokventno želio reći jest da je tvoj skut patio od kombinacije problema, koja se ne može rješit samo s remenom...  :laughing11:

Drugim riječima, taj Malossi remen je OK, možda će malo manje trajat i malo si ga više platija nego šta si mora, ali je OK...  :icon_biggrin:

Sad, da bi riješija problem do kraja, moraš prominit centralnu oprugu (žuta Malossi) i 3 male opruge kvačila (zeleni Malossi ili serijski, po vlastitom nahođenju, ali kako si već krenija s Malossi-jem... :toothy12: ) i tu ti dobro dođu upute koje je naš cijenjeni kolega MJ već naveo...  :laughing7:

Eto, jel to bilo teško...  :toothy3:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #23 : 10 Listopad, 2006, 19:44:34 »
Dakle, ono što je naš kolega MJ tako elokventno želio reći jest da je tvoj skut patio od kombinacije problema, koja se ne može rješit samo s remenom...  :laughing11:

Drugim riječima, taj Malossi remen je OK, možda će malo manje trajat i malo si ga više platija nego šta si mora, ali je OK...  :icon_biggrin:

Sad, da bi riješija problem do kraja, moraš prominit centralnu oprugu (žuta Malossi) i 3 male opruge kvačila (zeleni Malossi ili serijski, po vlastitom nahođenju, ali kako si već krenija s Malossi-jem... :toothy12: ) i tu ti dobro dođu upute koje je naš cijenjeni kolega MJ već naveo...  :laughing7:

Eto, jel to bilo teško...  :toothy3:
To mu i govorim cijelo vrijeme... nije dijete da ne kuzi...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #24 : 10 Listopad, 2006, 20:23:50 »
Dakle, ono što je naš kolega MJ tako elokventno želio reći jest da je tvoj skut patio od kombinacije problema, koja se ne može rješit samo s remenom...  :laughing11:

Drugim riječima, taj Malossi remen je OK, možda će malo manje trajat i malo si ga više platija nego šta si mora, ali je OK...  :icon_biggrin:

Sad, da bi riješija problem do kraja, moraš prominit centralnu oprugu (žuta Malossi) i 3 male opruge kvačila (zeleni Malossi ili serijski, po vlastitom nahođenju, ali kako si već krenija s Malossi-jem... :toothy12: ) i tu ti dobro dođu upute koje je naš cijenjeni kolega MJ već naveo...  :laughing7:

Eto, jel to bilo teško...  :toothy3:
Nije bilo teško... problem je u tome što sam na pitanja uvijek dobivao odgovor manje i usput se sjetio još pitanja koja bi postavio i na kraju ispalo da kao munjen pitam jednu te istu stvar cijelo vrijeme. Uglavnom hvala svima na pomoći  :headbang:
Who's looking for punishment ??

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #25 : 10 Listopad, 2006, 20:25:05 »
i mene to ceka ovaj tjedan, nadam se da me nece nista zajeb.
nisam to nikad rastavljao  
prije bi kit stavio  :laughing7: :laughing7: :laughing7:
a skripac nemam, valjda ce ic bez njega. :toothy10:

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #26 : 10 Listopad, 2006, 20:31:58 »
i mene to ceka ovaj tjedan, nadam se da me nece nista zajeb.
nisam to nikad rastavljao 
prije bi kit stavio  :laughing7: :laughing7: :laughing7:
a skripac nemam, valjda ce ic bez njega. :toothy10:
Ne možeš ništa bez škripca (kako ćeš odvidati maticu) i još jedne osobe koja će ti pomoći u sastavljanju da bi mogao staviti maticu nazad.
Who's looking for punishment ??

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #27 : 10 Listopad, 2006, 20:40:50 »
Robi, čini mi se da si u... škripcu...  :laughing7:

Milsin da san ih vidija jeftino u Peveca...  :toothy3:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #28 : 10 Listopad, 2006, 20:46:34 »
Robi, čini mi se da si u... škripcu...  :laughing7:

Milsin da san ih vidija jeftino u Peveca...  :toothy3:
:laughing7: :laughing7: :laughing7:
Škrip u peveca za 99kn barem prije bio, možda prošla akcija  :rofll:
Who's looking for punishment ??

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #29 : 10 Listopad, 2006, 21:10:04 »
 :laughing7: :laughing7: :laughing7:
vidjet cemo, onda cu nac nekog ko ima. bitno da ja znam da mi treba pa prije nego rastavim nadem nekog.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #30 : 10 Listopad, 2006, 21:28:35 »
:laughing7: :laughing7: :laughing7:
vidjet cemo, onda cu nac nekog ko ima. bitno da ja znam da mi treba pa prije nego rastavim nadem nekog.
Mislim da ti je skripac neophodan ali ako nadjes nacina napisi... (Da ti frend drzi dok ti odsarafljujes... dosta riskantno po njegove ruke... )

Druga osoba je radi sigurnosti... Mozes i sam stisnuti i ono stoji zaglavljeno ali postoji mogucnost da ti ne izleti u facu... (prije nego se matica nasarafi)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #31 : 10 Listopad, 2006, 21:30:25 »
Nije bilo teško... problem je u tome što sam na pitanja uvijek dobivao odgovor manje i usput se sjetio još pitanja koja bi postavio i na kraju ispalo da kao munjen pitam jednu te istu stvar cijelo vrijeme. Uglavnom hvala svima na pomoći  :headbang:
Ma nije problem... Tko pita ne skita!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline fac-t50

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: neum
  • Moj Skuter: keeway fac-t 50
  • Moja Kaciga: zesce crna
  • MojSetup: polini sport
  • MojSpuh: giannelli reverse
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #32 : 24 Listopad, 2008, 11:15:55 »
Karburator sam očistio prije niti pola mjeseca a svjećica je nova (Boscheva) stavljena prije možda tjedan dana. Ali ne vidim kakve to veze ima sa remenom i kvačilom...  :-X
Kupi NGK svjecicu dodje 25kn Bosch radi svjecice samo za aute, nezna raditi svjecice za motore...

Za dobar start je bitno: 1. Serijske rolice ako je sve serijski (lakse rolice bolje ubrzanje, teze rolice veca vmax)
                                2. Dovoljna sirina remena (jer ostvaruje kontakt sa bocnim stranicama)
                                3. 3 manje opruge na kvacilu (one kontroliraju kada ce se kvacilo otvoriti i ostvariti prijenos na kotac)
                                4. centralna opruga koja ostvaruje pritisak na remen (preporucam malossi zutu)
                                5. dobar omjer zraka i benzina (karburator) jer ako je previse benzina onda radi sa 50 % prave snage!!! Meni je jedno vrijeme bio rastelan karb i ubrzavao je kao 4T a uz brijeg je jedva isao. (to je bilo kada sam ga kupio :-) )
Sve to što si napisao je ok i super ali gledaj ovo: stavim stari remen i motor kreće sa višim okretajima (samo poslije već oko 20-30 km/h padne - koji je i razlog što sam uzeo novi), stavim malossijev remen i kreće sa nižim okretajima i koliko god ja njega gurao kad mi skuter ide 80km/h po satu nakon pola ure dolazeći do te brzine okretaji mi nisu preko 7000  (dok je sa starim remenom već oko 65km/h počeo razvlačiti preko 7000) ??? One tri male oprugice, niti centralni niti ništa nije dirano nego samo ta dva remena sam isprobavao i još ne mogu skužiti kako to skuter kreće sa višim,tj nižim okretajima. Može li mi tko to objasniti  :'(  ???
u mene je sa serijskim rolicama i federima kvacila polazio sa 6000 a sada s malossi rolicama i plavim federima kvacila polazi sa 7500 i puno bolje ide uzastranu.uopce ne gubi snagu

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #33 : 24 Listopad, 2008, 11:52:07 »
Tema jeste stara 2god. al dobro  :toothy12: