Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SF2 - skidanje variatora - RIJEŠENO  (Posjeta: 2945 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gurdich

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SF2
  • Moja Kaciga: Nolan
SF2 - skidanje variatora - RIJEŠENO
« : 20 Kolovoz, 2011, 21:19:23 »
Bok,
prije par dana, nezgodom mi je srušen SF2 sa nogara na desni bok. Srećom su ostala otvorena ona metalna odmorišta za noge pa se plastike nisu oštetile, i samo je puknulo to desno "odmorište".
Nakon toga sam se vozio nekih 20-ak km u jednom danu i slijedeći dan nakon 1 km nešto je jako počelo cvilit kod motora. Odmah sam ga ugasio. Pričekao sam, probao ga upalit anlaserom, nije išlo, čulo se samo zujanje elektromotora i onda sam ga upalio na kurblu i odvezao se nazad tih 1 km. Cviljenje se i dalje čulo, ali nešto manje.

Danas sam skinuo poklopac s namjerom da skinem variomat i vidim što se dogodilo. Maticu i onaj prednji dio sam skinuo, ali onaj zadnji, nema šanse. Vrti se, ali ga ne mogu izvuć.
Inače 2 x godišnje skidam variomat i skidam i stavljam blokadu, i kako znate, to ide glatko, samo klizne sa osovine.

Uspio sam na osovini rastaviti variomat. Zagurao sam okasti 7 sa zadnje strane. Sad je sve skinuto osim one zadnje pločice variomata na kojoj su klizači. Ona se vrti oko osovine i ne mogu ju skinut sa nje.

Ne znam što se dogodilo. Ta pločica kao da je u nekom utoru na osovini. Čak sam ju probao i sa radapcigerom povuć...i ne ide.

Ako netko zna ko ima ili je imao SF, što je na osovini da sad to ne ide van? ...i šta da napravim?

Inače, jedna rolica je dosta oštećena, izbrušena, i u variomatu sada uopće nema masti (inače je bilo puno). Pretpostavljam da je možda od pada skutera, neka rolica ispala iz ležišta i napravila s***anje.
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2011, 16:51:39 gurdich »

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #1 : 20 Kolovoz, 2011, 21:32:34 »
Bok,
prije par dana, nezgodom mi je srušen SF2 sa nogara na desni bok. Srećom su ostala otvorena ona metalna odmorišta za noge pa se plastike nisu oštetile, i samo je puknulo to desno "odmorište".
Nakon toga sam se vozio nekih 20-ak km u jednom danu i slijedeći dan nakon 1 km nešto je jako počelo cvilit kod motora. Odmah sam ga ugasio. Pričekao sam, probao ga upalit anlaserom, nije išlo, čulo se samo zujanje elektromotora i onda sam ga upalio na kurblu i odvezao se nazad tih 1 km. Cviljenje se i dalje čulo, ali nešto manje.

Danas sam skinuo poklopac s namjerom da skinem variomat i vidim što se dogodilo. Maticu i onaj prednji dio sam skinuo, ali onaj zadnji, nema šanse. Vrti se, ali ga ne mogu izvuć.
Inače 2 x godišnje skidam variomat i skidam i stavljam blokadu, i kako znate, to ide glatko, samo klizne sa osovine.

Uspio sam na osovini rastaviti variomat. Zagurao sam okasti 7 sa zadnje strane. Sad je sve skinuto osim one zadnje pločice variomata na kojoj su klizači. Ona se vrti oko osovine i ne mogu ju skinut sa nje.

Ne znam što se dogodilo. Ta pločica kao da je u nekom utoru na osovini. Čak sam ju probao i sa radapcigerom povuć...i ne ide.

Ako netko zna ko ima ili je imao SF, što je na osovini da sad to ne ide van? ...i šta da napravim?

Inače, jedna rolica je dosta oštećena, izbrušena, i u variomatu sada uopće nema masti (inače je bilo puno). Pretpostavljam da je možda od pada skutera, neka rolica ispala iz ležišta i napravila s***anje.

Zbunjuje me ovo sa masti ??
Inace rolice koje su se stavljale sa masti se vise ne koriste. Kad se koriste rolice sa masti onda iza ide jedna kao zastita da ta mast neiscuri van.
Uglavnom daj nam objasni to oko masti.

Skinuo si ventilvar (ono prije remena),jesi skinuo bolcen ?
« Zadnja izmjena: 20 Kolovoz, 2011, 21:34:33 marin-w »

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #2 : 20 Kolovoz, 2011, 21:39:30 »
Dalje,na speedfightu se variomat ne vrti sa radilicom jer nema zupce vec ga vrti ventilvar (ono poslije matice).
Skini bolcen pa izvidi situaciju ......

Offline gurdich

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SF2
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #3 : 20 Kolovoz, 2011, 21:41:56 »
Skuter je iz 2003.g...i rolice su u variatoru skroz u masti. Na to dolazi ona metalna pločica na kojoj su klizači, i skroz na kraju dolazi jedan lim koji oko sebe ima i dihtung i sa 3 vijka (7 mm) drži sve skupa zajedno.

Inače između te metalne pločice na kojoj su klizači i tog zadnjeg lima, dođe i blokada.

Iskoristit ću ovaj link koji sam maloprije kliknuo, radi 2. slike.

http://www.njuskalo.hr/moto-dijelovi-ostali/peugeot-skuter-dijelovi-oglas-2696058

Na drugoj slici, dio br. 11 ne mogu skinuti. Naravno i dio 14 jer je on iza njega.

Offline gurdich

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SF2
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #4 : 20 Kolovoz, 2011, 21:44:07 »
Dalje,na speedfightu se variomat ne vrti sa radilicom jer nema zupce vec ga vrti ventilvar (ono poslije matice).
Skini bolcen pa izvidi situaciju ......

Tako je. Ventilvar sam bez problema skinuo...

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #5 : 20 Kolovoz, 2011, 21:48:17 »
Tako je. Ventilvar sam bez problema skinuo...

Muci me to kako si mogao skinut dio broj 5 kad je dio broj 14 zavidan sa ona 3 vijka gore ??. I tako zavidani bi trebali cinit cijelinu.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #6 : 20 Kolovoz, 2011, 21:52:11 »
Evo speedfight



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
« Zadnja izmjena: 20 Kolovoz, 2011, 21:59:46 marin-w »

Offline gurdich

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SF2
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #7 : 20 Kolovoz, 2011, 22:15:38 »
Sada sam napravio fotku:



Uploaded with ImageShack.us

Offline stjepan

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 517
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Sf 2, Runner 70
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #8 : 20 Kolovoz, 2011, 22:24:12 »
a pa probaj ju s necim skinuti samo pazi da ne lupaš puno...mogao bi oštetiti ležaj ili debalansirat radilicu....znaci sa svake strane po malo lupaj dok ne krene...!

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #9 : 20 Kolovoz, 2011, 22:32:35 »
Sada sam napravio fotku:



Uploaded with ImageShack.us

Sumnjam da je rolica/e ispala pa napravila djumbus. Jer je izmedju remen koji je nategnut preko kvacila.
Rolice se razlete jedino ako pukne remen. (izadju iz utora u variomatu)

Nego di su sarafi od te ploce koja je zavidana na straznju stranu variomata ?

Malo je mutna slika ali meni to izgleda kao da je netko zaboravio zavidat vijke pa je taj pleh/prigusnica ili kako se vec zove pala iza i onda je poklopac zapinjao u nju i vjerovatno napravio utor u radilici pa ga ne mozes izvuc.

Dobra stvar je sto peugeot na radilici nema zubce cijelom duzinom kao minarelli pa ne mozes napravit neku stetu jer mislim da ces to morat silom iscupat.


Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #10 : 20 Kolovoz, 2011, 22:45:01 »
Sada sam napravio fotku:



Uploaded with ImageShack.us

Ma,cekaj...je to sta je ostalo fixno....ne mice se nista ?

Jer ako je fixno moras taj pleh iza gurnut desno pa tek onda izvlacit poklopac jer je sad nakrivio poklopac i neces ga izvuc lako !
Ako je to fixno stanje  :dontknow: ?

Offline gurdich

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SF2
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #11 : 20 Kolovoz, 2011, 22:50:54 »
onaj zadnji lim se miče skroz. može i desno i svugdje...samo ne može preko ove pločice koja se samo vrti oko osovine. kad bi uspio skinuti tu pločicu, taj lim iza ide bez problema.

i još na prethodnu poruku:

Variomat je bio cijeli sklopljen na osovini. Ja sam ona 3 vijka od iza, otpustio i rastavio variomat.

Nije nitko nikad na skuteru ništa dirao osim mene. Prije 2 mjeseca sam ja skinuo variomat i stavio blokadu radi tehničkog pregleda. Nakon toga sam opet skinuo blokadu iz variomata.

Meni se isto čini kao da se napravio neki utor na osovini u kojem je sad ova metalna pločica koja se bez problema skroz lako vrti oko osovine, ali ne da se skinut.

Kažem, pokušao sam ju i sa radapcigerom povuć (znate kako to radi)...i ne ide.

Očito se dogodilo neko oštećenje na osovini.

Npr. rolice neravnomjerno pritisnu tu pločicu, i ona više nije okomita na osovinu i takva napravi zarez na osovini i zbog tih nastalih oštećenja, sada se samo može vrtiti u tom zarezu (žlijebu).

zamjena te osovine je već veći problem? Rastavljanje komplet svega? ...preporuka za na servis?


Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #12 : 20 Kolovoz, 2011, 23:09:51 »
onaj zadnji lim se miče skroz. može i desno i svugdje...samo ne može preko ove pločice koja se samo vrti oko osovine. kad bi uspio skinuti tu pločicu, taj lim iza ide bez problema.

i još na prethodnu poruku:

Variomat je bio cijeli sklopljen na osovini. Ja sam ona 3 vijka od iza, otpustio i rastavio variomat.

Nije nitko nikad na skuteru ništa dirao osim mene. Prije 2 mjeseca sam ja skinuo variomat i stavio blokadu radi tehničkog pregleda. Nakon toga sam opet skinuo blokadu iz variomata.

Meni se isto čini kao da se napravio neki utor na osovini u kojem je sad ova metalna pločica koja se bez problema skroz lako vrti oko osovine, ali ne da se skinut.

Kažem, pokušao sam ju i sa radapcigerom povuć (znate kako to radi)...i ne ide.

Očito se dogodilo neko oštećenje na osovini.

Npr. rolice neravnomjerno pritisnu tu pločicu, i ona više nije okomita na osovinu i takva napravi zarez na osovini i zbog tih nastalih oštećenja, sada se samo može vrtiti u tom zarezu (žlijebu).

zamjena te osovine je već veći problem? Rastavljanje komplet svega? ...preporuka za na servis?



Imate trokraki radapciger ? Stavite ga i skinite dole bez straha.

Ili dvije jace,vece kacavide/odvijac pa uglavite iza pa ga pokusajte izbacit

Nikakav servis i promjena radilice....to bi doslo vise nego skuter skoro.
Izvadite na silu sa radapcigerom pa ce se vidit sta dalje. Ne stedite taj poklopac iza jer je najmanji trosak ...cijeli variomat ima za do 100kn.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #13 : 20 Kolovoz, 2011, 23:12:07 »

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME

Offline gurdich

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SF2
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #15 : 20 Kolovoz, 2011, 23:20:37 »
da. imam radapciger, trokraki...i pokušao sam s njim, pa nije išlo. pokušat ću sutra još jednom sa više sile.

prvi put nisam previše forsirao, jer to inače samo klizne sa osovine.

ako i uspijem to skinut, ostaje mi opet da ne znam što se uopće dogodilo da se praktično variomat zaglavio za osovinu. skuter ima 3.500 km.

hvala,

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #16 : 20 Kolovoz, 2011, 23:26:03 »
da. imam radapciger, trokraki...i pokušao sam s njim, pa nije išlo. pokušat ću sutra još jednom sa više sile.

prvi put nisam previše forsirao, jer to inače samo klizne sa osovine.

ako i uspijem to skinut, ostaje mi opet da ne znam što se uopće dogodilo da se praktično variomat zaglavio za osovinu. skuter ima 3.500 km.

hvala,

Ne znam,nisam imao takav slucaj osobno. Ali mast se vise ne stavlja. Ja sam kupio isto godiste sf2 prije 5mj sa 6tkm.
Isto je bila mast unutra.

Variomat sam ocistio od masti,i kupio rolice koje se same podmazuju od 8grama. Samo kad se vraca vise neide onaj pleh iza vec samo poklopac variomata.


Offline gurdich

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SF2
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #17 : 20 Kolovoz, 2011, 23:29:19 »
Evo jos ,

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?action=printpage;topic=52993.0

svaka čast!:)...

olakšanje mi je kad znam da se to događa, što znači da ekipa to onda i uspijeva skinut. sad imam više motivacije da ću uspjet.

skužio sam da je bolje klimat u više strana, nego sa radapcigerom vuć.

hvala puno!

Offline gurdich

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SF2
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #18 : 20 Kolovoz, 2011, 23:32:25 »
Ne znam,nisam imao takav slucaj osobno. Ali mast se vise ne stavlja. Ja sam kupio isto godiste sf2 prije 5mj sa 6tkm.
Isto je bila mast unutra.

Variomat sam ocistio od masti,i kupio rolice koje se same podmazuju od 8grama. Samo kad se vraca vise neide onaj pleh iza vec samo poklopac variomata.



praktično onda ne ide sa ovim novim rolicama taj pleh koji je meni sada zaglavljen, a onda ni oni plastični klizači jer su oni na njemu. samo onaj iza poklopac stavim.

super.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #19 : 20 Kolovoz, 2011, 23:35:30 »
praktično onda ne ide sa ovim novim rolicama taj pleh koji je meni sada zaglavljen, a onda ni oni plastični klizači jer su oni na njemu. samo onaj iza poklopac stavim.

super.

Klizaci idu (one tri plastikice),oni su dio svakog variomata.
Samo ne ide onaj pleh sa onom tankom brtvom sto se vida iza.