Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SF2 - skidanje variatora - RIJEŠENO  (Posjeta: 2938 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gurdich

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SF2
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #20 : 20 Kolovoz, 2011, 23:42:45 »
Klizaci idu (one tri plastikice),oni su dio svakog variomata.
Samo ne ide onaj pleh sa onom tankom brtvom sto se vida iza.

a-ha. thanks...malo mi čudno bilo da ne ide taj pleh jer on drži to sve zajedno...al oke, ima logike da može i bez toga a da se ne raspadne.

imaš neku preporuku gdje da uzmem rolice? ove kakve si i ti uzeo od 8 gr. (iz ZG sam)

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #21 : 20 Kolovoz, 2011, 23:59:18 »
a-ha. thanks...malo mi čudno bilo da ne ide taj pleh jer on drži to sve zajedno...al oke, ima logike da može i bez toga a da se ne raspadne.

imaš neku preporuku gdje da uzmem rolice? ove kakve si i ti uzeo od 8 gr. (iz ZG sam)

Taj pleh sluzi samo kad je mast unutra,a neki kazu da je on i jedna vrsta blokade jer sprecava da se variomat skroz otvori.
Ja sam uzeo rms rolice od 8 grama jer nije bilo za kupit malossi. Inace rms je recimo jeftiniji,po kvalieti malo losiji od malossi,polini rolica tako ako ima za kupit malossi bolje njih. Rolice su dimenzije 16 x 13.

Ja sam iz Rijeke pa ne znam za Zg,ali svaki moto ducan ima rolice. Samo je pitanje sa kojim proizvodjacem rade.

Offline gurdich

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SF2
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #22 : 21 Kolovoz, 2011, 00:04:39 »
Taj pleh sluzi samo kad je mast unutra,a neki kazu da je on i jedna vrsta blokade jer sprecava da se variomat skroz otvori.
Ja sam uzeo rms rolice od 8 grama jer nije bilo za kupit malossi. Inace rms je recimo jeftiniji,po kvalieti malo losiji od malossi,polini rolica tako ako ima za kupit malossi bolje njih. Rolice su dimenzije 16 x 13.

Ja sam iz Rijeke pa ne znam za Zg,ali svaki moto ducan ima rolice. Samo je pitanje sa kojim proizvodjacem rade.

super! ...hvala ti :)

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: SF2 - skidanje variatora
« Odgovori #23 : 21 Kolovoz, 2011, 12:57:10 »
Taj lim je nepotrebna stvar na skuteru skini to dolje.
Blokadu kad budes stavljao i ovako i onako je mozes zaserafiti na variomat.Sa ona tri vijka!!
A sto se tice onog zeljeza sto drzi klizace malo ga cekicam u krug kvrckaj popustit ce .
Ista stvar se meni dgodila prije par godina iz neznam kakvog razloga,na radilici mi se stvorila kao da je neko zapiko varom kvrzica i nisam mogao skinuti.
Sa cakicem ide sve!!!
 ;D
A sto se tice masti u variomatu nemas potrebe ih stavljati operi ga u benzinu i stavi suhe rolice i to je to.
 :icon_thumright: :icon_thumright:
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline gurdich

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SF2
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: SF2 - skidanje variatora - RIJEŠENO :)
« Odgovori #24 : 21 Kolovoz, 2011, 15:18:14 »
Uspio sam danas skinuti tu pločicu, sa ultra puno masti po osovini i sa rukama sam ju klatio i vukao prema naprijed. To ide fakat sporo, al ide. Mislim da je ključno što više masti da se napravi film, jer metal na metal je koma. Fakat kao da je zavareno. Pred kraj sam još upotrijebio radapciger, za zadnjih 1 cm.

Sad kad sam skinuo, vide se oštećenja na toj pločici sa zadnje strane, i oštećenja na dvije rolice (vidi sliku). To cviljenje koje se dogodilo u vožnji, mislim da je nešto jako pritisnulo tu metalnu pločicu iza na onaj zadebljani dio na osovini. čak možda i zaglavljene rolice. Možda ove dvije. Ne znam, razmišljam što je moglo bit i što je moglo napravit ovakva oštećenja.

Pretpostavljam da ove kružne brazde mogu samo lagano izbrusit, da ne trebam mijenjat tu pločicu.

Hvala svima na savjetima. Kupit ću nove rolice i stavit ih bez masti i bez zadnjeg lima. Isto, kada stavim blokadu, dovoljno je s ona 3 vijka pričvrstit.