Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SR50 DiTech problem ubrzavanja  (Posjeta: 2347 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline acmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Replica DiTech
  • Moja Kaciga: Airoh
SR50 DiTech problem ubrzavanja
« : 19 Lipanj, 2011, 14:16:35 »
Imam SR50 DiTech blabla, sve serijala na njemu, po ravnom dosegnem 90kmh po tachou (76kmh po gpsu), nemam niti sam imao nikakvih problema OSIM

kad je skut već lagano zagrijan ima problema sa međuubrzanjem. Točnije; od nule do negdje 30kmh jako povuče pa onda zamjetni pad snage i skuter ful laganovo ubrzava do 60kmh kad onda ponovo jako i snažno povuče do krajnjih 90kmh. Naravno kad smanjujem brzinu/kočim ali do kojih 65-70kmh i onda ponovo ubrzavam uvijek je isto; odlično i suvereno povuče do krajnje brzine no jedino je problem kad mi brzina padne ispod 60kmh pa ga onda evidentno teško navlačim preko (uz uzbrdicu i nemoguće te se uzbrdo teglim kojiih 40kmh). Teže i duže uzbrdice bez problema lako svladam kad se ful brzinom zaletim te ih pređem sa cca 80kmh jedino je problem da krenem od nule uzbrdo te mi onda teško i sporo dođe do 40kmh i tako se teglim uzduž.

Pred cca300km promjenjeni; original remen, rolice 7g (oem su afaik 7.5g), komplet novi kuplung, filter zraka očišćen te naravno nova svjećica stavljena.

Ako je bitno napomenuti; kad je skut hladan prvih 3 ubrzanja od 0 savršeno linearno povuče do kraja i onda nakon toga problem kako sam i opisao gore. Ja inače 100 kilaš i naravno da ne očekujem čuda već samo da mogu brže ubrzati ove gradske brzine; ~40-50kmh.

Ima netko kakvu ideju, tip?


Da još pitam; jel' bi dobio šta da skinem katalizator na oem auspuhu (tj da ga razbijem ili da ga prepilim te nadoštukam cijev do kraja)? Da li je preporučljivo bušenje dekla poradi boljeg hlađenja variomata (mislio sam par rupica naprijed i par iza radi cirkuliranja zraka)? Ako znate kako je hlađenje koncipirano na tim SR-kama; dvije cijevi (od airboxa i variomata) vode dolje skroz ispod plastike i po meni na tom mjestu nema apsolutno nikakvog friškog dovoda zraka; da probam to malo modificirati (izbaciti te cijevi nekako van ili nekako iskemijato po tom pitanju)? Napominjem da je to sve original, nikad ništa dirano... Jel' se netko pozabavio tim problemom jer sam nekako mišljenjadase unutra to sve malo previše zagrijava...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #1 : 19 Lipanj, 2011, 14:50:08 »
ubaci si 5.5 grama 17x12 utege pa nece vise rupe biti

Offline acmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Replica DiTech
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #2 : 19 Lipanj, 2011, 14:57:59 »
Pa šta nije to malo preprelagano obzirom na serijski auspuh i sve ostalo serijsko? Original su 7.5g a ja sam imam 7g (znam da nije neka razlika).

Uglavnom kako god NIKAKO ne bih želio kompromitirati krajnju brzinu jer se zapravo samo i vozim na duže relacije te ako bi izgubio išta krajnje tada ništa radije nebi ni dirao po tom pitanju.

Jel' ti to iz iskustva pričaš da si na ditecha stavio 5.5g ili možda netko drugi tko jest pa da mi pomogne iskustvom/savjetom  :dontknow:

Offline mato_sb

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SB
  • Moj Skuter: SR 70 CarboTech
  • Moja Kaciga: sramota
  • MojSetup: nista specialno
  • MojSpuh: lv ZX
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #3 : 19 Lipanj, 2011, 15:03:28 »
...na mojoj serijali su bili isto tako serijski 7,5 valjcici polizali do metala... i ja sam kupio rms 7,5 medjutim nisu mi odgovarali isto prilikom duze voznje ta rupa bi bila ubitacna... zatim sam kupio druge 6,3 i bili su ok... i vise no ok...


osobno ima tu nesto vise osim samih valjcica ali evo ti link na moju temu...

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,50636.msg727836.html#msg727836
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2011, 15:15:18 mato_sb »
...neka smirenost prestigne brzinu...

Offline acmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Replica DiTech
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #4 : 19 Lipanj, 2011, 15:08:22 »
@mato; nisi rekao/napisao dal' si promjenom valjčića išta osjetio na krajnjoj brzini tj da li se išta smanjila ili ti je po pitanju toga sve isto ostalo?

Da li si možda kemijao oko hlađenja jer, kao šta sam i gore napisao, ona dva crijeva šta dovode zrak do variomata i airboxa su zabijena točno pod plastikom i logički tu ne može doprijeti svježi zrak. Ja sam mislio možda unutra pod plastiku nabiti kakav 12V ventilator ili možda izvući van ta crijeva da direktno pokupe hladniji/svježi zrak (valjda me kužiš o čemu točno pričam)...

Offline mato_sb

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SB
  • Moj Skuter: SR 70 CarboTech
  • Moja Kaciga: sramota
  • MojSetup: nista specialno
  • MojSpuh: lv ZX
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #5 : 19 Lipanj, 2011, 15:14:45 »
...ovako krajnja mi je u pocetku bila nesto manja ( kada sam stavio 6,3 gr) nego sa tezima a onda se poceo razvrtavati do nekih 95 po satu cca 80+/- po gpsu... ista stvar mi se dogodila sada kada sam stavio multivar, remen i dr... u pocetku je nesto sporiji a onda valjda kad sve usjedne ide kao zmaj...

sto se tice hladjenja nista nisam cackao, tebi je mozda remen termolabilan previse... ali u svakom slucaju pricekaj jos malo da se sve privikne na rad... ipak ako je sve novo dok se malo razradi... treba proci vremena ...


( sto se tice tih crijeva plasticnih da su nelogicni, jesu... barem po meni... ali vjerovatno se moze nesto napraviti... za onaj za vario bitno bi bilo kakav filter da bas mis ne udje unutra, a onaj za airbox, vlaga bi mogla biti kobna...  :dontknow: sta ja znam... ali isto tako ako silom ulazi vjetar unutra treba napraviti ekvivalent izlaska tom zraku...)
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2011, 15:18:53 mato_sb »
...neka smirenost prestigne brzinu...

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #6 : 19 Lipanj, 2011, 15:44:56 »
@mato; nisi rekao/napisao dal' si promjenom valjčića išta osjetio na krajnjoj brzini tj da li se išta smanjila ili ti je po pitanju toga sve isto ostalo?

Da li si možda kemijao oko hlađenja jer, kao šta sam i gore napisao, ona dva crijeva šta dovode zrak do variomata i airboxa su zabijena točno pod plastikom i logički tu ne može doprijeti svježi zrak. Ja sam mislio možda unutra pod plastiku nabiti kakav 12V ventilator ili možda izvući van ta crijeva da direktno pokupe hladniji/svježi zrak (valjda me kužiš o čemu točno pričam)...

Evo sta bi ja probao i mislim da bi rijesilo problem,stavit torsion control ispod serijskog centralnog federa ili stavit malo,ali malo tvrdji feder.

Imam neka iskustva da ljudi muku muce sa tim skuterima jer uvijek im neko kaze stavi lakse rolice,vecu diznu i stalno se vrte oko toga a kad se stavi malo tvrdji centralni feder rijesi se problem i onda se cude.

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #7 : 19 Lipanj, 2011, 18:31:14 »
naj idealni su ti 7,0 gr rolice ,koj si remen stavil

Offline acmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Replica DiTech
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #8 : 19 Lipanj, 2011, 22:57:11 »
Remen sam stavio originalni najobičniji po katalogu, kupio u Novema Novi (u Draganiću). Možda i meni malo sumnjivo jer je remen koštao ravno 97kn dok u autoKreši identičan 150kn, u Ami Tradeu 200kn (no ajd objasnili su mi da oni robu direkt naručuju od prizvođača te da imaju male marže pa da mi to eto drži vodu - nikako ne smatram da su me zajebali jer su mi pokazali taj novi renem a usto i u prošlosti sam sa njima odlično surađivao tako da o tome nema ni govora)... Pa jel' može tu biti onda problem šta postoje različiti originalni remeni  :dontknow: I da; pitao ja lijepo dal' bi meni možda kevlarski remen šta bio bolji no u trgovini (a i ovako generalno) me uvjeravali da na serijali za to uopće nema potrebe.


E a šta se tiče ovog drugog pitanja o hlađenju:

Dakle situacija je ovakva, napominjem ovo je sve serijski i nikad nije dirano te nemam niti sam ikad imao nikakav problem sa pregrijavanje i/ili slično već me samo zanima ako bi se moglo šta poboljšati

Ovo su oba crijeva; ovo gornje kraće ide na airboh a donje duže pod deklo



Ovo je to gornje za airbox i ono samo visi na pola (ja sam ga potom zgurao ispod tj uz crijevo za variomat)



To crijevo za variomat je nabijeno (!!!) skroz na plastiku te sam pored njega polegao crijevo od airboxa koje je nešto kraće te nije do samog ruba ail je zato sad na 'podu' plastike tj ne visi više u zraku



A iza t plastike (na prednjoj strani) je stanje kao na slici (ovo rebra a sredini su samo ukras i nikakav zrak od naprijed ne dolazi uopće u unutarnje strane plastike a crijeva su naslonjena baš na unutarnju stranu plastkika)




Sad ja tu ništa ne kužim; kako i zašto je to tako konstrukcijski rješeno? Odakle se uopće crpi svježi/hladan zrak (za filter te hlađenje)? Neki me uvjeravaju da je to super rješeno jer tu kakti zrak kruži ovo ono ali eto meni ništ nije jasno. Jel' ima tko kakvu ideju kako to malo modificirati? Kako uopće ostali skuteri imaju te stvari rješene?
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2011, 22:58:54 acmen »

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #9 : 19 Lipanj, 2011, 23:08:26 »
ja sam to sve skino ća, od dekla izvuko 15cm crijeva i gurnuo kroz onu rupu di je bočna nogara, tu dolej je uvlačio hladan zrak i to je bio jedini dobar način za hlađenje, mogo se malo to i ljepše al oke
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline amirdjonlic

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški
  • TwoStrokeDirectInjection
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force TSDI
  • Moja Kaciga: AwA helmets
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #10 : 19 Lipanj, 2011, 23:16:26 »
licno na mom tsdi nema hladjenje varijomata...nego mu je plasticno deklo i hladi se malo bolje ali opet nije resenje  :icon_scratch:

Offline magaszag

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Muški
  • FUBAR is an acronym that commonly means "fucked up
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zapresic
  • Moj Skuter: Kymco Agility 125
  • Moja Kaciga: Nolan 71
  • MojSetup: Morski
  • MojSpuh: Serijala
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #11 : 19 Lipanj, 2011, 23:17:12 »
bit će da se pregrijava....
ili remen (uzmi kevlar a ne nekaj ispod 100kn) dimezija je?
ili variomat (koje dimenzije rolica imaš?)
ili kvačilo (lamelice i zvono treba pregledat).....

isto tako ne zaboravi ulje u getribi koje vidim ne kontroliraš....
Jao što sam brz....

Offline acmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Replica DiTech
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #12 : 19 Lipanj, 2011, 23:19:52 »
ja sam to sve skino ća, od dekla izvuko 15cm crijeva i gurnuo kroz onu rupu di je bočna nogara, tu dolej je uvlačio hladan zrak i to je bio jedini dobar način za hlađenje, mogo se malo to i ljepše al oke

Aha i znači usisavao je direktno zrak? Dal si isto napravo za oba slučaja (deklo + airbox) ili? Jesi li stavljao kakvu mrežicu/membranu poradi prljavština/vode/kamenčića i sl jer meni je donja strane plastike ful prljava i gotovo uvijek imam blata odoispod  :laughing1:

Te ono najbitnije; da li si možda kasnije išta na bolje osjetio nakon tog upgradea ili je to sve isti kuki te bolje da ni ne diram?

Offline acmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Replica DiTech
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #13 : 19 Lipanj, 2011, 23:28:00 »
bit će da se pregrijava....
ili remen (uzmi kevlar a ne nekaj ispod 100kn) dimezija je?

Ne zanm baš da se pregrijava ako ga stisnem 3 puta a 4.ti put isti simptom. Pa nemre se remen baš za par minuta pregrijati. Isti slučaj mi je kad je vani hladnije (npr po noći te u hladnijim mjesecima ali ajd nije baš u tolikoj mjeri)

ili variomat (koje dimenzije rolica imaš?)

Rolice su 17x12x7G i napominjem da je to novo kupljeno te ugrađeno pred 300km.

ili kvačilo (lamelice i zvono treba pregledat).....

Ponavljam da je kvačilo komplet novo stavljeno (ali mislim da feder nije, štoviše siguran sam da i ne ide u kompletu). Zvono je dobro, bar su mi tako tamo rekli jer sam ga bio već spreman kupiti ali kad su tamo raskopali rekli su da nema potreba za zamjenu te da je dobro (a u interesu im je prodati jelte). Uostalom i ja sam vidio zvono i uistinu je u ok stanju; iznutra na rubovima glatko te nigdje poderano/da ima riseva ili šta ja znam jedino sa vanjske strane ima malo ljuičastim tonova (znam da to nije dobro) ali eto 2 majstora su rekla da je ok i da nije potrebna zamjena.

isto tako ne zaboravi ulje u getribi koje vidim ne kontroliraš....

Uuuuu a di to dođe, kako to prekontrolirati? Koliko me pamćenje služi to ide 1.3dl. Daj pliz, ili bilo tko, kako se to uopće kontrolira, kako ispušta, gdje se točno nalaze šarafi za ispuštanje te koliko točno unutra ide i koje točno ulje koristiti? To mi je prije sve jedan kolega održavao ali svejedno ja bi to prekontrolirao zbog sebe i naravno zamjenio. Ali ono daj mi ko' debilu objasni  :laughing11:

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #14 : 19 Lipanj, 2011, 23:32:24 »
ajde da se ubacim, jedno malo pitanjce... ditech, multivar, dimenzija rolica?

Offline canci

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Scooter rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Grabovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Ditech
  • Moja Kaciga: MT
  • MojSetup: stock
  • MojSpuh: Gianelli Extra
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #15 : 21 Listopad, 2011, 23:49:04 »
Imao sam isti problem na svom DiTech-u...samo svjecica i nista drugo...mjenjaj je svakih mjeces i pol dana i to to je to :laughing7:
SR-Ditech

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1685
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: SR50 DiTech problem ubrzavanja
« Odgovori #16 : 22 Listopad, 2011, 17:01:56 »
ajde da se ubacim, jedno malo pitanjce... ditech, multivar, dimenzija rolica?
16x13